Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunguje přenos zvuku přes HDMI

lastsaves (6)|15.9.2009 21:17
Zdravím,
mám notebook ASUS M50Vc, původně s Vistami. Pod nimi šel připojit přes HDMI k TV Samsung LE32B550 bez problémů. Jak video tak audio bylo naprosto funkční.
Protože mi Visty nevyhovovali, downgradoval jsem na WinXP SP3. HDMI teď přenáší pouze obraz, ale žádný zvuk. Předpokládám, že by to mohl být problém driverů, ale nemám tušení a nepodařilo se mi vygooglit, jaké drivery pro přenos zvuku nainstalovat. Ze zoufalství jsem zkusil nForce_HDA_10.3.00.23_international, ale bez úspěchu (je ale pravda, že nevím, jestli tam je deska nForce).
Zvuk se mi z televize nedaří dostat, ani když propojím přímo zvukovku před jack out a 2 cinche in ani přes jack out - jack in.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nějaký nápad?

Díky za každou radu.
PaJaSoft (827)|15.9.2009 22:43
[quote=lastsaves;240789]Díky za každou radu.[/quote]

Restart NTB pri zapnute TV... restart = fyzicky reset (u NTB ponekud obtizne, takze shutdown...:-)). Muj HW je zcela jiny, ale take s tim bojuji, presnou pricinu neznam, ale projevy jsou podobne...
lastsaves (6)|16.9.2009 10:16
[quote=PaJaSoft;240801]Restart NTB pri zapnute TV... restart = fyzicky reset (u NTB ponekud obtizne, takze shutdown...:-)). Muj HW je zcela jiny, ale take s tim bojuji, presnou pricinu neznam, ale projevy jsou podobne...[/quote]

Diky za tip, bohuzel restart bez efektu.
artam (1147)|16.9.2009 11:30
lastsaves:
Cvicne som hodil do googlu tvoj problem, a vychrlilo to mnozstvo stranok zufalych uzivatelov s rovnakym problemom, ktorym vo Win XP nefunguje audio cez HDMI. Riesenie bolo vacsinou v audio ovladacoch pre nForce, formou pokus-omyl najst ten spravny jediny, s ktorym to funguje.
lastsaves (6)|16.9.2009 13:12
[quote=artam;240835]lastsaves:
Cvicne som hodil do googlu tvoj problem, a vychrlilo to mnozstvo stranok zufalych uzivatelov s rovnakym problemom, ktorym vo Win XP nefunguje audio cez HDMI. Riesenie bolo vacsinou v audio ovladacoch pre nForce, formou pokus-omyl najst ten spravny jediny, s ktorym to funguje.[/quote]

Srdcene díky za odpoved. Mne google nic nevyhodil, ale je fakt, ze jsem hledal reseni problemu primo s asusovskym notasem a ne obecneji.
Jestli jsem to spravne pochopil, je to problem chipsetu nForce, je to tak?
Vzhledem k tomu, ze v tom Asusu je chipset Mobile Intel® PM45 Express, mam tedy zkouset ruzne drivery pro tento chipset?
lastsaves (6)|16.9.2009 13:17
Tak teď si nějak nejsem jistý, podle tohodle fóra http://forums.laptopvideo2go.com/topic/17483-no-hdmi-audio-on-win-xp/ byl stejný problém způsobený Realtekovským audio driverem. Takže Chipset nebo audio driver?
vivid.sk (11472)|16.9.2009 16:26
Riesil som podobny problem pri MB ASUS s chipsetom 730i (geforce 9300), tam takisto po aktualizacii drivrov zmizla virtualna zvukovka od Nvidie (ostal len realtek). Pomohol downgrade vsetkych drivrov na tie, ktore boli pribalene na CD k doske (viac ako 1 rok stare). Zrazu sa zjavila dalsia zvukovka a problem bol vyrieseny. Takisto pri XP SP3.
lastsaves (6)|16.9.2009 18:55
[quote=vivid.sk;240875]Riesil som podobny problem pri MB ASUS s chipsetom 730i (geforce 9300), tam takisto po aktualizacii drivrov zmizla virtualna zvukovka od Nvidie (ostal len realtek). Pomohol downgrade vsetkych drivrov na tie, ktore boli pribalene na CD k doske (viac ako 1 rok stare). Zrazu sa zjavila dalsia zvukovka a problem bol vyrieseny. Takisto pri XP SP3.[/quote]

Díky za reakci. Mám tomu rozumět tak, že notebook má mít nainstalované 2 audio drivery?
Realtek i nVidia? Sice je tam mám, ale říkal jsem si, že možná právě 2 drivery budou problém, proč to nešlape.
Je fakt, že mi při výběru výchozích zařízení nabízí nabízí pouze Realtek HD Audio. Chápu-li to dobře, měl by nabízet ještě další (tedy nVidia)?
A co se týče driverů, experimentovat s oběma nebo jen s tím Realtekovým?
vivid.sk (11472)|16.9.2009 21:17
Presne tak.
Realtek ti posiela zvuk do 3.5 jacku, ktory mas zboku notebooku a taktiez do internych repro. Virtualna druha zvukovka posiela digitalny signal cez HDMI. Nastav si vzdy tu, ktoru potrebujes, samozrejme na notebooku pocut nebude nic, v pripade NVIDIA zvukovky, ale signal by mal byt posielany priamo do TV (po prepojeni cez HDMI). Na horeuvedenom PC to fungovalo bez problemov - samozrejme posielaj tam stereo PCM signal.

Experimentuj len s tym Nvidia (pokus sa ho nastavit ako "default device" - urcite by si ho mal vidiet v zozname zvukoviek, pokial tam nieje - tak bude problem v tom).
lastsaves (6)|24.9.2009 21:33
Problém konečně vyřešen. Díky všem za rady.
Problém byl v tom, že Visty si po připojení kabelu HDMI sami přehodily výstup zvukovky z Realteku na nVidia.
WinXP to neumí, musí se nastavit ručně v nastavení. Jenže dokud se kabel nepřipojí, možnost nastavit nVidia se neobjeví. Takže nejdřív jsem nevěděl, že to je třeba přenastavit, a když jsem to zkoušel, nebyl jsem připojen přes HDMI, takže se mi ta možnost neobjevila. Holt chybami se člověk učí :)
Ještě jednou všem díky (reputačními body jsem nešetřil :) ).