Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávání z PC a nastavení snímkové frekvence na výstupu PC

Deputy (54)|10.11.2014 10:38
Roky sem fungoval v jediném režimu 1080/60p - obraz mi přišel relativně plynulý a přirozený až na občasná jednotlivá trhnutí při plynulých pohybech.

Teď sem pojal myšlenku, že když je zobrazovadlo schopno na vstupu přijmout 1080/24p, že vynutím u PC toto na výstupu, zbavím se jednoho přepočtu obrazu a obraz by mohl být plynulý pořád. Stejně se domnívám, že zobrazovadlo s tím signálem na vstupu děla psí kusy, aby se dosáhlo deklarovaných 120/240 Hz na obrazovce/plátně.
Po nastavení v MPC-HC a puštění videa v 23,976 FPS jsem zíral. Obraz byl možná konstantně plynulý a pocitově sem se díval na 3 snímky za sekundu. (Zobrazovadlo hlásilo že je v režimu 1080/24)

Mám nastaveno něco špatně, nebo je moje úvaha nesmysl a mám se vrátit k 1080/60p ?
Zkoušel sem v MPC-HC nastavit výstup na 23 i 24 Hz, bez viditelného rozdílu.
OS mám W7 64b a grafickou kartu Ati 6950.
tdlmarek (1566)|10.11.2014 11:04
Linkovaný návod podle mě není úplně dobrý výchozí bod - nejprve bych si nastavení odladil na nejjednodušší možné konfiguraci, abych si ověřil správnou funkčnost hardwaru, ovladačů a OS, a teprve potom se pustil do budování toho komplexního systému MPC/MadVR/ReClock.

Takže já doporučuji nainstalovat čisté MPC-HC, nic v něm nenastavovat, frekvenci obrazovky změnit manuálně v ovladačích grafické karty a vyzkoušet. Až tohle bude fungovat bezchybně, tak je možné nabalovat další software.
Deputy (54)|10.11.2014 13:17
[QUOTE=tdlmarek;499340]Takže já doporučuji nainstalovat čisté MPC-HC, nic v něm nenastavovat, frekvenci obrazovky změnit manuálně v ovladačích grafické karty a vyzkoušet. Až tohle bude fungovat bezchybně, tak je možné nabalovat další software[/QUOTE]

Tohle mi přijde jako dobrý výchozí bod. Odinstaluju CCCP a nainstaluju samotné čisté MPC-HC (ostatně deklarují že si potřebné codecy nese ssebou) a nastavím obnovovací frekvenci ve Windows na 23 Hz
edit:
Provedeno základní nastavení viz výše a přišlo mi testovací video s 23,976 FPS normálně/hezky plynulé.

Pak jsem v MPC-HC ve View-Options-Fullscreen zapnul "Use autochange fullscreen monitor mode" a nastavil pro rozmezíi 23,500-23,981 mod 23@1920x1080p a zapnul obnovovací frekvenci ve Windows na 60Hz. A po přepnuti MPC-HC do fullscreenu je to již nehezky sekané.