Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF S200 or Canon HF M41 or Panasonic HDC-SD90

MikeWayne (3)|12.5.2011 15:20
Zdravim, potreboval bych poradit jakou kameru z techto 3 typu by ste mi doporucili. Jde mi hlavne o kvalitu obrazu. Dekuji za odpoved.
joeh (1358)|12.5.2011 16:40
Odpoveď je veľmi jednoduchá - Canon M41.
Pokial chceš ušetriť bajočko 3000 Kč je tu M406 bez hladáčika
a int. flash, inak stejný obraz. :
http://www.digikamery.cz/katalog-475-Canon-Legria-HF-M406
Bankoko (122)|12.5.2011 17:52
[quote=MikeWayne;345215]Zdravim, potreboval bych poradit jakou kameru z techto 3 typu by ste mi doporucili. Jde mi hlavne o kvalitu obrazu. Dekuji za odpoved.[/quote]

Ahoj. Ja by som sa priklonil skor k tej Panasonic HDC-SD90. Canon HF M41 ma o obrazovej kvalite moc nepresvedcil.
Studuj: http://www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/camcorders/panasonic-hdc-sd90-928756/review
alebo
http://www.trustedreviews.com/Panasonic-HDC-SD90_Camcorder_review
alebo
http://www.testfreaks.com/digital-camcorders/panasonic-hdc-sd90/

Popozeraj si filmy na youtube a na vimeo.
noaid (284)|12.5.2011 18:09
Jeden z nejdůležitějších parametrů kvality obrazu je jak širokoúhlý je objektiv, hlavně v místnosti a v přírodě, na dovolené v úzkých uličkách apod.. Obzvláště dnes když máme k dispozici velké širokoúhlé HD televize.
A v tomhle parametru je vše od Canonu naprostý propadák. Jinými slovy - budeš mít sice kvalitní obraz, ale nic se ti tam nevleze. V tomhle naprosto vedou v téhle třídě Panasonic a Sony.
Pro mne je kvalita obrazu prvořadá, ale kvůli tomu úhlu záběru jsem Canon zcela zavrhl. Možná to mnohým připadá jako nedůležité, ale není to tak. Je to o tom, jestli některé záběry vůbec je možno natočit.
joeh (1358)|12.5.2011 19:35
jarino1978 (8045)|12.5.2011 19:57
radšej oželieš "šíro" v základe a mám kvalitnejší obraz a zvuk a dokúpim wide predsádku.
MikeWayne (3)|12.5.2011 20:09
dekuji moc za rady, ale dostali ste me do uzkych :) Myslel jsem si, ze jeden z techto typu bude na vysi, ale podle vasich nazoru to tak neni. Panasonic je podle me obrazove lepsi (cistci), ale barevnosti je na tom lepe Canon. Jestli muzete vypichnout nejake dalsi plusy a minusy budu rad.
jarino1978 (8045)|12.5.2011 20:17
Panasonic nevie robiť chvalabohu kamery, to vie len Canon a Sony. Panasonic robí len atrapy, ktoré nefungujú.
noaid (284)|12.5.2011 22:22
SD90 vs. M41
1. Kolik stojí kamera? 12000 vs. 17000 Kč
2. Kolik ta předsádka? 0 vs. 5000 a více Kč.
3. Jak široká ta předsádka je v přepočtu na kinofilm? 28mm vs. 30mm
4. Jak velká je kamera i s případnou předsádkou?

Takže srovnáváme kameru za 12000 Kč a kameru za 17000+5000=22000 Kč.

No a když se podívám na výsledek ze svého Panasonicu, tak musím říct, že nic takového jsem ještě z žádného bluraye ani z TV nikdy neviděl. Takže taková sračka Panasovic není.
K tomu low light videu - nevíme, při jakém světle to bylo. Ale asi bude v tomhle ten Canon o trošičku lepší. Pan. příliš hodně odstraňuje šum.
Dále je třeba zvážit, kolik minut ročně natočíme při světle svíčky a kolik za dobrého světla. To je další kritérium.
Co se týče širokáčů, tak si troufám říct, že 70 proc. všech záběrů, které jsem v životě vyfotil či teď natočil, byly při ohnisku 20mm-28mm. Nedokážu si představit, že bych byl omezen nějakými 45mm, v krajině to už je skoro teleobjektiv.
Je to jeden z důvodů, proč jsem si dosud žádnou kameru nekupoval, až teď, když konečně začínají modely s alespoň trošku širšími objektivy.

Jinak taky zajímavé srovnání nejvyšších modelů
Podobná debata je zde http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1320845


Doporučuji si vzít do obchodu vlastní kartu, něco tam zkusit, a pak vybrat.
jarino1978 (8045)|12.5.2011 23:15
[quote=noaid;345316]No a když se podívám na výsledek ze svého Panasonicu, tak musím říct, že nic takového jsem ještě z žádného bluraye ani z TV nikdy neviděl. [/quote]

si sa asi dnes zle vyspal 9-)
jarino1978 (8045)|12.5.2011 23:18


jarino1978 (8045)|12.5.2011 23:19
boh ochraňuj Hollywood...
vivid.sk (11472)|12.5.2011 23:24
[quote=jarino1978;345282]Panasonic nevie robiť chvalabohu kamery, to vie len Canon a Sony. Panasonic robí len atrapy, ktoré nefungujú.[/quote]

Paradoxne Canon nevie robit lacne (segment low-end) kamery. (i ked Canon ako firmu pre fotoaparaty preferujem - mam od nej dva fotaky). V tomto je rozhodne naozaj lepsi Panasonic/Sony. Ked som kupoval pred 3 rokmi kameru, dopadlo to tak isto. A dnes je situacia podobna. Vid test low-end fullHD kamier
joeh (1358)|12.5.2011 23:56
noaid - zakladatel vlákna mal dotaz, ktorá z uvedených troch
kamier má najlepšiu kvalitu obrazu. Preto som mu doporučil M41.
Za tým si stojím.
Apropo, 70 percent tvorby na ohnisku 20-28mm musí byt strašná nuda. Neber to v zlom, je to tvoja vec.
noaid (284)|13.5.2011 11:48
Já nepochybuji o tom, že je ten Canon velmi dobrý, zvláště v lowlight, jen zdůraznňuji, že má i nějaké špatné vlastnosti - ohniskovou délku. Je na zájemci, aby si vybral, co je pro něj důležité.

Co se týče toho bluraye z Hollywoodu, tak jsem nemyslel lowlight, ale běžné podmínky. Mám Pan. SD900 a trvám na tom, že je obraz ve dne na kvalitní TV vynikající. Kdo chce konkurovat Hollywoodu, koupí si externí mikrofon či celý recordér. U záznamu z dovolené mu nějaký hluk větráčku či ostření vadit nebude, spíše hluk větru apod. To je podle mne největší problém v oblasti zvuku.

Prostě jde o to, co si kdo může dovolit finančně a co vůbec využije, na co to chce. A by měl dost podnětů k rozhodování, aby věděl, na co nemá zapomínat.
Nejlépe by bylo, kdyby se vyjádřili majitelé. A autor vlákna by měl říct, na co to chce.
noaid (284)|13.5.2011 11:55
[quote=joeh;345326]Apropo, 70 percent tvorby na ohnisku 20-28mm musí byt strašná nuda. Neber to v zlom, je to tvoja vec.[/quote]
V pohodě. Vím, proč to dělám. A představ si, jsou lidé, kteří fotí jen při jediném ohnisku - 105 mm. Třeba makro. Vše je o tématu, ne o úhlu záběru. Co se k čemu hodí.
jarino1978 (8045)|13.5.2011 16:19
[quote=noaid;345395]a trvám na tom, že je obraz ve dne na kvalitní TV vynikající. Kdo chce konkurovat Hollywoodu, koupí si externí mikrofon či celý recordér. [/quote]

a nedáš náhodou návrh Spielbergovi ? Nedávno kupoval 4K RED, či ich nevymení za Panasonic ?
jarino1978 (8045)|13.5.2011 16:26
[quote=vivid.sk;345324]Paradoxne Canon nevie robit lacne (segment low-end) kamery. [/quote]

tu sa stretajú 2 názory. Ja mám presne opačný . Práve že Canon vie robiť lacné HD spotrebky, otázka je, čo je to lacné. Panasonic nevie robiť ani predražené krámy, ktoré majú síce uplatené recenzie na camcorder info, ale realita od užívateľov je úplne iná. Hlavne povestný modrý duchovia...Sony sa príliš zameralo na low-light a good light jej uletelo, ako jarný vánok.
Z HD kamier som už mal aj Sony a mám Canon. Prvá bola za 60 litrov Sk, druhá bola za 18 litrov Sk. Sony by som ani dnes nechcel, síce som pred 2 týždňami kúpil kompakt HX9V, ktorý vie 50p, obrázok má slušný, až moc slušný na kompakt, ale aj keď dnes pozerám zábery z CX700-vky, tak ten obrázok nemá stále ten HD look z Canona. Ale už som o tom písal.
A keď pozerám zábery z PJ10-ky, tak plačem. Síce marketingových 50p, ale obraz, ako z kamier, ktoré ponúka Mountfield ku kosačkám. Prepálený hnusný, neostrý obraz.
MikeWayne (3)|13.5.2011 17:19
Kamera by byla hlavne vyuzita na reportaze Motorshow tjz. autosalony, ale taky na srazy automobilu a motocyklu. Dale bych ji chtel vyuzit ve sportovnim odvetvi downhill, motocross, skateboarding, atd. Kdyby tocila jedna z techto kamer jako fotoaparat v tomto videu, byl bych velmi spokojeny [video=vimeo;21103764]http://www.vimeo.com/21103764[/video] .. Hlavne mi jde o kvalitni, ostry obraz kde vyzvednu detaily videa.
vivid.sk (11472)|13.5.2011 17:20
[quote=jarino1978;345455]Prvá bola za 60 litrov Sk, druhá bola za 18 litrov Sk.[/quote]

Je to velmi tazke porovavat v casovej osi. Pretoze kazdy vyrobca moze v tom danom case prist s niecim lepsim (ale aj horsim). Preto vzdy hodnotim podla toho, co sa prave na trhu nachadza a podla toho, kolko chcem sa daju hracku utratit. Taktiez neexistuje idealny vyrobok (= rozumej najlepsi v kazdej "discipline"), takze je to opat kompromis. A pokial by som si mal vybrat - urcite zvolim radsej opticku stabilizaciu, sirokouhly objektiv a co najvacsi snimac, ako kameru s najpohodlnejsim drzanim.
jarino1978 (8045)|13.5.2011 21:23
[quote=vivid.sk;345460]urcite zvolim radsej opticku stabilizaciu, sirokouhly objektiv a co najvacsi snimac, ako kameru s najpohodlnejsim drzanim.[/quote]

- stabilizácia áno, ale skús sa pozrieť realite do tváre, čo to Sony postvárala so stabilizáciou. Honba za čo najväčším kľudom v obraze vyvrcholila k vedľajšiemu efektu = vlnenie obrazu
- wide : papierovo vždy pekný údaj, ale čo to robí s obrazom ? Zdeformované kraje obrazu ( súdok ). Preto radšej kvalitnú wide predsádku, ako síce papierové šíro, ale obraz hnus.
- niekoľko vecí som ochotný oželieť, ale držať v ruke bakelitovú rúčku a bolieť z nej ruka, keď ten bakelit nesadne do ruky, keď sa nahovno ovláda, tak to nie. Radšej oželiem optickú stabilizáciu, ako nepraktickú a nepohodlnú kameru. Držanie je základom ku kvalitnému snímku.
Rada8 (84)|14.5.2011 21:51
Také přemýšlím o Canon HF S200. Je opravdu rozdíl proti třeba Sony, co se týký širokoúhlého objektivu? Dále přemýšlím o koupi na amazonu, kamera je pak vixia. Může být někde problém. Máte dobré zkušenosti s amazonem? Díky