Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr televize s úhlopříčkou 42

stripeksnu (1)|14.4.2011 19:42
Dobrý den, rodiče se rozhodli pořídit si novou televizi. Požádali mne o radu, ale také se moc neorientuji. Protože bydlíme v jednom domku, trocha využitelnosti pro mne by taky nezaškodila.

Rozpočet do 15.000 Kč
Nevím zda zvolit plazmu nebo LCD:
- televize bude sloužit hlavně pro sledování DVB-T
- na televizi se budeme koukat i pod úhlem
- na televizi bude přes den svítit světlo z okna
- občas bych pustila film z PC nebo fotky, přípoj ideálně přes USB.
- Pokud je to reálné, šla by televize využít jako obří monitor pro notebook? Např. na hry. Jaký typ konektoru pro to potřebuji?

Díky za všechny konstruktivní rady, včetně těch, čemu se určitě vyhnout. A bohužel to docela spěchá.
jarod72pm (841)|14.4.2011 20:25
[quote=stripeksnu;339982]Dobrý den, rodiče se rozhodli pořídit si novou televizi. Požádali mne o radu, ale také se moc neorientuji. Protože bydlíme v jednom domku, trocha využitelnosti pro mne by taky nezaškodila.

Rozpočet do 15.000 Kč
Nevím zda zvolit plazmu nebo LCD:
- televize bude sloužit hlavně pro sledování DVB-T
- na televizi se budeme koukat i pod úhlem
- na televizi bude přes den svítit světlo z okna
- občas bych pustila film z PC nebo fotky, přípoj ideálně přes USB.
- Pokud je to reálné, šla by televize využít jako obří monitor pro notebook? Např. na hry. Jaký typ konektoru pro to potřebuji?

Díky za všechny kostruktivní rady, včetně těch, čemu se určitě vyhnout. A bohužel to docela spěchá.[/quote]
Za tu cenu plus využití jedině LCD
Samsungu C řady se vyhni ,mají hodně zmršený obraz
pokud možno vybírej od výrobců Philips,Sony,Toshiba,LG
a v této cenové kategorii je jedno jakou značku stačí skouknout v elektru kde bude aspoň nějaké přítmí a podle vlastních očí poznáte vítěze.
SPAWN (744)|14.4.2011 20:26
[quote=stripeksnu;339982]Dobrý den, rodiče se rozhodli pořídit si novou televizi. Požádali mne o radu, ale také se moc neorientuji. Protože bydlíme v jednom domku, trocha využitelnosti pro mne by taky nezaškodila.

Rozpočet do 15.000 Kč
Nevím zda zvolit plazmu nebo LCD:
- televize bude sloužit hlavně pro sledování DVB-T
- na televizi se budeme koukat i pod úhlem
- na televizi bude přes den svítit světlo z okna
- občas bych pustila film z PC nebo fotky, přípoj ideálně přes USB.
- Pokud je to reálné, šla by televize využít jako obří monitor pro notebook? Např. na hry. Jaký typ konektoru pro to potřebuji?

Díky za všechny kostruktivní rady, včetně těch, čemu se určitě vyhnout. A bohužel to docela spěchá.[/quote]

Kdyz DVB-T tak plazma je lepsi volba.
Kdyz nebudes sledovat primo tak vem plazmu. Pozorovaci uhly jsou stale problem u LCD.
Kdyz bude u okna nebo v blizkosti okna tak je to jedno zda-li LCD nebo PDP tady to resi jiz zminovane rolety.
Obcasne pousteni filmu pres PC, MMcentrum, NB neni problem na plazme.
Kdyz chces hrat hry 13hodin 365 dni v roce na PDP tak vem radeji LCD i kdyz ten ghosting atd. neni na velke uhloprice nic moc.
Za LCD bych sel do Toshiby
Za PDP do 15tis. vychazi jiz zminovane PANASONIC TX-P42U30E.


Pitomec (10211)|14.4.2011 21:10
[quote=jarod72pm;340016]Za tu cenu plus využití jedině LCD
[COLOR=red]Samsungu C řady se vyhni ,mají hodně zmršený obraz[/COLOR]
pokud možno vybírej od výrobců Philips,Sony,Toshiba,LG
a v této cenové kategorii je jedno jakou značku stačí skouknout v elektru kde bude aspoň nějaké přítmí a podle vlastních očí poznáte vítěze.[/quote]Blbost, dneska jsem se na modely LE40C550 a LE46C550 díval a obraz byl zcela srovnatelný (=stejně průměrný) s ostatními LCD televizory. Ten Samsung má ovšem aspoň výhodu ve výbavě.
matusco (376)|14.4.2011 21:19
[quote=jarod72pm;340016]
Samsungu C řady se vyhni ,mají hodně zmršený obraz
[/quote]

Mozes dodat nejake relevantne info?

Sorry, ale viacej verim napr. tomuto:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm


In terms of contrast performance and overall picture depth, the Samsung LE40C650 is one of the best LCD HDTVs we’ve ever reviewed, and indeed is even better than some Plasma displays. The addition of 10-point Greyscale configuration is a fantastic addition to Samsung’s already comprehensive set of picture setup controls, and is one of the reasons why the LE40C650 calibrated so wonderfully, with ruler-flat Greyscale and Gamma tracking (and let’s not forget the highly accurate colour reproduction). All of these traits resulted in very realistic, satisfying video.


Ta posledna veta nejako nesedi s tvojim tvrdenim... Komu teda verit, dokelu...

Zeby nakoniec ... svojim ociam?
fikisah (7)|14.4.2011 22:47
mám zhruba stejnou otázku a stejné nároky na televizi, tak se připojím se žádostí o radu:)

televize už procházím nějaký ten týden a vybírám, ale zatím spíš na netu, než "očumováním" na prodejnách;)
mojím favoritem je zatím
Philips 40PFL5605H ... http://led-televize.heureka.cz/philips-40pfl5605h/specifikace/

mezi dalšími adepty mám:
LG 42LE5300 ... http://led-televize.heureka.cz/lg-42le5300/specifikace/
Samsung LE40C650 ... http://lcd-televize.heureka.cz/samsung-le40c650/specifikace/
Philips 42PFL5405H ... http://lcd-televize.heureka.cz/philips-42pfl5405h/specifikace/
Panasonic TX-P42U30E ... http://plazmove-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p42u30e/specifikace/

díky za názory
Ladys (1829)|15.4.2011 07:08
Prvni rada kterou ti dam je rada nad zlato...nevybirej jen na netu, tam si vyber uzsi vyber a jdi se podivat do nejake prodejny.
Recenze a doporuceni z netu je jiste hezka a dobra vec, ale kazdy jsme original a tudiz kazdy mame jiny nazor a to plati i o dojmu z dane TV.

Z tvych vybranych TV bych poslal do finale Philips 5605, LG5300 a Panasonic U30.
jarod72pm (841)|15.4.2011 20:23
[quote=Pitomec;340035]Blbost, dneska jsem se na modely LE40C550 a LE46C550 díval a obraz byl zcela srovnatelný (=stejně průměrný) s ostatními LCD televizory. Ten Samsung má ovšem aspoň výhodu ve výbavě.[/quote]
Vím že tomu nebudeš věřit ale už se mi to stalo nejednou kdy jsme se v elektru dohadovaly kdo jaký má obraz a jednou se nás tam sešlo asi 8 lidí (včetně naší rodiny) a všichni nezávisle hodnotili obraz Samsungu s nádechem do modrých až fialových barev tedy velmi nepřirozený obraz(kupodivu hlavně u C série) a i po naštelování nějakých hodnot se tohle moc nezměnilo ,u tchána dokonce na ledce to bylo velmi rušivé (i když pravda on má rád vyšší podsvícení asi 70%)
takže o tom vím své ,každý máme svůj názor ale to nemění nic na faktu co pro koho je blbost.
jarod72pm (841)|15.4.2011 21:04
[quote=matusco;340040]Mozes dodat nejake relevantne info?

Sorry, ale viacej verim napr. tomuto:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm


In terms of contrast performance and overall picture depth, the Samsung LE40C650 is one of the best LCD HDTVs we’ve ever reviewed, and indeed is even better than some Plasma displays. The addition of 10-point Greyscale configuration is a fantastic addition to Samsung’s already comprehensive set of picture setup controls, and is one of the reasons why the LE40C650 calibrated so wonderfully, with ruler-flat Greyscale and Gamma tracking (and let’s not forget the highly accurate colour reproduction). All of these traits resulted in very realistic, satisfying video.


Ta posledna veta nejako nesedi s tvojim tvrdenim... Komu teda verit, dokelu...

Zeby nakoniec ... svojim ociam?[/quote]

ano opravdu je nejlépe věřit vlastním očím, a hodně lidí má s tím problém,"recenze" jsou pro ty kteří potřebují ujistit že to co koupí je podle někoho opravdu dobré.
Raději dám na recenze lidí než nějakého servru či společnosti!
Ladys (1829)|15.4.2011 21:14
Jo kdyby mel clovek moznost si v domacich podminkach vyzkouset aspon 5 ruznych TV, pak by nemusel vubec cist nejake recenze, testy ci doporuceni a veril by pouze svym ocim.

S temi lidmi to je uplne stejne.Ver tomu, ze tady na foru se najde spoustu lidi, co vi ze jejich TV neni zrovna to prave orechove, ale jelikoz za ni dali spoustu penez nebo je dana TV zrovna "in", tak to proste nepriznaj.

Ja verim, ze dostacujici TV muze byt i prumerna, viz ta tvoje LG5300.V HD by clovek asi tezko hledal rozdily oproti drazsim konkurentum, ale je to proste prumer a ten nemuze byt nikdy lepsi nez drazsi modely, uz z toho reklamniho hlediska.
garb7 (1189)|15.4.2011 23:06
Doma by to bylo ideální , v obchodech je to časově náročný a hlavně nejsou stejný podmínky.
Již to tu bylo 1000x řešeno, a je to stále dokola. pro někoho obrazový rozdíl je propastný pro druhého bezvýznamný.
Ladys (1829)|16.4.2011 08:42
Tak by to ale melo byt, kazdy z nas to vnima jinak.

Na druhou stranu by to bylo jednodussi, kdyby vyrobci sve modely rozdelili cenove dle kvality obrazu a to jaksi na 100% neplati.
Pitomec (10211)|16.4.2011 09:20
[quote=jarod72pm;340212]Vím že tomu nebudeš věřit ale už se mi to stalo nejednou kdy jsme se v elektru dohadovaly kdo jaký má obraz a jednou se nás tam sešlo asi 8 lidí (včetně naší rodiny) a všichni nezávisle hodnotili obraz Samsungu s nádechem do modrých až fialových barev tedy velmi nepřirozený obraz(kupodivu hlavně u C série) a i po naštelování nějakých hodnot se tohle moc nezměnilo ,u tchána dokonce na ledce to bylo velmi rušivé (i když pravda on má rád vyšší podsvícení asi 70%)
takže o tom vím své ,každý máme svůj názor ale to nemění nic na faktu co pro koho je blbost.[/quote]Já u těch Samsungů C nic závadnýho nepozoroval a byl to obraz zcela srovnatelný s ostatními LCD televizory (jak jsem už psal). Až si budu kupovat LCD, tak to bude právě Samsung C, protože za 2 roky ho stejně vyhodím a aspoň mě nebude mrzet kolik jsem za něho zaplatil 8-)
SPAWN (744)|16.4.2011 14:34
[quote=Pitomec;340284]Já u těch Samsungů C nic závadnýho nepozoroval a byl to obraz zcela srovnatelný s ostatními LCD televizory (jak jsem už psal). [COLOR=Red]Až si budu kupovat LCD, tak to bude právě Samsung C, protože za 2 roky ho stejně vyhodím a aspoň mě nebude mrzet kolik jsem za něho zaplatil[/COLOR] 8-)[/quote]

Tedka resim mensi problem, minuly tyden mi odeslo CRT:-((( tak hledam nejakou alternativu do kuchine na stenu. A nemuzu se dobrat vysledku protoze to musi byt jedine LCD:-I Ty LCD do urcite ceny a uhlopricky maji problematicky obraz kdyz se na to LCD nebudi divat primo ale pod urcitym uhlem coz u LCD je velky problem.
SPAWN (744)|16.4.2011 14:50
[quote=Ladys;340225]Jo kdyby mel clovek moznost si v domacich podminkach vyzkouset aspon 5 ruznych TV, pak by nemusel vubec cist nejake recenze, testy ci doporuceni a veril by pouze svym ocim.

S temi lidmi to je uplne stejne.Ver tomu, ze tady na foru se najde spoustu lidi, co vi ze jejich TV neni zrovna to prave orechove, ale jelikoz za ni dali spoustu penez nebo je dana TV zrovna "in", tak to proste nepriznaj.

Ja verim, ze dostacujici TV muze byt i prumerna, viz ta tvoje LG5300.V HD by clovek asi tezko hledal rozdily oproti drazsim konkurentum, ale je to proste prumer a ten nemuze byt nikdy lepsi nez drazsi modely, uz z toho reklamniho hlediska.[/quote]

Nasimulovat prostredi obyvaku v elektro prodejnach nelze!!! Proto vyber nove TV na prodejne je hodne problematicky hovorim ze sve vlastni zkusenosti. Kdyz jsem vybral novou TV na prodejne tak se obraz zdal na kazde prodejne radikalne odlisny az nevhodny. Nekde se na to ani nedalo divat jak byl prepaleny mod. Proto je skoda ze nelze TV zapujcit domu na cca 5 dni a postelovat(kalibrace) a otestovat si ji v prostredi domova.
Pitomec (10211)|16.4.2011 15:35
[quote=SPAWN;340332]Tedka resim mensi problem, minuly tyden mi odeslo CRT:-((( tak hledam nejakou alternativu do kuchine na stenu. A nemuzu se dobrat vysledku protoze to musi byt jedine LCD:-I Ty LCD do urcite ceny a uhlopricky maji problematicky obraz kdyz se na to LCD nebudi divat primo ale pod urcitym uhlem coz u LCD je velky problem.[/quote]Já šoupnul před cca měsícem do kuchyně toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X0000001399 a zatím v pohodě. Je ale jasný, že úhel pohledu musí být kolmo k TV, zboku je ten obraz v mlze a zespod černej jak bota.
Ladys (1829)|16.4.2011 17:05
[quote=Pitomec;340284]Až si budu kupovat LCD, tak to bude právě Samsung C, protože za 2 roky ho stejně vyhodím a aspoň mě nebude mrzet kolik jsem za něho zaplatil 8-)[/quote]

Ty zarputily zastance plasmy by sis nekdy koupil LCD ? :)
Pitomec (10211)|16.4.2011 17:45
A co sem si měl koupit, když 24" je tak max. co tam dostanu? Navíc to nebylo moje dobrovolné rozhodnutí, ale nutnost kvůli tomu, že UPC odstřelilo analog (resp. zůstalo 16 programů z původních 41) :-(((
jarod72pm (841)|16.4.2011 19:19
A proč si tam nedal PVA panel? nebo je to tak špatné či jsi chtěl ušetřit?
Pitomec (10211)|16.4.2011 21:50
Jednak jsem potřeboval něco rychle a s DVB-C tunerem, druhak je jasný aby to moc nestálo a za třetí TV v kuchyni má nejkratší životnost ze všech (díky prostředí, kde je pára apod.). Takže ten Samsung z toho vylezl nejlíp - a že ho za 2 roky vyhodím, s tím počítám.
SPAWN (744)|18.4.2011 11:21
[quote=Pitomec;340346]Já šoupnul před cca měsícem do kuchyně toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X0000001399 a zatím v pohodě. Je ale jasný, že úhel pohledu musí být kolmo k TV, zboku je ten obraz v mlze a zespod černej jak bota.[/quote]

Diky, podivam se na ni blize.
SPAWN (744)|18.4.2011 11:27
[quote=Ladys;340357]Ty zarputily zastance plasmy by sis nekdy koupil LCD ? :)[/quote]

On by si zajiste koupil neco jineho nez LCD. Ale v dnesni dobe neni nic v tehlete uhlopricce. A kazdy nema moznost mit velkou kuchyn jako obyvak. Dalsi moznost je ze by slevnila LG 15EL9500 na hranici 6tis. Ale to je ve hvezdach. 8-)
SPAWN (744)|18.4.2011 11:29
[quote=jarod72pm;340375]A proč si tam nedal PVA panel? nebo je to tak špatné či jsi chtěl ušetřit?[/quote]

Ze by cena? :-D