Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 75ES9000 první dojmy

Pupak2 (328)|10.11.2013 18:47
I když se jedná již o loňský model,přesto je informací o těchto TV na netu poskrovnu. Dovolím si proto shrnout první dojmy z provozu této TV.
Moje zkušenost je omezena pouze na přehrávání filmů přes DUNE a eGreat, televizi vůbec neprovozuji.Filmy výhradně v HD.
Zvolil jsem tuto TV jako upgrade za Sharp 60LE822,protože se dívám z cca 4.5m vzdálenosti.
Obrazově této TV nelze nic vytknout.Dokonalá černá a rovnoměrné podsvícení,žádné artefakty ani jiná negativa.Prostě téměř dokonalá TV.
Jediná viditelná slabina je totiš nepatrné zvýšení jasu pozadí v tmavých scénách při zobrazení titulků. Tady se projeví absence plného zónového podsvícení a oblast v níchž se titulky nacházejí se proto řídí v celé ploše od kraje.
Ačkoli je podsvícení edge, je jeho kvalita vynikající a nezadá si s plazmou, kterou ale předčí dokonalou černou. TV jsem vybíral poměrně dlouho a zvažoval různé varianty (80LE657 , 70LE835), nicméně nakonec vyhrál SAM díky nekompromisní kvalitě obrazu. Smart funkce mě nezajímají, takže o tom nic. Další věc, kde mě SAM překvapil je kvalita 3D. Aktivní 3d této TV je zatím to nejlepší,co jsem kdy viděl. Žádné blikání,jen vyjímečně náznak zdvojování hran,dokonale plynulý pohyb. Tahle TV 3D doslova rehabilituje. Zatím mi přináší opravdovou radost.
bastlir (3245)|10.11.2013 18:52
To zdvojení hran v 3D se ale v MENU dá dotunit.
sarga (67)|10.11.2013 19:41
Kde jsi ji prosím Tě koupil, nemohu ji nikde najít.
kuman (131)|10.11.2013 19:50
Pupak2 (328)|10.11.2013 20:45
Trochu jsem si pohrál s nastavením perspektivy a opravdu se zdvojení dá téměř stoprocentně eliminovat. V Auto módu se občas vyskytne,ale v manuálu to nemá chybu.
Já jsem TV koupil v Datartu. Doprodávali několik posledních kusů a za dobrý peníz- tedy relativně "dobrý".
vivid.sk (11472)|11.11.2013 21:44
[QUOTE=Pupak2;472364]Jediná viditelná slabina je totiš nepatrné zvýšení jasu pozadí v tmavých scénách při zobrazení titulků[/QUOTE]
Tato hlupa funkcionalita sa vola "AutoDimming", uz v "B" modeloch bola nevypinatelna pre vsetky rezimy, okrem presetu "Film", takze riesenie bolo jednoduche. (Funguje to v este v kombinacii s funkciou "Dynamicky kontrast", pripadne "Eco Mode - Auto", takze toto treba vypnut tiez - ak to v tejto rade este existuje).

V dalsich rokoch Samsung tuto "funkcionalitu" uplne znemoznoval vypnut. Nasiel som nieco v diskusii ohlasom ES modelov, skus, mozno to pomoze:
http://www.avsforum.com/t/1435194/tweak-disabling-autodimming-for-samsung-eseries-smart-led-tv-mine-is-es6710
Pupak2 (328)|12.11.2013 07:15
Některé TV mají tolik možností nastavení,že ani výrobce sám neví,jak to vlastě funguje. U Sama není problém ten režim Smart podsvícení měnit,případně úplně zrušit,ale je to vždy něco za něco. Zatím jsem všechny funkce a možnosti ani neprobádal,není čas. Věnoval jsem hodinu kalibraci obrazu se zapůjčenou sondou a tím jsem zkončil.
Jak už jsem kdysi zmínil,barevné podání jedn. filmů je tak různorodé,že i nastavená TV nezobrazí každý film barevně ideálně.Nové filmy od roku 2010 jsou barevně nastavené skoro stejně,ale ty starší někdy docela mimo.
Mile mě překvapila kvalita upscalingu DVD. Mám pár filmů od Saury jen na DVD a jsou velmi koukatelné.Sharp ale umí upscaling stejně dobře.
Zatím mě TV poskytuje opravdu kvalitní filmový zážitek, tak ani nemám motivaci pouštět projektor.
Pupak2 (328)|14.11.2013 18:08
Aby dokonalé bylo ještě "dokonalejší" pořídil jsem Samovi Popcorn A400. Ačkoli jsem nečekal zázraky, přeci jen je obraz viditelně lepší a hlavně se 3D filmy s vysokým datovým tokem nesekají.
Egreat to prostě nezvládal plynule.
Pupak2 (328)|20.11.2013 12:44
Provedl jsem update firmvare, protože to mé bylo dost staré a byl jsem opět příjemně přkvapen, že chování "smart" funkcí se výrazně polepšilo. Zejména řízení podsvícení je mnohem lepší a také režimy "smart motion" doznaly znatelného vylepšení. Jelikož je to loňský model, nepředpokládám, že SAM ještě něco převratného pro tuto TV vymyslí a přiznám se, že z mého pohledu ani nic potřeba vylepšovat už není. Jedině u 3D musím nerad zkonstatovat, že moje původní nadšení bylo příliš nekritické. Po shlédnutí pár filmů ve 3D cítím, že byť sebelepší, tak aktivní 3D není pro mě. Únava očí je extrémní.
bastlir (3245)|20.11.2013 20:43
To je to, co o tom celém, slavném, drahém 3D celou dobu tvrdím!
Pupak2 (328)|20.11.2013 22:03
Já jsem TV nekupoval kvůli 3D, takže mě to ani moc nemrzí. Už jsem si to vyzkoušel na projektoru a dojem byl stejný.Na TV je sice kvalita 3D lepší, ale princip je stejný.
bastlir (3245)|20.11.2013 22:24
Jo souhlas. Já to kupoval proto, že jsem předpokládal, že se rozjede časem vysílání v 3D, ale jak to zatím vypadá, je to zřejmě do budoucna v této podobě mrtvá technologie.
Pupak2 (328)|21.11.2013 08:39
Já bych to úplně nezatracoval. Pasivní 3D na 4k má podle mě velký potenciál se udržet. I když jsem viděl jen krátké 10 min demo, dojem byl řádově lepší než u aktivní 3D.
Hlavně je to mnohem méně náročné na oči,pouze to fantomní ostření dělá problém,ale to už je věc vycházející z principu a s tím nikdo nic neudělá. Kvalita obrazu je stejná jako u aktivní 3D, ale bez ostatních negativ. Co se mé osoby týče,já se bez jakékoli formy 3D klidně obejdu. Mě jde primárně o velký a kvalitní obraz ve 2D, což tato TV opravdu poskytuje. Navíc ceny 84" 4k TV s pasivem jsou zatím mimo realitu. Možná tak za 3-4 roky.
bastlir (3245)|21.11.2013 09:04
To je ale jen polovina problému. Tou druhou a možná hlavní je téměř nulová distribuce. Když začalo HD (Full HD), najednou i v půjčovnách se téměř všechno objevilo v HD. A o vysílání nemluvě. Proskenuj si orbit a kolik tam najdeš 3D formátů, kvůli kterým by se vyplatilo kupovat TV s 3D?
Pupak2 (328)|21.11.2013 10:10
3D v téhle podobě nebude na běžný TV program. Je jen pár filmů,které jsou udělané ve 3D opravdu dobře,většina je jen leporelo v divném prostoru. Je to taková chuťovka,když si člověk chce trochu pozměnit rutinu. Navíc to chce opravdu jen BD3D ISO. Jakmile se provede degradace datového toku,je to dost vidět. Jsem docela zvědav na Gravitaci. Tam se úroveň 3D obecně dost vychvaluje.