Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Odporúčané 120h nastavenie pre všetky modely Panasonic z panelom G12.

Jumox (5)|3.1.2010 11:00
Dobry, pri surfovani na webe som narazil na tento link : http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1128487
Co myslite je nutne postupit tuto proceduru "nastavenia" panelu zobrazovanim 120 hodin specialnych jpg.?
SlavoF (834)|3.1.2010 16:27
nie 120 ale odporucaju 200 hodin
120 je tam jpg suborov
osobne s tym skusenost nemam, ale čital som na jednej strane príspevky tých, čo to vykonaly a aj tak to nepomohlo a na druhej strane tých čo to vôbec neriešia a no problems.
tak si z toho vyber :-)
mph1 (689)|3.1.2010 16:47
[quote=SlavoF;257480]...čital som na jednej strane príspevky tých, čo to vykonaly a aj tak to nepomohlo...[/quote]Muzes dat odkaz? Ja o zadnem potvrzenem pripadu, kdy nekdo vypalil zahorenou plasmu nevim. Diky
Jozef035 (646)|3.1.2010 19:56
Mám druhú plazmu a nikdy som nezahoroval ani sa nič nevypálilo. Používam ich ale iba na sledovanie televízie. Manuál k druhej TV som nečítal ale prvý som prečítal dokonale a nespomínam si, že by výrobca niečo o zahorovaní písal. Keby to bolo dôležité, asi by to v manuály bolo spomenuté.
KOCOUR65 (653)|3.1.2010 20:41
tak to jste jeste videli prd - to me se uz jedna panasonic doma pekne vysmahla - ale je to uz rok
mph1 (689)|4.1.2010 13:50
[quote=KOCOUR65;257556]tak to jste jeste videli prd - to me se uz jedna panasonic doma pekne vysmahla - ale je to uz rok[/quote]A tu jsi zahoroval? Protoze o to tu jde. Ne, ze nelze plasmu vypalit, to lze, ale jak snadno lze vypalit plasmu zahorenou (po break-in).
mph1 (689)|4.1.2010 13:53
[quote=Jozef035;257542]...Manuál k druhej TV som nečítal ale prvý som prečítal dokonale a nespomínam si, že by výrobca niečo o zahorovaní písal. Keby to bolo dôležité, asi by to v manuály bolo spomenuté.[/quote]Porad dokola: V manualu nikoli, ale ve FAQ u vyrobce ano. Prvnich cca 100 h (lepe 200 h) snizit jas a kontrast, nezobrazovat loga stanic (= pouzivat Zoom), nekoukat s cernymi pruhy (dtto), nehrat dlouho hry.
SPAWN (744)|4.1.2010 14:03
Mozna se mu bude hodit zahorovaci dvd ja jsem myslel ze je kalibracni a ono je zahorovaci.
mph1 (689)|4.1.2010 16:24
[quote=SPAWN;257671]Mozna se mu bude hodit zahorovaci dvd ja jsem myslel ze je kalibracni a ono je zahorovaci.[/quote]:D Ale bylo levny, ne?

Kalibracni disk se da (taky) stahnout, ale uz jsou to BD (pro HD) a chce to kolorimetr nebo aspon filtry. Ja nastavoval na zaklade std. testovacich obrazcu (ZIP archiv jsem dal v mereni spotreby) a vypadalo to pak moooc pekne. Pak uz jsem jen doladil Eco rezim a ted opravdova spokojenost. Ale ten kolorimetr bych si proste vyzkouset chtel, kvuli objektivite. Uz to vypadalo, ze ho prinese Jezisek, ale nedopadlo to.

Jinak na G10 (a podobnych) je pro zahoreni podstatne jednodussi to nahrnout ve FullHD na SD kartu a pustit slideshow, nez to hnat pres (SD) DVD.
SPAWN (744)|4.1.2010 19:02
[quote=mph1;257696]:D Ale bylo levny, ne?

Kalibracni disk se da (taky) stahnout, ale uz jsou to BD (pro HD) a chce to kolorimetr nebo aspon filtry. Ja nastavoval na zaklade std. testovacich obrazcu (ZIP archiv jsem dal v mereni spotreby) a vypadalo to pak moooc pekne. Pak uz jsem jen doladil Eco rezim a ted opravdova spokojenost. Ale ten kolorimetr bych si proste vyzkouset chtel, kvuli objektivite. Uz to vypadalo, ze ho prinese Jezisek, ale nedopadlo to.

Jinak na G10 (a podobnych) je pro zahoreni podstatne jednodussi to nahrnout ve FullHD na SD kartu a pustit slideshow, nez to hnat pres (SD) DVD.[/quote]

Zdroj : http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=858851&page=151
Zdroj 2: http://www.eaprogramming.com/
I successfully created a burn-in DVD last week using my MacBook Pro, and expect the same process should work with a Powerbook (assuming it has a DVD burner - not sure if this works with a CD-R or not). Here are the steps I followed:

1) In the first post in this forum, follow the link to the Break-in DVD index. Click on _Breakin_DVD_R_ISO.zip to download to the file to your local disk.
2) Double-click on the downloaded zip file to unzip; _Breakin_DVD_R_ISO Folder is created.
3) Open that folder, and double-click on EA_BREAKIN_DVD.ISO to mount this disk image.
4) Start up Disk Utility (in your Utilities folder).
5) On the left of the Disk Utility window, you'll see a list of your mounted disks. Select EA_BREAKIN_DVD.ISO.
6) Click on the Burn icon (in the top menu bar of Disk Utility). Insert a blank DVD-R, and the disk image will be burned to the DVD.

I have an ancient Panasonic DVD player connected to my new Pioneer 6010 via component cables. When I insert the DVD-R, the disc starts playing automatically. It has 90 chapters, each lasting 30 seconds. After 45 minutes, it automatically repeats from the beginning. I've been running the break-in program almost continuously, with only a couple of short breaks to check out a bit of full-screen HD programming from my new Dish 721 HD-DVR (couldn't help myself ). I'm up to about 120 hours on the break-in, so not much longer to go!

P.S: nekteri to taji ja jsem otevreny Vsem.
PaJaSoft (827)|4.1.2010 19:51
[quote=SPAWN;257730]
P.S: nekteri to taji ja jsem otevreny Vsem.[/quote]

Ono staci nebyt liny a vyuzit funkce Hledat... vsechny tyto odkazy i informace tu jiz byly publikovany (pravda, z valne vetsiny moji malickosti) a naopak nektere jsi kolego vynechal...:-)
SPAWN (744)|4.1.2010 22:02
[quote=PaJaSoft;257740]Ono staci nebyt liny a vyuzit funkce Hledat... vsechny tyto odkazy i informace tu jiz byly publikovany (pravda, z valne vetsiny moji malickosti) a naopak nektere jsi kolego vynechal...:-)[/quote]

Sorry, mas pravdu konkretne tento clanek tu byl uveden uz asi 4.5.09 nick neznam mozna to byl tvuj. Ja ho jen ozivil aby pomohl jinym majtelum PDP. Financni nebo jinou odmenu jsem nikdy nepozadoval. :-) Chtel jsem byt napomocny nic vic. Jeden nejmonovany nick by mne uz nejradeji [BANOVAL:-)].
jarino1978 (8045)|4.1.2010 22:17
[quote=SPAWN;257803]Jeden nejmonovany nick by mne uz nejradeji [BANOVAL:-)].[/quote]

- zdravím ťa...