Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma Panasonic TX-P50X10Y nebo LG 50PQ6000

drakodin (56)|24.4.2009 13:25
Po dlouhém zvažování a pátrání na internetu jsem došel k finálnímu výběru mezi tímto Panasonicem a LG. Podmínky sledování budou : vzdálenost 4 metry, světlá místnost, na straně TV bez odrazů, sledování 80% pozemní digitální vysílání, 20% DVD. BlueRay ani HD satelit zatím neuvažuji. Tyto podmínky (+ rozumná cena) by měli hrát spíše pro HD Ready s velkou úhlopříčku.
Proč sem tedy píšu když mám jasno ? Chtěl bych radu nebo doporučení skutečného vlastníka jedné z těchto TV nebo prodejce, který tyto TV může odborně porovnat.
Důležitým momentem - subjektivní dojem - jsem se řídil, ale bohužel pořád je to u mne 50:50.
Původně jsem byl rozhodnut pro Panasonic, i přes to že nemá USB připojení a audio optický výstup. Ale právě jeho obrazová kvalita mě při porovnávání s LG zklamala (Panasonic – obraz rozmazanější, LG – ostřejší a živější barvy). U obou lze nalézt i MPEG4 a cenově jsou nastejno.
Ve výsledku je však nejdůležitější kvalita obrazu a to mě nyní kloní spíše na stranu LG i přes to, že je všude udáván Panasonic jako nejlepší. Do budoucna uvažuji ještě o HDD rekordéru stejné značky jako TV (kvůli kompatibilitě propojení a ovládání), proto jsem se původně přikláněl více k Panasonicu, jenž má nejlepší rekordéry. U LG nevím a například se Samsungem nemám vůbec žádné zkušenosti.

Děkuji předem za každý názor.
eldorado09 (1441)|24.4.2009 15:23
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/03/26/Panasonic-Viera-TX-P50X10-50in-Plasma-TV/p1 - tu je test na 50X10

Ja by som bral Panasonic, už aj kvôli spoľahlivosti
Pifishiba (80)|24.4.2009 16:54
Řešil jsem to samé akorát ve velikosti 42. Nakonec jsem vzal Panasonic 42X10 pro výborné recenze a doporučení tady na fóru. Měl jsem možnost si s něma v obchodě pohrát a vyzkoušet. LG má větší výbavu a lepší vzhled, ale to nehrálo u mě tu hlavní roli. Tak ti přeju pevnou a šťastnou ruku při rozhodování.
drakodin (56)|27.4.2009 08:28
Po dalším kole výběrů a porovnávání přímo u prodejců, jsem došel k názoru, že Panasonic X10 řady v 50 úhlopříčce má bezkonkurenčně nejhorší obraz ze všech vystavených HD Ready plazem. Mnohem líp vypadá LG PQ6000 a dokonce ještě lepší byly některé Samsungy.
Za další se mi vůbec nepotvrdilo, že by Full HD byla horší pro standardní vysílání např. DVB-T. Na internetu se dočítám, že pokud není zdroj HD signálu nemá cenu jít do Full HD.
Nemůžu si pomoci, ale HD Ready plazmy při SD signálu blikají, občas je vidět moiré a třeba u Panasonicu X10 vůbec není bílá barva, je to nějaký odstín šedi a při kompletním ztmavení obrazu tento není vůbec černý, ale svítí (pochybuji že je to nastavením, dělala to každá 50X10). Nyní jsem jednoznačně zrušil úvahy o koupi tohoto Panasonicu. To už je za lepší cenu např. full HD Samsung PS50A557, který měl suprový obraz. Možná by šlo uvažovat o vyšší řadě Panasonic - G10, ale to už bude finančně neúnosné - velká úhlopříčka skoro za 50 tisíc.
Budu vděčný, pokud se podělíte o vaše postřehy.
Hmm (1739)|27.4.2009 15:55
[QUOTE=drakodin;224934]Možná by šlo uvažovat o vyšší řadě Panasonic - G10, ale to už bude finančně neúnosné - velká úhlopříčka skoro za 50 tisíc.[/QUOTE]A tohle? http://www.k24.cz/index.php/product/72368/TV/Hi-Fi/Plazmove-televize/50_Panasonic_TX-P50G10E.html
drakodin (56)|27.4.2009 19:36
2 Hmm: Díky za tip. Pořád je to víc než jsem si dal původně laťku - což je 25 tisíc.
Ale ta cena co jsem jinde viděl - cca 46 tisíc, ta vaše už je o 4,5 tisíc méně.
A to je pozitivní. Stačí vydržet pár týdnů a neodolat zprávám o novinkách v příštím roce
a telka je doma. Zatím čekám jen tři roky. To bývaly 42´ HD ready (možná i méně) za 60 tisíc.
Popravdě, kdo rozumný dá za televizi zhruba polovinu měsíčního platu ??? Kvůli tomu co tam dávají ? A ještě v celosvětové hospodářské krizi ?
Kdyby byly prodejci kompetentní a jednoznačně neprotlačovali vůli zaměstnavatele+sponzora, nemusel by člověk projíždět tyto diskuze.....
911 (260)|27.4.2009 19:52
[QUOTE=drakodin;225014]2 Hmm: Díky za tip. Pořád je to víc než jsem si dal původně laťku - což je 25 tisíc.
Ale ta cena co jsem jinde viděl - cca 46 tisíc, ta vaše už je o 4,5 tisíc méně.
A to je pozitivní. Stačí vydržet pár týdnů a neodolat zprávám o novinkách v příštím roce
a telka je doma. Zatím čekám jen tři roky. To bývaly 42´ HD ready (možná i méně) za 60 tisíc.
Popravdě, kdo rozumný dá za televizi zhruba polovinu měsíčního platu ??? Kvůli tomu co tam dávají ? A ještě v celosvětové hospodářské krizi ?
Kdyby byly prodejci kompetentní a jednoznačně neprotlačovali vůli zaměstnavatele+sponzora, nemusel by člověk projíždět tyto diskuze.....[/QUOTE]

Zdary,co řešíš,přidej druhou půlku platu a kup to Géčko,obraz je opravdu BRILANTNÍ.
kůže (45)|27.4.2009 20:24
[QUOTE=911;225016]Zdary,co řešíš,přidej druhou půlku platu a kup to Géčko,obraz je opravdu BRILANTNÍ.[/QUOTE]

no, obraz je u géčka dobrý ale určitě ne brilantní!!
Hmm (1739)|27.4.2009 20:51
[QUOTE=kůže;225019]no, obraz je u géčka dobrý ale určitě ne brilantní!![/QUOTE]A znáš nějakou velkou placatou TV s brilantním obrazem?
911 (260)|27.4.2009 21:50
[QUOTE=kůže;225019]no, obraz je u géčka dobrý ale určitě ne brilantní!![/QUOTE]

Jo,to víš každej máme jiná měřítka,za ty kačky je pro mě brilantní,klidně se múžeš přijet podívat.V HD je to naprosto bez chyby a dokonce i normální dvb-t jde pěkně.Mám ještě 32" a 42" LCD a tato plasma je proti tomu třída,lepší bude asi jen Kuro,ale pokud není vedle nic lepšího je to prostě brilantní,pokud mi rozumíš jak to myslím.
jaluvkap (35)|28.4.2009 10:31
[QUOTE=drakodin;224934]Nemůžu si pomoci, ale HD Ready plazmy při SD signálu blikají, občas je vidět moiré a třeba u Panasonicu X10 vůbec není bílá barva, je to nějaký odstín šedi a při kompletním ztmavení obrazu tento není vůbec černý, ale svítí (pochybuji že je to nastavením, dělala to každá 50X10).[/QUOTE]Blikani vetsinou zpusobuji zarivky v obchodech ... doma jsem si toho nevsiml ... s bilou mas castecne pravdu, ale je to taky zavisle na nastavene teplote barev ... a ono sviceni pri kompletnim ztmaveni obrazu je imho vlastnost plazem, pze se v nich "odrazi" okolni svetlo, podobne jako na crt