Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aktivní nebo Pasivní 3D

zatty (1215)|1.6.2011 21:57
Ahojte,

tak nějak by mne zajímalo jaké máte názory a zkušenosti s těmito technologiemi...


konečně sem měl možnost řádně otestovat 3D konkurenční tv mé UE55D8000 vs LG 55LW650.

Samsung využívá aktviní technologii LG pasivní...test proběhl na nových promech od LG a Samsungu a konverzi mkv č.9 a alenky v říší dívů.

Vezmu to od začátku...obrovskou výhodou pasivní technologie je cena brýlí...prodávají se za hubičku..LG dává ke každe telce party pack 5ks brýli zadarmo..což je super...brýle jsou lehké a docela mi bez jakýchkoliv problému seděly na hlavě...3D po nasazení vypadalo velice zajímavě.i ve světleší místnosti se dalo na to koukat.efekt kopání míče proti mé hlavě byl adrenalinový.jen mi porád na tom něco vadilo...po 10min koukáni na galapágy mi sem na to přišel. je to hrubý rastr. na tédle velikosti to vypadalo jako mřížka..dalším problémem byly barvy..byly moc jasné chyběla jim dynamika.když sem sundal brýle tv vypadala úplně jinak podsatně přirozeněji..

Co se týče aktviního zapojení tak krom nevýhod ve světlejších místnostech a tzv. blikání(kterí třeba v letošních brýlích teměř nepozoruju oproti loňským) je ohodně plnější v obraze,voda nebe oblečení vše je vykreslené jak má být...

Z mé stránky je pasivní technologie určitě dobrý krok ale barvy a rastr bolí... určitě potěší nenaročného člověka který nechce mít sestavu za 100tis. a sežene ktomu brýle za 100kč pro celou rodinu naprosto super věc.
Ale.........................
Aktivní technologie byť je drahžší tak pro příjem 3D nemá zatím konkurenci...
Já se tedy přikláním k aktviní technologii
Ladys (1829)|2.6.2011 07:13
Nemohu porovnat s pasivnim 3D, ale kdyz jsem koukal chvili vcera na aktivni 3D a bylo to tak 10min, tak je to asi vetsi zahul na hlavu, bo jsem pak asi dve hodky pote nemohl usnout :)

Nicmene tohle je pry u kazdeho, kdo to poprve doma zkusi, pro mozek a oci to jsou naprosto nove vemy a je potreba aby si na to hlava zvykla.

Kazdopadne i tak jsem byl z aktivniho 3D v domacich podminkach prijemne prekvapen.Ma to dobrou hloubku i ostrost.Beru to vsak spise jako bonus na paar shlednuti v roce.
Karel72 (428)|2.6.2011 09:18
Taky se přikláním k aktivní technologii i když chápu že nějaké procento lidí které to nedělá dobře určitě bude.Zpočátku to chvíli trvá než si člověk na to zvykne a pak už to vnímá jako normální vysílání.
bitskull (77)|2.6.2011 09:27
Podle mě výhody pasivní technologie převyšují její nevýhody.
Aktivní bych si nikdy nekoupil o pasivní sem teď začal uvažovat...

zatty: Z recenzí mi přišlo, že rastr je vidět jen když je člověk příliš blízko. Opravdu je to tak špatné anebo to bylo dané kombinací velké obrazovky (55") a malé pozorovací vzdálenosti?
zatty (1215)|2.6.2011 11:20
bylo to o vzdálenosti...na 2,5-3m se mi to vůbec nelíbílo rastr viditelný...ze 4m to bylo přijatelné z 5m v pohodě ale dívat se na 3D v 55" z 5m a dál je úplně k ničemu
Jarda.Bar (1238)|2.6.2011 12:03
No vzhledem k tomu, že mám rád své oči a oči rodinných příslušníků, šel sem i přes několik malých nevýhod (zmínil si je) do pasivní 3D technologie a nelituju.

Jen doplním, že u pasivní 3D technologie si zatím nikdo nestěžoval na bolení očí, hlavy, závratě apod.. Vše je přirozené, není třeba si na obraz zvykat. Prostě Imax doma :).

Co se týká řádkování, na své 47" z 2,5m pozorovací vzdálenosti se musím hodně soustředit, abych rastr viděl. Pokud sledujete film, nemůže vás to rušit narozdíl od blíkání brýlí u aktivní technologie. To mi přijde fakt na palici, takové řešení.
U pasivní 3D nevadí ani naklápění hlavy, nevadí pozorování z různých úhlů. Jediné, kdy se obraz nezobrazí správně 3D je, pokud sledujete TV zvrchu, jste nad ní, pak 3D zmizí.

A nakonec bych ještě dodal, že pro 3D je každá obrazovka malá. Zkrátka, ideální by bylo, kdyby byl 3D obraz všude kolem vás. 3D obraz ztrácí svůj efekt v okamžiku kdy dosáhne okraje obrazovky. Pak už mu "nevěříte". :)
Ladys (1829)|2.6.2011 12:39
S tim zrakem souhlasim, kazdy ma jiste rad sve oci a nerad by si je nejak zhorsil.Nicmene sledovani jakekoliv 3D technologie muze mit negativni vliv na zrakove ustroji.
Takze dle meho by se 3D melo brat spise s rezervou jako zpestreni a vyuzivat jen paarkrat do roka.

Jinak i u pasivni technologie si lide stezovali na neprijemne pocity nebo bolesti hlavy.Proste nee kazdemu vyhovuje navsteva 3D kina.Nekteri lide dokonce tento efekt tolik nevnimaji, proste je to velmi individualni.
SlavoF (834)|2.6.2011 12:41
[quote=Jarda.Bar;349287].....Zkrátka, ideální by bylo, kdyby byl 3D obraz všude kolem vás....[/quote]
šak on aj je , stačí dať dolu 3D brýle , nečumět do TV ale okolo seba :D
ale v podstate máš asi pravdu :BB:
Jarda.Bar (1238)|2.6.2011 12:51
tak :)
SlavoF (834)|2.6.2011 12:56
alebo by to chcelo sadnúť si do niečoho takéhoto, a aby to žiarilo smerom dovnútra :D
První OLED globus na světě má průměr 6 metrů:
http://avmania.e15.cz/prvni-oled-globus-na-svete-ma-prumer-6-metru
vomic (671)|2.6.2011 15:10
jednoznačně preferuji pasivní technologii a teprve s touto pasivní technologií mě 3D začíná zajímat, nicméně odbočím a drze se optám: Jaký byl prosím SD obraz na té 55LW650S ? ... ta televizce totiž splňuje takřka vše co od TV dnes reálně chci - až na to, že to není plasma od Panasonicu s velmi dobrým SD


Netušíte někdo kde je případně možné tuto televizi fyzicky vidět v těchto městech (Liberec, Mladá Boleslav, Jičín, Turnov) ??? Případně kde jí mají i s SD vysíláním v praze?
zatty (1215)|3.6.2011 12:35
obrazově v SD bych ji srovnal s 8500 loňskou...velice slušně udělaná televize..ale to sem zkoušel jen okrajivě nebyl čas přednost mělo HD ,3D, a 2Dto3D
zatty (1215)|14.6.2011 12:11
v jiném vlákně byla položena dobrá otázka od ladyse.....

když se momentální multimedia snaží protlačit pasivní teorii tak proč vlajková loď LG 9500 je aktivní....

z mé stránky v idealních podmínkách prozatím nikdy nemůže být pasivní tech. lepší než aktivní..proto vlajkové lodi mají aktivní technologii....

druhou stránkou je trh.....normální rodina si stěží koupí 40"telku za 20litrů....a když jim řeknete at si za dalsích 10tis.koupi 4x brýle tak na nějakou 3d zapomente...pasivní je tak levná že i obyčejný člověk si muze koupit telku 3d za 20tis. a k tomu za 500kc 4xpasivni bryle a může koukat celá rodina...obyčejnému člověku to stačí a ten živí firmy.
Ladys (1829)|14.6.2011 13:05
Presne tak, pasivni 3D je mireno na vetsi okruh lidi, cili i dostupnejsi TV co se tyce ceny za samotnou TV a za bryle.

Jak jsem jiz psal, pak by ztracelo vyznam mit aktivni 3D u vlajkove lodi, kdyby bylo pasivni takovej hit.

Nicmene treba LG pohlizi na sve nejvyssi rady jako na luxusni mene dostupne zbozi a tim chce mit i kvalitni drahe bryle a nee jen obyc za paar stovek.A je pak na kdezm co si vybere.

I tak ale marketingovy tah typu "3D cinema" chapu, bo ten je jen o pasivnim 3D za rozumny mnohem dostupnejsi peniz.
Jarda.Bar (1238)|14.6.2011 13:41
Doporučuji se na pasivní 3D podívat. Jediná nevýhoda oproti aktivnímu 3D tu je v nižším rozlišení. I když i toto se zdá má řešení pro stávající TV (http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822).
Podle mě bylo aktivní 3D velký omyl, nedokážu si představit koukat na celý film. Pro oči je to nepříjemné už po pár vteřinách. Pasivní 3D je tak komfortní a výsledný obraz natolik věrohodný, že být výrobcem, aktivní 3D zavrhnu.
Proč 9500 nemá pasivní 3D bude spíš nějaký technický problém. Tipuju, ale fakt jen tipuju. Možná polarizační filtry před obrazovkou nefungují správně pokud je direct led podsvícení, co já vím. Možná nemají jistotu, jak pasivní 3D veřejnost přijme, ale podle mě vše vystihuje nejlépe názor jednoho diskutujícího zde (vomic). Cituji: "teprve s touto pasivní technologií mě 3D začíná zajímat"

Viděl jsem mnoho 3D TV a aktivní na mě působí jak test odolnosti divákova zraku :), špatný vtip.

3D pasivní tu bylo již dávno. Je to asi dva roky, co M.Jackson natáčel a připravoval This Is It! A při natáčení nového klipu k Thriller štáb používal pasivní 3D TV od LG. A letos se teprve ty TV dostaly k nám :). Samsung už také připravuje pasivní 3D ... podle mě je jen otázka času, kdy aktivní 3D zmizí.

Osobně jsem vybíral mezi několika modely (plasmy i LCD) a mezi nimy byly LX9500 a LW5500 a právě z důvodu pasivního 3D jsem koupil novější model, i když postrádá některé věci nejvyšší řady, hlavně kvalitnější local dimming.

Další info k tématu (ENG): http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1299265133


edit: ještě dodám ... když jsem viděl lidi zkoušet aktivní 3D, skoro každý se pozastavil ihned nad tím, že z toho bolí oči ... to byl většinou jejich první názor ... u pasivního 3D mi ještě nikdy nikdo neřekl negativní názor ... každý jen říká, to je paráda, to je snad lepší jak v IMAXu ... ani jeden z diváků nepoznal, že je rozlišení nižší než 1080p :) ...
Ladys (1829)|14.6.2011 14:02
Nicmene u 3D je dulezita jedna vec a to je to, jak kdo bere 3D vazne.Ja osobne to beru jako jen doplnkovou vec a neminim koukat na tri-hodinovy film v kuse.
Muzu rict, ze kdyz jsem poprve doma koukal na aktivni 3D, tak jsem take pocitoval neprijemnou zmenu a nejake tlaky v hlave, proste prvni setkani s aktivni technologii dopadlo celkem negativne.
Jenze pak se ukazala jedna vec a hodne se o tom i psalo, ze je to pouze pri prvnim seznamenim s aktivnim 3D, pri dalsim "sezeni" jsem zadne problemy nemel a hlava s ocima si to vpohode prebraly.Nutno uznta, ze jsem na to nekoukal zatim nikdy dele jak 15min.

Taky jsem premyslel o novych modelech, ale z duvodu 99,9% vyuziti pro 2D jsem volil mnohem kvalitnejsi panel v podobe LX9500.

Jinak ale verim, ze spousty lidi mohou mit s aktivnim 3D nemale problemy a pokud maji lide v planu casteji sledovat 3D, tak bych asi take voli pasivni technologii.
zatty (1215)|14.6.2011 14:10
Vidíš a třeba pro mne je zobrazování pasivní naprosto nepřijatelné....vidím rastr,barvy žádné..a připadá mi to jak když si dám rozjasňovací brýla když jedu na kolo..nemám ztoho dobrý pocit....

aktvivní vnímám lépe blikání vidím jen v rozích brýli kde nemám stejně upřený zrak....
každý člověk má vnímací schopnosti jiné
Ladys (1829)|14.6.2011 14:24
Ja u aktivniho nevidim zadne blikani, v podstate bych s tim nemel problem, naopak obraz me mile prekvapil, jen jsem zminil problemy ktere jsem mel na zacatku a ktere dle meho muzou nastat pri pravidelnem sledovani.Pokud to clovek bere jako zpestreni paarkrat za rok, tak si myslim ze je to uplne jedno.

Ale kdyby LG vybalilo na trh LED LCD s direct podsvicenim+local dimming a pasivnim 3D, tak by asi nebylo o cem.
Jarda.Bar (1238)|14.6.2011 14:25
Ok ;)
zatty (1215)|14.6.2011 14:52
[quote=Ladys;351551]Ja u aktivniho nevidim zadne blikani, v podstate bych s tim nemel problem, naopak obraz me mile prekvapil, jen jsem zminil problemy ktere jsem mel na zacatku a ktere dle meho muzou nastat pri pravidelnem sledovani.Pokud to clovek bere jako zpestreni paarkrat za rok, tak si myslim ze je to uplne jedno.

Ale kdyby LG vybalilo na trh LED LCD s direct podsvicenim+local dimming a pasivnim 3D, tak by asi nebylo o cem.[/quote]

tak paci aj LG koupil ale zatím má věrnost zůstane D8000 a tiché slintání po toshibě ZL1, která se knám nebude dovážet
SPAWN (744)|15.6.2011 22:29
Panove az TV jakekoli znacky prijde s autostereoskopickym 3D zobrazovanim jsem ochoten si TV koupit ale dokavat pude ten paskvil stereoskopicky rikam NE!:-E
patriot (227)|16.6.2011 08:28
Já zatím pohlížím na 3D u TV s despektem. Není to špatné, ale mám rád svoji kebuli, tak proto.
Na co se ale těším, je, až dají "3D obraz" do autonomních stereoskopických brýlí. Žádná TV před Vámi, pouze brýle, které budou aktivní (jak jinak, že ano). Ta miniaturizace k tomu postupně dospěje (viz kvalitní 3D tunery DVB-T na USB). To bude pokoukáníčko. Kvalitní aktivní technologie a bez blikání či jakéhokoliv jiného dráždění očí a mozku. Žádný žrout energie v podobě TV panelů. Zvuk to samé - 3D sluchátka. Nějakou chvilku to ještě potrvá, ale nakonec to takto skončí. Bude to přilba. Hawk.
Pytkin (7947)|16.6.2011 09:24
ja myslim , ze drazdenie mozgu je samotne 3D .. nie metoda jeho zobrazenia ..
Karel72 (428)|16.6.2011 09:37
První použití aktivních brýlí nedělá dobře dosti lidem ale mozek si na to brzo zvykne a potom už je to v pohodě
Ladys (1829)|16.6.2011 09:49
Presne tak, rozhodne nechci tu nebo onu technologie 3D prosazovat, ale vetsinou jde o ten prvotni negativni pocit/dojem s aktivnim 3D.

I tak by to ale lide meli brat jen jako doplnkove zpestreni sve domaci audiovideo zabavy.

ze zivota:
Zkousel jste nekdo, kdo nenosi obycejne dioptricke bryle, si je nasadit, kort kdyz se jedna o vetsi dioptrie ?...taky z toho zrovna nikdo nema dobry pocit, ale zvyknout by se na to casem dalo.
Jarda.Bar (1238)|16.6.2011 13:29
[quote=Pytkin;351804]ja myslim , ze drazdenie mozgu je samotne 3D .. nie metoda jeho zobrazenia ..[/quote]

Tak to by si měl čoveče chodit se zavřenýma očima, nebo alespoň s jedním zavřeným :). Z pasivního 3D tě oči bolet nebudou, je to naprosto přirozený, nijak to neunavuje. Stejné, jako když koukáš ven z okna :).
interfernet422 (1575)|16.6.2011 13:43
[quote=patriot;351799]Já zatím pohlížím na 3D u TV s despektem. Není to špatné, ale mám rád svoji kebuli, tak proto.
Na co se ale těším, je, až dají "3D obraz" do autonomních stereoskopických brýlí. Žádná TV před Vámi, pouze brýle, které budou aktivní (jak jinak, že ano). Ta miniaturizace k tomu postupně dospěje (viz kvalitní 3D tunery DVB-T na USB). To bude pokoukáníčko. Kvalitní aktivní technologie a bez blikání či jakéhokoliv jiného dráždění očí a mozku. Žádný žrout energie v podobě TV panelů. Zvuk to samé - 3D sluchátka. Nějakou chvilku to ještě potrvá, ale nakonec to takto skončí. Bude to přilba. Hawk.[/quote]

jo a ještě pak hmatovou vazbu na všechny končetiny, čichový vyvíječ k nosu a vítej v MATRIXu :eek:

Vlastně k čemu tyto věci - přímo drát do mozku.
Pytkin (7947)|16.6.2011 13:45
jarda : no ak to bude natocene ako real , tak ano .. ak to bude nerealne , tak sa to mozgu nemusi pacit ..
Jarda.Bar (1238)|16.6.2011 14:46
Problém nastává u záběrů, které mají malou hloubku ostrosti, snažíš se zaostřit na bližší předmět, ale nejde to ... pro 3D je ideální velká hloubka ostrosti a pak už je na divákovi, kam zaostří. Proto se nedivím Cameronovi, že nemá rád konverze 2D-3D, protože natáčet je už třeba v 3D, musí se úplně jinak zacházet s kamerou. Práce s DOF je problematická.

Takže abych jen nechválil, je mnoho např. dokumentů, na které se místy kouká špatně, to je pravda. Ale to je věc autora, který prostě 3D natáčení nezvládnul.
patriot (227)|16.6.2011 15:28
[quote=Pytkin;351804]ja myslim , ze drazdenie mozgu je samotne 3D .. nie metoda jeho zobrazenia ..[/quote]

Ne, v případě použití autonomních brýlí (tedy bez TV, prostě brýle, které mají svůj vlastní displej pro každé oko, bez blikání, prostě TV přímo v brýlích se dvěma displeji pro každé oko zvlášť).
Tak v tomto případě je 3D zcela přirozené a je to to samé, jako se díváš teď na svět. Do každého oka ti jde jeden obraz. A šlus.
Už dříve se dělali takovéto kukátka na diapozitivy - říkalo se jim tušim stereoskopy a čumět na to byla paráda, nádhera, zážitek.
Jak říkám, až se jim podaří toto zařízení udělat elektronicky a integrovat do toho TV tuner, tak prostě klasické TV vymizí a budou jen tyto přilby.

A brýle, které se teď použivají, které potřebují TV a fungují pouze jako klapky na oči a označují jako "aktivní" - to je prasárna.
Snad už si rozumíme.
Pytkin (7947)|16.6.2011 16:04
jarda : presne tak .. tym ze mozes menit aj paralaxu aj dof , tak je to problem , ked to niekto natoci zle ..
Pytkin (7947)|16.6.2011 16:04
patriot ; zjavne nechapes , o com tu hovorime ..
jarino1978 (8045)|16.6.2011 16:32
3D je kokpitina. Dokiaľ sa dožijeme normálneho 3D, táto kravina zanikne. Je to len módna vlna, rýchlo prišla, rýchlo odíde. Nemá budúcnosť.

Ako najväčšiu kravinu po 3D TV hodnotím 3D spotrebné kamery. Čo za chuja toto vymyslel ? Pre amatérov, ktorí sa môžu akurát tak pošabliť z toho, čo natočili za horor.
Pytkin (7947)|16.6.2011 22:15
jarino : tak tak ..
jarino1978 (8045)|16.6.2011 22:37
dokiaľ nebudú splnené 2 podmienky, 3D nebude mať nikdy šancu :
1. sledovanie 3D obrazu bez okuliarov
2. reálne 3D filmy, šport, t.j. neprehnané, ničím nerušené, spracované nativ, profesionálne, reálne, verne

Ani dnes, neexistujú čo i len náznaky oboch bodov. Jednoducho sa na 3D nedá dívať, zatiaľ sa len ťaží z nevedomosti, zvedavosti a hlúposti ľudí. Ak sa spýtate niekoho, čo ho zaujalo na 3D filme ( pokiaľ ho vôbec videl ), tak 95 % z nich odpovie : všetko na mňa vybiehalo, mohol som si to chytiť pred hlavou...
zatty (1215)|16.6.2011 23:02
to je krásná standartní odpověď..má drahá půlka při avataru vyplivla ze sebe neskutečnou hlášku...huš ty hajzle nestrkej mi ten ocas do vína......

ano 3D je zbytečností ale proč ho výrobci tak hojně valí..nejvíc mi vadí že abych měl kvalitní telku s kvalitním panelem tak bez 3D to prostě nevyrábějí....ve své podstatě nepotřebuju ani USB,NET,Wifi...vše jsou to jen doplňky a samotné 3D je bohužel drahý doplněk
Ladys (1829)|17.6.2011 06:53
3D je potreba brat jako bonus navic a souhlas ze TV tim vybavene maji mnohem lepsi panely, tudiz i pro 2D je lepsi koupit si 3D TV.
Pytkin (7947)|17.6.2011 09:07
zachvilu uz ine telky ani nebudu .. vsetky budu 3D .. vyvoj nezastavime .. aj ked to nikoho nezaujima ..
Ladys (1829)|17.6.2011 09:36
Je to jen tahak na lidi, i kdyz ten kdo ma doma 3D TV, tak si stejne vetsinou nema co poustet a prvotni halo efekt zmizi behem paar dni.

3D TV vysilani nebezi u nas zadne.Daji se predplatit samozrejme nejake satelitni zahranicni programy, ale to myslim ze pro ceskeho divaka je mimo.
Pak jsou dostupne nejake 3D bluray filmy, ale investice do nich take neni pro kazdeho.
V neposledni rade tady jsou 3D MKV, ale i tak na to nikdo nekouka s nejakou pravidelnosti.

Z toho mi vychazi, ze 3D je opravdu jen jako zpestreni a pro domaci vyuziti temer zanedbatelne.
jarino1978 (8045)|17.6.2011 16:24
[quote=zatty;351918]ano 3D je zbytečností ale proč ho výrobci tak hojně valí.[/quote]

pretože oni sú tu od toho, aby mohli vždy kasírovať a vyťahovať z ľudí prachy. Keď sa to nepredáva ( 3D ), tak to tým ľuďom jednoducho násilne nanútime, že začneme vyrábať len 3D TV a potom budeme vo virtuálnom sne, že 3D je boom, že 3D sa predáva.... Proste psychológia a demagógia s účelom presvedčiť, oklamať , zmanipulovať. Následne sú na tom vysielatelia, ktorý čakajú ako kura na sopeľ, či už je ten správny čas, aby začali aj oni ťahať z ľudí prachy.
Čiže sa môže stať, čo sa už od začiatku roka odohráva, že bude trh zaplavený 3D TV, ktoré by za normálnych okolností ani pes neosral a ľudia nebudú mať jednoducho inú voľbu pri kúpe novej TV, len si kúpiť a priplatiť za debilinu zvanú 3D... A kolotoč sa môže opäť na čas roztočiť po závratných prepadoch, ktoré sa dejú už druhý rok na trhu AV.
jarod72pm (841)|17.6.2011 18:14
[quote=Ladys;351930]3D je potreba brat jako bonus navic a souhlas ze TV tim vybavene maji mnohem lepsi panely, tudiz i pro 2D je lepsi koupit si 3D TV.[/quote]
No ona to tak není docela pravda , viděl jsem Samsung s podporou 3D ale opravdu ten obraz v 3D byl děs a v 2D se nedalo na to vůbec dívat! a hned vedle plasma panasonic P42VT30 a to byl panečku 3D obraz.Ne vždy převod z 2D do 3D je lepší nebo výhoda.Takže pro 2D není pravidlo kupovat 3D TV.
zatty (1215)|17.6.2011 22:31
[quote=jarod72pm;352037]No ona to tak není docela pravda , viděl jsem Samsung s podporou 3D ale opravdu ten obraz v 3D byl děs a v 2D se nedalo na to vůbec dívat! a hned vedle plasma panasonic P42VT30 a to byl panečku 3D obraz.Ne vždy převod z 2D do 3D je lepší nebo výhoda.Takže pro 2D není pravidlo kupovat 3D TV.[/quote]

je otázkou jakého jsi viděl samsunga? bo 6100 není 3D telka to má je lepku 3D
Ladys (1829)|18.6.2011 20:09
[quote=jarod72pm;352037]No ona to tak není docela pravda , viděl jsem Samsung s podporou 3D ale opravdu ten obraz v 3D byl děs a v 2D se nedalo na to vůbec dívat! a hned vedle plasma panasonic P42VT30 a to byl panečku 3D obraz.Ne vždy převod z 2D do 3D je lepší nebo výhoda.Takže pro 2D není pravidlo kupovat 3D TV.[/quote]

Ano neni to pravidlem, proto se bavime o minimalne mid-end 3D modelech.Ty nejlevnejsi 3D TV nestoji za nic, jak 2D, tak 3D.
Jarda.Bar (1238)|19.6.2011 16:04
[quote=jarino1978;352015]pretože oni sú tu od toho, aby mohli vždy kasírovať a vyťahovať z ľudí prachy. Keď sa to nepredáva ( 3D ), tak to tým ľuďom jednoducho násilne nanútime, že začneme vyrábať len 3D TV a potom budeme vo virtuálnom sne, že 3D je boom, že 3D sa predáva.... Proste psychológia a demagógia s účelom presvedčiť, oklamať , zmanipulovať. Následne sú na tom vysielatelia, ktorý čakajú ako kura na sopeľ, či už je ten správny čas, aby začali aj oni ťahať z ľudí prachy.
Čiže sa môže stať, čo sa už od začiatku roka odohráva, že bude trh zaplavený 3D TV, ktoré by za normálnych okolností ani pes neosral a ľudia nebudú mať jednoducho inú voľbu pri kúpe novej TV, len si kúpiť a priplatiť za debilinu zvanú 3D... A kolotoč sa môže opäť na čas roztočiť po závratných prepadoch, ktoré sa dejú už druhý rok na trhu AV.[/quote]

Ale prosim tě .... je to přirozený vývoj ... Lidé se odjakživa snaží obraz filmu přiblížit skutečnosti, nejdřív sotva zachytili obraz, pak jen černobílý poté v barvě, poté v HD a nyní 3D. Dál už jen lepší projekci (kolem dokola nejlépe) či vysílat přímo do mozku a je konec :).

Ty aby si se bál koupit v Tescu rohlík, jestli z tebe náhodou pekař netahá násilně peníze :) :) :).
jarino1978 (8045)|19.6.2011 16:07
sorry. prechod z HD na 3D nie je prirodzeným vývojom, ale okrádaním.
Karel72 (428)|19.6.2011 16:11
Jj pokrok nezastavíš kdyby ses na hlavu stavěl :-) Ale bud v klidu zatím máš možnost výběru 2D-3D :-)
zatty (1215)|19.6.2011 16:15
ten výběr oproti lonsku se ale dramaticky snizil
Pytkin (7947)|20.6.2011 01:28
ja nevidim v 3D ziaden pokrok .. nutit ludi pozerat filmy s okuliarami .. to je divny pokrok ..
Ladys (1829)|20.6.2011 06:33
Nikdo nikoho nenuti, je to tva volba, stejne tak jako jestli budes mit doma starou CRT nebo koupis novou placku.

Proc si lide neustale kupuji nove a nove mobily, kdyz to zakladni jako je volani a sms jim zvladla i 5110 ?

Je to prirozeny vyvoj, nektere technologie se ujmou vice, nektere mene, ale tak ci onak je zbytecne se tomu branit.Pred peti lety taky mel Full HD TV jen malokdo a dneska to ma kazdej, nehlede na to, ze ji vlastne 80% lidi nepotrebuje.To same nepochybne nastane s 3D behem nasledujicich let.
Jarda.Bar (1238)|20.6.2011 08:49
[quote=Pytkin;352374]ja nevidim v 3D ziaden pokrok .. nutit ludi pozerat filmy s okuliarami .. to je divny pokrok ..[/quote]

Já nosím dioptrické brýle, tak asi i proto mi další zase tak nevadí, ale samozřejmě mít 3D TV bez brýlí by bylo plus.