Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas 9.0c low memory problem

Joseph.cz (2)|27.11.2009 16:58
Zdravim, potreboval bych poradit s timto problemem - sestrihal sem jedno svatebni video na cca 28minut a kdyz chci dam "render as...", vyberu format wmv, 4.8 Mbps HD 720-24p Video a dam save, tak se mi vzdy po par vterinach ukaze hlaska "The system is low on memory. You may be able to reduce memory usage by closing other applications." Na internetu sem se to snazil vyhledat, ale nenarazil sem na zadny reseni. Na disku, kam video ukladam je misto vic nez 60gb. Pamet je pri renderovani zatizena na cca 3gb. Moje PC je - Core2Q, 8gb ram, ati4890 a win 7 64bit.. nainstalovany mam sony vegas 9.0c. Zkousim uz vse mozny, dokonce sem jak idiot dokoupil dalsi 4gb ram v domeni, ze se to vyresi. Drive sem to zkousel v sony vegas 9.0a 64bit a prave s 4gb ram, a tak sem stahl 9.0c 64bit a dokoupil ty ramky a porad to nejde. Kdyz v renderu vyberu 3mbps a upravim si rozliseni na 1280x720 (ktereho chci dosahnout), tak to stejne nejde. Uz si s tim opravdu nevim rady, nemohl byste mi prosim nekdo pomoct? btw. windows 7 mam cerstve preinstalovane (i predtim to neslo)
Jarda.Bar (1238)|27.11.2009 21:15
Zkus video nejdříve vyrenderovat do nějakého jiného kodecu, Huffyuv (http://neuron2.net/www.math.berkeley.edu/benrg/huffyuv.html). A pokud to projde, pak v novém projektu přerenderuj na požadovaný se 3Mbity datového toku a potřebným rozlišením.
Pavel07 (70)|27.11.2009 22:31
Zkus si stáhnout 64-bitovou verzi Vegas 9.0c, nahraj projekt a zkus renderovat. Pokud se problém nevyřeší, je také možné video renderovat přes frameserver, já tak renderuji nejraději. Stačí si stáhnout nejnovější frameserver, nainstalovat 64-bitovou verzi Vegasu 9.0c, nainstalovat frameserver (zde je třeba si jen dát pozor na cestu, implicitně je tam totiž nastavena cesta na 32-bitovou verzi Vegasu C:\Program Files (x86)\Sony\Vegas Pro 9.0 je třeba upravit cestu na 64bitovou verzi Vegasu C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 9.0) Pak už jen stačí nahrát projekt a vybrat Render As DebugMode FrameSever, napsat název avi, vybrat obrazový formát a vybrat next. Enkodéry, které chodí s frameserver bezchybně jsou Mainconcept Reference 1.6.1, RhozetCarbonCoder311, Canopus CarbonCoder_3_01_50, Cyberlink MediaShow Espresso nebo volně ke stažení Megui Modern Media Encoder, XviD4PSP 5.037 nebo mediacoder a mnoho dalších. Výhoda je také v tom, že je možné použít avisynth na daný frameserver avi soubor a je tedy možné použít kvalitní resize nebo deinterlace filtry v rámci avs scriptu. Používám také Win7 x64 a mám vyzkoušeno, že na x64 systémech frameserver nefunguje, pokod se používá 32-bitová verze Vegasu, je opravdu nutné nainstalovat 64-bitovou verzi Vegasu. Ve 32bitových windows od XP až po Seven je to ok. Stříhám většinou v Adobe Premiere CS4, ale díky frameserveru pro Vegas už začínám přecházet na Vegas, hlavně proto, že na výstupu ohu použít scripty a mohu využít mnoho kvalitních encoderů. Ve vegasu je totiž light verze encoderu Mainconceptu Sdk a tam se toho mnoho nastavit nedá.
nunyk (15)|7.12.2009 21:34
[quote=Jarda.Bar;251123]Zkus video nejdříve vyrenderovat do nějakého jiného kodecu, Huffyuv (http://neuron2.net/www.math.berkeley.edu/benrg/huffyuv.html). A pokud to projde, pak v novém projektu přerenderuj na požadovaný se 3Mbity datového toku a potřebným rozlišením.[/quote]

Mám stejný problém jako Joseph. Zkoušel jsem render do HUFFYUF a taky to nejde. Používám Vegas 9b, a mam Win XP. Je na to nějaký fígl?
ODSakEda (2278)|29.6.2014 19:13
Máte na timeline fotografii o příliš velkém rozlišení! Doporučuji je smazat a nově přidat převzorkované nejlépe na rozlišení videa čili u FullHD na 1920x1080px :-)