Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení formátu obrazu - wide zoom vs. zoom (Samsung)

edenboy (21)|12.8.2009 11:19
Ahoj,

může mi prosím někdo objasnit rozdíl mezi nastavením formátu obrazu v režimu wide zoom (široký zoom) a zvětšený (zoom) (u LCD Samsung)?

Jestli jsem to správně pochopil, široký zoom je pro případ, kdy chci obraz 4:3 roztáhnout na šíři obrazovky 16:9 (zbavit se černých pruhů po stranách) se zachováním poměru stran, přičemž dojde k ořezu obrazu zeshora a zespoda.

Nějak jsem ale nepochopil, co by měl dělat režim zoom (zvětšený).

Předem díky za odpovědi.
rommi (416)|12.8.2009 20:37
[quote=edenboy;236466]Ahoj,

může mi prosím někdo objasnit rozdíl mezi nastavením formátu obrazu v režimu wide zoom (široký zoom) a zvětšený (zoom) (u LCD Samsung)?

Jestli jsem to správně pochopil, široký zoom je pro případ, kdy chci obraz 4:3 roztáhnout na šíři obrazovky 16:9 (zbavit se černých pruhů po stranách) se zachováním poměru stran, přičemž dojde k ořezu obrazu zeshora a zespoda.

Nějak jsem ale nepochopil, co by měl dělat režim zoom (zvětšený).

Předem díky za odpovědi.[/quote]

...skoro dobre

ked zoberiem fabricke nastavenie
zoom je prednastaveny na orezanie lubovolneho signalu na 16:9 bez deformacie
wide zoom je nastaveny na orezanie na cca 14:9 a zdeformovany obraz, je kusok "splackateny" - ale beznym okom celkom pozeratelne a je tam vino o cosi viacej obrazivej informacie ako pri zoom

a teraz pointa (aspon podla mna)
zoom je mozne lubovolne nastavovat -velkost aj vertikal posun
wide zoom je mozne nastavovat iba vertikal posun, format ostava

v menu v nastaveni velkosti a rezimu zobrazenia je mozne ich kombinaciou dosiahnut ze:
napriklad ked pozeram program (u nas trebarz markiza ) ktory vysiela info o formate vo velkosti mam nastavene autoamt sirokoluhly a v rezim obrazu wide zoom
tymto sa telak automaticky prepina na 16:9 alebo wide zoom ked o tom dostane informaciu zo signalu..
ale napriklad taky TA, ktoremu bezia na spodku titulky mam na zoom, krory je kusok upraveny a posunuty nahor, aby som videl dole beziace "headlines"
aby som nemusel posuvat obrazom (ako to ma napriklad sony) staci iba prepnut prednastaveny rezim na zoom a je to
popripade si to mozes nastavit aj inac fantazii sa medze nekladu.....
edenboy (21)|14.8.2009 11:52
[quote=rommi;236539]...skoro dobre

ked zoberiem fabricke nastavenie
zoom je prednastaveny na orezanie lubovolneho signalu na 16:9 bez deformacie
wide zoom je nastaveny na orezanie na cca 14:9 a zdeformovany obraz, je kusok "splackateny" - ale beznym okom celkom pozeratelne a je tam vino o cosi viacej obrazivej informacie ako pri zoom

a teraz pointa (aspon podla mna)
zoom je mozne lubovolne nastavovat -velkost aj vertikal posun
wide zoom je mozne nastavovat iba vertikal posun, format ostava

v menu v nastaveni velkosti a rezimu zobrazenia je mozne ich kombinaciou dosiahnut ze:
napriklad ked pozeram program (u nas trebarz markiza ) ktory vysiela info o formate vo velkosti mam nastavene autoamt sirokoluhly a v rezim obrazu wide zoom
tymto sa telak automaticky prepina na 16:9 alebo wide zoom ked o tom dostane informaciu zo signalu..
ale napriklad taky TA, ktoremu bezia na spodku titulky mam na zoom, krory je kusok upraveny a posunuty nahor, aby som videl dole beziace "headlines"
aby som nemusel posuvat obrazom (ako to ma napriklad sony) staci iba prepnut prednastaveny rezim na zoom a je to
popripade si to mozes nastavit aj inac fantazii sa medze nekladu.....[/quote]

Díky za odpověď. Ještě by mě zajmalo, jestli si můžu nastavit u zoomu a širokého zoomu velikost a vertikální posun i v rámci nastavení "režim obrazu" (pro případ, kdy chci mít nastavené automatické přepnutí na 16:9 a pro obraz 4:3 zoom nebo široký zoom). Tuto možnost jsem totiž našel jen u nastavení "velikost obrazu" a když si ho nastavím zde, přepnu zpět na automatický formát a v nastavení "režim obrazu" dám široký zoom nebo zoom, tak ta velikost a posun neodpovídá tomu, co jsem si nastavil u velikosti obrazu a ořízne a zvětší se to defaultním způsobem bez možnosti nastavení velikosti a vertikálního posunu.
rommi (416)|14.8.2009 17:42
[quote=edenboy;236735]Díky za odpověď. Ještě by mě zajmalo, jestli si můžu nastavit u zoomu a širokého zoomu velikost a vertikální posun i v rámci nastavení "režim obrazu" (pro případ, kdy chci mít nastavené automatické přepnutí na 16:9 a pro obraz 4:3 zoom nebo široký zoom). Tuto možnost jsem totiž našel jen u nastavení "velikost obrazu" a když si ho nastavím zde, přepnu zpět na automatický formát a v nastavení "režim obrazu" dám široký zoom nebo zoom, tak ta velikost a posun neodpovídá tomu, co jsem si nastavil u velikosti obrazu a ořízne a zvětší se to defaultním způsobem bez možnosti nastavení velikosti a vertikálního posunu.[/quote]

...no tak to je bohuzial pravda...a nejde to nastavit.
v automatickom rezime sa to prepina pri zoom alebo wide zoom len do default hodnout.. skoda.