Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ASUS My Cinema P7131 Hybrid nechytá digitál

McBright (7)|26.4.2010 21:19
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil s problémem ohledně televizní karty do pc ASUS P7131 Hybrid. Mám Windows 7 a pomocí kabelu normálně ve Windows Media Centru naladím analogové televize, ale když dám vyhledat kanály s digitálním vysíláním, tak mi nenajde ani jeden a přitom před set-top box u televize naladit jdou. Zkoušel jsem i jiný software- Power Cinema 6, Winamp. Předem děkuji za odpověď.
McBright (7)|29.5.2010 18:25
[quote=McBright;279099]Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil s problémem ohledně televizní karty do pc ASUS P7131 Hybrid. Mám Windows 7 a pomocí kabelu normálně ve Windows Media Centru naladím analogové televize, ale když dám vyhledat kanály s digitálním vysíláním, tak mi nenajde ani jeden a přitom před set-top box u televize naladit jdou. Zkoušel jsem i jiný software- Power Cinema 6, Winamp. Předem děkuji za odpověď.[/quote]
poraďte mi prosím někdo jak vyřešit tento problém... :(
Retiree (659)|29.5.2010 19:39
Pro příjem kabelového digitálního vysílání DVB-C je určen jiný typ tuneru, nežli pro pozemní digitální vysílání DVB-T. Systémy jsou navzájem nezaměnitelné. Uvedená karta je patrně určena pro DVB-T.
McBright (7)|29.5.2010 20:11
[quote=Retiree;283754]Pro příjem kabelového digitálního vysílání DVB-C je určen jiný typ tuneru, nežli pro pozemní digitální vysílání DVB-T. Systémy jsou navzájem nezaměnitelné. Uvedená karta je patrně určena pro DVB-T.[/quote]

zkoušel jsem chytat signál i přes přibalenou anténu ke kartě, ale výsledek pořád žádný
Ivo Mašek (10205)|29.5.2010 20:12
Autor vlákna by se měl jasně vyjádřit co chce! DVB-T, nebo DVB-C.
Tohle není poprvé, kdy se musí skoro luštit, co se vlastně po nás chce. (ta karta samozřejmě DVB-C neumí)
McBright (7)|29.5.2010 20:17
[quote=Ivo Mašek;283757]Autor vlákna by se měl jasně vyjádřit co chce! DVB-T, nebo DVB-C.
Tohle není poprvé, kdy se musí skoro luštit, co se vlastně po nás chce. (ta karta samozřejmě DVB-C neumí)[/quote]

mě jde o to nějakým způsobem naladit jakýkoliv typ digitálního vysílání
Ivo Mašek (10205)|29.5.2010 20:20
Nemůžeš naladit jakýkoli typ digitálu. Jenom ten, co ti tuner technicky umožní. A tvůj tuner umí pouze analog a DVB-T (tedy vzdušný digitální signál).
Retiree (659)|29.5.2010 20:33
[quote=McBright;283756]zkoušel jsem chytat signál i přes přibalenou anténu ke kartě, ale výsledek pořád žádný[/quote]

Přibalená pokojová anténa umožní digitální příjem pouze za velmi dobrých podmínek.
McBright (7)|29.5.2010 20:37
[quote=Retiree;283760]Přibalená pokojová anténa umožní digitální příjem pouze za velmi dobrých podmínek. Více informací však hledej v sekci o DVB-T.[/quote]

takže bez toho aniž bych koupil nějakou lepší anténu nebo zesilovač to nechytnu...?
Retiree (659)|29.5.2010 21:27
Zesilovač je až ta poslední možnost, záleží na konkrétních podmínkách příjmu...
Ivo Mašek (10205)|29.5.2010 21:36
A také, jestli má tuner už ovladače pro Win7. (u Asusu jsou s tímhle potíže - tohle není zdaleka první případ tuneru na Win7)
McBright (7)|29.5.2010 22:04
[quote=Ivo Mašek;283768]A také, jestli má tuner už ovladače pro Win7. (u Asusu jsou s tímhle potíže - tohle není zdaleka první případ tuneru na Win7)[/quote]

ovladače jsem stáhl co jsem našel na asus.com
Ivo Mašek (10205)|30.5.2010 07:39
Tak potom zjistit, jak silný a kvalitní signál DVB-T tam je. Optat se sousedů, apod.
A neporovnávat set-top-box s tv tunerem. To, co STB normálně ještě chytně, tak tam tv tuner už nemusí.
Pokud v místě signál je, tak zkusit antenu vystrčit ven z okna směrem k vysílači a pokud se něco naladí, byť mizerně., tak potom to chce kvalitní venkovní antenu. (v této sekci je o tom celý článek)
McBright (7)|30.5.2010 13:26
[quote=Ivo Mašek;283789]Tak potom zjistit, jak silný a kvalitní signál DVB-T tam je. Optat se sousedů, apod.
A neporovnávat set-top-box s tv tunerem. To, co STB normálně ještě chytně, tak tam tv tuner už nemusí.
Pokud v místě signál je, tak zkusit antenu vystrčit ven z okna směrem k vysílači a pokud se něco naladí, byť mizerně., tak potom to chce kvalitní venkovní antenu. (v této sekci je o tom celý článek)[/quote]

děkuju vám oběma za rady, zkusím si s tím nějak poradit