Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr televize

marecekk (4)|29.7.2009 22:40
Ahoj,
uvažujeme o koupi nové televize a chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem.
Na televizi máme následující požadavky:

- sledování ze 3-4 metrů (velikost asi nad 37, představit si dokážeme i 42)
- preferuji LCD, ale to je spíš osobní pocit
- televizi bych chtěl používat i k přehrávání filmů a prohlížení fotek (případně i k hraní her z PC) a to jak z usb, tak i přes LAN (domácí síť, streamování z PC?)
- příjem kanálů přes kabel
- pokud možno aby televize měla i technologie pro blízkou budoucnost
- pokud to má cenu, tak jsme ochotni zaplatit i kolem 30000Kč

Předem díky za radu!
Pokud jsem zapoměl na něco důležitého, tak v případě potřeby doplním.

Marek
rudolf.korinek (119)|30.7.2009 09:18
[quote=marecekk;234812]Ahoj,
uvažujeme o koupi nové televize a chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem.
Na televizi máme následující požadavky:

- sledování ze 3-4 metrů (velikost asi nad 37, představit si dokážeme i 42)
- preferuji LCD, ale to je spíš osobní pocit
- televizi bych chtěl používat i k přehrávání filmů a prohlížení fotek (případně i k hraní her z PC) a to jak z usb, tak i přes LAN (domácí síť, streamování z PC?)
- příjem kanálů přes kabel
- pokud možno aby televize měla i technologie pro blízkou budoucnost
- pokud to má cenu, tak jsme ochotni zaplatit i kolem 30000Kč

Předem díky za radu!
Pokud jsem zapoměl na něco důležitého, tak v případě potřeby doplním.

Marek[/quote]

Ahoj Marku,

na takovou vzdálenost je určitě lepší pořídít uhlopříčku 46 nebo 50" a v této cenové kategorii budeš mít určitě lepší obraz s plazmou. Pokud jsi z Prahy tak je dobré zajít do předváděcího centra Panasonicu nebo Samsungu a tam si podle pocitu co se ti líbí víc vybrat. Pokud budeš inklinovat stále k LCD tak si zajdi ještě třeba do Sony předváděcího centra, ale určitě si všude nech pustit normální televizní signál.

Plazma v této ceně ti nabídne lepší upscale obrazu (protože se vše už dělá buď jenom HD Ready nebo Full HD, tak přepočet obrazu na toto rozlišení) a lepší barevné podání, včetně třeba rychlejší odezvy, která je důležitá třeba u fotbalu :)

Tak :)

-= Rudla
marecekk (4)|30.7.2009 19:45
Ahoj Rudlo,
díky moc za odpověď. Tak jsem se trošku díval na ty plazmy a obecně mi u nich chybí větší možnosti připojení k počítači (lan), zejména pak u panasoniců. Na druhou stranu nevím, nakolik je toto propojení funkční a využitelné. S přítelkyní máme notebook a stolní pc (propojené přes router, interne) a chtěli bysme z obou počítačů být schopni pouštět filmy, prohlížet a editovat fotky, respektive třeba i hrát hry. Otázkou ale je, jestli na toto nestačí jednoduše 5 metrů dvi/hdmi připojení (pak ale ještě asi potřebujem propojení zvuku). Pokud už někdo něco podobného řešil a má praktické zkušenosti, uvítám jakékoliv komentáře či doporučení.

Pokud byste taky mohli doporučit konkrétní modely. Jak jsem již psal, cena by se měla pohybovat někde okolo 30 000, pokud by to mělo být méně tak by to taky nevadilo :)

Předem díky za rady,
Marek
VOYEUR (61)|30.7.2009 20:28
[quote=marecekk;234812]Ahoj,
uvažujeme o koupi nové televize a chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem.
Na televizi máme následující požadavky:

- sledování ze 3-4 metrů (velikost asi nad 37, představit si dokážeme i 42)
- preferuji LCD, ale to je spíš osobní pocit
- televizi bych chtěl používat i k přehrávání filmů a prohlížení fotek (případně i k hraní her z PC) a to jak z usb, tak i přes LAN (domácí síť, streamování z PC?)
- příjem kanálů přes kabel
- pokud možno aby televize měla i technologie pro blízkou budoucnost
- pokud to má cenu, tak jsme ochotni zaplatit i kolem 30000Kč

Předem díky za radu!
Pokud jsem zapoměl na něco důležitého, tak v případě potřeby doplním.

Marek[/quote]

- preferuji LCD, ale to je spíš osobní pocit
pokud je to jenom pocit tak těžko radit neb je to jenom další zbytečné téma
marecekk (4)|30.7.2009 20:29
Ahoj,
mohli byste mi říct váš nároz na Samsung LE40B750? zajímavý je u toho voucher Samsung na 8000 Kč.
Díky
MadMike83 (115)|30.7.2009 20:30
Spatna neni LE46B650 (LE40B650), prehraje vetsinu videi a fotky z USB z flashky nebo hdd, pak neni zapotrebi ani pc na vetsinu veci. Jinak lepsi je koupit 5m HDMI kabel nez LAN, zvuk pujde stereo z TV, ale na filmy urcite zvuk do repro soustavy, ja mam vedeny optikou. Ma DVB-C tuner s MPEG-4 tunerem. Jine TV uz tolik nesplni z tvych pozadavku, na 3m+ bych si priplatil na 46" clovek si na to rychle zvykne :)
MadMike83 (115)|30.7.2009 20:44
[quote=marecekk;234928]Ahoj,
mohli byste mi říct váš nároz na Samsung LE40B750? zajímavý je u toho voucher Samsung na 8000 Kč.
Díky[/quote]

Vzhledem k akci si muzes vybrat mezi B750/B650 cenovy rozdil uz neni tolik propastny, zalezi i jak se libi design.