Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Myslíte si,že konečně LED tv dostihly plazmu...

kolčis (58)|5.12.2009 18:21
Ahojky všichni,chtěl bych založit takovou drbárničku ohledně tohoto tématu.Píšu to proto,že jsem zarytý plazmatik,ale v poslední době se stále upírám k LED technologii.Zejména zde již několikrát probírané spotřebě,protože si myslím,že v podstatných věcech již LEDka dostihly ba předstihly plazmy a tak se sám sebe táži,jestli by nebylo už teď lepší koupit LED z ohledu na tu spotřebu.Někdo zase namítne to neřeš,ale trubice tam to bylo v podstatě jasné a spotřeba téměř vyrovnaná ať si každý mluví co chce,ale měření to prokázalo.Ale nyní je opravdu rozdíl když vemu 42" úhlopříčku,tak plazmič mi veme baj voko,tak 220W průměrně,ale LEDko podle měření tak 90W.To si myslím je již za rok dost velký rozdíl a elektřina půjde stále na horu.Tak se mi prosím k tomuto vyjádřete.Předem dikes a mějte se.
SPAWN (744)|5.12.2009 18:35
LED TV = LCD.

P.S: kdyby jen elektrina ale nepr. benzin od 1. ledna. :D
kolčis (58)|5.12.2009 18:42
Dík za info,ale myslím si,že byly daleko lepší vychytávečky např.dynamický kontrast,odezva za chvíli bude 1000 Hz a tak...
SPAWN (744)|5.12.2009 19:01
Az zas tak bych to nevidel tech 1000Hz (reklama je porad reklama).D Ale napr. SAM8500 ma 240Hz ktery se prodava v USA jeden kolega tady na foru uz ho pomalu stahuje ocima domu. Ale v roce 2010 bude nastup 3D panelu takze to zase bude od znova vsa a dokola LCD(LED)/plasma atd.

P:S: i v jinych testech LED napr D-TEST nic revolucniho ale i v jinych testech mam je vsechny na hdd ale mam pc v rozkladu tak jsme rad ze pise aspon tak.:D
garb7 (1189)|6.12.2009 01:07
a ješte by mohly v2010 přijít laserTV 65" se 135W spotřebou, obraz lepší jak plazma máme se na co těšit
kolčis (58)|6.12.2009 11:46
Těch 1000Hz jsem právě myslel,jako další velké číslo pro zákazníky nic nemněnící na kvalitě obrazu,ale výrobci prostě musí přicházet stále s novými věcmi,protože kupující neznalí na to velice dobře slyší...
Heartwork (2358)|6.12.2009 11:48
Pokud se budeme bavit o špičkových LCD TV s Full LED Local Dimming, tak myslím, že ano.

Sledoval jsem online přenos testu TV z U.S.A, kterého se účastnilo několik profíků z oboru, vč. ISF kalibrátorů tj. všechny TV byly zkalibrovány a poté testovány. Přesné modely už nemám v hlavě, ale byly tam zástupci LCD i plazma TV - Pioneer Kuro, Panasonic V10, LG LH90, Sony XBR9, Sam B8500 ..., přičemž poslední jmenovaná TV si poradila hravě se všemi dalšími modely a sekundovala etalonu Kuro - někde mělo navrch Kuro, někde zase B8500 - celkově bych řekl, že Kuro zůstalo nadále králem.

Takže za mě - věřím, že špičková LCD si se špičkovou plazmou již v ničem nezadají a vybírat lze tak dle svých priorit a finančních možností. :)
Pitomec (10211)|6.12.2009 12:47
[quote=kolčis;252731]Ahojky všichni,chtěl bych založit takovou drbárničku ohledně tohoto tématu.Píšu to proto,že jsem zarytý plazmatik,ale v poslední době se stále upírám k LED technologii.Zejména zde již několikrát probírané spotřebě,protože si myslím,že v podstatných věcech již LEDka dostihly ba předstihly plazmy a tak se sám sebe táži,jestli by nebylo už teď lepší koupit LED z ohledu na tu spotřebu.Někdo zase namítne to neřeš,ale trubice tam to bylo v podstatě jasné a spotřeba téměř vyrovnaná ať si každý mluví co chce,ale měření to prokázalo.Ale nyní je opravdu rozdíl když vemu 42" úhlopříčku,tak plazmič mi veme baj voko,tak 220W průměrně,ale LEDko podle měření tak 90W.To si myslím je již za rok dost velký rozdíl a elektřina půjde stále na horu.Tak se mi prosím k tomuto vyjádřete.Předem dikes a mějte se.[/quote]
LED je normální LCD, akorát jinak podsvícená.

A pokud jde o tu spotřebu, tak skutečně nechápu co se tady občas snaží někdo nacvičovat (jestli 90W nebo 120W apod.), protože TV sama o sobě je v běžné domácnosti naprosto zanedbatelná položka co se spotřeby týká (takové PC, pračka, myčka, sporák, samozřejmě osvětlení apod. jsou mnohem významnějším faktorem než TV) 9-)
Heartwork (2358)|6.12.2009 13:20
[quote=Pitomec;252839]LED je normální LCD, akorát jinak podsvícená.
[/quote]
Souhlasí ..., pouze to tvé "akorát" má celkem zásadní vliv na celkovou kvalitu obrazu: podání barev, černou, kontrast ... a nakonec i tu zlehčovanou spotřebu.

Typ podsvícení je pro LCD bohužel jedním nejdůležitějších faktorů, to asi nemá cenu zdůrazňovat - stejně jako to, že každá technologie má svoje klady a zápory.
Samozřejmě to (LED LD) není dioda na pixel, což napovídá, že k dokonalosti to má stále daleko. :)
Pitomec (10211)|6.12.2009 13:33
Ano, máš pravdu - u LCD to je zásadní rozdíl jestli podsvícení trubicí nebo LED. Ovšem ve vztahu k Plazmě je to fuk, protože ta má v zobrazení běžného TV vysílání vždy navrch 8-)
Heartwork (2358)|6.12.2009 14:00
[quote=Pitomec;252854]Ovšem ve vztahu k Plazmě je to fuk, protože ta má v zobrazení běžného TV vysílání vždy navrch 8-)[/quote]

Neprotestuji, ale nechává mě to chladným, páč u nás běží TV v "módu" multimediálního centra: HD sat, PC, Popcorn, hry ... a kvalitu zobrazení "běžného" rozplizlého SD (nejlépe analog) nepovažuji za nejdůležitější. :)

Kvalitní příjem lze dnes zajistit již poměrně snadno a věřím, že postupně budou nahrazeny alespoň nejzajímavější stanice / programy jejich HD verzemi, nic více nepotřebuji.

"Zobrazení běžného TV vysílání" (nekvalitního s nízkým datovým tokem), pak bude postrádat svou důležitost pro většinu obyvatelstva.
Pitomec (10211)|6.12.2009 14:53
Běžné TV vysílání ovšem nemusí být jenom nekvalitní a s nízkým datovým tokem - pokud má člověk CRT TV jako já, tak je vysílání kvalitní a datový tok mnohdy zcela dostačující. A je pak otázkou kde je vlastně problém, jestli v tom vysílání (což dle mě ne), anebo v tom příjmu na HD panelech (což myslím že ano, protože HD zobrazovače se neměly objevit dřív, než k nim bude existovat i HD vysílání).
Pokud jde o většinu obyvatelstva, tak tady není co řešit - Nova, Prima, ČT1, pak dlouho nic a možná Barrandov a nějaké placené TV stanice. Vyjímkou jsou sportovní události (MS v hokeji, Olympiáda), kde má podíl ještě ČT2 a ČT4. A tady nikde žádné skutečné HD nenacházím, pouze nesmysl v podobě upscalingu a chvástání Novy o tom jak jsou lídři nových technologií (pak se podívám na film a zjistím, že je to ořez 4/3PS a i za padesátikačku na stánku je to na DVD alespoň v 16/9).
ladik1983 (257)|6.12.2009 15:07
Tak timto si opravdu dostál sve prezdivky...
9z9 (188)|6.12.2009 15:30
Ládíku, ale při pohledu běžného Franty uživatele TV má Pitomec pravdu. Vidím to u rodičů - mají 3 roky "velkou" CRT Panasonic a DVBT tam vypadá velice dobře. To samé u mé 32" LCD je "na hraně". Rodiče z dědiny prostě kabelovku mít nemohou a satelit na 4 TV je taky trošku problém. Je nikdo nedonutí si pořídit velkou plazmu/LCD, protože si v ničem nepolepší (víc programů jim to nepřinese, kvalita obrazu půjde dolů a ještě vyhodí plno peněz).
Heartwork (2358)|6.12.2009 15:40
A tak jasný, situace není ideální, ale ani patová - kvalita materiálu HD stanic, poměr zastoupení nativního HD a upscalingu nebo snad dokonce ořezané či 4:3 (rádoby HD) upscalované kostičky :), jsou již záležitostí na samostatné téma.

Musíme věřit, že zastoupení nativního HD bude nadále stoupat, ale musíme též počítat s tím, že to co bylo natočeno v 4:3 (nebo tak bylo již nakoupeno), tak již zůstane.

Zda-li slepice či vejce je věc další - pokud by výrobci nezačali chrlit HD zobrazovače a lidi by je nazačali kupovat ve velkém, těžko by někdo donutil poskytovatele obsahu, aby s kvalitou (rozlišením) něco udělali - ten pokrok musí vždycky někdo odstartovat, jinak bychom se bohužel motali v kruhu.

O tom, že je HD posun kupředu a přináší vyšší kvalitu obrazu a lepší zážitky, není třeba polemizovat - stačí když porovnám záběry z dovolené, které se mi povalují ještě na VHS, se záběry z poslední dovči pořízené HD kamerkou - nebe a dudy, to samé pak platí pro i ostatní SD a nativ HD obsah.
MONYS (460)|6.12.2009 16:04
[quote=Pitomec;252868]Běžné TV vysílání ovšem nemusí být jenom nekvalitní a s nízkým datovým tokem - pokud má člověk CRT TV jako já, tak je vysílání kvalitní a datový tok mnohdy zcela dostačující. A je pak otázkou kde je vlastně problém, jestli v tom vysílání (což dle mě ne), anebo v tom příjmu na HD panelech (což myslím že ano, protože HD zobrazovače se neměly objevit dřív, než k nim bude existovat i HD vysílání).
Pokud jde o většinu obyvatelstva, tak tady není co řešit - Nova, Prima, ČT1, pak dlouho nic a možná Barrandov a nějaké placené TV stanice. Vyjímkou jsou sportovní události (MS v hokeji, Olympiáda), kde má podíl ještě ČT2 a ČT4. A tady nikde žádné skutečné HD nenacházím, pouze nesmysl v podobě upscalingu a chvástání Novy o tom jak jsou lídři nových technologií (pak se podívám na film a zjistím, že je to ořez 4/3PS a i za padesátikačku na stánku je to na DVD alespoň v 16/9).[/quote]Sláva ještě jednou historické CRT!
garb7 (1189)|6.12.2009 16:19
[quote=9z9;252877]Ládíku, ale při pohledu běžného Franty uživatele TV má Pitomec pravdu. Vidím to u rodičů - mají 3 roky "velkou" CRT Panasonic a DVBT tam vypadá velice dobře. To samé u mé 32" LCD je "na hraně". Rodiče z dědiny prostě kabelovku mít nemohou a satelit na 4 TV je taky trošku problém. Je nikdo nedonutí si pořídit velkou plazmu/LCD, protože si v ničem nepolepší (víc programů jim to nepřinese, kvalita obrazu půjde dolů a ještě vyhodí plno peněz).[/quote]

Přesně tak těmto uživatelům to bohatě staší a nemusi se prát se složitostí LCD technologie oni jen použijí ON/OFF a tlačítka 1 až 9 a někdy chvíli trvá než pochopí jak se dostat na dvou místnou předvolbu a je spousta těch co zapnou TV tak na zpravy a jeden film denně.
Heartwork (2358)|6.12.2009 16:19
[quote=MONYS;252885]Sláva ještě jednou historické CRT![/quote]
Budiž ji země lehká, amen. B-)
ladik1983 (257)|6.12.2009 16:29
[quote=garb7;252892]Přesně tak těmto uživatelům to bohatě staší a nemusi se prát se složitostí LCD technologie oni jen použijí ON/OFF a tlačítka 1 až 9 a někdy chvíli trvá než pochopí jak se dostat na dvou místnou předvolbu a je spousta těch co zapnou TV tak na zpravy a jeden film denně.[/quote]

Samozrejme to je v poradku, ale opravdu si myslis, ze myslenka, ktera se zrodila v Pitomcove hlave patri do tematu LED vs Plazma? Ja vim urcite, ze ne. Bavime se tu o jabkach a on sem taha hrusky.
H2O (92)|6.12.2009 16:34
[quote=SPAWN;252738]Ale napr. SAM8500 ma 240Hz ktery se prodava v USA jeden kolega tady na foru uz ho pomalu stahuje ocima domu. [/quote]

240Hz v USA je ekvivalent už celkem běžných 200Hz LCD u nás. Obojí je čtyřnásobek základní obnovovací frekvence, která je tam 60Hz a tady 50Hz. Tudíž nic nového ani převratného.
Pitomec (10211)|6.12.2009 17:28
[quote=ladik1983;252872]Tak timto si opravdu dostál sve prezdivky...[/quote]
Já mám takovou přezdívku, ale ty seš tím pitomcem doopravdy, protože tvoje IQ nedostačuje k tomu abys pochopil, že ne každý nutně touží po všech novinkách, kterými je trh zaplaven. Mimochodem já mám CRT 82cm a nevidím důvod abych to měnil za nějaký HD panel, který mně k ničemu není 9-)
Pitomec (10211)|6.12.2009 17:30
[quote=Heartwork;252880]Zda-li slepice či vejce je věc další - pokud by výrobci nezačali chrlit HD zobrazovače a lidi by je nazačali kupovat ve velkém, těžko by někdo donutil poskytovatele obsahu, aby s kvalitou (rozlišením) něco udělali - ten pokrok musí vždycky někdo odstartovat, jinak bychom se bohužel motali v kruhu.[/quote]
Tak to není pravda, protože v TV sféře vždycky platilo, že se napřed v něčem začne vysílat (ať už samotné vysílání, barevné vysílání, teletext apod.) a až následně se k tomu objeví příslušné přístroje. Pouze u HD si výrobci zobrazovačů chtěli namastit kapsu předem a dopadlo to hrozně...
ladik1983 (257)|6.12.2009 18:58
[quote=Pitomec;252915]Já mám takovou přezdívku, ale ty seš tím pitomcem doopravdy, protože tvoje IQ nedostačuje k tomu abys pochopil, že ne každý nutně touží po všech novinkách, kterými je trh zaplaven. Mimochodem já mám CRT 82cm a nevidím důvod abych to měnil za nějaký HD panel, který mně k ničemu není 9-)[/quote]

Komu to cpes v topicu o LED a Plazme??? A nediv se, ze kdyz se divas na takovej kram a bezi ti tam CT1 v analogu, tak ostatni si vychutnavaji filmecky na Bluray, FullHD ripy, HD satelitni vysilani atd. Ty budes cumet porad na tech svych 5 programu a nikdy nepochopis kvuli cemu si ostatni lidi kupujou "posrany" LCD a plasmy a buhvi co jeste. Ne vsude se to toci okolo SD na CRT - tak vylez z diry a jdi se podivat nekam kde si HD vychutnas.
standawrc (172)|6.12.2009 20:30
[quote=garb7;252892]Přesně tak těmto uživatelům to bohatě staší a nemusi se prát se složitostí LCD technologie oni jen použijí ON/OFF a tlačítka 1 až 9 a někdy chvíli trvá než pochopí jak se dostat na dvou místnou předvolbu a je spousta těch co zapnou TV tak na zpravy a jeden film denně.[/quote]


Tak naprosto s tebou souhlasím kolem mě je jich plno a někteří koukají jen o víkendu atd. a když jim dám přečíst co tady píšete tak se vám smějou a mlátí se do hlavy a říkají směšné věci , a přidají - to jsou ty co nemají co dělat .
PaJaSoft (827)|6.12.2009 20:33
[quote=Pitomec;252917]Tak to není pravda, protože v TV sféře vždycky platilo, že se napřed v něčem začne vysílat (ať už samotné vysílání, barevné vysílání, teletext apod.) a až následně se k tomu objeví příslušné přístroje. Pouze u HD si výrobci zobrazovačů chtěli namastit kapsu předem a dopadlo to hrozně...[/quote]

Jsa trosku starsiho data, pamatuju si prechod SECAM na PAL a nestacim se divit nekterym vyrokum... nicmene za esej, za kterou je tu Pitomec popotahovan, na druhou stranu ja spise zvedam palec nahoru...
ladik1983 (257)|6.12.2009 20:41
[quote=PaJaSoft;252978]Jsa trosku starsiho data, pamatuju si prechod SECAM na PAL a nestacim se divit nekterym vyrokum... nicmene za esej, za kterou je tu Pitomec popotahovan, na druhou stranu ja spise zvedam palec nahoru...[/quote]

aaa dalsi mamut vylezl z jeskyne...vitej mezi nama, je rok 2009
911 (260)|6.12.2009 20:54
[quote=ladik1983;252981]aaa dalsi mamut vylezl z jeskyne...vitej mezi nama, je rok 2009[/quote]

Podle Tvých příspěvků mám spíše dojem,že jsi z té jeskyně právě vylezl Ty:-)
jarino1978 (8045)|6.12.2009 20:59
[quote=Pitomec;252868]Běžné TV vysílání ovšem nemusí být jenom nekvalitní a s nízkým datovým tokem - pokud má člověk CRT TV jako já, tak je vysílání kvalitní a datový tok mnohdy zcela dostačující. .[/quote]

- tož pravda.

[quote=ladik1983;252872]Tak timto si opravdu dostál sve prezdivky...[/quote]

- počuj, s tými pár príspevkami by si mal mať viacej rozumu. Ale je kopec ľudí, ktorí majú hlavu vygumovanú hneď, ako im niekto niečo vtlačí do hlavy, ako kapustu do suda.

[quote=MONYS;252885]Sláva ještě jednou historické CRT![/quote]
- áno, sláva. ale pri pohľade na to slávne DVB-T a jeho akože historický prevrat, by sa hodila viac, ako soľ...

[quote=H2O;252899]Tudíž nic nového ani převratného.[/quote]

- pre LCD je to jediná možnosť, ako nemazať...

[quote=Pitomec;252917]Pouze u HD si výrobci zobrazovačů chtěli namastit kapsu předem a dopadlo to hrozně...[/quote]

- ... a ľudia ešte horšie...

[quote=ladik1983;252943] Ty budes cumet porad na tech svych 5 programu a nikdy nepochopis kvuli cemu si ostatni lidi kupujou "posrany" LCD a plasmy a buhvi co jeste. Ne vsude se to toci okolo SD na CRT - tak vylez z diry a jdi se podivat nekam kde si HD vychutnas.[/quote]
- som zvedavý, koľko tých HD zdrojov máš doma k dispozícií...

[quote=ladik1983;252981]aaa dalsi mamut vylezl z jeskyne...vitej mezi nama, je rok 2009[/quote]

- lepší mamut, ako vygumovaná hlava, ktorá doma čumí orezané HD ukradnuté z netu...
vivid.sk (11472)|6.12.2009 21:14
Netreba riesi flame - staci si uvedomit ze format DVD (ako nahrada VHS) bol vyvijany naozaj pre CRT. Detto je rozlisenie DVB-T v MPEG2. Ten vyvoj v oblasti TV naozaj "trosku" predbehol dobu (tu sa treba zastat Pitomca).

Kazdy si je vsak strojcom svojho stastia .... su ludia, ktori uz 3 roky tahaju BD ripy, na druhu stranu najdeme (a bude ich vacsina) aj malomestiakov s 55" LCD a zdrojom signalu DigiTV (a este k tomu natiahnute do sirky). Tak si mozte vybrat..
Pitomec (10211)|6.12.2009 21:34
[quote=ladik1983;252943]Komu to cpes v topicu o LED a Plazme??? A nediv se, ze kdyz se divas na takovej kram a bezi ti tam CT1 v analogu, tak ostatni si vychutnavaji filmecky na Bluray, FullHD ripy, HD satelitni vysilani atd. Ty budes cumet porad na tech svych 5 programu a nikdy nepochopis kvuli cemu si ostatni lidi kupujou "posrany" LCD a plasmy a buhvi co jeste. Ne vsude se to toci okolo SD na CRT - tak vylez z diry a jdi se podivat nekam kde si HD vychutnas.[/quote]
Mohl bych se jít podívat třeba k tobě, ne? Tedy jenom za předpokladu, že by ti rodiče dovolili si vzít domů návštěvu, která bude v cca jejich věku :D
ladik1983 (257)|6.12.2009 21:35
[quote=jarino1978;252991]


- počuj, s tými pár príspevkami by si mal mať viacej rozumu. Ale je kopec ľudí, ktorí majú hlavu vygumovanú hneď, ako im niekto niečo vtlačí do hlavy, ako kapustu do suda.


- lepší mamut, ako vygumovaná hlava, ktorá doma čumí orezané HD ukradnuté z netu...[/quote]


- nevim kdo je tu vygumovanej, jestli ja nebo ten co tu resi v topicu LED vc Plazma CRT obrazovku a oplyva se tu nad SD signalem z analogu, ale ono je nejjednodusi hned souhlasit s davem, svuj nazor nemas tak radsi drz hubu, vzdyt nakonec ani ty piliny co mas v hlave ti k nicemu nejsou, tak se nad sebou zamysli - sorry ja zapomel na ty piliny


- nevim o jakych orezanych HD ukradenych z netu mluvis, zrejme znas nase ceske zakony lip nez ja, oni obecne Slovaci jsou nejchytrejsi na svete

- ano 95% meho sledovani obrazovky jsou HD filmy a serialy - ale doufam ze to prezijes a nepujdes se zavisti objesit
ladik1983 (257)|6.12.2009 21:37
[quote=Pitomec;253007]Mohl bych se jít podívat třeba k tobě, ne? Tedy jenom za předpokladu, že by ti rodiče dovolili si vzít domů návštěvu, která bude v cca jejich věku :D[/quote]

ne, opravdu duchodce si k sobe do bytu nezvu, rodice snad odpusti
Pitomec (10211)|6.12.2009 21:40
Jenom tě v něčem opravím, greenhorne - signál mám od UPC z DVB-C, což snad uznáš i ty, že není analogový :D
ladik1983 (257)|6.12.2009 21:54
ja nic proti SD signalu ani CRT nemam, jesi te to potesi tak i moji rodice se na to divaj doted ( nebo O2 TV ci co to maj) a uz vubec nic nemam proti tobe :) - jenom nedokazu pochopit proc jsi ten svuj prispevek postnul zrovna sem - jasne ze je zatim vetsina "obycejnych" domacnosti co maj CRT + cabel atd., ti ostatni "nenormalni" nadsenci kvalitnejsiho koukani si tady proste jenom povidaj o LED vs Plazma

peace
jarino1978 (8045)|6.12.2009 21:58
[quote=ladik1983;253009]- nevim kdo je tu vygumovanej, jestli ja nebo ten co tu resi v topicu LED vc Plazma CRT obrazovku [/quote]

- tebe museli tú tvoju vygumovanú hlavu veľmi často tlačiť do toho suda, pretože tvoje vyjadrovanie a inteligencia aj tomu nasvedčuje. Ale čo môžem očakávať od človeka, ktorý somre filmy z netu a myslí si, že pozerá HD ? Odhadujem, že máš horko ťažko základné vzdelanie...

Inak obesiť sa nepôjdem, ja pozerám HD už skoro 4 roky...
Pitomec (10211)|6.12.2009 22:17
[quote=ladik1983;253023]ja nic proti SD signalu ani CRT nemam, jesi te to potesi tak i moji rodice se na to divaj doted ( nebo O2 TV ci co to maj) a uz vubec nic nemam proti tobe :) - [COLOR=red]jenom nedokazu pochopit proc jsi ten svuj prispevek postnul zrovna sem[/COLOR] - jasne ze je zatim vetsina "obycejnych" domacnosti co maj CRT + cabel atd., ti ostatni "nenormalni" nadsenci kvalitnejsiho koukani si tady proste jenom povidaj o LED vs Plazma

peace[/quote]
To byla reakce na to, že je běžné TV vysílání údajně "nekvalitní s nízkým datovým tokem", což nemusí být pravda (ono mimochodem HD vysílání na tom může být stejně).
Heartwork (2358)|6.12.2009 22:45
[quote=Pitomec;253031]To byla reakce na to, že je běžné TV vysílání údajně "nekvalitní s nízkým datovým tokem"[/quote]

Předpokládám, že takové nějaké "běžné TV vysílání" jsi měl na začátku na mysli, protože s kvalitním "běžným TV vysíláním" nemám nejmenší problém ani na svém HD zobrazovači.

Problém bude spíše v tom, kdo má kde svoje hranice pro kvalitu, případně nekvalitu. :)

Proč se každá, i rozumně se vyvíjející debata, nakonec zvrhne v takovou sračku - slovíčkařit, ohýbat, překrucovat, případně urážet ... jakoby těch sraček a zmr.ů nebylo kolem nás dost - hm, asi proto.
Pitomec (10211)|6.12.2009 22:52
[quote=Heartwork;253040]Předpokládám, že takové nějaké "běžné TV vysílání" jsi měl na začátku na mysli, protože s kvalitním "běžným TV vysíláním" nemám nejmenší problém ani na svém HD zobrazovači.

Problém bude spíše v tom, kdo má kde svoje hranice pro kvalitu, případně nekvalitu. :)

Proč se každá, i rozumně se vyvíjející debata, nakonec zvrhne v takovou sračku - slovíčkařit, ohýbat, překrucovat, případně urážet ... jakoby těch sraček a zmr.ů nebylo kolem nás dost - hm, asi proto.[/quote]
Běžným TV vysíláním myslím to, co se chytne v DVB-C/S/T, protože i toto vysílání je na HD zobrazovači nekvalitní (vyjma některých skutečných HD stanic), zatímco na CRT je zcela v pohodě (až na výjímky, kdy už se to s tím datovým tokem a rozlišením přehání a je to horší než stream z netu, např. Digi nebo UPC Direct).
Heartwork (2358)|6.12.2009 23:10
[quote=Pitomec;253042]Běžným TV vysíláním myslím to, co se chytne v DVB-C/S/T, protože i toto vysílání je na HD zobrazovači nekvalitní (vyjma některých skutečných HD stanic)[/quote]

Dobrá, to už zní rozumně, ale ani tak to nemusí úplně platit - např. SDčko v podání ČT je na Skylinku velmi dobře koukatelné i na HD zobrazovači (alespoň u mě), ale zato např. Prima je fakt poblijón.

To, že je to na CRT koukatelnější dá rozum, když to pro ni bylo dělaný, ale není všem dnům konec a HD materiál bude zase hezčí na HD zobrazovačích, takže se poměr vyrovná a záhy půjde CRT do kytek - přeci normální vývoj né?! Proč o tom vůbec polemizujeme - každý chvilku tahá pilku aneb všichni mají právo na život. :)
Pitomec (10211)|6.12.2009 23:19
[quote=Heartwork;253048]To, že je to na CRT koukatelnější dá rozum, když to pro ni bylo dělaný, ale není všem dnům konec a HD materiál bude zase hezčí na HD zobrazovačích, takže se poměr vyrovná a záhy půjde CRT do kytek - přeci normální vývoj né?! Proč o tom vůbec polemizujeme - každý chvilku tahá pilku aneb všichni mají právo na život. :)[/quote]
Osobně tento optimismus nesdílím, protože dneska každá TV stanice kouká jenom na prachy a v budoucnu to nebude lepší. A že je HD dražší než SD je snad jasné. Takže tady nejde o žádný vývoj ale o zcela prosté počty a HD se prostě a jasně nikomu nevyplatí, alespoň v CZ podmínkách určitě ne. S tímto je potřeba se smířit a nedělat si plané naděje (v dnešní době je úspěch natrefit u TV stanice na film odvysílaný alespoň v původním formátu 2,35:1 nebo 16/9 a ne ořezanou kopii z Bety v 4/3PS). Jiná věc může být samozřejmě u BR disků, tady se dá očekávat že až klesne prodej DVD (=vyždíme se tento potenciál do mrtě), tak s tím producenti přiklušou, ale zřejmě bude paralela s DVD, tj. napřed filmy v řádech stokorun a teprve za pár let na stánku za padesát (a pak do toho půjdu i já 8-) ).
Heartwork (2358)|6.12.2009 23:35
[quote=Pitomec;253051](a pak do toho půjdu i já 8-) ).[/quote]

Takže si potažmo přiznal, že je to jen otázka ceny (jako ostatně všechno) - chápu a nenacházím nic, proti čemu bych musel brojit.

Politiku & spol. sem tahat nebudeme, ale systém je zkrátka takhle nastavený - vývoj a začátky platí movitější, pak přijde rozšíření na střední vrstvy a pak až ostatní (viz. třeba mobilní telefony). :)

Ovšem pokud se začne dávat něco nového "zadarmo", staré bývá brzy zapomenuto a takhle to bude i v případě HD, nad VHS už taky dneska málokdo pláče.

Život je boj, člověk musí být trošku optimista, jinak se z toho svinstva kolem pose.e. :BB:
ladik1983 (257)|6.12.2009 23:41
samozrejme se kouka na prachy ale vyvoj nezastavis, stejne je to napr. u internetu, jako treba vydridusske O2, pred par lety standard 256/kbps dnes minimalni nabidka 8Mbit (a ze O2 jsou zlodeji :) - stejne to bude i u HD vysilani, napred zvedne standard mene znama TV a pote se prida i ta ktere jde hlavne o penize :)
jarino1978 (8045)|6.12.2009 23:50
to, čo si mi napísal PM, tak ti odkazujem jedno : dávaj si pozor na to, čo píšeš, aby som ťa nemusel žalovať.
ladik1983 (257)|6.12.2009 23:57
nevzpominam si ze bych ti psal nejakou PM :D a mimochodem nevim kdo prvni prisel s vygumovanou hlavou - nula od nuly pojde a kdo myslis ze by zaplatil soudni vydaje? zeby navrhovatel?

ale jinak ses namachrovanej panacek az na pudu to se musi nechat
jarino1978 (8045)|7.12.2009 00:02
Aby som to upresnil, komentár, keď si sa mi snažil dať dole reputačný bod.

Ale aby som bol konkrétny, zajtra zájdem za svoju právničku, pracujeme v jednej firme...
PaJaSoft (827)|7.12.2009 00:06
[quote=Heartwork;253040]Předpokládám, že takové nějaké "běžné TV vysílání" jsi měl na začátku na mysli, protože s kvalitním "běžným TV vysíláním" nemám nejmenší problém ani na svém HD zobrazovači.
[/quote]

Problem bude, ze vetsina bezneho TV vysilani uz na HD ready vypada srackoidne (treba caste mazani nikoli diky zobrazovaci technice - narazim na LCD) a na Full HD je to velice, ale opravdu velice tristni... - konkretne treba na Ocko v CDG multiplexu se mohl koukat fakt jen zoufalec... a i Nova/CME krome nekolika vlajkovych "podaru" si s nimi casto prilis nezada, Ceska televize jakbysmet (otazka je tedy co je bezne TV vysilani?)... Nova Sport HD je casto vysmechem teto technice (jsou tu mezi nami taci, kteri maji moznost porovnavat ruzne feedy => zdroj by byl, jen by to nesmela Nova Sport podelat)

Takze za sebe mohu rici, ze s beznym TV vysilanim mam casto problem na svem HD zobrazovaci a docela casto radsi jen posloucham zvuk...
tjurny (496)|7.12.2009 00:08
[quote=ladik1983;253059]nevzpominam si ze bych ti psal nejakou PM :D a mimochodem nevim kdo prvni prisel s vygumovanou hlavou - nula od nuly pojde a kdo myslis ze by zaplatil soudni vydaje? zeby navrhovatel?

ale jinak ses namachrovanej panacek az na pudu to se musi nechat[/quote]

Si roztrhejte obcanky. Najit KVALITNI hd je opravdu umeni. Ze ma obraz 1080 radku jeste neznamena ze je obraz kvalitni. viz BD kopie o kterych tu nekdo psal a dalsi pripady. Muj posledni pujcenej BD tigr a drak z hd rozhodne nemel nic spolecneho.
ladik1983 (257)|7.12.2009 00:08
[quote=jarino1978;253062]Aby som to upresnil, komentár, keď si sa mi snažil dať dole reputačný bod.

Ale aby som bol konkrétny, zajtra zájdem za svoju právničku, pracujeme v jednej firme...[/quote]

looooooooooooooooooool
jarino1978 (8045)|7.12.2009 00:15
veru ... Zákon č.40/1964 Zb. Občiansky zákonník , paragraf 13...
ladik1983 (257)|7.12.2009 00:23
no jo mas pravdu, takze sme si kvit? :)