Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV Philips 9-ková řada 2008 Cineos

stani (1647)|2.5.2008 10:57
Zakládám toto vlákno 9-kových řad LCD TV Philips Cineos aby se odlišily od jiných nových modelů 2008. Všeobecná diskuze o těchto nových modelech je zde, tady zůstane pouze tato specifická.
-----------------------------



32PFL9603: Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, 4ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 55000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 2, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.

32PFL9613: Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, 100hz 2ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 55000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 2, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.

37PFL9603: Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, 100hz 2ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 30000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 2, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.

42PFL9603: Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, 100hz 2ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 30000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 2, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.

47PFL9603: Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, 100hz 2ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 30000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 2, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.


42PFL9703: Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, Perfect Colors, Wide Color Gamut 100hz 2ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 30000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 3, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.

47PFL9703 Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, Perfect Colors, Wide Color Gamut 100hz 2ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 30000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 3, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.

52PFL9703 Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, Perfect Colors, Wide Color Gamut 100hz 2ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 30000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 3, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.

42PFL9803: Full HD, HD ready, Perfect Pixel HD Engine 2008 , Perfect Natural Motion , Perfect Contrast, Perfect Colors, LED Lux Display, Wide Color Gamut 100hz 2ms, 17bitové RGB, 2250 trilionů barev, dyn. kontrast 2 000000:1, PNX5100, Ambilight Spectra 2, DVB-T/C MPEG4, síťové připojení k PC, USB update firmware. Produktový leták. Upgrade Firmware.






9903 (zatím není v prodeji ani známy bližší tech. specifikace) - má mít např. Front Ambilight. Další info zde, obrázek zde, MP4 video kde je 9903 ke stažení zde.



----------------

- Customer-Service-Mode (CSM): na DO zadat(rychle za sebou) 123654
- Service-Alignment-Mode (SAM): na DO zadat(rychle za sebou) 062596 a hned "Info" - vše bez záruky a pouze na vlastní riziko.

---------------------------



Perfect Pixel HD Engine 2008 má dvojnásobný výkon oproti Perfect Pixel HD Engine 2007 a nyní zpracovává 500.000.000 Pixel za sec. (pokud by to bylo jinak, opravte mě)

PNX5100 od firmy NXP, PDF dokument, další info zde.

[COLOR="White"].[/COLOR]
stani (1647)|2.5.2008 10:58
Zde popíšu mé zkušenosti s mou 42PFL9603(montovaná ve Francii, displej: LCD LPL WUF SAA1 42", LPL = LG.Philips LCD)....

Chtěl bych jen předeslat, že v porovnání s ostatními LCD TV, dle mého názoru, patří tato TV mezi nejlepší.

Začal jsem ji hodnotit už včera zde, takže si to tam můžete přečíst. V současnosti mám analog. kabelovku a DVD přehrávač.

Plusy:

- matný, nelesklý displej
- dobrá viditelnost i při prosluněné místnosti
- možnost nastavení obrazu pro TV a každý vstup zvlášť (ačkoli v manuálu o tom nic není...?)
- sport a rychlý pohyb je opravdu v pohodě, žádné cukání, artefakty(až na tenis, viz níže), apod. i při vypnutém HD NM + 100Hz
- možnost vypnutí zobrazení stupnice hlasitosti
- dobrý zvuk
- velmi dobrý a jednoduchý průvodce
- formát obrazu se při automatickém nastavení velmi dobře a automaticky nastavuje
- LAN k PC
- USB (nejen pro multimédia ale i pro update firmware)
- opravdu dostatečné množství různých připojení k TV
- dobrá funkce a využití světelného senzoru
- dobrý obraz při DVD (přes HDMI)
- černobílé vysílání(obraz) je překvapivě dobré
- Ambilight není zas tak zatraceníhodná záležitost jak jsem si zprvu myslel

Mínusy:

- "humus obraz"(moje subjektivní hodnocení - přechod z asi nejlepší CRT) - avšak jiné LCD TV nechává za sebou
- bílá je přepálená(příliš "zářivá"), nemožnost nastavení (jasu)bílé
- černá se mě zpočátku zdála v pohodě, ale v porovnání s CRT to stále ještě není ono
- při vypnutí HD Natural Motion se automaticky vypne i 100Hz
- 100Hz - nevidím žádný rozdíl mezi zapnuto/vypnuto
- rozdíl v nastavení NM vypnuto a min. je velmi znatelný(ale pouze u tzv. efektu "telenovela"), rozdíl mezi min. a max. žádný(?)
- kontroverzní funkce HD Natural Motion a 100Hz (viz zde)
- menší pozorovací úhel
- nemožnost potlačit nebo vypnout OSD
- Dynamické podsvícení - nevidím žádný rozdíl v jakémkoli(!) nastavení - tedy i vyp. nebo zap.
- Zvýšení sytosti barev - nevidím žádný rozdíl v jakémkoli nastavení
- DO je těžké, má ostré hrany a má jednu velmi špatnou věc - točící kolečko, které velice snadno(!) zapříčiní, že se dostanete kam jste ani nechtěli
- v Menu - Funkce - Demo, při zvolení nějakého dema není vůbec pozorovatelný(na té půlce obrazovky) nějaký rozdíl


Postřehy:

- vyšší kontrast = větší pozorovací úhel
- doporučuji nastavit teplotu barev dle svého
- TV pozoruji z 2,9m. Kupoval jsem ji proto tak velkou, že výhledově je počítáno s větší místností. Nedoporučuji tedy tak velkou TV kupovat do malé místnosti - na stálo. Lepší je určitě menší. Nyní jsem to ale "vyřešil" tak, že jsem v menu zapnul formát obrazu na 4:3 a tím jsem tedy snížil velikost úhlopříčky obrazu a hned se obraz (subjektivně) o něco (znatelně) zlepšil. Obraz na plnou obrazovku budu používat pouze na DVD.

Velmi bych uvítal možnost jak něco udělat s tou bílou, která neskutečně září, že by vám "vypálila mozek". Tady vidím asi největší problém, který kdyby se vyřešil, obraz by se celkově zlepšil(můj názor). Avšak ani v servisním menu tato možnost není.

-----------------------------------------------------------

Takže tady je moje nastavení. Toto nastavení se vztahuje na analog. kabelovku + DVD přehrávač. Předtím bych chtěl ale uvést jednu velmi důležitou věc: ještě důležitější než samotné nastavení je vzdálenost TV od očí. Zjistil jsem, že u této 42' při obrazu na plnou obrazovku musíte sedět od TV min. 5m, máte-li tuto vzdálenost menší, pak musíte nastavit ve formátu obrazu 4:3(aby se tím zmenšila úhlopříčka obrazu) a tady je min. vzdálenost 3m. Při sledování DVD pak tyto vzdálenosti mohou být o cc 1m menší.Opravdu je toto důležité, odzkoušeno praxí.

Takže:

zvuk mám pro všechno stejný(když pak chci DVD nebo TV přes domácí kino, tam to mám nastaveno samozřejmě jinak): Ekvalizér: -4, 2, 5, 5, 0.

Obraz analog kabelovka:
kontrast - 69, jas - 69, barva - 39, ostrost - 3, redukce šumu - střední, odstín: 108, 117, 113, 12, 10(pozor - tady to nastavení je pro vše stejné, tedy i pro ostatní vstupy, když si to tam nastavíte jinak, tak se to změní i u TV příjmu a naopak), PP HD: NM - vyp., 100Hz - vyp., Zvýšená ostrost - vyp.(zapnuto je dobré při pozorování z větší vzdálenosti, pro všechna zapojení), dyn. kontrast - min., dyn. podsvícení - vyp.(tady jsem u žádného zapojení nepozoroval nějaký rozdíl ve volbě), redukce MPEG artefaktů - vyp., zvýšení sytosti barev - max.(ani tady jsem u žádného zapojení nepozoroval nějaký rozdíl ve volbě), active control - zap., senzor osvětlení - zap.

Obraz DVD přehrávač - HDMI(nejlepší obraz):
kontrast - 74, jas - 79, barva - 45, ostrost - 5, redukce šumu - střední, PP HD: NM - vyp., 100Hz - vyp., Zvýšená ostrost - vyp., dyn. kontrast - min., dyn. podsvícení - nejlepší kvalita obrazu, redukce MPEG artefaktů - zap., zvýšení sytosti barev - max., active control - zap., senzor osvětlení - zap.

Obraz DVD přehrávač - progressive na Scart(druhý nejlepší obraz):
kontrast - 70, jas - 76, barva - 47, ostrost - 9, redukce šumu - střední, PP HD: NM - vyp., 100Hz - vyp., Zvýšená ostrost - zap., dyn. kontrast - min., dyn. podsvícení - nejlepší kvalita obrazu, redukce MPEG artefaktů - zap., zvýšení sytosti barev - střední., active control - zap., senzor osvětlení - zap.

Obraz DVD přehrávač - RGB na Scart:
kontrast - 79, jas - 77, barva - 47, ostrost - 5, redukce šumu - střední, PP HD: NM - vyp., 100Hz - vyp., Zvýšená ostrost - vyp., dyn. kontrast - min., dyn. podsvícení - nejlepší kvalita obrazu, redukce MPEG artefaktů - zap., zvýšení sytosti barev - max., active control - zap., senzor osvětlení - zap.


Další doplním postupně....
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|2.5.2008 11:08
Tak to mě taky zajímá, protože jí mám ve výběru. taky mi zajímá, jak si bude rozumět s DVB -S2 s Mpeg4.
robert.kotasek (777)|2.5.2008 12:20
Stani: k te bile... (alespon u me to neni zase k zahozeni) mas zapnuty senzor osvetleni s dyn. kontrastem atd..? pokud jo, tak pri mene prosvetlene mistnosti se kontrast upravi (snizi) a v noci ty oci vubec nevypaluje, naopak pri plnem prosluneni ta bila je super...

Jinak jsem rad ze jsi do plusu zminil automaticky format... me vyhovuje maximalne a nekdy ani nevim co je vysilano 16:9 a co 4:3 (poznam to vetsinou jen podle loga)
stani (1647)|2.5.2008 12:26
[QUOTE=robert.kotasek;175504]Stani: k te bile... (alespon u me to neni zase k zahozeni) mas zapnuty senzor osvetleni s dyn. kontrastem atd..? pokud jo, tak pri mene prosvetlene mistnosti se kontrast upravi (snizi) a v noci ty oci vubec nevypaluje, naopak pri plnem prosluneni ta bila je super...

Jinak jsem rad ze jsi do plusu zminil automaticky format... me vyhovuje maximalne a nekdy ani nevim co je vysilano 16:9 a co 4:3 (poznam to vetsinou jen podle loga)[/QUOTE]

Seznzor osvětlení mám vypnutý, dyn. kontrast (na radu POiNTERx) na minimum.

Ten automatický formát jsem měl ale na mysli Auto-zoom, ne však Auto-fill, viz. Uživatelská příručka.
Milhor (118)|2.5.2008 12:29
Jiri.jezek: podle mne si rozumět s MPEG4 nebude. Tuner pro MPEG4 má tv označená H na konci (42PFL9603H), D je pouze MPEG2.
stani (1647)|2.5.2008 12:33
Jo. Už se o tom bavíme zde.
FFMAN (167)|2.5.2008 12:39
stani k obrazu a signálu, myslím si že když do té LCD TV pustíš kvalitnější signál (což bych kabelovku asi nebral), tak to bude o něčem jiném.Já když jsem řešil první LCD TV full HD, tak jsem již měl PS3 + pár BR disků, po té jsem to doplnil HTPC a materiálem v 1080p, 720p v MKV a nebo přímo kompletní ripy BR a HDDVD v 1080p, řetězec jsem završil SAT Reciever VANTAGE HD - až v kvalitě 1080i a pořady jako Premiere HD,Discovery HD,.......... kde jsou dokumenty nebo sport,...... tak mi spadla čelist........nádhera......filmy mívají tmavé scény, různé filtry a nádechy barvy......ale přímý záznam/přenos je o něčem jiném........jenom ty rychlé a dynamické scény při švenkování kamery vytvoří v obraze 1080i kostičky (přece jenom to není datový tok jako u 1080p) také chytnu paket DIGI TV 1°W UPC a to je skoro ve kvalitě DiVX (nízký datový tok)........obraz jsem vyhodnocoval na SONY 40 KDL V3000 a PANASONIC PTAE 2000E+GS-CN 210.......
stani (1647)|2.5.2008 12:55
Problém při tenise.

Aktuální dotaz: právě teď běží na ČT4 Sport tenis.
I když mám zapnutý DNM na max. a také 100Hz, vidím za letícími míčky takový "ocásek". Vidíte to také? Je to chyba vysílání nebo TV?... Včera při sportech jsem nic takového nepozoroval...

Edit: právě jsem to přepnul na Galaxii Sport, běží tam fotbal ze záznamu, ale tam nic takového nepozoruji...

Edit 2: takže když je záběr zblízka(nový zápas - hráčky se rozcvičují), nic takového pozorovat není(jiná kamera?). Ale při klasickém pohledu z dálky je tam ten "ocásek" zakončený ještě jedním nezřetelným míčkem...

Edit 3: tak je to asi jen tím programem(kamerou). Nyní totiž dávají také přímý přenos tenisu na Galaxii Sport a tam je to v pohodě...

Edit 4: tak je to na té Galaxii vidět trochu také - když se na to člověk soustředí, ve větší vzdálenosti to však tolik pozorovatelné není...



Takže ať už je zapnuto nebo vypnuto (i na max.) HD Natural Motion a 100Hz, tento problém to neřeší...

[COLOR="White"].[/COLOR]
robert.kotasek (777)|2.5.2008 13:02
[QUOTE=stani;175507]Seznzor osvětlení mám vypnutý, dyn. kontrast (na radu POiNTERx) na minimum.

Ten automatický formát jsem měl ale na mysli Auto-zoom, ne však Auto-fill, viz. Uživatelská příručka.[/QUOTE]

aha.. tak to je nova funkce... zajimave...

ohledne toho senzoru... problem (dle pointerx) je v tom ze kdyz mas tmu a rozsvitis svetla tak vidis ten prechod, popr. kdyz se venku honi mraky a je chvilku slunecno a chvilku pod mrakem tak to muzes taky registrovat... Nevim me to neva a co hlavne - setri oci... predstava ze to musim nastavovat pres den tak a vecer onak... no nic, to je tva vec, ale budto se smiris s nejakym neutralnim nastvenim (ani ryba ani rak) nebo to budes neustal menit (kontrast jas dle svetelnych podminek) no a pak ti zbyva jen zapnou svetelny senzor a o nic se nestarat... ;)

PS: mam pocit ze (teda u me) je dyn. kontr. na max a velka spokojenost - lepsi cerna... ;)
Respect (220)|2.5.2008 13:40
s tou bilou nepomuze ani snizeni podsviceni?
stani (1647)|2.5.2008 16:10
Bohužel ne. To už jsem zkoušel také.
stani (1647)|2.5.2008 16:28
[QUOTE=robert.kotasek;175513]aha.. tak to je nova funkce... zajimave...
[/QUOTE]

Je to dobré v tom, že např. ČT4 vysílá v 16:9, ale náš poskytovatel kabelovky má výstup tohoto programu jen na 4:3, tudíž na klasické TV je to s pruhama nahoře a dole, na širokoúhlé pak navíc ještě pruhy za stran - takže pak je veprostřed obrazovky jen obdélník obrazu, ale tato TV ten obraz roztáhne, ale nedojde k jeho deformaci(volba Auto-zoom).
K deformaci samozřejmě dojde když se naopak zvolí Auto-fill.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|2.5.2008 16:40
Nemyslel jsem tuner v TV, jelikož nemám signál, tak jsem si koupil Dig.sat.a jedu na CS Link. Mám na mysli kombinaci LCD TV 9603 a HD dig rec. S2, MPEG4.
POiNTERx (436)|2.5.2008 18:59
robert: Uz som si aj ja zvykol pouzivat senzor osvetlenia... a teraz to uz mavam zapnute stale.

stani: Nechapem ako to myslis s tou prepalenou bielou... mne sa zda uplne v pohode... skus mierne znizit jas na (pod) 45 a pripadne si nastav iny odtien... ak mas studeny, daj si teply.
stani (1647)|2.5.2008 19:39
POiNTERx:

jo, je to možné, že jsi si na to již zvykl.... Ale ta bílá je fakt neskutečná, zářivá, úplně to vypaluje oči... A nejde nijak nastavit. Pokud máš prosím možnost dát nějaký podnět či připomínku k upgrade firmware, tak to tam prosím dej, to je nejdůležitější věc! Např. Sony to má - nastavení bílé, černé, gama...

Jo, už jsem zkoušel všechno možný, i snížit jas, ale pak je obraz zase moc tmavý(ale pořád se zářivou bílou), to jsem si mohl koupit rovnou plasmu(tmavý obraz)...:D


[COLOR="White"].[/COLOR]
robert.kotasek (777)|2.5.2008 20:45
stani: vzdyt to rikam ze philips ma verne barvy... kdyz bila tak poradne :D - mozna to bude jen o zvyku... tezko takhle posuzovat (treba je v poradku a jen ty jsi byl zvykly na "jinou" bilou).

Pointerx: jj ten senzor je hodne pohodlna vec... ;)
stani (1647)|2.5.2008 20:55
[QUOTE=robert.kotasek;175566]stani: vzdyt to rikam ze philips ma verne barvy... kdyz bila tak poradne :D - mozna to bude jen o zvyku... tezko takhle posuzovat (treba je v poradku a jen ty jsi byl zvykly na "jinou" bilou). [/QUOTE]

Předtím jsem měl také Philips...
robert.kotasek (777)|2.5.2008 21:09
ja vim ale to bylo crt a tam je zobrazeni preci jen jine....

ale ted me napadlo se kouknou do meho nastaveni a u 7562 je tam polozka odstin - mam nastaven osobni a v tom osobnim odstinu se da laborovat - nastaveni bileho bodu WP a urovne cerne (black level BL) zkus s tim polaborovat....
Jinak jestli te zajima jak to mam nastavene...
R-WP-125
G-WP-119
B-WP-94
R-BL - 7
G-BL -5

Tak to vyzkousej - mozna te to zase posune kousek dale... teda doufam ze tam neco takoveho mas
stani (1647)|2.5.2008 21:31
Jo jo, s tím už jsem laboroval několikrát...
robert.kotasek (777)|2.5.2008 21:37
tak to potom nechapu.... pokud si nastavis RGB pro bilou a jasem si stahnes intenzitu, tak dle meho nazoru prece musis vykouzlit to co potrebujes... Skoda ze bydlis tak daleko od meho domova... hdned bych se stavil na navstevu abych to videl... ;)
zkusil jsi nastavit ty me hodnoty? (RGB-WP a RG-BL) ted mas na testovani bile plochy na ct2 dost... ;)
stani (1647)|2.5.2008 21:48
Jo tak jsem to zkusil a pak dal jas z 66 na 50-55, ale teď ten obraz je nějaký divný a ta bílá je pořád ostrá...

Dám to zpět na to moje: 110, 118, 114,9 7 a jas 66...
ezechiel1917 (498)|2.5.2008 21:50
na kazdym normalnim lcd se bila reguluje snizenim/zvysenim kontrastu a cerna naopak jasem. nerikej ze kdyz das kontrast na pulku ze bila sviti porad stejne. to by byla ta funkce docela k nicemu...
robert.kotasek (777)|2.5.2008 21:54
jj prece jen to je jina generace a vyssi trida a predpokladat ze to bude stejne byl jen pokus... schvalne vyzkousim to tve nastaveni... ;)
muzes nekde napsat aktualne vsechno nastaveni - pro budouci lidicky co si tuhle tv koupi aby nemuseli projit tim co ty...
dik

PS: ten jas 66 se mi zda celkem hodne - mas peknou cernou?
stani (1647)|2.5.2008 21:59
Jo, já te´d o víkendu si s tím budu hrát a pak to sem napíšu.

Já měl ten jas i 74, ale pak POiNTERx tady psal něco o 50-55(!) - to je pak obraz hodně tmavý, tak jsem to dal na těch 66 a kontrast na 93(namísto 98 nebo 100 jak mě tu radili)...
robert.kotasek (777)|2.5.2008 22:15
no ja ti nevim... to co jsem nastavil dle tebe tak to bylo jak omalovanka... hodne cervene - pripadalo mi to jako kdybych se dival na samsunga.... ale dik... trosku jsem to stejne posunul k tvym hodnotam...

co se tyce jasu... ja mam 53 a vyhovuje mi to s konstrastem 92 a barvami 53... Hodne ale dela ten active control - kdyz dam demo tak pri osvetleni mistnosti lampo za tv mam realne hodnoty kontrast 73+- jas 47 atd.. takze asi tak...
Ale jak rikam u tveho panelu muze byt tech 66 optimum... mi s pointerx mame 7mickove lonske modely, ty 9tkovy letosni...
stani (1647)|2.5.2008 23:04
[QUOTE=robert.kotasek;175585]no ja ti nevim... to co jsem nastavil dle tebe tak to bylo jak omalovanka... hodne cervene .[/QUOTE]

To určitě ne! ... :D
robert.kotasek (777)|2.5.2008 23:10
no nic - me nastaveni bude celkem nepouzitelne (hlavne nastaveni barev) holt uplne jiny panel... ;)
testuj testuj at vim co mam nastavit, az neco koupim (teda jsetli me zena dokope ke stehovani... :D )
risa2000 (15)|2.5.2008 23:46
No, přijde mi to vaše snažení takové ... chaotické :). Třeba takový Nokia Monitor test radí, napřed seřídit jas tak, aby ukazoval právě celou škálu, pak měnit kontrast. I když u LCD bych to možná udělal naopak. Ovšem vždy je na to potřeba nějaký testovací obraz. Na čem to stani seřizuješ?
S teplotou bílé bych si hrál až úplně nakonec a nebo úplně na začátku. Pusť si vedle starou CRT na obě dej bílou plochu a nastav si teplotu podle té staré CRT. Pak seřiď kontrast a pak jas. Hlavně nenastavuj všechno naráz.
stani (1647)|3.5.2008 09:07
Lidi, žádné nastavení bílé na této TV není. Tak už mi přestaňte radit abych si ji nastavil, zřejmě vůbec nečtete co zde píšu.... Je tam akorát možnost v Nastavení obrazu - Odstín, nastavit "červená, bílý bod", "zelená, bílý bod", "modrá, bílý bod", "červená, úroveň černé", "zelená, úroveň černé".

Kontrast na 50 jsem už také měl, přesto je bílá pořád zářivá a z boku pak už obraz není moc vidět.

Jinak před 2 lety jsem také nastavoval mojí CRT Philips(kterou už bohužel nemám - nechali si ji v servisu), také defaultní nastavení nebylo na nic, ale za půl dne jsem ji nastavil, že by jste se divili ;)

No, pokusím se teď o víkendu si s tím ještě pohrát, pak sem napíšu výsledek. Ale už teď je mi jasné, že ke zlepšení obrazu(bílé), respektive rozšířené možnosti jeho nastavení může přispět akorát nový firmware - tedy pokud se do toho Philips vůbec bude pouštět...
denisek (260)|3.5.2008 09:19
Vypadá to že jsi z té TV dost rozladěn, snad se ti to podaří naladit k obrazu svému a dáš po víkendu vědět
stani (1647)|3.5.2008 09:53
No už to není tak hrozné jak po první zapnutí, obraz se mi podařilo notně zlepšit(možná, že by někteří příznivci a majitelé placek řekli, že obraz je výborný), ale stále to není ono. Čekal jsem od toho víc. Navíc je to umocněno srovnáním obrazu s mojí bývalou CRT Philips, zvykl jsem si totiž na velmi dobrý až perfektní obraz...

A hlavně mě budou zajímat názory ostatních majitelů těchto 9-kových řad, zatím jsem na to sám...
ezechiel1917 (498)|3.5.2008 12:15
aa tak koukam tady clovek dostane i vynadano za dobre minenou radu jak nastavit bilou. samozrejme jsou televize kde bude bila vzdycky zarit vic nez na jinych, ona ta hodnota kontrastu co je model od modelu vyssi neudava pouze cernejsi cernou ale i bilejsi bilou proto je uplne jasny ze na novych modelech bude i bila jina nez na co si zvykly, je to trend teto doby, lec u vetsiny solidnich televizi se da seridit dle potreby stazenim kontrastu ci podsviceni intenzita, a upravou rgb slozek nadech, vzdycky je to o kompromisu, je videt ze mas prvni lcd, kazdpadne preji hodne stesti k finalnimu nastaveni...
franzkafka (89)|3.5.2008 13:52
[QUOTE=stani;175550]POiNTERx:

jo, je to možné, že jsi si na to již zvykl.... Ale ta bílá je fakt neskutečná, zářivá, úplně to vypaluje oči... A nejde nijak nastavit. Pokud máš prosím možnost dát nějaký podnět či připomínku k upgrade firmware, tak to tam prosím dej, to je nejdůležitější věc! Např. Sony to má - nastavení bílé, černé, gama...

Jo, už jsem zkoušel všechno možný, i snížit jas, ale pak je obraz zase moc tmavý(ale pořád se zářivou bílou), to jsem si mohl koupit rovnou plasmu(tmavý obraz)...:D


[COLOR="White"].[/COLOR][/QUOTE]

Už jsem viděl hodně LCD TV, ale že bych někdy na některé z nich viděl oči vypalující bílou barvu bych neřekl (pochopil bych kdyby sis stěžoval na nedostatečnou černou nebo na přepálené barvy u LCD TV ...) - bílá je prostě bílá - dokonce bych řekl, že u některých modelů by to chtělo zvýšit jas, aby bílá byla skutečně vizuálně bílá ...

Pokud tvůj problém s přepálenou bílou nevyřeší regulace kontrastu a jasu tak bych zcela jistě reklamoval, protože se může jednat o vadu LCD TV
stani (1647)|3.5.2008 19:21
Takže...

Konečně jsem se po třech dnech(dnes celý den laborování!) dobral nějakých výsledků. Byl jsem ještě jednou navštívit obchod, u známého co má také placku a tu samou analogovou kabelovku, atd.

Takže ta bílá je prostě tady u těchto modelů ostřejší. Známý má doma také LCD TV (LG) a tam ta bílá není tolik zářivá a v obchodě jsem pozoroval, že ostatní to mají také o něco míň. Snížit to lze pouze způsobem - dát dyn. kontrast na střed nebo maximum a přitom stáhnout normální kontrast na polovinu, ale pak je obraz takový divný. V obchodě jsem zjistil také jak je to např. s pozorovacím úhlem. Všechny TV mají nastavený kontrast naplno a případně i ten dynamický, pak je to krásně vidět obraz i z úhlu(z boku). Když si ale doma nastavíte kontrast přijatelný pro vaše oči, ten pozorovací úhel se samozřejmě zmenší.
Také jak mají v obchodech ty dema, tak se tam hodně střídají záběry aby se zákazník nemohl soustředit na určitou věc, např. na tu bílou.

Také jsem kvůli té bílé měl zkušební CD s bílou ke kalibraci Odstínu(nastavení teplot barev), na HDMI byla zářivě bílá, naproti tomu na RGB Scart tolik nezářila a šla trošku do šeda, přesně taková by se mě líbila, ale ta kalibrace nic nepřinesla, vše pak bylo jinak. Už jsem ale v minulosti nastavoval TV podle DVD Příběhy obyčejného šílenství (to se mě už předtím osvědčilo), takže jsem skočil pro originál do půjčovny a nastavil to podle toho.
Byl jsem pak u toho známého a on zase u mě. Divil se jaký mám krasný obraz:rolleyes: :D . No podařilo se mě to vylepšit, ale úplná spokojenost není. Ta jeho TV ve srovnání s mojí samozřejmě propadla.

Takže teď dávám do druhého příspěvku ty nastavení, upozorňuji, že je to moje subjektivní, spíše návod jak začít(protože se připravte na opravdu dlouhé laborování), pokud budou nějaká vylepšení, rád je tam doplním a hodnoty případně změním.
Mě se však toto nastavení po třídenním(!), teď už pomalu únavném, zkoušení a nastavování jeví jako nejlepší, víc asi z této TV (bez příp. změny ve firmware) nedá dostat....
ezechiel1917 (498)|3.5.2008 23:50
ja bych doporucoval dynamicky kontrast vypnout, je to samozrejme vec individualni, nicmene je to jak rikas vyraznejsi barvy vcetne i te tvoji bile. proc vypinat dynamicky kontrast? fluktuace barev, preci jen kdyz se na neco divam tak mi extremne vadi jakekoliv neprirozene zmeny v obraze a nepotrebuju aby televize byla v urcitych scenach svetlejsi a v jinych naopak, je to samozrejme vec kazdeho ale ja tedy prefuruji stabilni obraz, kde jsou barvy stejne za kazde situace. schvalne to zkus, za zkousku to stoji. vypni dynamicky kontrast a prizpusob si staticky kontrast dle sveho, tady asi reknes ze barvy budou min saturovane, pozorovaci uhly horsi, ale dle mych zkusenosti nepodava dynamicky kontrast na vetsine televizoru dobre vysledky, navic je sledovani bez nej daleko prijemnejsi na oci. jak je na tom philips nevim, ale videl bych to podobne. ve vysledku bys mel mit bez dynamickeho kontrastu a sestelovanim normalniho kontrastu nejlepsi obraz. nakonec je to ale stejne o zvyku a zvyknout se da na vse.
stani (1647)|4.5.2008 00:24
Ty si myslíš, že jsem za ty tři dny toto (také) nezkusil?...:rolleyes: :p

Jinak ten dynamický kontrast má něco do sebe, obraz je pak takový jasnější, já ho mám nastaven všude na minimum, ale v defaultních nastaveních v Inteligentním nastavení, je většinou na střed nebo na max.
stani (1647)|4.5.2008 00:33
Přišel jsem na zajímavou věc: při sledování filmů, mě připadaly tyto nějaké trošku jiné, takový mírně divný pohyb v nich, jako je při telenovelách nebo při hrách... Pak jsem si vzpomněl, že o něčem podobném jsem něco zahlédl na německém foru.

Šel jsem tedy do menu a hned první je Inteligentní nastavení. Tak jsem ho zkusil změnit z Osobního na Film nebo Hra a ejhle, najednou se ten pohyb zdál být přirozenější(i když nastavení barev, kontrastu, jasu strašné). A pak jsem se u těchto dvou nastaveních podíval jak to mají dále u Obrazu - Perfect Pixel HD, a tam jsem zjistil, že mají HD Natural Motion vypnutý(a tím pádem je i automatický vypnutý 100Hz)! :OO

Zkusil jsem dát tedy NM(měl jsem ho dosud na max.) alespoň na minimum(to už se zase 100Hz zapne), ale ten divný pohyb zase nastal, takže jsem ten NT zase úplně vypnul.

Tak to je docela překvápko. Mám to tedy teď vyplé, jsem zvědav co to bude (zítra) dělat u sportu....
Matry (79)|4.5.2008 07:20
Já si myslim že to překvápko neni,psalo se o tom tady dost,že se to chová jak telenovela to 100hz a právě proto že panasonic to neumí vypnout prý u svých LCD tak se rozhoduji pro Philips.
POiNTERx (436)|4.5.2008 08:36
Ano o tom "telenovela efekte" som uz rozpisal toho dost ... je to vedlajsi jav funkcie Natural Motion. Dovod je ten, ze hollywoodske filmy su natacane 24 obr/sekundu... ale normalne vysielanie bezi na 50Hz... filmy su teda presnimkovane s tym, ze sa opakuje kazdy obrazok 2krat... vytvara to urcity judder efekt (sekanie pri pohybe), na ktory su ale ludia pomerne zvyknuty. Telenovely (ako aj ine relacie) su natacane studiovou kamerou, so snimkovanim 50Hz (ak sa nemylim), preto pohyb vyzera inak ako pri hollywoodskych filmoch. No a Natural Motion robi prave to, ze neopakuje 2krat ten isty snimok, ale kazdy 2hy snimok digitalne vypocita ako interpolaciu medzi nasledovnym a predchadzajucim obrazkom. (aj preto je nutne pri zapojeni PC vypnut tuto funkci, lebo tam nastava prave ten input lag)... Vysledok je akoby to bolo natacene studiovou kamerou. 100Hz potom este dopocitava dalsie 2obrazky...cize cyklus je potom 1original, 3vypocitane.
Ja osobne som si na to uz zvykol a vyhovuje mi to... obcas to pri DVDckach davam na minimum.
stani (1647)|4.5.2008 14:37
Takže jsem tedy vypnul HD Natural Motion a tím pádem i 100Hz všude, filmy jsou nyní lepší, na sport to vliv nemá a naopak se mě zdá být obraz ještě o něco lepší - buď je to subjektivní dojem, třeba způsobený tím, že už si na tu LCD zvykám:D :( :p anebo se obraz o něco ještě opravdu zlepšil, což by mohlo být způsobené např. tím, že už TV nemusí "na plný výkon" dopočítávat obrázky a přepočítávat pixely, skládat úplně nový kompletní obraz, ale že se "věnuje" tomu čemu má(berte to jako názor laika ;) ) ...

Nyní to mám tedy nastaveno tak, že DVD filmy přes HDMI je obraz minimálně srovnatelný s mojí bývalou CRT Philips, ale spíše tuto kvalitu ještě převyšuje. Některé pořady na některých kanálech nyní vykazují vcelku dobrý obraz, srovnatelný s onou CRT.

Kdyby se ještě v update firmware vyřešilo nastavení té bílé(třeba i v servisním menu, to je jedno) - např. jednoduchá stupnice nastavení jasu pouze té bílé, pak by se daly ještě zvýšit oba kontrasty a to by obrazu určitě pomohlo, pak by mohl být vynikající...

Jinak, může mi prosím někdo říci, na co tady u té TV tedy HD NM+100Hz vlastně je, když obraz nevylepšuje ale naopak ho mrví?....
skypi (176)|4.5.2008 15:25
No, asi by bylo lepší, kdybys mohl těch 100Hz nechat a vypl jen NM. Na mém dřívějším CRT Cineos bylo NM naprosto nepoužitelné, postavy se pohybovaly "jinak" než zbytek obrazu... brr...

Sorry za OT - ale proto se mi taky tak líbí Toshiby (zvláště ty nové) , protože jsou podle mne udělaný "racionálně" a to co tam mají implementováno,tak funguje. Moc se těším, až uvidím v plné parádě někde ZF.
FFMAN (167)|4.5.2008 16:19
[QUOTE=POiNTERx;175785]Ano o tom "telenovela efekte" som uz rozpisal toho dost ... je to vedlajsi jav funkcie Natural Motion. Dovod je ten, ze hollywoodske filmy su natacane 24 obr/sekundu... ale normalne vysielanie bezi na 50Hz... filmy su teda presnimkovane s tym, ze sa opakuje kazdy obrazok 2krat... vytvara to urcity judder efekt (sekanie pri pohybe), na ktory su ale ludia pomerne zvyknuty. Telenovely (ako aj ine relacie) su natacane studiovou kamerou, so snimkovanim 50Hz (ak sa nemylim), preto pohyb vyzera inak ako pri hollywoodskych filmoch. No a Natural Motion robi prave to, ze neopakuje 2krat ten isty snimok, ale kazdy 2hy snimok digitalne vypocita ako interpolaciu medzi nasledovnym a predchadzajucim obrazkom. (aj preto je nutne pri zapojeni PC vypnut tuto funkci, lebo tam nastava prave ten input lag)... Vysledok je akoby to bolo natacene studiovou kamerou. 100Hz potom este dopocitava dalsie 2obrazky...cize cyklus je potom 1original, 3vypocitane.
Ja osobne som si na to uz zvykol a vyhovuje mi to... obcas to pri DVDckach davam na minimum.[/QUOTE]

Pletu se když v odborných kruzích nazývají tento nedostatek HALLO EFECT?
Krayzie (325)|4.5.2008 16:22
[QUOTE=stani;175821]Takže jsem tedy vypnul HD Natural Motion a tím pádem i 100Hz všude..[/QUOTE]
A teraz mi prosim niekto vysvetlite, na co ste sa ohanali vsetkymi tymi marketingovymi hovadinami ako "dvojnasobny vypoctovy vykon", HD natural motion, ..., ked to je v podstate na dve veci. Philips sa chce od ostatnych lisit hlavne cenou, ktoru odovodnuje tymito "vylepseniami", ale v konecnom dosledku to vela ludi vypina. Takze aky to ma vyznam? To je ako kupovat kupovat graficku kartu (napr. 9800GX2 za 14000+) na beznu kancelarsku pracu, na ktoru mi vystaci integrovana GK.
stani (1647)|4.5.2008 16:34
No tak to mi také vysvětli...:-E

Ne, já to bral podle loňské 9-kové řady, která byla ze vše Philipsů také nejnadupanější a měla podobné funkce. Sám jsem ty TV viděl(vč. oné za 100t. Kč) a to byl bezkonkurenční obraz. takže jsem si řekl, že půjdu do jistoty a myslel jsem si, že ty funkce mají rozhodující vliv. Ale až v praxi na "vlastní kůži" vidím, že je to vše jinak. Problém tady na foru je, že se lidi "nepřiznají" k nedostatkům vlastní TV, jakoby tím měli přiznat nějaký nedostatek svůj... Je také pravda, že jsem to tady v poslední době až tak nepročítal(neměl jsem ani potřebu - velká spokojenost s mojí CRT), takže např. o tom "telenovele" efektu jsem vůbec nevěděl.
Také je jasné, že LCD vždy měly problém se sportem s rychlým pohybem, šel jsem tedy na jistotu, že HD Natural Motion + 100Hz to vychytá zcela bezchybně. Ale ono to zřejmě není v těchto dvou funkcích, nýbrž zřejmě "jen" v tom Perfect Pixel samotném...
stani (1647)|4.5.2008 16:36
[QUOTE=FFMAN;175834]Pletu se když v odborných kruzích nazývají tento nedostatek HALLO EFECT?[/QUOTE]

Asi ne, to bude spíš toto. ...
franzkafka (89)|4.5.2008 16:42
[QUOTE=stani;175821]Takže jsem tedy vypnul HD Natural Motion a tím pádem i 100Hz všude, filmy jsou nyní lepší, na sport to vliv nemá a naopak se mě zdá být obraz ještě o něco lepší - buď je to subjektivní dojem, třeba způsobený tím, že už si na tu LCD zvykám:D :( :p anebo se obraz o něco ještě opravdu zlepšil, což by mohlo být způsobené např. tím, že už TV nemusí "na plný výkon" dopočítávat obrázky a přepočítávat pixely, skládat úplně nový kompletní obraz, ale že se "věnuje" tomu čemu má(berte to jako názor laika ;) ) ...

Nyní to mám tedy nastaveno tak, že DVD filmy přes HDMI je obraz minimálně srovnatelný s mojí bývalou CRT Philips, ale spíše tuto kvalitu ještě převyšuje. Některé pořady na některých kanálech nyní vykazují vcelku dobrý obraz, srovnatelný s onou CRT.

Kdyby se ještě v update firmware vyřešilo nastavení té bílé(třeba i v servisním menu, to je jedno) - např. jednoduchá stupnice nastavení jasu pouze té bílé, pak by se daly ještě zvýšit oba kontrasty a to by obrazu určitě pomohlo, pak by mohl být vynikající...

Jinak, může mi prosím někdo říci, na co tady u té TV tedy HD NM+100Hz vlastně je, když obraz nevylepšuje ale naopak ho mrví?....[/QUOTE]

Řekl bych, že 100 Hz je spíš reklamní trik než nějaká funkční věc, která vylepšuje obraz. Mám zkušenosti, že to lidi v drtivé většině případů stejně nakonec vypínají.

A selským rozumem bych řekl že pokud máš nějaký originál (nějakou videonáhrávku o určitém snímkování a kvalitě) a LCD panel s určitou odezvou v milisekundách tak ti žádné prokládání a dopočítávání snímků stejně nepomůže - je to totiž jako kdyby si zvukový soubor MP3 v kvalitě 192 kbps prepočítával na 320 kbps ... rozdíl v kvalitě stejně nepoznáš (prostě nemůžeš udělat z něčeho již zkomprimovaného něco kvalitnějšího nebo dokonce stejného jako před komprimací ztrátovou kompresí) ... ale hlavní problém v tomto srovnání je to, že LCD TV při tomto přepočítávání hardwarově nestíhají (dokonce ani tvoje LCD TV s čipem co umí dvojnásobek než předešlé modely) takže ti to sice ze 192 kbps přepočítá na 320 kbps, ale je to stejně nepoužitelné, protože ti to při přehrávání "seká" - právě díky tomu, že přepočítává ze 192 kbps na 320 kbps a prostě nestíhá - navíc tu je již zmíněné omezení s odezvou panelu v milisekundách což celou situaci ještě zhoršuje ... takže je logické, že lidé tuto funkci vypínají, protože je pořád lepší poslouchat MP3 v kvalitě 128 nebo 192 kbps než poslouchat "sekající se" soubor MP3 o relativni "kvalitě" 320 kbps.
robert.kotasek (777)|4.5.2008 17:17
Stani: co se tyce DNM (resp. HDNM) ... ty jsi na 9551 ten dnm nemel, ja na 9520 jo. Muzu ti rici ze ze zacatku to bylo trosicku divne takove telenovelacke, ale jak jsem si na to zvykl (hodne rychle) tak uz nelze jinak a ozelim i ty obcane duchy co dela u starych modelu. Fakt kdyz koukam na jine tv, vcetne 9551 kterou jsem chtel tenkrat koupit misto 9520, tak ten obraz je neprirozene trhany (pri vodorovnych scenach) Takze si myslim ze je to o zvyku... ;)

Jinak mam z dohoto dredu pocit, ze to co tady reknes (napises) ostatni berou jako dogma. chci jen upozornit ze je to nazor "zatim jen" jednoho uzivatele. Jak rikam kazdy jsme jini a kazdemu vyhovuje neco jineho... ;) Jsem hodne zvedavy na prispevky dalsich majitelu... Ale zaroven nerikam ze dnm je neco co nema chyby...
stani (1647)|4.5.2008 17:40
[QUOTE=robert.kotasek;175851]... chci jen upozornit ze je to nazor "zatim jen" jednoho uzivatele. Jak rikam kazdy jsme jini a kazdemu vyhovuje neco jineho... ;) Jsem hodne zvedavy na prispevky dalsich majitelu... Ale zaroven nerikam ze dnm je neco co nema chyby...[/QUOTE]

Jasně, jiní se možná budou rozplývat nad nádherným obrazem anebo prostě budou mít jiný názor a tak to má být.

Já to prostě popisuju jak to vidím já, bez obalu...

Jinak já si zvykat na "telenovely" určitě nebudu, stejně jako např. na deformovaný obraz, to jsou pro nepřijatelné věci, stejně jako mi vadí ta přepálená bílá nebo "ocásky" u míčků u tenisu....
skypi (176)|4.5.2008 18:44
[QUOTE=stani;175854]Jasně, jiní se možná budou rozplývat nad nádherným obrazem anebo prostě budou mít jiný názor a tak to má být.

Já to prostě popisuju jak to vidím já, bez obalu...

Jinak já si zvykat na "telenovely" určitě nebudu, stejně jako např. na deformovaný obraz, to jsou pro nepřijatelné věci, stejně jako mi vadí ta přepálená bílá nebo "ocásky" u míčků u tenisu....[/QUOTE]



Asi by neškodilo, kdybys to toho těžce zkoušenýho chudáka odměnil a pustil do něj pořádnej signál-přes HDMI... Je možný-ba silně pravděpodobný, že na SD signál "je málo" i současný výpočetní výkon a digitální obrazová kouzla...

Může být všechno jinak-sorry,ale takto jsou ty závěry trošku neobjektivní (už vidím tu paniku mezi některejma lidma,co to tady čtou-prej nejnovější Philips aaa ... ) -je to prostě zařízení na jinej typ signálu - a když to vidím u sebe, jakej je to rozdíl,tak bych ještě zůstal celkem vklidu,být tebou ....

Na definitivní závěry je ještě hodně času - hodně proto, protože je silně pravděpodobný, že na HD signál to budeš přenastavovat