Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PCT-HPF-80-NNH High Pass Filter, 80 MHz, without Nut, with Hex

panasonic650 (1124)|15.5.2010 23:08
Ahojte. Mam teketo cudo doma a neviem ci mi to je na nieco dobre. Uz ani neviem odkial to mam. Dik

PCT-HPF-80-NNH High Pass Filter, 80 MHz, without Nut, with Hex
http://www.pctinternational.com/_products/northamer/connectors/filters.html
http://www.catec.ro/downloads/pct/02_connectors_04.13.2006.pdf
StD (8612)|16.5.2010 07:07
[quote=panasonic650;281958]Ahojte. Mam teketo cudo doma a neviem ci mi to je na nieco dobre. Uz ani neviem odkial to mam. Dik

PCT-HPF-80-NNH High Pass Filter, 80 MHz, without Nut, with Hex
http://www.pctinternational.com/_products/northamer/connectors/filters.html
http://www.catec.ro/downloads/pct/02_connectors_04.13.2006.pdf[/quote]

High Pass = Horní propust (pásmová frekvenční filtrace). Používej slovník, když nevíš, a opět si se strefil do blbé sekce - patří to snad do oddílu Bastlení...

P.S. Ď modovi za přesun...
panasonic650 (1124)|16.5.2010 21:22
Slovnik pouzivat nepotrebujem lebo tomu rozumiem aj bez neho. Comu nerozumiem je technika prenosu TV signalu ci uz DVB-S (ten mam preto som to dal do DVB-S a vhodnejsiu sekciu som nenasiel) alebo inej. Preto sa na to pytam a ocakavam ze snad ak niekto tomu rozumie tak mozno bude mat chut aj odpovedat. Takze ked uz si taky prechytreli tak si mohol odpovedat na otazku namiesto prekladania z anglictiny do cestiny.
StD (8612)|16.5.2010 22:14
[quote=panasonic650;282061]Slovnik pouzivat nepotrebujem lebo tomu rozumiem aj bez neho. Comu nerozumiem je technika prenosu TV signalu ci uz DVB-S (ten mam preto som to dal do DVB-S a vhodnejsiu sekciu som nenasiel) alebo inej. Preto sa na to pytam a ocakavam ze snad ak niekto tomu rozumie tak mozno bude mat chut aj odpovedat. Takze ked uz si taky prechytreli tak si mohol odpovedat na otazku namiesto prekladania z anglictiny do cestiny.[/quote]

A jsi si opravdu jistý tím, které pásmo si tím chceš filtrovat (jak a do čeho?), že to opravdu musí na dálku vědět všichni (přinejmenším tu) okolo a mají ti radit? Já jsem se s těmito filtry setkal před mnoha a mnoha lety ve Spojených státech (UHF a vojenská vysílací pásma) v EMI zahlcených městských aglomeracích, což zřejmě nebude tvůj případ. "Prechytrelý" jsi v tomto případě akurát ty, že si pořídíš něco a nevíš k čemu to je a ani nevíš na které nádraží to napsat. :rolleyes:
StD (8612)|16.5.2010 22:34
Toto [quote]... Uz ani neviem odkial to mam.[/quote] si nech jako odůvodnění pro vyšetřovatele vaší P.T. vojenské kontrarozvědky a mne (i forum) neobtěžuj svou neznalostí. K tomu RB nebyly určeny, aneb "víš co.." (dosaď si sám)
jarino1978 (8045)|16.5.2010 23:13
[quote=panasonic650;282061]Slovnik pouzivat nepotrebujem lebo tomu rozumiem aj bez neho. .[/quote]

počuj vševed...
- ak tomu rozumieš, načo sa potom pýtaš ? 9-)
- a vlastne si si aj sám sebe poradil... ak tomu teda rozumieš aj bez nás...
- takže si musíš poradiť sám, ak ti je kolega StD pre srandu...
- RB sa dávajú buď kladné za to, že ti niekto poradil, alebo niekomu za jeho snaženie. No a tie negatívne sa už vonkoncom nedávajú niekomu, kto sa ti snaží poradiť. \\/
píďa_m (716)|17.5.2010 19:13
no vždyť je to tam napsané. Je to konektor z filtrem, aby tam neprošly frekvence pod 80Mhz, které by tam mohli vnést rušení do užitečného signálu co má tím konektorem téct.
panasonic650 (1124)|18.5.2010 16:56
Vdaka za napovedu... tak uz asi viem odkial to mam. Z US bud pri pouziti Cable Modem alebo klasickej kablovky. Jednoducho som upratoval a ocitlo sa mi to v ruke. Kedze neviem naco by sa to dalo pouzit tak som sa opytal. Cize doposial som sa dozvedel ze to obmedzi frekvecia pod 80MHz. Tak uz len zistit co na akej frekvencii funguje kedze na otazku "A jsi si opravdu jistý tím, které pásmo si tím chceš filtrovat" odpoved nemam ale dufal som ze na to niekto bude vediet odpoved tu, namiesto poucovania o slovnikoch a sekciach ... ale dik aj za to malo... Idem teda "bastlit" dalej... ;)
píďa_m (716)|19.5.2010 20:39
.. nevim co řešíš, je to antenní (kabelový) VF konektor, který odfiltruje rušení vysílačů služeb (záchranka, silničáři, CB středovlnné vysilače rádia, rušení v domácnosti z různých zdrojů PC, spínané zdroje..).
Když to zapojíš do přívodu k tuneru DVBS, DVBT, SAT, TV, tak nic nepokazíš, spíše naopak.
Vzhledem k malé účinnosti toho potlačení pásma < 80 Mhz to zas tak velký přínos nebude. Také záleží na tom v jaké lokalitě to použiješ. Ve velkých městech je rušení samozřejmě větší.
Jinak bandapass filter z několikanásobně větší učinností ti postaví trošku zkušenej bastlíř za hodinu.