Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PHILIPS 37PFL8404H vs. SAMSUNG LE40B650

DAve321 (6)|10.1.2010 00:03
Ahoj,
rád bych všechny majitele zmíněných televizí poprosil o jejich zkušenosti s těmito televizemi. Plánuji koupi jedné nebo druhé (nebo jiné ve stejné cenové relaci a s podobnými fcemi). Pročetl jsem kus fora, byl jsem se na ně mrknout v obchodě, ale stejně pořád váhám a osobní zkušenosti se stejně nic nevyrovná. Tak pokud by jste mi pomohli s vašimi pro a proti, budu vděčný každému z vás.

PHILIPS 37PFL8404H
+/-ambilight (videl a jsem z toho trochu
v rozpacich)
-docetl jsem se, že z USB neumi titulky,je to pravda? a co z LAN
- v porovnání (byly v obchodě hned vedle sebe a běžela na nich stejná video stopa) mi přišel méně ostrý a jakoby trochu roztáhlý vertikálně, dá se s tím nějak laborovat?


SAMSUNG LE40B650
-leský display (trochu se bojím, že bude odrážet mrtě)
- u někoho se objevilo pískání
+ přišel mi příjemnější obraz, ale kdo ví, nastavení v obchodu

Ještě jednou předem díky všem za pomoc s výběrem.
Pavlis (171)|10.1.2010 07:47
philips neni LED tv
DAve321 (6)|10.1.2010 09:58
[quote=Pavlis;259051]philips neni LED tv[/quote]

asi mas recht, vysel jsem ze spatneho popisku v eshopu
frutys (36)|10.1.2010 23:21
[quote=DAve321;259039]Ahoj,
rád bych všechny majitele zmíněných televizí poprosil o jejich zkušenosti s těmito televizemi. Plánuji koupi jedné nebo druhé (nebo jiné ve stejné cenové relaci a s podobnými fcemi). Pročetl jsem kus fora, byl jsem se na ně mrknout v obchodě, ale stejně pořád váhám a osobní zkušenosti se stejně nic nevyrovná. Tak pokud by jste mi pomohli s vašimi pro a proti, budu vděčný každému z vás.

PHILIPS 37PFL8404H
+/-ambilight (videl a jsem z toho trochu
v rozpacich)
-docetl jsem se, že z USB neumi titulky,je to pravda? a co z LAN
- v porovnání (byly v obchodě hned vedle sebe a běžela na nich stejná video stopa) mi přišel méně ostrý a jakoby trochu roztáhlý vertikálně, dá se s tím nějak laborovat?


SAMSUNG LE40B650
-leský display (trochu se bojím, že bude odrážet mrtě)
- u někoho se objevilo pískání
+ přišel mi příjemnější obraz, ale kdo ví, nastavení v obchodu

Ještě jednou předem díky všem za pomoc s výběrem.[/quote]

Obě dvě jsou ve své cenové třídě velmi dobré TV.Taky jsem se rozhodoval mezi nimi a vzal jem Philipse ve 42" a jsem sním velmi spokojený. Vzal jsem ho hlavně kvůli možnosti "odemknout"DVB-C tuner pro českou republiku a SW podporu Philips.Taky proto,že jako jediný umí automaticky roztáhnout obraz přes celou plochu.Samsung v nových modelech vypustil na ovladači tlačítko pro úpravu rozměru obrazu-musí se jít do menu-a já se nerad dívám na obraz z pruhama nahoře a dole.Taky ty dva palce o které byl Philips větší jsou znát.Rozdíl je znatelný,když stojí vedle sebe. Ambight je výborná funkce,já jsem kvůli místu přestavoval obývák.Podání barev má Philips věrnější,ale musím uznat že i obraz na Samsungu je po seřízení velice dobrý,hlavně z Blu-ray a černá je možná o chlup lepší.Hodně záleží,čím budeš TV krmit,obě potřebují kvalitní signál.Na SD vysílání nejsou. Podle mně neuděláš chybu s ani jednou.Klidně si vem tu,která seti líbí víc.
vivid.sk (11472)|11.1.2010 15:57
Taky proto,že jako jediný umí automaticky roztáhnout obraz přes celou plochu (philips),

Obavam sa, ze Samsung toto robi (dokonca standardne), pokial to nenastavis inak (aspon pri analogu mi to spravil; DVB-T neviem, no ide to nastastie zmenit).

já se nerad dívám na obraz z pruhama nahoře a dole

A ja sa zasa nerad pozeram na ponatahovany obraz, s deformovanym AR. To mi jehodncho oko neberie.V kazdom pripade mi chýba pri samsungu "autozoom/Autocrop". Neviem, ci to ma tento konkretny philips (videl som to u kamarata, ktory ma philipsa), ale paci sami funkcionalita automatickeho orezu obrazu (v pripade, ze sa vysiela letterbox 16/9 v pomere stran 4/3 - klasicke 4 cierne pasy po vsetkych smeroch)
DAve321 (6)|11.1.2010 19:58
Díky moc, ty jo ty jo.. to jsem presne potreboval. A jak je to u toho Philipsu s titulkama z USB a z LAN?

Docetl jsem se ze neumi externi titulky z USB, ale jde to resit pres LAN (skoda z e u toho musi byt zapnuta telka ale dobre) ale ze se pri titulcich porad prenastavuje pomer stran pokud titulky zrovna ve filmu jsou a nejsou? je to pravda nebo se to da poladit?
+ ze pri prehravani z USB se film obcas seka a zacne se opozdovat zvuk.. je to tak nebo uz to vyresil nejaky firmware?
A co ceske znaky v EPG a v titulcich? jsou OK?

Je pravda ze režim 4:3 (bez deformací) je k dispozici jen v režimu počítač (ten je zase pro změnu k dispozici jen při externím vstupu)? Jde rozbrazit na normalni (jiny nez PC)nedeformovany 3:4 na normalni T vstup? (jsem na deformace dost citlivy..bohuzel :( )
frutys (36)|11.1.2010 20:59
[quote=DAve321;259514]Díky moc, ty jo ty jo.. to jsem presne potreboval. A jak je to u toho Philipsu s titulkama z USB a z LAN?

Docetl jsem se ze neumi externi titulky z USB, ale jde to resit pres LAN (skoda z e u toho musi byt zapnuta telka ale dobre) ale ze se pri titulcich porad prenastavuje pomer stran pokud titulky zrovna ve filmu jsou a nejsou? je to pravda nebo se to da poladit?
+ ze pri prehravani z USB se film obcas seka a zacne se opozdovat zvuk.. je to tak nebo uz to vyresil nejaky firmware?
A co ceske znaky v EPG a v titulcich? jsou OK?

Je pravda ze režim 4:3 (bez deformací) je k dispozici jen v režimu počítač (ten je zase pro změnu k dispozici jen při externím vstupu)? Jde rozbrazit na normalni (jiny nez PC)nedeformovany 3:4 na normalni T vstup? (jsem na deformace dost citlivy..bohuzel :( )[/quote]

Co se týká titulků nemohu sloužit,nic takového jsem nezkoušel.
Já do toho poštím vše přes HDMI z noťase nebo z ext.disku přes Samsung BD 1600 Blu-ray přehrávač.Tady je vše OK.Co přehraje Philips přes USB si najdeš na jejich stránkách.
4:3 funguje normálně-nastavíš si nepřepočítaný obraz.To vysílá pouze CT HD a NOVA HD.A o zkreslení bych nemluvil,já nic nepozoruju,podle mně to Philips umí dobře.Ale je to věc názoru,nejlépe je to vidět na vlastní oči.EPG používám ze sítě a je OK.EPG z netu mi moc nevyhovuje.
DAve321 (6)|17.1.2010 18:29
ahoj,
zkousel nekdo ty titulky pls. ? napr. v poslednim firmware apod. ?
Díky