Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

panasonic a dvb-c zkusenosti

Pomalej Joe (71)|27.11.2009 10:52
Ahoj jaké máte uživatelské zkušenosti s naladěním dvb-c na televizorech panasonic?
Pomalej Joe (71)|27.11.2009 11:05
Při procházení netem jsem našel zajímavej článek od pana Ondřeje Valy:
http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-tx-p42g15e-s-dvb-t-dvb-c-a-dvb-s/

Dal jsem dotaz a zde je odpověď autora:
Dobrý den,

ano, DVB-C tuner je funkční pouze při výběru země Finsko, Švédsko, Švýcarsko a myslím, že ještě Německo. Sám jsem zkoušel pouze země Švédsko a Finsko. Při Švédsku bohužel TV nenaladí všechny kanály. U Finska se ale naladí všechny, dojde zde ale k jinému problému, a to, že EPG nebude zobrazovat správně české znaky.

I pokud si vyberete jinou zemi než Česko, můžete ponechat nastaven český jazyk. Jazyk i země se volí zvlášť.

S pozdravem

Ondřej Vala
Ivo Mašek (10205)|27.11.2009 12:01
Ale to je zde už vše popsáno. Není to nic nového. :)
Pomalej Joe (71)|27.11.2009 12:35
Jsme rád ,že i ty mi to potvrzuješ ..je možný,že v nejbližší době dodám vlastní zkušenost :)
Ivo Mašek (10205)|27.11.2009 13:15
[quote]
v nejbližší době dodám vlastní zkušenost
[/quote]
Tak to už je jinší káva. Praktické zkušenosti jsou k nezaplacení a je dobře, že se najdou lidi, co jsou ochotni se o ně podělit. :)
Pomalej Joe (71)|29.11.2009 19:21
tak se mi nakonec podařilo rozběhat dvb-c na Panasonicu Tx-p37x10y
proti analogu dost výrazné polepšení a navíc Čthd a Novahd to je uplnej luxus ..
Pokud je zájem dodám informace ....
Musí se dát plnohodnotné ladění jinak to nefunguje ...zkoušel jsem to i ručně jako v dřívějších dobách na svém satelitu ,ale kanály naladilo ,ale napsalo ,že nejsou žádné nové programy ..přitom v nabídce nebyly- tam to naladilo na rychle jen 10 programů ze 60 co dává v nabídce kabelovka .
Večer testnu superstar a Nova HD ..jinak obraz při kvalitním signálu je bomba ..
při analogu to tak pěkné nebylo ..hráli na analogu fotbal premier ligu ale hrozná mazanina ,tam jsem si říkal ,že tohle není nic moc ,ale DVB-C vše vynahradilo
Pomalej Joe (71)|2.12.2009 10:24
Tak pár dní jedu na dvb-c televize šlape ..Epg na švédském regionu je správně zobrazováno ,jen s teletextem se to nedokáže poprat tam kde neví znak tak to hází přehlasovaná písmena.
Stejně sport čtu na netu ze svých stránek ..tekže radši dvb_c než spávně zobrazovaný teletext.
Pomalej Joe (71)|31.12.2009 08:17
Úplně jsem zapoměl ,dát zkušenost i sem
Pokud dáte nastavení teletextu na VÝCHODNÍ 2 ,tak jde korektně i teletext
Takže strach s DVB-C na panasonicu nemusíte mít žádný.
zuzihzv (4)|5.1.2010 10:07
Při pročítání vláken jsem pochopil, že při nastavení na Švédsko TV korektně zobrazí EPG, ale nenaladí všechny programy. Nemá někdo seznam programů, který to nenaladí? Možná už to tu někde zaznělo, ale abych pravdu řekl, znova pročítat všechny možný vlákna se mi nechce...
Díky.
Havran42 (41)|8.2.2010 20:40
Ja môžem pridať skúsenosť zo Slovenska, poskytovateľ káblového pripojenia SATRO (Nitra, Klokočina). Včera som nahodil TX-P42G10E, vybral som krajinu Švédsko. DVB-C naladilo po výbere default poskytovateľa (myslím 0) všetky kanály (asi 88). Z toho je voľných len 7 FTA (Free To Air) ostatné sú platené.

EPG na STV1, STV2 a STV3 (TROJKA) ide výborne, diakritika vporiadku, ostatné kanály EPG nemajú. Škoda že Satro nevysiela ako FTA aj TROJKU v HD (ešte dúfam že do olympiády ju spustia).

DVB-T nenaladilo žiadne.

Analóg naladil len 28 kanálov z ponuky tých ~40 ale keď som sa ručne pozeral dali sa nájsť aj ostatné len sa muselo dosť razantne pohýbať jemným ladením. Ale tie podstatné pre mňa bežali (SK kanály), takže to asi nebudem veľmi riešiť.

Zaujímavé je to že keď som predtým ladil analóg pri výbere krajiny Slovensko tak ani jeden kanál mimo ORF1 nemal správne nastavenú zvukovú normu - všetky som musel ručne prestaviť (ešte že má Panasonic Viera svižné menu). V prípade výberu Švédska mali všetky kanály naladené v analógu zvukovú normu nastavenú správne.

Čo sa teletextu na analógu týka bola zlá diakritika ale to sa tiež dá nastaviť pre každý kanál takže teraz je to vporiadku.

HD obraz som teda skúšal len na WD TV a to má obraz výborný, zatiaľ som spokojný :-).
Havran42 (41)|12.2.2010 17:42
SATRO spustilo v kablovke (DVB-C) Nitra/Klokocina Trojku v HD ako free kanal (predpokladam ze len pocas ZOH). Prima, aspon otestujem TV (a kvalitu HD od SATRO).
pethol (6)|23.2.2010 18:19
Zdravím, jde nějak rozjet DVB-C na Panasonic TH-42PX80E? Settopbox? a má to vůbec smysl? změní se kvalita obrazu oproti analogu? DIKY!
Pitomec (10211)|23.2.2010 19:32
Přečti si toto vlákno od začátku!
Bogin2010 (4)|11.3.2010 06:23
Dobrý den, mám doma nového panasonica 42G20 a kabelovou televizi. Podle rad na internetu jsem se pokoušel zadat zemi Švédsko, ale chce to po mě frekvenci a ID sítě. Když tam nechám nastavené to co je, tak mi to nic nenaladí.
Na podpoře kabelovky o tom nic nevědí, nevíte někdo co s tím? Když dám zemi Finsko, tak se to naladí automaticky.
Pavel_tempx2 (829)|11.3.2010 09:10
a v tom Finském módu tam nějaké podobné údaje nejsou napsané? jinak frekvence bude nejspíš kmitočet na kterém jsou digitální kanály umístěny a ID budou muset vědět technici na kabelovce, vypadá to spíš na nějaké manuální ladění...
Ivo Mašek (10205)|11.3.2010 09:14
Pro zemi Švédsko nelze, tuším, naladit všechny stanice (jiný rozsah), proto asi ten problém. Pro zemi Finsko lze naladit vše (stejný rozsah), ovšem je tam "divná" čeština
Bogin2010 (4)|11.3.2010 10:19
[quote=Ivo Mašek;271215]Pro zemi Švédsko nelze, tuším, naladit všechny stanice (jiný rozsah), proto asi ten problém. Pro zemi Finsko lze naladit vše (stejný rozsah), ovšem je tam "divná" čeština[/quote]

Právě, že jsem někde četl, že se Švédském by mělo údajně fungovat vše, kromě samozřejmě archivu tv Nova. Právě o tu češtinu mě jde, není to moc čitelné.

[quote=Pavel_tempx2;271213]a v tom Finském módu tam nějaké podobné údaje nejsou napsané? jinak frekvence bude nejspíš kmitočet na kterém jsou digitální kanály umístěny a ID budou muset vědět technici na kabelovce, vypadá to spíš na nějaké manuální ladění...[/quote]

Když dám Finsko, tak je u obojího možnost Automaticky. Volal jsem na technickou podporu kabelovky, ale tam nic takového nevědí.
xJim (1)|6.8.2010 01:56
[quote=Bogin2010;271226]Právě, že jsem někde četl, že se Švédském by mělo údajně fungovat vše, kromě samozřejmě archivu tv Nova. Právě o tu češtinu mě jde, není to moc čitelné.



Když dám Finsko, tak je u obojího možnost Automaticky. Volal jsem na technickou podporu kabelovky, ale tam nic takového nevědí.[/quote]

Pod Švédskem funguje korektně EPG, ale nejdou naladit všechny kanály najednou. Mám odzkoušeno na své P50G10E. Zkoušel jsem i naladit ručně - naladil jsem pod finským opsal frekvence všech multiplexů a pak zkoušel ladit ručně pod Švédským.

Problém je ale v tom že televize i při ručním lazení identifikuje některé kanály z různých frekvencí jako shodné a následně je přepíše..
Např. Naladil jsem ručně frekv. 410mhz (čt1/2/24; nova; prima) televize nahlásila 6nových kanálů následně jsem naladil 418mhz (stv1/2; markíza; joj; jojplus; ta3) televize kanály našla ale nahlásila že je pouze jeden nový a zbylých šest přepsala za ty z předchozího multiplexu jak jsem zjistil po ukončení lazení

Takže máte nevýběr ...
Finský region - špatná EPG
Švédký - dobrá EPG, špatná identifikace kanálů

..... doufám že bude někdy novej firmware
riccipb (4)|22.9.2010 20:55
PANASONIC konečně uvolnil firmware 2.505, který řeší problém s DVB-C pro Česko...Je aktivní a navíc funguje v pořádku EPG...Mám Panasonic P42V20E připojenou na UPC přes CI slot kartou...Jen doporučuji...
tjurny (496)|23.9.2010 16:08
[quote=riccipb;297873]PANASONIC konečně uvolnil firmware 2.505, který řeší problém s DVB-C pro Česko...Je aktivní a navíc funguje v pořádku EPG...Mám Panasonic P42V20E připojenou na UPC přes CI slot kartou...Jen doporučuji...[/quote]
Bude firmware uvolnen pro veskere modely 2010 ? Rad bych levnou telku na upc, treba TX-P37X20 http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Ploch%C3%A9+televizory+Viera/Plazma+TV/TX-P37X20/overview/3767704/index.html
Mutt (65)|23.9.2010 21:48
na mojí TV to funguje taktéž, krása :-)
ondrras (4)|25.9.2010 11:17
Zdravím. Nevíte někdo, jestli firmware 2.505 je funkční u LCD TV Panasonic TX-L32S20E ?
riccipb (4)|25.9.2010 11:34
ondrras (4)|25.9.2010 12:27
Uvažuju o koupi TX-L32S20E. V tom seznamu pro které je ten firmware 2.505 určen je sice model S20, ale s ,,béčkem'' na konci. Tak nevím jestli to bude fungovat
jara255 (1)|21.10.2010 14:45
[quote=ondrras;298121]Uvažuju o koupi TX-L32S20E. V tom seznamu pro které je ten firmware 2.505 určen je sice model S20, ale s ,,béčkem'' na konci. Tak nevím jestli to bude fungovat[/quote]

Televizi Panasonic TX-L32S20E vlastním. Po kontaktu zákaznické podpory Panasonic mi bylo sděleno, že aktualizaci pro funkčnost DVB-C pro regio Česko v dohledné době uveřejní na webu a zaslali i mail na technika, s kterým se mám domluvit, zda mi aktualizaci poskytne dřív.

Dotyčného technika jsem kontaktoval, zaslal mi odkaz na FTP s dočasnou platností, odkud jsem si soubor stáhl a do TV nainstaloval. Po uvedení TV do původního nastavení, se objevil v regionu Česko DVB-C tuner i s českým EPG.
Weiny2 (3)|19.1.2011 08:42
Jo jo, Vy "dvacítkáři" jste vysmátí, my s desítkovou řadou jsme v prd***. Arogance Panasoniku mě v tomto směru hodně deptá, za 50-ku G10 jsem dal 35 litrů a buď se musím dívat na zprzněné znaky a mít všechny stanice, nebo přes Švédsko a mít polovinu, protože se přemazávají. Nechápu když udělají pořádný FW pro řadu 20, proč by nemohli udělat i pro starší desítku. Je to prasárna. Přece kvůli tomu nebudu měnit TV, s obrovským prodělkem. V současnosti raději hledím na kvalitní EPG a chybí mi půlka kanálů, ale skřípu zuby a je to takové nouzové řešení. Pořád v nitru doufám, že to uvolní i pro modely 2009. I když to jsem asi naivní. :-(
Více zde:
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2701&start=80