Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony W5500 - DLNA - Wild Media Server

Mercator (14)|11.1.2010 00:55
Majitele (nejen) TV Sony bych chtěl tímto upozornit na DLNA server, pomocí kterého se mi podařilo spustit na mé televizi Bravia W5500 hudbu, fotky i video.

Jedná se o program Wild Media Server a stáhnout si ho můžete zde:

http://www.wildmediaserver.com

Je to relativně nový software. Jeho autor aktivně komunikuje s uživateli na tamním fóru.

Myslím, že do budoucna se funkčnost tohoto programu bude ještě zlepšovat.

Na přehrávání filmů používám WD TV, takže DLNA zas až tak moc neřešim.

Každopádně z programů, které jsem testoval, se mi Wild Media Server zamlouvá nejvíc.

Zkoušel jsem:
* TVersity Media Server - moje TV tento server nerozpoznala
* Nero MediaHome 4 - na Sony W5500 fungovala jen hudba a fotky
MAKcz (205)|11.1.2010 09:35
Ja teda s X5500 sprovoznil bez problemu TVERSITY i ten zakladni co je ve W7 tez bez problemu. Kazdopadne dik za typ, vypada to celkem dobre ;)
Mercator (14)|11.1.2010 10:27
Ve W7 je myslim Windows Media Player 12, který by to měl (alespoň podle Sony Support) zvládnout.
Narozdil od Windows Media Player 11, který je ve Vista.

viz.
http://support.sony-europe.com/tv/tutorials/dlna/dlna_comp/dlna_comp.aspx?site=odw_cs_CZ&m=KDL-40W5500

Neměl jsem možnost to vyzkoušet. Doma mám jen MacOS a Vista.

Tu TVersity ještě zkusím. Co si pamatuju, tak sice TVersity našla zařízení v síti, ale Bravia ho nerozpoznala jako server.
Milan59 (16)|19.1.2010 21:37
Zdravím,
Nejsem už nejmladší a o audio/video/TV/PC se sice trochu zajímám,ale nejsem v tom zas tak zběhlý. Chtěl bych vyzkoušet tento Wild MS,protože přez WMP11 moc toho videa pouštět nejde. Prvotní problém je v tom,že mi nejde nainstalovat WMS. Vyskočí hláška -Installation completed.There were erorrs.- Anglicky samozřejmě neumím,i když si to umím přeložit v google překladači. Takže,po zpuštění exe souboru stáhnutého z http://www.wildmediaserver.com/page10.php ,mi vytvoří v dokumentech složku WMS.0_72, ale když dám následně Instalovat, tak vyskočí výše zmíňovaný error, a v Program Files nic nainstalované není.Zkoušel jsem i předchozí verzi 0.71 a bylo to samé. V práci na PC jsem to bez problému nainstaloval, ale tam to nepotřebuji.Připojuji několik screenů této nepovedené instalace.
Omlouvám se,že se zde tak rozepisuji o takové,pro Vás určitě prkotině, a prosím o radu.
wms1.jpg wms2.jpg wms3.JPG
rommi (416)|19.1.2010 21:53
..no ja by som v prvom rade vyskusal poslat rozbalenie toho distribucneho balika niekam na c do jednoducheho podadresara ( vid foto jedna - c:\document and settings.. bla bla), ja by som dal namiesto toho c:\wild a vyskusal
Mercator (14)|20.1.2010 03:27
Jak píše rommi nebo zkuste stáhnout tento archiv:
http://www.wildmediaserver.com/files/072/setup_ws.zip

Rozbalit a ručně spustit instalaci.

Jaké programy máte při pokusu o instalaci spuštěny v pozadí Windows ?
Milan59 (16)|20.1.2010 22:06
Děkuji pánové za radu,především Mercatorovi, z jehož odkazu jsem stáhnul a bez problému nainstaloval WMS. Takže můj prvotní problém je vyřešen. Ale jako laik mám samozřejmě další: např.plno různých nastavení,aby šlo pouštět filmy (mimo jiné:v které složce by měly být?).
Dal by sem někdo prosím sreeny nastavení? A co čeština,podařilo se ji někomu zprovoznit?
Zatím jsem vyzkoušel systémem pokus-omyl připojení. TV se mi spojí s WMS,jen když vypnu firewall (což asi není moc dobré,když je PC připojeno k netu). S WMP 11 je spojení i při zapnutém firewallu,ale ten moc není na filmy.
Televizi mám Sony 40W5500, na PC je XP Home, ServisPack 3.
Takže ještě jednou díky a prosím o další rady,jak na ty filmy.
Mercator (14)|21.1.2010 01:00
1) Čeština není úplně problém, WMS má zabudovanou funkci pro automatický překlad pomocí slovníků od Google a Bingu.

Vyexportoval jsem český překlad. Stačí rozbalit, zkopírovat do "?:\Program Files\Wild Media Server\Languages" a restartovat program. Není to dokonalý překlad, ale pro základní orientaci v programu stačí. Dá se doladit ručně, ale osobně na to nemám čas.

2) adresář pro filmy

Záleží na vás, jakou strukturu souborů si udržujete v PC. Uvedu příklad: budete mít adresář "C:\WildMediaServer\", do kterého přesunete všechny soubory (hudba, fotky, video), které chcete sdílet přes DLNA. Pak stačí tento adresář přidat do WMS: Nastavení - Media - Přidat

(Settings - Media Resources - Folder List - Add)

WMS si automaticky označkuje soubory podle typu.

3) Firewall nemusíte kompletně vypnout, stačí jen vytvořit výjimku pro WMS.
Mercator (14)|21.1.2010 01:13
4) Sony W5500

Začněte s tím, že vyberete profil: "Sony TV (DLNA, 16:9, 1920x1080)".


Jaké formáty videa chcete přes WMS pouštět ?
Milan59 (16)|21.1.2010 07:36
Mercator, vřelé díky!!!
1. vyzkoušené v práci -o.k. Večer nainstaluji doma.
2. přesně takový adresář jsem si doma vytvořil,přidal film,ale neměl jsem to přidané ve WMS
3. o.k.
4. tento profil mám nastaven
Pouštět bych chtěl vpodstatě všechny formáty,které tento server podporuje(a jak to budu umět nastavit) a jaké filmy seženu. Abych řekl.pravdu,tak mám akorát nějaké DVDčka a AVIčka. Jelikož jsem si nedávno pořídil tuto TV,tak bych chtěl využít co nejlepší rozlíšení,tzn.co nejkvalitnější obraz.Pokoušel jsem se někde najít a stáhnout (asi to není moc legální,co?) něco v tom HD(full),ale bez výsledku.Kdyby mi někdo byl ochoten poslat třeba na sz nějaké odkazy,byl bych moc rád.
Nejlepší by byl asi nějaký multimediální přehrávač (Xtreamer?).Uvažuji že bych do budoucna něco pořídil,ale tobych musel mít nejdřív přístup k těm filmům.
Takže ještě jednou děkuji.
Mercator (14)|21.1.2010 11:57
Co si budeme povídat, možnosti W5500 z pohledu nativní podpory různých video formátů nejsou zrovna nejlepší. viz. http://certification.dlna.org/certs/REG24252657.pdf

Proto WMS a podobné DLNA servery nabízejí možnost transkódování.

Nastavení - kategorie: Transcoder

Běžné soubory např. kodek XVID v AVI kontejneru by vám měli jít přehrát ve výchozím nastavení WMS.

Problémy mohou nastat u kontejneru MKV s HD obsahem, kde je potřeba si trochu pohrát s nastavením. WMS je stále ve fázi vývoje, takže spoustu funkcí je ještě třeba odladit tak, aby běžný uživatel, který chce jen sledovat video, nemusel trávit čas nastavováním transkódovacích profilů.

Jinak já osobně doma používám Western Digital TV (první verze na trhu) a jsem spokojený.

WMS a obecně DLNA beru spíš stylem "otestovat, co to umí".

Filmy/seriály si pouštím hlavně pomocí WD TV (HDMI do W5500 a Toslink do domácího kina).

Když bych měl v současnosti kupovat nějaký přehrávač, koupil bych si WD TV LIVE.

Oproti mojí verzi WD TV už umí síť, netrpí některými nedostatky první verze a hlavně je za slušnou cenu.
Milan59 (16)|21.1.2010 15:38
Mercator -mockrát děkuji za trpělivost a ochotu.Jste zlatý člověk!
Když budu mít čas,tak budu něco zkoušet.
Mercator (14)|23.1.2010 16:00
V příloze je ukázka jedné z variant, jak se dá nastavit WMS pro spolupráci se Sony W5500.

Btw. Zkoušel jsem přidat internetová rádia, otestoval jsem to na streamingsoundtracks.com a radio1.cz.
Obě stanice fungují bez problémů.
WMS_1.png WMS_3.png WMS_4.png WMS_5.png
MlokCZ (636)|23.1.2010 19:28
Tak jsem nakonec také přišel na chuť DLNA serveru a zkusil WMS. U TV mám HTPC a TV stejně neumí téměř nic z DLNA serveru, takže tam to nemá žádný smysl, ale rozběhal jsem si ho na hudbu s Denonem 3310.
Jedno PC mi tu stejně běží jako server pořád (není to ale to u TV), takže na samotnou hudbu pak není třeba pouštět to druhé PC a TV.

Práce s WMS je velmi příjemná, jen to scanování adresářů docela trvá (za to ale WMS nemůže, přeci jen tam hudby mám docela dost).

Na fóru autor opravdu reaguje rychle a je velmi vstřícný problémům. Jedu na 64bit Vistách a nejprve jsem jen stáhnul a zkusil a hlavní stránky 0.72 verzi a nešel pustit server. Tak jsem jen rychle mrknul na fórum a tam hned vidím řešit ten stejný problém. Problém tam byl zadán 17.1. a 20.1. už vyšla 0.72.1 verze, kde to autor opravil. Tomu říkám super podpora.

Flac jede v pohodě.

Jen s tím tříděním hudby si budu muset nějak pohrát, aby se dalo ve větším množství nějak dobře orientovat. Naštěstí umí receiver procházet i adresáře.
dred77 (1)|10.11.2010 18:29
Ahoj,potřeboval bych češtinu,nebo aspon angličtinu do tohoto programu,je postavený na WMS,ale jmenuje se Home media server.Problém s WMS je ,že mi vypršela trial verze a nechci platit 650kč za jeho aktivaci pro jednoho klienta.Na ruských stránkách homemediaserver.ru,je ke stažení.WMS je super program,na kterém jedu s tv Sony 40ex710 a jiný lepší media server jsem nenašel.Díky moc
rommi (416)|11.11.2010 22:45
...no, asi to nepojde. HMS je "odlahcena" (rozumej skoro presne ta ista) free verzia WMS,ale pre rusky hovoriacich a language file sa tam neda nastavit, to znamena jazyk je prikompilovany primo do exe fajlu (aspon sa to tak tvari) je mozne robit nejake jednoduche preklady na zobrazeni zloziek a podobne, ale inac nic...jedine co mozem poradit je ofotit si obrazovky WMS a podla nich konfigurovat HMS - menu a polozky su viacmenej tie iste....ja co to po rusky rozumiem (este z cias povinej rustiny) takze ma to az tak nepali...
west (15)|19.1.2011 22:05
Zdravím,
vie mi prosím niekto poradiť ako nastaviť WMS aby mi išli aj externé srt titulky pri mkvčkach.
A tiež prečo mi to vykresluje ešte aj čierne pruhy ?
Mám Sony EX715
Ďakujem, budem rád za každú radu

Update: Niektoré titulky mi idú , vždy ich treba vybrať v nastaveniach, ale prečo niektoré srt idú
a iné nie je mi záhadou. Ale aj tak je to jedno kedže sa nezobrazuje CZ korektne.
Čo sa týka obrazu a tých pruhov a nekorektného pomeru strán je zdá sa problém pri Sony TV obecne.

Takže prosba o radu s nastavením stále trvá
rommi (416)|20.1.2011 23:27
nazov filmu a nazov tituliek musi byt rovnaky
napriklad:
I Love You Beth Cooper.mkv
I Love You Beth Cooper.srt

ak sa nevola rovnako je ich potom potrebene vybrat rucne v nastaveni filmu a "predvolit" ich....

co sa tyka tituliek - zmenit azbuku na latinku mozes nasledovne...
wildmedia server - nastavenie - transcoding - titulky - font (standartne Verdana) tuk na Verdana nechat verdana bold ale dole prepnut na stredoeuropsky... vypnut wild a znova nastartovat....

co sa taky pomeru stran nemozem sluzit mam samsung....