Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Synchronizace dvd videa a ripnute audio stopy

JeanPijon (7)|18.9.2006 23:34
Dobry den, mam mensi dotaz, jiz dlouho se snazim vytvorit funkcni kopii jednoho vcelku vzacneho filmu, ktery nebyl nikdy v distribuci v CR a vysilal se pouze 2x v TV. Podarilo se mi sehnat audiorip z TV a divX v originalnim zneni. Problem ale nastava v okamziku, kdy se snazim nasynchronizovat zvuk na obraz... at delam, co delam, postup je vzdy stejny(nevim jak je to mozne, ale audio rip mi vychazi zhruba o 10 min kratsi nez video...) tudiz ho nasynchronizuju na prvni text, kouknu nakonec, roztahnu o patricnou cast a ejhle, zacatek je synchronni, jenze smerem ke stredu se stale vice rozbiha a od stredu dale se zase blizi , takze nakonci je zase ok...

uz nevim co s tim, napadlo me jeste jestli neni chyba nekde ve snimkovani, nebo tak... uz mi ale dosly napady... nema nekdo nejakou radu? diky moc

JEan
Krist (376)|19.9.2006 10:57
nasekej ten zvuk na vic useku a poskladej to at to sedi tak nejak. Ja bych se stim vic nedrbal.
A v cem to vubec delas?
JeanPijon (7)|19.9.2006 12:25
Jsem prase, uprava zvuku v Auditionu 1.5 a synchronizace ve Virtual Dubu 1.6. Zkusim, diky
kukolarik (99)|19.9.2006 15:28
ja som mal podobny proble, ked zvuk bol vo formate mp3 priamo vo videu.
Vegas aj DVDA to nejak nezvladal, tak si vzdy vyrenderujem zvuk mpe1 leyer 2 48000 224, nasledn eupravim video a sup do DVDA, ktory to potom zozere tak ako to ma byt, velmi lahko overitelne v preview
Whitejoker (616)|19.9.2006 22:43
CBR versus VBR. Kdo má v DivX/Xvid zvuk ve VBR a mastí to pak ve VirtualDubu, ať se pak moc nediví. Ten VD na to dokonce sám upozorní, že se bude zvuk a obraz rozcházet :-D.
Možná VirtualDub Mod by mohl být inteligentnější
JeanPijon (7)|19.9.2006 22:57
2WhiteJoker: ne, neni to VBR hlavickou, davam tam nekomprimovany wave, aby s tim nebyly problemy... (nebo je mozny ze tam nekde este zustava hlavicka???)
Saxel (2279)|20.9.2006 09:01
[quote=JeanPijon]Jsem prase, uprava zvuku v Auditionu 1.5 a synchronizace ve Virtual Dubu 1.6.[/quote]
Proč prase :-? Audition je skvělý soft a VirtualDub jakbysmet!
JeanPijon (7)|20.9.2006 11:43
No, puvodne jsem to chtel delat v necem komplexnejsim, ale nenasel jsem nic, co by umelo jak pokrocilou editaci zvuku tak video... :(
Whitejoker (616)|20.9.2006 15:02
Ve Virtualdubu je přímo v nastavení videa volba framerate - je tam i volba nějaké hodnoty "... so the video and audio match" nebo tak nějak. Nevím, jak je to v české verzi, ale je to něco o tom, že zvolíš takové framerate, aby délka zvuku a videa souhlasila.
Pak je ještě možnost si zapsat délku videa a zvuk v Audition-u nastavit přesně na tu délku. Důležité, aby video bylo PAL a audio vzorkovací frekvence 48 kHz/s a při authoringu výstupní formát také PAL.
Nebo to celé nacpat do Procoderu, ten by si měl poradit i s tím zvukem. Výstupní soubor mpeg-2 pak authorizovat
JeanPijon (7)|20.9.2006 15:45
no ja jsem udelal tu druhou moznost a tam nastaly problemy: zacatek a konec sedi, ale stred je +10s mimo (ke stredu se vzdaluje a od stredu zase priblizuje k synchronizaci...:/ ) nevi nekdo co by to mohlo delat?

REPAIR: v titulku tohohle fora je ze je to DVD, ale je to DivX... pisu to v 1. prispevku, udelal jsem preklep...
Krist (376)|20.9.2006 16:11
[quote=JeanPijon]No, puvodne jsem to chtel delat v necem komplexnejsim, ale nenasel jsem nic, co by umelo jak pokrocilou editaci zvuku tak video... :([/quote]

Vegas = pokrocilost vseho :-!!!
JeanPijon (7)|20.9.2006 16:15
U Vegasu jsem mel problem s nactenim toho divXu...
Krist (376)|20.9.2006 19:22
[quote=JeanPijon]U Vegasu jsem mel problem s nactenim toho divXu...[/quote]

blby, ale to je tim, ze mas v pc kodekovej maglajz.
Me uz dneska taky nenacte :-E ale jinak divxy nacita.
Whitejoker (616)|20.9.2006 21:36
[quote=JeanPijon]no ja jsem udelal tu druhou moznost a tam nastaly problemy: zacatek a konec sedi, ale stred je +10s mimo (ke stredu se vzdaluje a od stredu zase priblizuje k synchronizaci..[/quote]
to nemá logiku. vypadá to, že ten zvuk byl dabovaný jinak než video - že režisér zvuku (dabingu) si moc nelámal hlavu se synchronizací.
Jedině rozkouskovat to do několika částí (jak už bylo napsáno výše, tipuji to tak na 20 kousků) a u každého kousku dát zesychronizovat framerate audia a videa
rades (107)|20.9.2006 21:36
JeanPijon
Co je to vlastne za film, pokud to neni tajne? :-D
A nejsou obe verze jinak sestrihane? To by totiz byla pekna piplacka...
JeanPijon (7)|20.9.2006 21:39
Tajne to v zadnem pripade neni, jedna se o film Neboztici preji lasce s Jackem Lemonem v hl. roli, originalni jmeno Avanti! No teoreticky to mozne je, ale nejsem si tim jisty, nekoukal jsem simultanne zaber po zaberu... btw. nema nekdo tenhle film alespon v TV-Ripu ? jednou sel na CT1, ale to byl rok 88 a pote nekdy na TV Nova...