Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekordér - vyplatí se HDMI?

Swifty (0)|18.9.2006 15:35
Zdravím, v současné době dávám dohromady domácí kino, a čekám už jen na DVD rekordér. TV je Pioneer 43" plasma (PDP-436XDE), takže rekordér bych chtěl taky Pioneer. Původně jsem si vybral DVR-545, čili ten novej model s HDMI. Teď už si ale nejsem moc jistej, jestli za to těch cca 10 tisíc korun rozdílu oproti DVR-540 stojí. Na netu jsem viděl ohlasy, který potvrdily i mou zkušnost s analogovým a digitálním připojením - když jsem svůj LCD panel u počítače přepojil z VGA kabelu na DVI, tak jsem nepoznal naprosto žádnej rozdíl. Takže si myslím, že když jsou kvalitní převodníky, což by u těch dvou Pioneerů měly být, tak by s komponentním propojením neměl být problém, ne? Taky se mi do toho nechce dávat zbytečně moc peněz, když stejně za "chvilku" bude potřeba ještě HD DVD/Blu-ray přehrávač....
Modena (1706)|18.9.2006 17:23
[quote=Swifty]Zdravím, v současné době dávám dohromady domácí kino, a čekám už jen na DVD rekordér. TV je Pioneer 43" plasma (PDP-436XDE), takže rekordér bych chtěl taky Pioneer. Původně jsem si vybral DVR-545, čili ten novej model s HDMI. Teď už si ale nejsem moc jistej, jestli za to těch cca 10 tisíc korun rozdílu oproti DVR-540 stojí. Na netu jsem viděl ohlasy, který potvrdily i mou zkušnost s analogovým a digitálním připojením - když jsem svůj LCD panel u počítače přepojil z VGA kabelu na DVI, tak jsem nepoznal naprosto žádnej rozdíl. Takže si myslím, že když jsou kvalitní převodníky, což by u těch dvou Pioneerů měly být, tak by s komponentním propojením neměl být problém, ne? Taky se mi do toho nechce dávat zbytečně moc peněz, když stejně za "chvilku" bude potřeba ještě HD DVD/Blu-ray přehrávač....[/quote]
:-D . . . a taky v současné době přichází na trh stále více receiverů na hometheatre, které jsou osazovány HDMI konektory i s možností upscalingu - to znamená, že do dvou let to bude běžná součást spotřebky i v nižší stř. třídě výrobků - ty budeš chtít propojit a budeš muset analogem např. na komponentních výstupech - takže máš tyto možnosti :
1.ušetřit a pak si škubat vlas
2.koupit rekordér s HDMI, tzn. být připraven s výhledem do budoucna, tzn. i na HD
3.koupit player s HDMI a s podporou MPEG4, tzn. být připraven na HD s tím, že s rekordérem vydržím ještě pár měsíců a pořídím rovnou HD rekordér, u kterýho bude HDMI samozřejmou součástí
Pitomec (10211)|18.9.2006 17:57
Podíval bych se, co z toho HDMI vlastně leze, protože nějaký "upgrade" přístroje (který by to časem zprovoznil třeba pro HD) bude asi pasé. Jinak přímo HD rekordér je ještě hodně dlouhá doba, navíc s tím, že tam jaksi ani není co nahrávat (pozemní TV vysílání se u nás rozjíždí v MPEG-2, max. 720x576, což má k HD poněkud daleko...)
woland (305)|20.9.2006 09:54
[quote] Swifty -Teď už si ale nejsem moc jistej, jestli za to těch cca 10 tisíc korun rozdílu oproti DVR-540 stojí.[/quote] A ten rozdíl sis spočítal jak? Přepočet ceny v eurech z nějakáho německýho webu?
Swifty (0)|20.9.2006 14:22
Co jsem se bavil s prodavačem v Basysu, tak ten říkal cenu kolem 25k. Jinak asi na to raději počkám a připlatím si....
ODSakEda (2278)|20.9.2006 15:59
K čemu je dobré HD rozhraní u ne-HD přístroje???...
Modena (1706)|20.9.2006 20:05
[quote=ODSakEda]K čemu je dobré HD rozhraní u ne-HD přístroje???...[/quote]
K ignoraci D/A a A/D převodů, ty dube - k čemu jinýmu ? To je pro Tebe mááááálo ?:-D :-D :-D
rybka (7)|11.12.2006 20:36
no podle toho co vím nebo sem slišel , tak už jenom kvůli těm kabelům určitě.Místo asi 5 tak jen jeden,to docela de nebo ne?
Jozef2 (188)|12.12.2006 15:51
Myslim, ze sa nevyplati. Vyhodis par tisic korun a dam krk na to, ze neuvidis ziadny rozdiel medzi HDMI a komponentnym prepojenim.
bezpecak (3)|16.12.2006 15:59
ten rozdiel je patrný a o dosť i ked ten kabel je naozaj drahý, tie lepšie stoja aj 10000 sk , ja mam za 560 od Hama a stačí.
Modena (1706)|16.12.2006 16:15
[quote=bezpecak]ten rozdiel je patrný a o dosť i ked ten kabel je naozaj drahý, tie lepšie stoja aj 10000 sk , ja mam za 560 od Hama a stačí.[/quote]
Tak nějak . . . Ámen ! :-) :BB: