Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S karta PCMCIA

tzdenek (27)|15.9.2006 15:34
Můžete mi prosím někdo poradit jakou kartu PCMCIA k notebooku pro příjem satelitní Tv a radia.Uvítal bych vlastní zkušenosti s provozem a dostupný software. Děkuji !
Discovery (20)|10.10.2006 17:37
PCMCIA ani nie... ale ked som sa zaujimal co k notebooku, tak parametrami a SW podporou mi ako vitaz vysla Skystar 2 USB...externa s napajacim zdrojom, a tak nemal by byt problem ani s natacanim.
Ak nieco najdes a odvazis sa kupit a pouzit, napis skusenosti.
blueant (820)|10.10.2006 19:56
[quote=Discovery]PCMCIA ani nie... ale ked som sa zaujimal co k notebooku, tak parametrami a SW podporou mi ako vitaz vysla Skystar 2 USB...[/quote]

Neodporucam - nema to USB 2.0 - coz moze sposobovat urcite problemy ;)
Discovery (20)|22.10.2006 07:59
[quote=blueant] urcite problemy ;)[/quote]

Nema USB 2.0, - "urcite problemy" - t.z. ze nepojde HDTV, ale stanice v klasickom MPEG2 by mali ist vsetky (az na extremne nizke SR). Kuzlo je vsak v tom ze existuju pluginy pre tuto externu kartu - napr. na natacanie paraboly...v ProgDVB no problem.
Na trhu momentalne nie je nic idealne pre notebook- teda v jednom: USB 2.0, podpora natacania, externy zdroj, do buducnosti uz aj podpora DVB-S2... o PCMCIA uz ani nehovorim...
...ale budem rad ak ma niekto presvedci o opaku resp. upozorni na nieco nove.
blueant (820)|22.10.2006 15:59
[quote=Discovery][quote=blueant] urcite problemy ;)[/quote]

Nema USB 2.0, - "urcite problemy" - t.z. ze nepojde HDTV, ale stanice v klasickom MPEG2 by mali ist vsetky (az na extremne nizke SR)[/quote]

OMYL ! - problem moze nastat aj u stanic v MPEG2 s vyssim datovym tokom.
Donedavna CZLINK (tam neviem aka je situacia teraz ked tam pribudli dalsie programy) SKLINK a su aj ine ;) - nieje vsetko ako UPC ;)
Foolproof (2713)|22.10.2006 16:56
USB 1.1 má maximálku tuším asi 12 Mbit/s, takže dnešní PrimaTV, která z našich jede nyní asi nejvíc

http://www.satcodx2.com/0235/tsbitrate.cgi?02350006000000036397-v

se tam vleze, stanice s AC3 zvukem jako třeba 3Sat

http://www.satcodx2.com/0192/tsbitrate.cgi?01920000000000002908-v

taky, ale z grafů vyplývá, že třeba taková vymoženost DVBS jako je jeden kanál sledovat a druhý nahrávat, je z USB 1.1 možná opravdu jenom na UPC a podobných kanálech.

Záleží na tom co s tím chce člověk dělat, ale jsou i karty s USB 2.0


http://www.electronicscout24.de/catalog/offer.do?fpm=1&id=2835491&sid=NTUyMkFFNDFBQzcxNDBDQjIzOEM5QjM1NzFGQjQ3QUEwMTE2MTUzMjQzODI3NTAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMA

a jiné.
Discovery (20)|23.10.2006 16:44
No idealne by bolo keby tu majitel Skystar USB box-u napisal skusenosti...

Povyse v odkaze je to karta TYPHOON DVB-S USB2.0 Box. Balenie obsahuje aj soft cez ktory sa da natacat motor a da pozerat HDTV. Super, ma aj externy zdroj.... ale na tom softe zrejme nerozbehas tak dolezite :-) veci ako je s2emu, abo Vplug... a to je oriesok.
Ono nejaky z nackova bol na nete napisal ze jeho PCI verzia po volbe "TwinHan" karty mu v ProgDVB nabehla ako ma. Takze tymto by sa vyriesili problemy s s2emu a pod., ale zase nebude plugin na ovladanie motora pod ProgDVB....
Takze dik za tip, ale hladanie externej karty na DVB-S s moznostou dekodovania a zaroven natacania v jednom softe (ako je napr. ProgDVB, AltDVB,...) pokracuje. A jo, zatim je tu stale len Skystar USB box s USB 1.1...
Tak sa teda necham prekvapit niecim dalsim, ak viete , napiste!
Discovery (20)|24.10.2006 15:41
Dakujem za tip. Je to PCTV Sat HDTV Pro USB od Pinnacle. USB 2.0, HDTV, DVB-S2 support, DiseqC 1.0. Po hodinovom vrtani sa vo forach som zistil ze aj ked je to nova masinka, uz ju podporuje ProgDVB a DVBviewer. Minimalne v DVBViewer by podla for malo ist prepinanie multiswitch cez DiseqC. Z takeho spanielskeho intuitivneho prekladu by mal fungovat plugin DiseqcU. V inom fore vsak pisu ze pre motor a Pinnacle karty je podpora zatial len pod linuxom...
Karta inak vyzera dost dobre, a aj cena je tomu patricne vyladena - cca 7400,- Sk.
Kedze je to novinka, tak asi nikto nepotvrdi ako je to s motorom a touto kartou. Ak vsak plati ze sa tato karta sprava ohladne DiseqC rovnako ako ine Pinnacle sat karty, tak to by snad mohlo ist...?
Kupit to za tychto okolnosti by bol asi drahy pokus - risk....
Este by sa to dalo riesit externym pozicionerom, vraj su uz aj automaticky fungujuce /nejak budu prepojene s PC a sat SW-om/, ale toto by nebolo to prave riesenie...
Discovery (20)|28.10.2006 16:29
A je to!

http://www.alave.cz/skystar-usb-box-s-dalkovym-ovladanim-technisat:p:161897

USB 2.0, HDTV ready, a kedze je to stale ta ista Skystar USB BOX, mal by aj fungovat plugin pre natacanie paraboly. Alternativne softy a k nim "existencne prepotrebne" pluginy samozrejme tiez.
Este tak podpora DVB-S2 a je na dlhu dobu s nakupovanim pokoj...

Inak bude to zrejme nejaky upgrade povodnej Skystar USB BOX s USB 1.1.

Mate niekto skusenosti s touto kartou pripadne s tymto e-obchodom? Dik.
Foolproof (2713)|28.10.2006 16:55
:-D

Opatrně, zatelefonuj si, zaráží mě tam trochu výrobce Elkom, ne Technisat, technické parametry na netových obchodech bývajé pofiderní.

Originál vypadá nachlup stejně, ale je USB 1.1

http://www.technisat.com/?site=produkte/produkteview.php&kid=1,29&reload
Discovery (20)|1.11.2006 04:46
> Zpráva:
> Dobry den, mam zaujem o SkyStar USB box s dálkovým ovládáním - TechniSat , výrobce: ELCOM kód PN: TLT SKS USB, váš kód: 161897. V charakteristike uvadzate ze karta podporuje USB 2.0 pripojenie. Na strankach vyrobcu TechniSat ako aj v inych e-obchodoch vsak maju tento isty vyrobok s USB 1.1 . Mozete mi prosim potvrdit ze sa naozaj jedna o plnohodnotne USB 2.0 ?
Odpoved prisla velmi rychlo:
Dobrý den, zařízení je určeno na USB 2.0 a je plně kompatibilní s USB
1.1. Dodání na Slovensko by neměl být problém. S pozdravem

Tak si vyberte:)
Odpoved z HI-FI shopu kde to bolo tiez oznacene podobne:
Dobry den,
model ma rozhrani USB 1.1.
S přáním pěkného a úspěšného dne

No a ja uz len dodam:
Sach-mat
blueant (820)|7.11.2006 21:43
Discovery (20)|11.11.2006 02:50
Hmm, dakujem za dalsi tip.
Tak na strankach technisatu som bol uz x-krat,ale toto vidim 1x. Nikde na nete nie su technicke detaily, tak som im napisal otazku priamo do TT.
Pytal som sa ci je to rovnaka architektura ako starsi typ s USB 1.1 a ci bude podporovat DiseqC 1.0 s moznostou vyuzitia pluginu na motor pre alternativny SW.
Prelozena odpoved: " Jedna sa o novy vyrobok, nejde o pokracovanie vyvoja Skystar USB Box, DiseqC 1.0 bude podporovane. S pozdravom. "

No tak asi treba nejaky ten piatok este pockat. Ale vyzera to slubne.
tzdenek (27)|27.12.2006 11:39
Tak jsem objevil tuto kartu pro příjem DVB-S,DVB-T,AnalogTV,FM radia a se vstupem pro externí video. Máte s ní někdo nějaké praktické zkušenosti v notebooku? Dík za rady Zdenek
tzdenek (27)|28.12.2006 15:50
Nějak mě vypadl název LIFEVIEW TDI FLYDVB TRIO PCMCIA
Discovery (20)|30.12.2006 06:13
Tak napr. tu je o tom strucna charakteristika:
http://shop.pocitac.sk/zbozi/dvb-t-dvb-s-analog-flydvb-trio-pcmcia-lifeview/detail.aspx?p=z:81025

Mna ako majitela Asusu odpisala veta:

" !!! NEDOPORUČEJEM PRO ASUS NOTEBOOKY, KDE KARTU NENÍ MOŽNO ÚPLNĚ ZASUNOUT DO SLOTU !!! "

Toto je fakt smola....

Ale myslim ze ProgDVB a pod. aplikacie by podporu mohli mat (podpora BDA)... ale nech to radsej niekto potvrdi...
Dejvas (28)|24.9.2009 18:42
Dobrý den, nasel jsem doma ve skříni tuto Fly DVB trio kartu, ale někde jsem zašantročil adapter, který je nutný pro příjem DVBS, mohl by mi prosim někdo napsat kdo tuto kartu vlastní nebo ví jaký je potřebný ac adapter abych si ho mohl dokoupit? samozřejmě zajímá mě voltáž + ampéry.
Moc děkuji.