Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AirStar2 + jak vyrobit antenu z dratu

haf_tvf (10)|15.9.2006 00:40
Pokojova zasilovaci antena Technisat mi dava 80% kvalitu signalu (seka se obraz), kdyz ji strcim za okno ven, jede to na 100% kvality signalu (lokalita Praha-stodulky).
Protoze nemuzu pokojovou antenu drzet venku za oknem a nemuzu pouzit externi antenu a protahnout koax oknem, mam jedinou moznost - zkusit chytit signal na izolovany drat protahnuty oknem ven, mam tam plechovy parapet, mohl bych ten drat do nej pripojit. Pripadne to nestrcim do toho parapetu, ale mohl bych na ten drat neco pripojit - nejake sito nebo podobnou blbost.

Jak vyrobit z dratu, pripadne z nejakeho sita pripojeneho k dratu, co nejlepsi antenu? Bude to stacit strcit do stredoveko koliku do airstar2 karty?
Atkins (447)|15.9.2006 08:28
Vis co je to kupr. symetrizacni clen ? - doporucuji o tom nejdriv neco precist ! :-G
haf_tvf (10)|15.9.2006 08:43
[quote=Atkins]Vis co je to kupr. symetrizacni clen ? - doporucuji o tom nejdriv neco precist ! :-G[/quote]
Nevim o tom nic. Pokud mi to muzes vysvetlit budu rad. Diky.
fufik (35)|15.9.2006 09:23
Taky Stodůlky,multiplex A jsem chytal na kus drátu,který jsem pověsil na kliku u okna.Na B a C jsem se s tím nechytal,teď mám malé síto bez zesilovače.Protože ho ven dát nemůžu,je nenápadně chycené na boku stěny.
haf_tvf (10)|15.9.2006 10:31
[quote=fufik]Taky Stodůlky,multiplex A jsem chytal na kus drátu,který jsem pověsil na kliku u okna.Na B a C jsem se s tím nechytal,teď mám malé síto bez zesilovače.Protože ho ven dát nemůžu,je nenápadně chycené na boku stěny.[/quote]
Tim sitem myslis nejaky kus sita ala naberacka na spagety? :) To sito by slo asi nalepit na okno zvenku... V pondeli to testnu.
Pitomec (10211)|15.9.2006 10:38
To je hrůza - jeden to chce chytat na parapet, druhý na drát na klice na okně... Zřejmě problematika šíření el. magnetických vln není něčí silnou stránkou :-(((
haf_tvf (10)|15.9.2006 10:45
[quote=Pitomec]To je hrůza - jeden to chce chytat na parapet, druhý na drát na klice na okně... Zřejmě problematika šíření el. magnetických vln není něčí silnou stránkou :-((([/quote]
Hele, do tohoto fora jsem napsal, protoze o tom vim kulove a uvedomuju si to. Pokud citis, ze o tom mas prehled, proc mi misto Tvych hlasek neco neporadis za podminek ktere mam (neprichytim externi antenu zvenku okna, neprotahnu koax oknem dovnitr - okno nelze vrtat, protahnu jen tenky drat oknem dovnitr). Klidne mi napis, ze nejake spolehlive reseni v tomto pripade neexistuje... Napadlo me jeste jestli neexistuje nejaka moznost netahnout signal zvenku koaxem, ale nejakym plochym kabelem a zvenku bysme snad nejakou externi antenu prilepili...
Ten byt je fungl novy a nerika mi pane. Pokud nevymyslim nejake venkovni reseni s protazenim tenkeho dratu dovnitr oknem, tak jdu airstara2 vratit v zakonne 14 denni lhute :-((
haf_tvf (10)|15.9.2006 11:14
[quote=jopein]http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k=65&p=458[/quote]
To vypada dobre, tim je vyresen problem jak dostat koax dovnitr, jeste by to chtelo nejakou ultra lehkou a malou venkovni antenu, nevite nekdo o nejake? Ja nasel same prilis velke...
fufik (35)|15.9.2006 11:14
Sítem myslím anténu,má tak 30x40 cma dá se koupit prakticky všude.Na okno by se dal nalepit dipól z drátu nebo folie.O venkovní anténě si můžu nechat zdát,neb nemám balkón a vrtnout držák ven nelze....
haf_tvf (10)|15.9.2006 11:49
[quote=fufik]Sítem myslím anténu,má tak 30x40 cma dá se koupit prakticky všude.Na okno by se dal nalepit dipól z drátu nebo folie.O venkovní anténě si můžu nechat zdát,neb nemám balkón a vrtnout držák ven nelze....[/quote]
"Dipol z dratu" - to je co? O venkovni antene si asi taky necham zdat... Vrtat taky nemuzu. Posli prosim nejaky link na to sito, dik.
Pitomec (10211)|15.9.2006 13:16
Běžně se používá "malé síto", kterému ale chybí ta matrace (prostě ji odděláš) - v Brně to mám na střeše, k tomu svod 40m (ještě přes slučovač a rozbočovač se SATem) a signál 100%. Jinak když nejde vrtnout okno, tak jde tutově vrtnou zeď - tady si nemyslím, že by na tebe majitel domu poslal policejní komando, když dáš za okno anténu o rozměru 40x30cm (to je to malé síto bez matrace) a jednu díru do zdi 8-)
fufik (35)|15.9.2006 13:39
Tohle je malé síto,a jak říkal Pitomec,může se použít bez matrace.Pak je to docela kompaktní...


http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k=34&p=277[/img]
haf_tvf (10)|15.9.2006 13:43
[quote=fufik]Tohle je malé síto,a jak říkal Pitomec,může se použít bez matrace.Pak je to docela kompaktní...


http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k=34&p=277[/img][/quote]
Chlapi, kua matrace je na posteli :-D Co je to ta matrace na tom obrazku? ta tycka co to drzi ci co? Kdyz odelam "matraci", bude z toho stale trcet koax kabel? Sorry, ale Vasi hantyrku fakt neovladam :-)
fufik (35)|15.9.2006 14:18
Matrace je to placatý drátový.......Koupit lze v Datartu nebo v Elektrowordu,dělá se to v provedení se zesilovačem,nebo bez,tu variantu bez zesilovače kup.
Atkins (447)|15.9.2006 15:03
Dnes je opet plodny den :-D
mirekv (7169)|15.9.2006 16:59
[quote=jopein]http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k=65&p=458[/quote]
Hezkýýý Pepíku!

Pitomec měl na mysli sundat z té antény akorát to "pletivo" ostatní konstrukce antény zůstává, takže se dá přidělat na zeď a je nenápadná. Na střeše má navíc příjem i z opačné strany.
Pitomec (10211)|15.9.2006 18:25
Přesně :-!!!
haf_tvf (10)|4.10.2006 17:53
Tak na stoceny 5m drat chytam 90-93% signalu, BER okolo 10^-4 - 10^-6, 20-23db. Obraz neseka, tak je to ok :)
Pokud muzu doporucit, tak pokojovou antenu koupit pouze v blizkosti vysilace, jak jste dal od vysilace, tak nepomuze.
slo (227)|4.10.2006 20:52
[quote=haf]Pokojova zasilovaci antena Technisat mi dava 80% kvalitu signalu (seka se obraz), kdyz ji strcim za okno ven, jede to na 100% kvality signalu (lokalita Praha-stodulky).
Protoze nemuzu pokojovou antenu drzet venku za oknem a nemuzu pouzit externi antenu a protahnout koax oknem, mam jedinou moznost - zkusit chytit signal na izolovany drat protahnuty oknem ven, mam tam plechovy parapet, mohl bych ten drat do nej pripojit. Pripadne to nestrcim do toho parapetu, ale mohl bych na ten drat neco pripojit - nejake sito nebo podobnou blbost.

Jak vyrobit z dratu, pripadne z nejakeho sita pripojeneho k dratu, co nejlepsi antenu? Bude to stacit strcit do stredoveko koliku do airstar2 karty?[/quote]Jestli Ti pokojovka dává 80%, tak si kup v jakémkoliv Hyper-Super obyčejnou prutovku za 199,-. Bacha ale ještě na jednu věc známou třeba z Wi-Finy. Nemáš náhodou nový okna? Občas mývají pokovená skla a perfektně odstíní. Je tam sice rozdíl v kmitočtech a tedy délce vlny, ale i tak se to u DVB-T projeví...
vedro (12)|6.10.2006 21:21
Pokuď by měl někdo zájem tak zkuste tohle http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/DVB-T_Antennen
Já si ten koax oloupal dle návodu a jsem spokojenej. Koax (nejlíp s měď. jádrem) mám za plast.oknem (útlum) zevnitř a mám lepší kvalitu než s pokojovou anténou se zesilovačem. U pokojovky byl vždy signál vyšší než úroveň kvality (S 65%, Q 30%), s tím drátem to mám obráceně Q>S. Těch 12,5 cm zodpovídá cca. pro K35, platí pravidlo pro vyšší frekvence menší velikost odizolování koaxu a naopak. Např. na K46 stačí cca. 10,5 cm, to ale neznamená, že nechytnete např. K64. Vše závisí od podmínek příjmu v místě příjmu. Neumí to ale zázraky! Pokud máte v místě příjmu oveřeno, že tam signál je (byť nedostatečný) tak to z největší pravděpodobností chytnete. Je ale potřeba si s tím kabelem hrát, je to taky hodně citlivé na min. změny polohy.