Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Jak dát nové titulky do stávajícího orig. DVD?

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Zdravím,

předesílám, že v tomto jsem absolutní laik, dělám to poprvé.

Jde mi v podstatě o toto: mám originál DVD z USA s ang. titulky. Jedna známá nyní celý film přeložila do češtiny a vytvořila titulky nové(má už v tom praxi)a poslala mi je emailem.

Myslel jsem si, že DVD stáhnu na disk a ty angl. nahradím těmi českými(nebo ty české "přidám do struktury") a znovu vypalím a je to hotovo... Nevím, zda to nebylo naivní, ale asi ano...

Film jsem stáhnul na disk pomocí DVD Schrinku a nyní koukám, že tam žádný soubor v *srt(v tomto formátu to známá vytvořila) není. Jsou tam pouze soubory *BUP, *IFO a *VOB . Ty soubory jsem prohlížel Poznámkovým blokem(jako ten *srt) ale ty angl. titulky nemohu v žádném souboru nalézt...

Poradí prosím někdo (laikovi) jak záměr co nejjednodušeji provést?...

díkes
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Nasty_tvf
    Registrace
    Feb 2007

Bez komplet nového authoringu DVD to nepude, bude to chtít demuxovat video, audio, případně původní titulky a pak to zase složit něčím dohromady (+ přidat nové titule) do nových *VOBů.
    Programů pro to jsou mraky, od free po drahý, návodů na to taky, takže nelze poradit v pár větách jednoho příspěvku. Pokud vládneš aspoň v základu si přečíst anglicky, tak dobrý výchozí bod pro hledání rozumů je www.videohelp.com

Registrace
    Feb 2006

aaa kruci!

Registrace
    Feb 2007

nebo pro začátek může být jednodušší cesta převést film do Divx/Xvidu a titulky v *srt k tomu umí dneska zobrazit kdejaký přehrávač.
    Ale ani to vytvoření nováho DVD video není zas taková hrůza, když už se do toho člověk pustí. Nejhorší, co tě může potkat je to, že nesedí časování, to pak může být docela ruční drbárna, nasadit to tak, aby se zobrazily ve správný okamžik

Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od Nasty
    nebo pro začátek může být jednodušší cesta převést film do Divx/Xvidu a titulky v *srt k tomu umí dneska zobrazit kdejaký přehrávač...
    jenže já chci aby byla zachována původní kvalita, na co degradovat originální DVD nějakým Divx/Xvid ?..

Registrace
    Feb 2007

Tak to ti pak nezbejvá, než se to naučit authoringovat a nebo umět anglicky tak, aby jsi se bez českých titulků obešel a nechat to bejt

Registrace
    Feb 2007

Ale pohledej ještě na tom videohelpu, někde jsem, tuším, před časem, zahlídnul návod na přidání/výměnu titulkového streamu přímo do DVD včetně zachování původní struktury menu, bonusů atd, ale na jedno kliknutí to asi nebylo. Ledasco bude k nalezení určitě i tady na freaku nebo třeba i na cdr.cz

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

No já bych udělal demux v DGMPGDec, titulky převedl v Srt2Sup, poskládal v Ifoeditu a tam ještě správně obarvil titulky. Je to sice bez menu, ale bez ztráty kvality a zvuků či titulků si můžu dát kolik chci (tedy do kapacity média).

Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od mirekv
    No já bych udělal demux v DGMPGDec, titulky převedl v Srt2Sup, poskládal v Ifoeditu a tam ještě správně obarvil titulky. Je to sice bez menu, ale bez ztráty kvality a zvuků či titulků si můžu dát kolik chci (tedy do kapacity média).
    jo jo, jasně... je to strašně jednoduchý , že mě to nenapadlo hned, viz má původní otázka...

Registrace
    Feb 2006

Já jsem nikdy předtím strukturu a soubory na DVD "neštudoval", do teď jsem si myslel, že titulky jsou v nějakých extra souborech s určitou koncovkou a že je možné provést záměnu/výměnu takového souboru - což se zdá nejlogičtější a nejjednodušší...

Ale jak teď vidím asi to je jinak, ale stejně by mě zajímalo kdy ty titulky na tom DVD jsou tedy (a jak) obsaženy, kde to je - *BUP, *IFO nebo *VOB?..

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

stani
    Vše je ve VOBech, video, audio, titulky... IFO je v podstatě spravovací nástroj a BUP záloha IFO.

Registrace
    Feb 2006

Registrace
    Feb 2007

Že by k tomu, jak vyloupnout titulky z DVD?
    Záleží na tom, co s tím pak chceš dál provádět

Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od Nasty
    Že by k tomu, jak vyloupnout titulky z DVD?
    Záleží na tom, co s tím pak chceš dál provádět
    co s tím chci provádět? viz má původní otázka...

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Pokud tomu nerozumíš, zkus SubtitleCreator, v záložce Tools je DVD autorimg Wizard.Pokud budeš mít na disku vše co je tam na jeho stránce napsáno Muxman atd.Stačí vybrat ifo, zadat jazyk titulků a název souboru.
    Pokud jsou titulky už dopředu zesynchronizované stačí stisknout Start, program si to sám demuxuje na jednotlivé streamy a zase složí zpátky i s těmi novými titulky.
    Není-li to zesynchronizováno je tam mezikrok,ale to je mimo tento thread.

Titulky je možná lepší dopředu převést na formát sup, ale není to nutné.Pozor před vypálením zkontrolovat, nevím proč, ale nikdy se mi nějak nepodařilo nastavit barvy titulků, mám to zelené, lze to upravit až úplně na konec pohou úpravou ifo.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 19-04-2022, 21:09
  2. Posun orig.zvuku
    Od multa v sekci Střižny s HW akcelerací
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 06-01-2007, 14:25
  3. Titulky z orig. DVD
    Od mariancl v sekci Titulkování
    Reakcí: 3