Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Debian a Hauppauge WinTV HVR-1300

Mike (617)|14.9.2006 11:57
Jelikož vlastním tuto kartu a nechtěl jsem se smířit s nefunkčností pod Linuxem, tak jsem hledal a našel aktualizovaný Video4Linux2 ovladač, který tuto kartu podporuje (najdete ho zde), měl by umět jak analog, tak i DVB, dálkový ovladač fungovat nemá, i když tam podpora nějaká je.

Vzal jsem také aktuální jádro Debian kernelu 2.6.16 a do něj jsem napasíroval výše zmíněný ovladač, přeložil a udělal debianí balíček.

Pokud by to někdo chtěl zkusit, tak ho může stáhnout zde, je pro Debian Etch, tedy aktuální testovací verzi.

Zatím ale nemám funkčnost karty otestovanou, tak daleko jsem se nedostal, výsledky dám vědět. Pokud to někdo zkusí dřív než já, tak taky dejte vědět.

Aktualizace: jelikož je toto jádro již zastaralé, tak jsem to odstranil, kdyby někdo měl zájem, tak aŤ mne kontaktuje...
fufik (35)|15.9.2006 08:58
V Suse 10.1 s Kernelem 2.6.16 karta jela bez nutnosti kompilovat jádro.DVB-T jsem zkoušel s Kaffeine,Klear,Mplayer,běželo to perfektně,včetně zachytávání.Analog s TVtime také.Nerozchodil jsem FM rádio a dálkové ovládání.