Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk PC->receiver - PROBLEM

Oki_tvf (2)|13.9.2006 23:33
mam kompletne prepojeny pocitac s receivrom (aj obraz aj zvuk)...vsetko funguje fpohode lenze je to spojene cez poschodia a dlzka kablov je desat metrov. pri zvyseni hlasitosti na receivri hlavne pri pozerani filmov priamo z copmu (su tichsie ako ostatny zvuk, pri tichych dialogoch najviac pocutelne probleme) vznika v reprakoch dunivy zvuk - sum (tzv. brum brum:). Neviete mi poradit ako to odstranit pls
radim1 (38)|15.9.2006 17:35
Myslím že to nezpůsobuje ani tak délka kabelu jako různé potenciály kostry počítače a reciveru. Potenciál se pak vyrovnává přes ten audio kabel (přes jeho stínění) a způsobuje to brum. Typicky to nastává když je celá ta soustava připojená k televizoru a ten je připojen na kabelovku. Potom většinou stačí galvanicky oddělit anténní vstup (přívod) televize. Dělá se to tak, že se přeruší koaxiál a jeho stínění i střed se spojí přes kondenzátory např 80pF/250V (keramika).
Oki_tvf (2)|15.9.2006 21:09
[quote=radim1]Myslím že to nezpůsobuje ani tak délka kabelu jako různé potenciály kostry počítače a reciveru. Potenciál se pak vyrovnává přes ten audio kabel (přes jeho stínění) a způsobuje to brum. Typicky to nastává když je celá ta soustava připojená k televizoru a ten je připojen na kabelovku. Potom většinou stačí galvanicky oddělit anténní vstup (přívod) televize. Dělá se to tak, že se přeruší koaxiál a jeho stínění i střed se spojí přes kondenzátory např 80pF/250V (keramika).[/quote]

no horsie je ze ten kabel nema tienenie...je to 2x dvojzila s konektormi RCA. a asi som nepochopil to co si mi chcel povedat s tym antenym spojenim strdu a tienenia...skis mi to pls nejak podrobnejsie vysvetli pls
Atkins (447)|16.9.2006 09:14
Zasadni prasarnou je ten nestineny kabel :-k A galvanicke oddeleni stredu a stineni je mineno to, ze pokud mas do cele sestavy priveden antenni [koaxialni] svod, je potreba tento galvanicky oddelit a ty vyse zminovane kondenzatory vradis jak na stineni, tak na jadro toho koaxialniho svodu, je to nejjednodussi reseni, jeste jednodussi je si takovyto "oddelovac" zakoupit, nabizeji jej vsichni kvalitnejsi prodejci satelitni ci antenni techniky :-)
Miuvek (858)|16.9.2006 13:29
Já bych k tomu ještě dodal, že ten receiver má bezpochyby SPDIF vstup a SPDIF výstup na PC je taky celkem běžný, takže bych to řešil touto cestou. odpadnou problémy s brumem apod. a navíc D/A převodníky v receiveru jsou na tom většinoulíp než D/A na zvukové kartě. Aspoň u mě je rozdíl analog-SPDIF slyšitelný (mám SB Live).