Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

automatizace zapínání

hicadsum (22)|13.9.2006 14:06
Dobrý den,
pouzivam pocitac jako videorekorder :-o. Obvykla konfigurace, MB ASUS A7V8X-X. V BIOS-u je možné nastavit jenom jeden presne specifikovany cas startu. To je dost omezujici, rad bych spusteni casoval podobne jako na videu. Jako jiste reseni se zda probouzeni z S3 rezimu. Zna nekdo nejakou freeware utilitu, ktera to umoznuje? Vim o existenci Auto Poweron & Shutdown od http://www.lifsoft.cz, ktera je placena a trial verzi se chystam vyzkouset. Cetl jsem o nejake PCI-E TV karte, ktera podle nastavenych parametru spoustela PC. Existuje takova pro PCI. Jak resite casovane spusteni?
Dekuji, hicadsum.
exTNT (1421)|13.9.2006 21:33
Proč si za***at komp nějakejma utilitkama pro věci, který uměj rovnou samotný wokna? :-?
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4336
hicadsum (22)|14.9.2006 15:09
plně souhlasím, nicméně wokna počítač z "suspend to RAM" nebo hiberace nezapnou, není-liž pravda... Já by chtěl zapínat počítač v stanovené doby, bios umožňuje nastavit takovéto spuštění jenom v jednom přesně určeném okamžiku. Samozřejmě, jsou tam volby jako zapínat každý den ve stanovenou dobu, nebo každý měsíc, ale ne např. 14.9. v 15:30 a pak 19.9. v 17:21. V tom vidím zásadní (a jedinou) nevýhodu PC vůči specializovaným rekordérům, které můžou jinak...zvláště za ty prachy... V současnosti nastavuji jedno spuštění-když opracdu nemůžu spustit PC fyzicky já, nebo kratší dobu-typicky přes noc nechám PC běžet-čekat nevyužitý a v podstatě zbytečně. Nejde jenom o spotřebu elektřiny, ale též o jistou bezpečnost a taky opotřebení při soustavném používání není zanedbatelné-větráčky apod...
exTNT (1421)|15.9.2006 01:16
[quote=hicadsum]plně souhlasím, nicméně wokna počítač z "suspend to RAM" nebo hiberace nezapnou, není-liž pravda...[/quote]
Ten postup se jmenuje "Automatický start aplikace s probuzením woken z hibernace", protože se tím dá probudit komp z hibernace. 9-) Ale komu není rady, tomu není pomoci, takže dál hledej nějakou utilitu... :-I
hicadsum (22)|15.9.2006 12:22
omlouvám se za blbost, ale skutečně nevím jak mám nastavit windows aby se opakovaně zapínal z hibernace ve stanovené doby... takže račiž sestoupit na mou primitivní úroveň a poněkud blíže, nižším formám života srozumitelně a podrobně popsat jak to mám udělat.
Děkuji, hicadsum
Nasty_tvf (568)|15.9.2006 12:44
hicadsum
člověče, nic ve zlym, ale neumím si představit srozumitelnější a podrobnější popis, než na který tě exTNT odkazuje. Jedině snad, že to popisuje na anglických windouws, ale to by neměl být takový problém pochopit i pro někoho, kdo englicky neumí
hicadsum (22)|15.9.2006 12:56
no, úplně jasné mi to není, kde-že mám takovou položku zatrhnout? to co tam napsal je sice přesně to, co bych rád, jenže jiné pojmenování problému mě k jeho řešení nějak moc nepřiblížilo... Je to odkaz na nějaký návod tady na tvfreak? Kde to najdu?
hicadsum (22)|15.9.2006 13:22
tak jsem to konečne našel. Je to velice zajímavý článek a nepochybuji, že pořeší můj problém díky, pomohlo by psát trochu jasněji!
exTNT (1421)|16.9.2006 14:56
Možná by spíš pomohlo číst a myslet trochu jasněji... :-E