Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s DVBDream

mirekv (7169)|13.9.2006 10:31
Nainstaloval jsem si a oživil DVBDream 1.2a, vše v pohodě. Ovšem když vypnu a zapnu PC, nejdou naladit kanály, v nabídce jsou ale po kliknutí na ně se nic neděje. Síla signálu a kvalita je v pohodě. Je zajímavé, že když na chvíli spustím a zavřu SkyView a pak teprve spustím DD, tak je vše v pořádku.
Pátral jsem ve fóru skystar2.info a nic jsem k tomuto nenašel. Anglická fóra jsem vzdal.
U v. 1.2 totéž.
Dreamer (459)|15.9.2006 01:01
Cital si poznamky v tejto sekcii k DD? Je to hore ako "sticky".

Moze to byt nieco s kodekmi, stlac v DD Ctrl+G, otvori sa okno Video, vidis tam nieco s cervenym pozadim? Ked ano, nefunguju kodeky alebo renderer, skus ich zmenit a stlacit Apply / Pouzit.Prip. skus preinstalovat kodeky a potom DVB Dream.

Teraz je v novej verzii aj chyba, po zapnuti niekedy nenaskoci kanal, treba na nho kliknut (raz/dvakrat, podla nastavenia).
mirekv (7169)|15.9.2006 11:29
Samozřejmě četl, ptám se obvykle až v nouzi. Zkoušel jsem všechno možné, kodeky (používám Cyberlink, jinde mi chodí), přeinstalaci, ovladače pro SS2. Síla signálu i kvalita je OK. Ono totiž nejde ani scanování, resp. jde, ale nic nenajde. Až když předtím zapnu/vypnu to SkyView.
O tom nenaskočení kanálu jsem četl, ovšem to s tím podle mě nesouvisí.
No nic, SkyView chodí, počkám na další verzi DD.
Miuvek (858)|15.9.2006 12:09
No, já jsem si nainstaloval 1.2 a blblo to i s Cyberlink, který jel v 1.1 v poho. Kromě zmíněného problému s kanály měl ještě hrozné odezvy a občas vytuhl počítač s monitorem v ve stand-by režimu - už se neprobral. FFdshow mě u DVB-Dream vyloženě nepotěšilo, protože při RenderLess modu mi to nahraje tmu. Takže jsem se vrátil ke kombinaci DVBDream 1.1 a Cyberlink (z PowerDVD5) a je to v poho.
(kartu mám SS2)
Dreamer (459)|16.9.2006 01:45
mirekv - radsej sa spytam, ako tyzden riesit problem a zbytocne. ;-)

[quote=Miuvek]No, já jsem si nainstaloval 1.2 a blblo to i s Cyberlink, který jel v 1.1 v poho. Kromě zmíněného problému s kanály měl ještě hrozné odezvy a občas vytuhl počítač s monitorem v ve stand-by režimu - už se neprobral.[/quote]
Podobne problemy nikto na DD, DVBN, ani Skystar2info forach nemal, zvlastne, skusal si aj ine kodeky? Pre ATI kartu ATI, pre akukolvek nVidia, Sonic, Elecard, Nero...? Spytam sa este, aj ty si cital tie poznamky?

[quote=Miuvek]FFdshow mě u DVB-Dream vyloženě nepotěšilo, protože při RenderLess modu mi to nahraje tmu.[/quote]
Chyba bude u teba, skusal som to prave, cely cas renderless mode a nahralo to bezchybne. Skus pozriet oficialne DVB Dream forum, je tam hore tema k ffdshow a su tam "doporucene nastavenia" (ale v Anglictine), mozno mas len nieco zle nastavene.

Inak uz vysla nova verzia, tak mozete vyskusat, okrem ineho skuste aj zmenit zariadenie - je tam SDK device, to by malo fungovat podobne ako predosle verzie, odporuca sa pouzivat len ked mate problem s "direct" device (to je to ktore je predvolene vo verziach 1.2 a 1.2a).
Miuvek (858)|16.9.2006 13:18
Dreamer
Dík za odezvu, mrknu, vyzkouším :BB:
mirekv (7169)|18.9.2006 07:19
Ani verze c mi problém nevyřešila.
Miuvek (858)|18.9.2006 13:12
No, dneska jsem valil bulvy, když mi DVBDream nahlásil, že je 3 měsíce starý a že musím nainstalovat novou verzi. 9-) :OO
Navíc z verze 1.2 se mi nelíbí scheduler, oproti 1.1 je práce s ním jako škrábat se pravou nohou za levým uchem.
mirekv (7169)|18.9.2006 13:55
Miuvek
Scheduler se mi naopak líbí, zapne DD spolu s nahrávánám a spolu s ním vypne. Ovšem co z toho, když je po dálkovém startu PC nefunkční?
Dreamer (459)|18.9.2006 18:46
[quote=Miuvek]No, dneska jsem valil bulvy, když mi DVBDream nahlásil, že je 3 měsíce starý a že musím nainstalovat novou verzi. 9-) :OO
Navíc z verze 1.2 se mi nelíbí scheduler, oproti 1.1 je práce s ním jako škrábat se pravou nohou za levým uchem.[/quote]
Ten limit uz vo verziach 1.2 nebude.

Skusal si vo verzii 1.2c zmenit zariadenie na SDK??

Ked mas SS2, musi ti to ist, este vypni pluginy, ked ich mas zapnutych viac.

[quote=mirekv]Miuvek
Scheduler se mi naopak líbí, zapne DD spolu s nahrávánám a spolu s ním vypne. Ovšem co z toho, když je po dálkovém startu PC nefunkční?[/quote]
Ako to myslis??
mirekv (7169)|18.9.2006 19:05
Dreamer
No jak jsem psal, po vypnutí a zapnutí PC nenaladí nic. Naprogramuju, vypnu PC, odjedu, dálkově nahodím PC mobilním telefonem dostatečně před nahráváním, v nastavenou dobu se DD spustí, spustí souběžně nahrávání - ovšem nic nenahrává, protože se nenaladí no a pak se v nastavenou dobu správně vypne.
Foolproof (2713)|18.9.2006 20:36
Já jsem si to tedy nyní zkoušel a vcelku absolutně nechápu, podle čeho pozná, co má dělat. V jobu není v příkazovém řádku o nahrávání ani zmínka !!!!!!
Má akorát pustit a zapnout naprogramovaný kanál, to je vše.

C:\dvbdream\dvbdream.exe /chid=1451 /duration=30

ale v helpu je, že příkaz má být "dreamstart.exe /startrecord", což vypadá mnohem logičtěji. :-D

Nebo "dreamstart.exe /startrecord /duration=120", parametry lze pochopitekně řetězit.

Takže můj názor : Zatím to nefunguje, vůbec. \/
Miuvek (858)|18.9.2006 23:34
Dreamer
ten režim SDK zkusím, jinak plugin používám jen jeden, momentálně cwcamemu, jindy sdílím kartu z dreamboxu přes wincsc. Nikdy nemám oba pluginy současně.
Zjistil jsem, že ve verzi 1.2 mi nejede filtr Cyberlink (je tma), který mám v systému od PowerDVD 5 (a který ve verzi 1.1 fungoval), možná by to chtělo novější verzi Cyberlinku nebo něco jiného, jak jsi psal výše.
SS2 spolu s DVBDream používám jen na nahrávání (na koukání mám DM500), nic jiného, než spolehlivé nahrávání nevyžaduji, proto jsem opatrný ke změnám, pokud mi stávající 1.1 sloužila perfektně.
Miuvek (858)|19.9.2006 00:18
Tak jsem nakonec rozchodil 1.2c s kodekem Nero, Power DVD jsem odinstaloval (k ničemu jinému jsem ho stejně neměl - k přehrávání DVD mám MPC). Důkladně jsem prozkoušel nahrávání i v renderless režimu, aby nebylo zase nějaké "překvapení".
DVB Dream 1.2c jsem rozjel v režimu B2C2 Direct, v režimu SDK mi jednou se schedulerem nenaběhlo nahrávání, takhle se to zdá být v pohodě.
Tož tak... :-) :BB:
mirekv (7169)|19.9.2006 09:15
Režim SDK mi nechodí vůbec, napíše, že nemůže inicializovat zařízení DVB. Jinak v režimu hibarnace (namísto vyp/zap) chodí nahrávání spolehlivě (po každém ostrém zapnutí PC ovšem musím inicializovat chod DD zap/vyp SkyView).
Dreamer (459)|20.9.2006 00:15
[quote=Foolproof]Takže můj názor : Zatím to nefunguje, vůbec. \/[/quote]
Ale co nefunguje??
Dreamer (459)|20.9.2006 00:25
[quote=mirekv]Režim SDK mi nechodí vůbec, napíše, že nemůže inicializovat zařízení DVB. Jinak v režimu hibarnace (namísto vyp/zap) chodí nahrávání spolehlivě (po každém ostrém zapnutí PC ovšem musím inicializovat chod DD zap/vyp SkyView).[/quote]
SDK vyzaduje Setup4PC, verziu 4.3.2, mozno uz aj 4.2.x, len aby to bolo kompletne nainstalovane, nie aby to bolo stale spustene, Direct to asi nevyzaduje.

Ten skyview problem je mozno nejaky konflikt, neviem, ja mam niekolko prehravacov a vsetko ide ako ma. Vyskusaj nainstalovat Technisat ovl. a zapnut to SDK zar., s tym by to malo ist ako stare verzie.
Foolproof (2713)|20.9.2006 14:46
Co nefunguje, bavíme se o schedulderu.

V časovači není možnost zadat povel co má dělat, jestli tune nebo record nebo scan nebo cokoliv. V jobu pro system je akorát chid a trvání, lze zadat i činost po vypršení duration.
V helpu jsou cmds jasné, ale automaticky se do jobu nedoplní, jedině zeditovat job ručně.
Normální schedulder se programuje většinou tak, že na řádku v EPG dáš povel record, to je vše.
Nebo mně zase chybí nějaký modul :-D :-D

K tomu SDK, to je napsaáno pro source filtr od Technisatu, takže je jasné, že bez něj to nemůže chodit.
mirekv (7169)|20.9.2006 15:09
Foolproof
Časovač mi právě vyhovuje jak je, ještě kdyby tam byla defaultně zaškrtnutá volba "jednou" a "konec", jinak umí přesně to, co potřebuji, zapnout, nahrát, vypnout.
Foolproof (2713)|20.9.2006 16:33
Mně žádný povel record do jobu nedá, jenom executive s parametrem pro identifikaci kanálu (channel identificatio - CHID) a duration - dobu.
Po zaškrtnutí volby co má dělat potom, doplní i další parametr.

Nemám důvod nad tím dál koumat a tobě vadí na plánovači ve Skyview co ? :-D
mirekv (7169)|20.9.2006 17:01
Foolproof
Nepřidá, prostě naplánuješ začátek, dobu a kanál a DD vypneš. Pak automaticky nahraje co máš nastavené pokud máš puštěné PC. Důležité je zadat kolikrát a zejména vypnout DD po ukončení záznamu, jinak nelze PC "klasicky" vypnout.
Plánovač u SkyView je u mě na druhém místě, takže taky dobrý, ale dá se u něj v časové tísni (plánuju před odjezdem) udělat dost překlepů, místo Record Tune, místo vypnout SV celý PC, jasně jsou to prkotiny, no a hlavně jej nelze v daný čas spustit.
Foolproof (2713)|20.9.2006 18:59
[quote=mirekv]Foolproof
, no a hlavně jej nelze v daný čas spustit.[/quote]

To máš verzi starou aspoň 2 roky, neplatí, je nádherně provázaný na systémový plánovač a navíc umí to z EPG, takže ani ty časy psát nemusíš. :-D
Dreamer (459)|21.9.2006 00:39
[quote=Foolproof]Co nefunguje, bavíme se o schedulderu.

V časovači není možnost zadat povel co má dělat, jestli tune nebo record nebo scan nebo cokoliv. V jobu pro system je akorát chid a trvání, lze zadat i činost po vypršení duration.
V helpu jsou cmds jasné, ale automaticky se do jobu nedoplní, jedině zeditovat job ručně.
Normální schedulder se programuje většinou tak, že na řádku v EPG dáš povel record, to je vše.
Nebo mně zase chybí nějaký modul :-D :-D [/quote]
Casovac bol kompletne prerobeny, rovnako ako EPG, preto tam este vsetko nie je, napisem do fora ale to tlacidlo v EPG ktore automaticky vytvori "event" a tiez bolo v starom EPG - o tom som pisal v testovacom fore hned ako bolo nove EPG, odpoved Rel-a bola tusim "maybe", ale mozno aj to dam medzi "Suggestions" do fora.
Dreamer (459)|21.9.2006 00:47
[quote=mirekv]Foolproof
Časovač mi právě vyhovuje jak je, ještě kdyby tam byla defaultně zaškrtnutá volba "jednou" a "konec", jinak umí přesně to, co potřebuji, zapnout, nahrát, vypnout.[/quote]
Aj to uz som napisal medzi navrhy, mozes to podporit, nech Rel vidi ze to chce viac ludi. ;-)
Dreamer (459)|21.9.2006 00:51
[quote=Foolproof]Mně žádný povel record do jobu nedá, jenom executive s parametrem pro identifikaci kanálu (channel identificatio - CHID) a duration - dobu.
Po zaškrtnutí volby co má dělat potom, doplní i další parametr.

Nemám důvod nad tím dál koumat a tobě vadí na plánovači ve Skyview co ? :-D[/quote]
Mozno to az prilis skumas, proste to nastav a vyskusaj ci to nepojde. ;-)
mirekv (7169)|22.9.2006 08:57
[quote=Foolproof][quote=mirekv]Foolproof
, no a hlavně jej nelze v daný čas spustit.[/quote]

To máš verzi starou aspoň 2 roky, neplatí, je nádherně provázaný na systémový plánovač a navíc umí to z EPG, takže ani ty časy psát nemusíš. :-D[/quote]
Zjistil jsem, že zapnutí SkyView v časovači dole lze použít i vícekrát a nastavení se opravdu zapíše do plánovaných úloh. Ovšem je to manipulace navíc, takže musím:
- zadat čas zapnutí
- zadat program
- stisknout "nastav"
- zadat "record" (defaultně je "tune")
- zadat program
- zadat začátek nahrávky
- zadat konec nahrávky
- stisknout "přidej úkol"
- zadat "close" ("power off")
- zadat čas
- stisknout "předej úkol"
Nezdá se ti toho trochu moc? A to nastavuji i pět nahrávek! (většinou na odchodu)
S tím EPG jsem to nějak nepochopil.
Foolproof (2713)|22.9.2006 15:02
Pokud má program EPG, tak si vybereš program, který chceš nahrát třeba týden dopředu, pravé tlačítko otevře menu a ......klik a je to naprogramováno.

Pokud časovač umí více akcí než 1, je celkem pochopitelné, že uživatel musí zadat kterou chce. Tune jako default bylo diskutované mockrát, je lépe nechat naladit kanál dopředu nějakou minutu a teprva potom nahrávat a to zejména v případech, kdy jsou klíče ze sharingu nebo i z CAM, v případě TPS autoroll keys taky chvíli trvá. Je to dobré i v případě, že v době nahrávání jede jiná multimedílní aplikace program musí buildnout graf v druhé instanci, když se jedná o stejné dekodery atp.
mirekv (7169)|30.9.2006 23:20
Problém vyřešily až ovladače 4.4.0.0. zajímavé, to si budu sledovat pořád sledovat aktualizace, jako bych neměl nic jiného na práci? Jinak DD teď funguje perfektně i na druhém PC s AS2. Dreamer díky!
Foolproof: u CzechLinku EPG jaksi není.
Dreamer (459)|1.10.2006 19:10
[quote=mirekv]Problém vyřešily až ovladače 4.4.0.0. zajímavé, to si budu sledovat pořád sledovat aktualizace, jako bych neměl nic jiného na práci? Jinak DD teď funguje perfektně i na druhém PC s AS2. Dreamer díky!
Foolproof: u CzechLinku EPG jaksi není.[/quote]
DD by mal fungovat aj so 4.3.2 a dokonca aj so 4.2.x, s SDK zariadenim mozno ziadne ovladace netreba.
Miuvek (858)|1.10.2006 22:47
No, já mám ovladače taky 4.4.0
musel jsem je upgradovat dříve právě kvůli DD, bylo to výslovně vyžadováno. Už ale nevím, kdy to bylo a u které verze (někdy po verzi 1.0).
V každém případě mi to teď chodí bez problémů (v režimu direct) :BB:
peco (772)|4.10.2006 11:41
Mam prepojene DB500S a ss2/DVBDream. Neviem v DD nikde najst moznost vynutia napajania LNB a po skonceni prace s ss2 neviem pracovat korektne s DB500. Ide mi o to, ci v DD ta moznost je, alebo mam pouzit subor lnboff.exe? Dik.

PS: pouzivam motor SG2100
blueant (820)|4.10.2006 12:23
Nemam momentalne nainstalovany novy DD. Ale cez LNBOFF.EXE ti to pojde isto.

Sprav si taky maly BATik ;) pre spustanie DD a nasledne lnboff.exe
peco (772)|4.10.2006 13:25
blueant
Dik. Vecer vyskusam.
S tym prepojenim s DB500 je to docasne, kym mi pridu komponenty na multifeed pre ss2. Mam v umysle multifeed 4LNB a 90cm ofset emmeesse. Uz teraz sa pocujem ako nadavam pri nastavovani, pretoze antenu mam hore na streche a pri telke bude niekto iny a to je zla spatnavazba. 9-)
mirekv (7169)|4.10.2006 13:37
peco
To ti moc nezávidím, nechceš si raději na tohle vypůjčit satfinder?
blueant (820)|4.10.2006 13:46
JJ satfinder je dobra vec. - Ale su aj satfindery pre PC pre SS2. Dokonca SKYVIEW mal tusim ze tam aj nejaky hlas vravel uroven signalu :-E
peco (772)|4.10.2006 14:35
mirekv
blueant

Tak poradte nejaky.
mirekv (7169)|4.10.2006 15:52
peco
Satfinder je měřič "do dlaně", kterým nastavíš sílu signálu přímo u antény, ovšem investovat do něj na jednorázové použití se mi nezdá rozumné. blueant měl zřejmě na mysli SW měřiče.
I když se koukám na ceny... http://www.omko.cz/?uid=fede9673f37aac5d&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=MER
(já jej kupoval od jopeina za přemrštěnou cenu! :-E :BB: )
Dreamer (459)|5.10.2006 01:00
[quote=peco]Mam prepojene DB500S a ss2/DVBDream. Neviem v DD nikde najst moznost vynutia napajania LNB a po skonceni prace s ss2 neviem pracovat korektne s DB500. Ide mi o to, ci v DD ta moznost je, alebo mam pouzit subor lnboff.exe? Dik.

PS: pouzivam motor SG2100[/quote]
Myslim ze v DD to teraz nie je.

Inak ked pouzivas klavesove skratky, mozes si v jednom programe nastavit taku aj pre to vypinanie LNB. Ten program sa vola HotkeyP a pouzivam ho na vselico, je skvely, podporuje kl. skratky, mysie skratky, DO, gamepad (zatial len v beta verzii) a vsetko sa da pridat aj do menu tray ikony. Cestina, freeware:

http://sweb.cz/petr.lastovicka/ostatni.html
peco (772)|5.10.2006 06:28
mirekv
Dik, no u nas stoji cca 5 kilo, takze sa musim poobzerat po niekom kto ho uz ma :-)
blueant
Este sa vratim, k tomu LNBoff. Pokial ho spustim bud cez Start/spustit alebo cez ten bat, tak vobec nevidim ci sa mi spustil. V bat subore mam DD a za nim LNBoff a po spusteni toho bat sa spusti DD, ale po skonceni DD neviem odsledovat, ci sa spustil aj ten druhy exe subor 9-).
Mozem len predpokladat, ze to bezi korektne, pretoze predtym mi DB500 ostal v takom blbom stave,kym som nerestartoval PC a teraz po skonceni DD ide DB OK 9-) :-) .
blueant (820)|5.10.2006 08:00
[quote=peco]mirekv
Dik, no u nas stoji cca 5 kilo, takze sa musim poobzerat po niekom kto ho uz ma :-)
blueant
Este sa vratim, k tomu LNBoff. Pokial ho spustim bud cez Start/spustit alebo cez ten bat, tak vobec nevidim ci sa mi spustil. V bat subore mam DD a za nim LNBoff a po spusteni toho bat sa spusti DD, ale po skonceni DD neviem odsledovat, ci sa spustil aj ten druhy exe subor 9-).
Mozem len predpokladat, ze to bezi korektne, pretoze predtym mi DB500 ostal v takom blbom stave,kym som nerestartoval PC a teraz po skonceni DD ide DB OK 9-) :-) .[/quote]

No sak nieje dolezite odsledovat to - hlavne ze to ide ;)
peco (772)|5.10.2006 08:45
blueant
ja len ci to nie je nejaky :-E paranornal activity :-E
mirekv (7169)|19.11.2006 19:13
U verza 1.3a se po znovuspuštění nenaladí poslední navolený kanál, taktéž ani v nastaveném plánovači.
Dreamer (459)|20.11.2006 22:50
[quote=mirekv]U verza 1.3a se po znovuspuštění nenaladí poslední navolený kanál, taktéž ani v nastaveném plánovači.[/quote]
A co volba "Tune to last channel at startup (v hlavnej polozke nastaveni, predposledna volba) - je to zapnute? Ak ano, moze to potvrdit este niekto iny? Ja nie, mam Skystar 2.
mirekv (7169)|21.11.2006 07:10
Dreamer
Ano, tuto položku mám samo zatrženou (je zatržená defaultně). Jo a dělá to na SS2, AS2 mám v práci a tam jsem tuto verzi ještě nezkoušel.
Dreamer (459)|21.11.2006 21:40
OK, uz to mozem potvrdit, na CL a SL, ale len na kodovanych kanaloch, preto som to nevedel potvrdit skor. Uz som to napisal do DD fora.
Miuvek (858)|2.1.2007 00:44
Mám problém s DVBDream (DVB-S,SS2) - občas se kousne zobrazení po pár minutách od spuštění. Řekl bych, že tak v jednom případě z deseti. Samotný program se nekousne, lze přepnout na jiný kanál, zobrazení je pak OK. Horší je, že tento problém způsobuje i zamrznutí nahrávání, i když používám render-less mode. Dříve jsem fungoval bez problému, mám takové podezření, že to začlo zlobit v půlce prosince, kdy ČT spustila na CS LINKu EPG - kdoví co ještě změnili... Kodekem to nejspíš nebude - dělá to stejně u Nero, FFDshow, Cyberlink. Zkusil jsem ještě dscaler, ale to ještě nemám vyzkoušeno. Dělá to dost sporadicky a nepředvídaně, tak uvidím. Používal jsem DVBDream v1.2, zkusil jsem upgrade na 1.3c, ale nepomohlo.
Nesetkal se s tím někdo?
mirekv (7169)|2.1.2007 07:41
Miuvek
tak to jsem měl podobný problém, někdy nahrálo, někdy ne, ale poslední verze DVBDream 1.3c to vyřešila.
Miuvek (858)|2.1.2007 10:01
No, já jsem si stáhl poslední AltDVB a testuju. Zatím jsem spokojený. Pokud nebudou problémy, asi dám DVBDream sbohem. Toto nebyly první trable, které s DVBDream mám. Nechci zas čekat, až mě vyšplouchne.
mirekv (7169)|2.1.2007 10:25
AltDVB je placený, ne?
SS2CZ (874)|2.1.2007 10:28
mirekv
:-E :-E Nestraš! \/