Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neznámý kodek

Jiricek (5)|13.9.2006 08:56
Včera jsem dostal čtyři videosoubory s mně neznámou extenzí *.igd, které se mi nedařilo ve WMP pod XP přehrát.
Binárním editorem vidím klasickou hlavičku AVI souboru, na místě FOURCC je čtveřice znaků ix®1 (hexadecimálně 69 78 AE 31). v Gspotu (2.60) jsem takovouto identifikaci mezi 234 kodeky nenašel. Naivně jsem zkusil přepsat FOURCC na DIVX, ale samozřejmě to nehrálo.
Ostatní inormace v hlavičce Gspot zobrazuje smysluplně (rozlišení 768*576, datový tok 1162 atd.)
Poraďte prosím v čem může být problém.
Dík
Jirka
StD (8612)|13.9.2006 09:23
Stačí snad zagooglit:
[quote]
[color=red]Definition: IGD: [fraunhofer] Institut fuer Graphische Datenverarbeitung (org., Darmstadt, Germany) [/color][/quote]

Tam se ptej...
Jiricek (5)|15.9.2006 07:56
Tak jsem zagoglil a na jejich webu nic nenašel. Napsal jsem jim maila - bez odpovědi. No asi mají jiné starosti, než radit nějakému čecháčkovi s kodekem... :-((
mirekv (7169)|15.9.2006 08:13
Jiricek
Zkoušel jsi VLC nebo MPC? Zkoušet něco přehrát ve WMP je dost naivní, co nenainstaluješ, to nepřehraje.
Jiricek (5)|15.9.2006 08:48
No k naivitě jsem se sám přiznal již v úvodním příspěvku...
Zkusím tedy jiný přehrávač, ale za prvé nerad instaluju do PC jakýkoli free sw z obavy před všemožnými následky a za druhé jsem se (naivně) domníval, že WMP i jakýkoli jiný přehrávač si otevře AVI kontejner, koukne na FOURCC, zjistí použitý kodek a když jej v PC nenajde tak "NĚKAM" na web sáhne, příslušný kodek si stáhne a přehraje. Vždyť když se pokouším ten soubor ve WMP přehrát, tak se tam na chvíli objeví hláška "Odesílání požadavku na kodek" a pak to skončí na chybu "ClassFactory nemůže předat požadovanou třídu". A všude chválená utilitka Gspot (v 2.60) má v sobě 234 kódů FOURCC a mé kombinaci neodpovídá žádný...
Jiricek (5)|15.9.2006 09:24
VLC ani MPC to taky nepřehraje.
Rozum končí.
Napadá mě šílená možnost vzít seznam všech 234 FOURCC, která jsou v Gspotu. Napsat prográmek, který bude postupně ze seznamu číst FOURCC a měnit ho ve videosouboru, v BAT souboru na to volat přehrávač a doufat, že se nějaký ujme.
Chce to ale pivko a nějaký dobrý jídlo k tomu, abych mohl v klidu odklepávat neúspěšné pokusy, přičemž je téměř jisté, že ani jeden nebude správný :-(
vlada (3470)|15.9.2006 09:31
Jiricek
A jakej je zdroj toho videa? To by mohlo nasměrovat pátrání správnym směrem.
Jiricek (5)|15.9.2006 11:24
Dobrý tip. Je to z bezpečnostní kamery systém IGUARD. Takže IGD není ten institut v Darmstadtu... Tam se asi divěj :-)
Dodavatel systému mi poslal IGUARD PLAYER a už to hraje.
Díky
PS
Vono to chce od problému vždycky trochu poodstoupit a podívat se z úplně jiné strany...
rades (107)|15.9.2006 12:31
Jiricek
no tak to asi bude nejspis nejakej derivat mjpeg kodeku, nebo ne ?