Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s propojením dekodéru s dvd rekordérem

projectX (18)|12.9.2006 19:12
Zdravím vás. Najde se tu někdo ochotný mi poradit třebas přes icq nebo skype? :-) pokud ne, tak mi alespoň poradte. Mám doma dekodér od UPC satelitu a nove zakoupeny hdd/dvd recorder LG RH188. Nemuzu porat prijit na to. Jak mam na rekorderu naladit ty kanaly, co jdou pres dekoder. I pres spravne zapojeni scartu. Tak kdyz zapnu dekoder, ktery ted jede i pres AV2, tak me to vlastne vyhodi ten rekorder, a dokud je zaplej satelit, nemam sanci s rekorderem cokoliv delat. Prosím pomozte, nejak to musí jít.
Pitomec (10211)|12.9.2006 20:36
Programy na DVD rekordéru nenaladíš, páč ten rekordér nemá DVB-S tuner a slot na kartu (což má receiver od UPC, kde taky ty programy ladíš). Takže co zvolíš na tom UPC receiveru, to se na DVD rekordéru nahraje (a to taky současně sleduješ).
projectX (18)|12.9.2006 21:44
Tak mě to vysvětloval i ten chlápek od UPC, jenže to nějak nefakčí..
nemohl bys pls poradit, jak tam mám dát všecky ty dráty aby to fungovalo?
Pitomec (10211)|13.9.2006 07:03
Scart z UPC receiveru propojíš se scartem z DVD rekordéru a nahráváš - tady není co vysvětlovat (když to připojíš např. na scart2 v DVD rekordéru, tak potom navolíš AV2 - pokud se to nenavolí samo díky spínacímu napětí na pinu8 ve scartu. To může být taky příčinou toho, že s DVD rekordérem "nelze hnout", tj. přepínat ho jinam - pak můžeš ten pin8 ve scartu zrušit a bude po problému).
Samozřejmostí je to, že DVD rekordér musíš mít s TV přijímačem propojený taktéž přes scart (nebo cinch, příp. S-Video), protože nemá TV modulátor (RF vstup/výstup slouží pouze k průchodu signálu z antény).
projectX (18)|13.9.2006 17:26
Já sem fakt hrozný kopito a prostě mám to udělný takhle:

Z dekoderu jdu scartem do rekorderu, z kteryho jdu jeste scartem do tv a z tv dalsim scartem jeste do dekoderu, takze mám takovej trojúhelník. Když zruším ten scart mezi TV a dekodérem, tak na AV2 už nedostanu ten blbej rekordér :-( štve mě to... potřeboval bych někoho z blízkého okolí, který by to zprovoznil :-( sem fakt hrozná lata
Pitomec (10211)|13.9.2006 22:58
Abychom to zrekapitulovali - pod pojmem "dekodér" se myslí DVB-S receiver od UPC. A ten propojíš s DVD rekordérem přes SCART. Následně pak DVD rekordér je spojen s TV přijímačem taktéž SCARTem a UPC receiver s TV stejně.
Čili v propojení žádný problém. Co si na UPC receiveru naladíš, to můžeš v daném okamžiku sledovat (a nahrávat). Nic víc, nic míň.
projectX (18)|15.9.2006 19:33
Byla to nakonec prkotina. Nicméně se vyplatí si pozvat odbornou pomoc, než se s tím týdny trápit :-)
Vladim (91)|4.10.2009 22:26
Vážení znalci, prosím o jednoduchou radu propojení TV, DVDrec a SetTopBoxu.
Používám jen příjem ze satelitu digitv pmocí STPB Humax.
DVDrec má zabudovabý tuner-S a slot pro vložení karty, ale zde to nehraje roli, neb k tomu je potřeba modul připojení a pro digitv není.
Upřesním vstupy a výstupy.

STB Humax
-LNB IN
-LNB OUT
-TV SCART
-VCR SCART
-AUDIO L R
-VIDEO (pro RCA)

DVD PANASONIC
-LNB IN
-LNB OUT
-AV1 (TV)
-AV2 (EXT)
-HDMI AV OUT
-COMPONETN VIDEO OUT
-S VIDEO OUT
-S VIDEO AV4 IN
-DV VSTUP
-S VIDEO VSTUP AV3
(DALŠÍ PRO AUDIO)

TV LG
-COMPONENT IN VIDEO
-COMPONENT IN AUDIO
-HDMI/DVI IN
-HDMI IN
-AUDIO (RGB/DVI)
-SCART AV1
-SCART AV2
-S-VIDEO
-AV IN 3

Neni pro mne důležité nahrávání na HDD jiného programu než sledovaného, jen nahrání dle časového nastavení za nepřítomnosti, ale není to důležité.

Děkuji
Pitomec (10211)|5.10.2009 21:51
V první řadě bych instaloval parabolu na Astru 23,5E (CS Link nebo Skylink), do rekordéru dal CW modul a kartu a nahrával takto. V další fázi bych Humaxe hodil velevážené firmě Cigi na hlavu, koupil receiver s EMU a sledoval celou nabídku grátis. No a pak bych si pro nahrávání ze STB do DVD rekordéru (to pro ty stanice, jenž by nešly přímo z Astry 23,5E naladit) pořídil kvalitnější kabel SCART<>SCART a z výstupu VCR u STB to propojil s AV2 vstupem DVD rekordéru (přičemž z TV výstupu u STB do TV a z AV1 u rekordéru taktéž do TV, vše opět kvalitnějším kabelem SCART<>SCART) :-)
Vladim (91)|6.10.2009 07:33
Vážený příteli, přezdívající si pitomec.
Njdříve něco osobního. Když jsem kupoval novou LCD TV a potom digi kameru, tak jsem často přečítal vaše rady a nyní se i na mě dostalo. Konečně někdo rozumný. Budu velmi rád, když mně nějak provedete dalším nastavováním. Jsem už starší (72) a nebudu už studovat nějaké teorie. Nyní jen pár informací.

Kromě digitv mám nainstalovaný také satelitní komplet a SetTopBox pro Astru 23 a kartu pro Cs Link - ten typ, kde je asi 7 programů dekodovaných (českých), a leží vedle televize, čili první vaše rada je již automaticky splněna.
Ten CW modul koupím, jen nevím, jaký, viděl jsem na netu asi tři druhy - lze poradit? Tím bych dosáhl toho, že vstup by byl přímo bez STB a nabídku bych ladil přímo na DVDr. Má smysl potom spojit DVDr s TV kabelem HDMI nebo zústat u SCARTky.
A jak zatím nechat připojený digi tv?
Tak a nyní jdu hledat na net resiver s EMU (nevím co to je, ale neuráží mě to) zda mně na to stačí měsíční důchod. Zase s ozvu.
Pitomec (10211)|6.10.2009 18:15
[quote=Vladim;243182]Vážený příteli, přezdívající si pitomec.
Njdříve něco osobního. Když jsem kupoval novou LCD TV a potom digi kameru, tak jsem často přečítal vaše rady a nyní se i na mě dostalo. Konečně někdo rozumný. Budu velmi rád, když mně nějak provedete dalším nastavováním. Jsem už starší (72) a nebudu už studovat nějaké teorie. Nyní jen pár informací.

Kromě digitv mám nainstalovaný také satelitní komplet a SetTopBox pro Astru 23 a kartu pro Cs Link - ten typ, kde je asi 7 programů dekodovaných (českých), a leží vedle televize, čili první vaše rada je již automaticky splněna.
Ten CW modul koupím, jen nevím, jaký, viděl jsem na netu asi tři druhy - lze poradit? Tím bych dosáhl toho, že vstup by byl přímo bez STB a nabídku bych ladil přímo na DVDr. Má smysl potom spojit DVDr s TV kabelem HDMI nebo zústat u SCARTky.
A jak zatím nechat připojený digi tv?
Tak a nyní jdu hledat na net resiver s EMU (nevím co to je, ale neuráží mě to) zda mně na to stačí měsíční důchod. Zase s ozvu.[/quote]
CW modul: http://www.gisow.cz/satelit/Dekodery-CA-moduly/CATECH-Cryptoworks-TechniCrypt.html?keyword=technisat

Lze-li HDMI, tak ano.

DVB-S (EMU): http://www.gisow.cz/satelit/PRIJIMACE-SATELITNI/s-UNI-cteckou/GIS770-Golden-Interstar-GI-S-770-Xpeed.html
DVB-S (EMU) + DVB-T: http://www.gisow.cz/satelit/vmchk/PRIJIMACE-COMBO-DVBT%7CDVBS/GIS870-Golden-Interstar-870-Xpeed.html
Vladim (91)|7.10.2009 09:14
Děkuji za zprávu.
Tim končím.
Vladim
Vladim (91)|16.10.2009 07:33
Ještě se vracím k tematu.
Podle Pitomec jsem udělal následující.
Uvedený DVR Panasonic jsem doplnil CW modulem, doplatil si SkyLink neb jsem měl starou kartu, zasunul obojí do DVR, propojil DVR se satelitem koaxem a s TV kabelem HDMI a naladil. Software v Panasonicu je v angličtině, to nevadí. Ovládání obou přistrojů se povedlo zavést jedím ovladačem a to od DVR a funguje vše bezvadně. Obraz velmi dobrý, formáty se regulují automaticky, jde to tedy jak má být. Nahrávání TV programů funguje.
Tím mu děkuji za pomoc.

Nyní další technický dotaz. Vzadu na DVR je LNB OUT a v manuálu je napsáno = Průchozí výstup z LNB. Znamená to, že mohu starý STB od SkyLinku, který mně nyní zbývá, napojit koaxem v jiné místnosti a tam sledovat druhouTV ? Tím bude mít ladění menu z tohoto STB nezavislé na Panasonicu ? (Samozřejmně jen stanice. které tam přes SkyLink kartu jdou.)
Jde jen o to, že je třeba hokej na TV4 a manželka má něco jiného na CT1.