Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Budoucnost DivX

Simona (150)|11.9.2006 21:29
Mám doma přehrávač Panasonic (asi S29), který nepodporuje DivX. Chci se zeptat jestli má DivX nějakou budoucnost, jestli má smysl kupovat ještě jeden přehrávač s DivX. Děkuji za odpověď.
vlada (3470)|11.9.2006 21:46
Simona
Jestli chceš podporu MPEG-4 ASP, si musíš rozmyslet sama. Budoucnost má MPEG-4 ASP mnohem větší než DVD-Video (tedy MPEG-2). Blu-ray a HD DVD používají novější MPEG-4 AVC, ale určitě budou umět i MPEG-4 ASP (DivX, XviD).

Ale jestli žádný videa v MPEG-4 nemáš, tak to asi pro Tebe nemá smysl.
ODSakEda (2278)|11.9.2006 23:10
No alespon přítomnost v něm již jistě je! Nelze snad ani koupit DVDvideoplayer bez podpory MPEG-4 (DivX, XviD a j.) a to ani od renomovaných značek! Proč jej tedy všeci výrobci inplantují, když je dle některých takyodborníků přes video, nanic?!
-Obecně vzato, je MPEG-4 (např. AVI/Dix) PC forma dig. souboru a PC je fenomén a bude zde ještě nějakej ten rok, a kdo nepodporuje PC formy at již hudby či videa, ten neuspěje!
- Dle této úvahy si dovolím odhadnout (spekulativně samo), že AVI/DivX, XviD se nevyhne analogického vývoje i u HDVidea! Kdy nejprve se na to výrobci vyfláknou, ale trh je nemilosrdný! Požadavek bude, vidět opět krom nějakejch náhledů videa i obsah jakejchkoliv PC souborů na BR či HD-DVD mediu i na stolním playeru! Jako si to na dvakrát prodělalo DVDvideo, kdy k nelibosti monopolům ála Hollywood, čínské playery viděli přímo soubory i složka s podsložkami (root) na mediu DV+-R, podobně jako ve windows v PC 8-)
Ukázka http://sweb.cz/HDV1/Misty.avi (jde jen o ilustraci s jen datovým tokem jen 3Mbit/s, popřípadě ještě kodek zde: http://sweb.cz/HDV1/KodekyVideo/ ), jak již dnes lze bez investice(!) sledovat video ve vyšším rozlišení (HD Video) a když jej vypálíte na DVD prostě jako data (bez zdlouhavého přepočtu a převodu do nějakého speciálního formátu...), půjde zatím alespon šířit na současném mediu (až 2h!) a přehrávat alespon na PC -toto ale časem vynutí i možnost přehrát jej i na "stolním" videoplayeru! :-D
vlada (3470)|12.9.2006 00:25
Některý stolní přehrávače (např. Kiss) už umí i MPEG-4 ASP až do rozlišení 720p.
ODSakEda (2278)|12.9.2006 09:56
[quote=vlada]Některý stolní přehrávače (např. Kiss) už umí i MPEG-4 ASP až do rozlišení 720p.[/quote]
To je :-) :-D 8-) ! A pročpak vůbec se tím zabejvaj výrobci (myslím i MPEG-4 u DVDvideo a již i renomovaní výrobci nevyrábí ne-Divixový player!), když mě napadá hlavně Clee, že video i HD Video do AVI dělám jen já, jako blázen??? 8-)
(pro ilustraci ukázečka z Brna ze Svatoboje a skupinou MistyWays, alespon s malým dat. tokem- http://sweb.cz/HDV1/Misty.avi )
Vladimirek (16)|12.9.2006 15:20
a ktere prehravace podporuji MPEG-4 ASP? U zadneho jsem to zatim nevidel nebo se to ozancuje nejak jinak?
vlada (3470)|12.9.2006 15:59
Vladimirek
MPEG-4 ASP je formát, jaký vytváří kodeky DivX, XviD, 3ivX, LMP4, Nero Digital atd. Výrobci přehrávačů to většinou označují jako podpora DivX (protože to je mezi laiky nejznámější MPEG-4 ASP kodek). Navíc žádný přehrávač nemá podporu MPEG-4 ASP stoprocentní, proto se to tam bojí napsat.
Vladimirek (16)|13.9.2006 18:25
Kdyz je v avi souboru zvuk ve formatu 5.1 a chci ho takto dostat do receivru, co musi stolni dvd prehravac obsahovat za funkci, aby to fungovalo? Jak se jmenuje ta funkce? Diky za odpoved.
vlada (3470)|13.9.2006 19:24
Vladimirek
Musí mít dekoder formátu zvuku. 5.1 zvuk může být MP3, AAC, Vorbis, AC3 nebo DTS. Každý DVD přehrávač má dekoder AC3 a u AVI najdeš 5.1 zvuk téměř vždy právě v AC3 formátu. Takže každý DVD přehrávač by měl umět přehrát 5.1 zvuk u AVI (pokud umí AVI).

Není to tedy žádná speciální funkce, přesto to některý přehrávače nepochopitelně neumí. Obvykle se tohle označuje jako podpora AC3 v AVI. Ale jak jsem psal, vzhledem k tomu, že to je standardní věc, tak se to často ani nepíše.
Vladimirek (16)|13.9.2006 20:13
dekuji za odpoved. Porad marne patram po tom pravem prehravaci, aby umel cist vsechny formaty DivX a Xvid a bojim se, ze za rok budou dalsi formaty a prehravac si s nimi neporadi a tak premyslim jestli neni lepsi reseni pocitac misto prehravace.
vlada (3470)|13.9.2006 20:26
Vladimirek
Neexistuje žádný formát DivX ani formát XviD. Je to formát MPEG-4 ASP. DivX a XviD jsou kompresory videa do tohoto formátu, jsou to pouze ty 2 nejznámější z mnoha.

Poměrně brzy se začne používat formát MPEG-4 AVC, ale ten dneska umí pouze minimum přehrávačů.

Pokud chceš přehrávač, který zvládne jakýkoliv formát, tak takový existuje pouze jeden - PC.

Doporučil bych Ti přečíst si můj článek o formátech videa - http://jech.webz.cz/formaty.php
ODSakEda (2278)|13.9.2006 23:59
[quote=vlada]Vladimirek
Pokud chceš přehrávač, který zvládne jakýkoliv formát, tak takový existuje pouze jeden - PC. [/quote]
MOJE řeč! :-)
mirekv (7169)|14.9.2006 01:05
Blbost.
Vladimirek (16)|14.9.2006 07:32
[quote=mirekv]Blbost.[/quote]
tak zkus poradit nejakou znacku a model, diky
Atkins (447)|14.9.2006 07:55
Neporadi - i kdyz takovy DreamBox se spravnym "image"...no ale to uz je taky takove jako PC i kdyz PowerPC :-E
AleK (814)|14.9.2006 14:11
[quote=Atkins]Neporadi - i kdyz takovy DreamBox se spravnym "image"...no ale to uz je taky takove jako PC i kdyz PowerPC :-E[/quote]

jj dream toho svede hodně ale nepodařilo se mi po dreamu pustit video s pc divix-xvid.... i když by to udajně umět měl :-E