Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání vhs prosím o radu

slava68 (43)|11.9.2006 19:40
10.9 Mám Pinnacle 10.6 a tv kartu Leadtek Winfast 2000 expert.Zkoušel jsem nahrávat tv program přes tv kartu přímo do Pinnacle.Problém je
s obrazem,který je takový vlnitý/vodorovné pruhy/ už v náhledu nahrávání. Ve winfastu je obraz ok. Poradí mi někdo kde je chyba???Díky Sláva
11.9 Díky za rady,asi se opravdu nesnáší.Chtěl jsem si převést vhs na dvd.Budu si muset nechat odblokovat dig, kameru a přes ní to dát do pinnaclu.Zkoušel jsem z videa do winfastu propojit cinchema a nahrát jako cvbs různý kpbs i 8500 ,ale není to ono jako puštěný z videa do tv.Sláva
11.9 Ještě jsem to teď zkoušel v Nero vission a dělá mi to taky.Jakmile jsou nějaký pohyblivý scény tak se obraz rozjíždí /proužkuje vodorovně/ nastaveno v neru formát avi bez komprese 720x576 . Když dám malý rozlišení tak je to lepší,ale chci to potom dát na dvd.Dá se ještě něco nastavit jinde? Dělá někdo v nero vission jaký máte nastavení? Díky Sláva
Foolproof (2713)|11.9.2006 20:59
Cosi jsem regoval jinde.

AŤ použiješ třeba 100 programů, pořád to jede na ten stejný driver a stejný source filtr a další, pokud ten použitý program se na dané zařízení nespecializuje a nemá vlastní.
jaromir9909 (269)|11.9.2006 21:05
[quote=slava68]...Jakmile jsou nějaký pohyblivý scény tak se obraz rozjíždí /proužkuje vodorovně/ nastaveno v neru formát avi bez komprese 720x576 . Když dám malý rozlišení tak je to lepší,ale chci to potom dát na dvd.Dá se ještě něco nastavit jinde? Dělá někdo v nero vission jaký máte nastavení? Díky Sláva[/quote]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2025
http://jech.webz.cz/deinterlace.php
hicadsum (22)|14.9.2006 15:16
nahráváš z videa VHS do počítače přes TV kartu - anténní vstup, jestli jsem správně pochopil? To nebývá zrovna HQ řešení, ale obvykle to ujde-taky jsem to dělával... A stran zachytávání - virtual dub je nepřekonatelný a nadčasový nástroj s přísl. filtry celkem univerzální. Vzhledem k tomu, že je zadarmo bych to vyzkoušel. Pokud je ale opravdu problém v ovládačích, stejně to nepude... Samo, že kontejner bude .avi, kodek optimálně Huffyuv-taky zadarmo-a pak už to chce jen trochu místa. Ořízneš hnusnej spodek-filtr, pak to převedeš na mpeg-2 - taky to jde zadarmo - a v authoringovém programu uděláš dvd - DVDauthorGUI je zadarmo a s hezkým GUI :-). Trochu delší, ale levné a velice kreativní, výsledek bude přesně podle tvojich představ. Osobně ale upřednostňuji DivX6.1, DVD rekordér, který nepřehrá DivX bych nekupoval...
A všechny ty skvělé komplexní authoring. prog. á la Pinnacle Studio apod za fůru pěnez, přetékající témeř libovolně velikou pamětí, reagující se šílenou latencí v nechutné, vizuálně přemrštěné podobě, vypisující také aktuální horoskop s možností vedení menstruačního kalendáře za těžké prachy bych nebral ani zadarmo!
StD (8612)|15.9.2006 18:12
:-D :-E :-D
Ivo Mašek (10205)|15.9.2006 18:23
[quote]nahráváš z videa VHS do počítače přes TV kartu - anténní vstup, jestli jsem správně pochopil? To nebývá zrovna HQ řešení, ale obvykle to ujde-taky jsem to dělával... [/quote]
Tazatel má tuner, ke kterému je dodáván "kombajn". Antenní vstup nebude vůbec používat. (byl by to krok zpět)