Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ruseni zvuku pri nahravani

Fin (3)|2.9.2004 08:52
Zdravim,
koupil jsem si nedavno TV-kartu WinFast 2000XP Expert. Vsechno chodi uplne sqele, akorat nastane problem se zvukem pri nahravani jakehokoli TV programu, kdy se do vysledneho zvuku "pridaji" i ruzne rusive zuky, ktere pripominaji harddisk pri ukladani, nebo nejakou jinou cinnost pocitace :-?
Vznika to v pripade, ze nahravam do MPEG2, pri kterem je zvuk v MPEG1 Audio Layer II (vykon procesoru na 100%). Pokud nahravam video bez komprese a zvuk napr. do MP3, je vsechno v pohode (vykon procesoru na 45%). Dalsi veci je to, ze to ruseni neni slyset pri samotnem nahravani, ale pouze pri poslechu vysledneho MPG souboru...
Zkousel jsem uz prehodit kartu do jinych slotu, dokonce jsem zkusil i jiny lepsi zdroj, ale zatim zadny zlepseni.
Nesetkal jste se nekdo nekdy s podobnym problemem? Budu rad za kazdou radu... Diky.

Jeste moje konfigurace: Zakladni deska Soltek, procesor Celeron 1.7, 256MB RAM, Soundblaster 5.1, grafika GF 5200FX, Win XP SP1.
maggo (32)|14.9.2004 17:05
Jo, taky mam ten problem. Mam Leadtek DV2000. Doma mi to nedalala, ale vzal jsem ji do prace a po nahrani at uz jakymkoliv kodekem (PCM, MP-3, MP-II) tam je ruseni az piskani. Doma mam Athlona 1700, v praci P-4 1900. Muze nekdo poradit, od ceho by to ruseni mohlo byt?

Jeste jeden rozdil oproti domovu mam - v praci ma UPSku. Ma to vliv?
maggo (32)|15.9.2004 12:26
Tak jsem tam vrznul externi zvukovku SB Live! a ruseni neni... :-)
Holt on-board zvukovka asi neni to prave orechove.
Miuvek (858)|15.9.2004 14:19
Integrované zvukovky = :(( :(( :-((( :-((( :-k :-k :-k

V práci mám taky integrovanou zvukovku a cvrká ve zvkuku při pohybu myší - no comment
Bask (53)|16.9.2004 15:53
Ha, ha... tak to je prave to, co som uz pred casom neuspesne riesil na TV freak-u. Tesi ma, ze nie som sam. Zalozme si klub! Klub ludi, ktorych trapia najroznejsie systemove zvuky na pozadi. Fakt neviem, ale co sa uz da cakat od kombinacie creative-AMD-VIA...
Anonymous (825)|16.9.2004 16:58
Creative snad není kompatabilní s ničím, [color=red]JEDEN VELIKY SMEJD[/color] !!!
ladarozan (17)|21.9.2004 06:08
tak tohle se zvukem mě zaujalo před lety. když jsem přišel k zachytávání.
Pravidelné pukání ve zvuku vadilo a tak jsem poslouchal, kudy to leze. Když se otevře zvukový panel - mixpult, tak se dají vypínat jednotlivé vstupy. A tak jsem zjistil, že to rušení leze se zvukem s TV karty a ještě, že je závislé na stavu myši. Pokud jsem stisknul myš na horní liště okna a přetahoval, tak to přestalo !! Jednou jsem měl spuštěný zároveň softwarový osciloskop a bylo krásné ticho. Tak jsem vymyslel jednoduchý způsob, jak proudové výkyvy v PC vyrovnat. Zkuste také.
Otevřete zápisník a napište řádku a.bat a uložte jako a.txt, pak přejmenujte soubor na a.bat a spustťe jako minimalizovaný. A co teď zvuk - zlepšil se? U mě jo a tak to používám trvale. Blíž to nevysvětlím, říká se tomu tuším recursivní volání procedury. Tak jsem zvědavý, komu tohle pomůže.
JendaLinda (11)|27.9.2004 21:07
Taky jsem měl problémy s rušením zvuku z této TV karty. Jakmile jsem ale vypnul integrovanou zvukovku AC97 a nainstaloval jsem SB Live 5.1, tak je zvuk v pohodě. :-) Integrované zvukovky jsou prostě na nic.
Brko (201)|28.9.2004 07:30
Zvukovku AC 97 na základní desce mám a při zachztávání mi zvuk nečiní žádné problémy. Takže integrovanou zvukovkou to nebude.