Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDR-HC1E vs. HDR-HC3E

santo (46)|11.9.2006 14:51
Jaky je vas nazor na tyto kamery od Sony? V cem se lisi? Uvazuju o koupi jedne z nich a nemuzu se rozhodnout.
Fantas! (3016)|11.9.2006 20:33
santo
zase tu promluvil nekdo, kdo ma sve zkusenosti... :-k :-I
Prosim te hlavne ho neposlouchej! Stahuj si videa, ktere jsou na netu volne a sam se rozhodni na zaklade ukazek! Ja mam HC3 a muzu te ubezpecit, ze do blata muzes slapnout tak akorat pokud pujdes do toho, co ti radi Pitomec! Navic HC3 ma velice kvalitni i rezim SD, tedy kdyz bude pozadavek, nemusis se bat a jednoduse prepnes do tohoto Shit Detail rezimu. Navic tato kamera je v horsim osvetleni na tom nesrovnatelne lip, nez ty trojcipy ve stejne cenove relaci... 8-)
Pitomec (10211)|13.9.2006 07:21
Ona je tragédie, když se amatér s ručkou (a ještě točící v HDV) snaží na toho profíka hrát - a o to tady jde. On ten profík má totiž k dispozici ještě celou řadu dalších věcí (mimo kvalitní techniky a zkušeností), např. vícekamerový záznam, takže přece jenom ten výsledek je o něčem jiným (ale to většina těch "rádobyprofíků" s ručkou v ruce nerada slyší...) :-)
Saxel (2279)|13.9.2006 08:37
Fantas!
Jaký je u HC3 stabilizátor? Optický nebo softwarový? A pracuje dobře?
Jak se ti dělá s ovládáním na daktylu?
Můžeš nějak stručně shrnout své zkušenosti (plusy a mínusy) z práce s touto kamerou?
Díky.
Fantas! (3016)|13.9.2006 09:34
Saxel
1) HC3 ma stabilizator elektronicky. Ma rozliseni 4MPx a pro video pouziva 2MPx a tedy ma dost velkou rezervu, aby tuto stabilizaci nemel na ukor kvality. To dokazuje i muj test, pokud vypnu stabilizator, tak se kvalita obrazu vubec nezmeni. Ano stabilizator pracuje dobre!

2) Ovladani na daktilu me vyhovuje a lezu do nej jen vyjimecne. Pri toceni me staci ovladat expozici a ostreni. Na to je jeden ovladaci roler s aktivacnim tlacitkem. Kdyz pridrzim kratce toto tlacitko, tak se mi ukaze volba vyberu expozice, ostreni, korekce bile nebo dalsi jakasi volba na kterou si ted nemuzu vzpomenout. :-) Tedy na daktil vubec nemusim sahnout pri toceni. Vzdy tedy muzes mit vybranou jen jendu z techto 4 voleb, kterou ovladas manualne tim, ze jen tuknes na aktivacni tlacitko a zacnes tocit rolerem. Tady je jedna vec nedomyslena ze strany Sony. Jako by si uvedomovala, ze je za malo penez v teto kamere hodne muziky a proto toto manualni tlacitko s rolerem umistila do predu kamery k objektivu a pokud vyklonim LCD, tak mi pri jeho vytoceni pro pohled 45 stupnu z hora je znemozneno se k tomuto tlacitku dostat, ale mirnym vytocenim lze toto zvladnout. Fakt des! :((

3) kamera prepaluje pri ostrem slunci pokud nedam korekci AE -2 až -3. Toto ale lze vychytat, kdyz si rozmyslis spravne zaber a trochu se s kamerou zzijes, pak ani tato korekce neni nutna. Ja si myslim, ze uz jsem tento problem zvladl a to jsem ji chtel puvodne prodat... Nadruhou stranu kamera dost slusne zvlada lowlight!!! A to si myslim je dost dulezity aspekt pri vyberu kamery.

4) DV rezim teto kamery je vyborny a neda se srovnat s tim miniDV panakem, co jsem mel pred tim v hodnote 16 000Kc.

5) HDV datovy tok je dostatecny na bezne zabery a nemej strach z vylozene viditelnych artefaktu MPEGu. Jedine, kde jsem videl toto byl jeden zaber na vodu, kdy se skutecne mrskala nehorazne hladina s mnoha odlesky. Ale toho jsem si vsiml z 10 cm u 20 palcoveho monitoru 16:10. U SD vidim ty silene ctverecky z 3 metru a to na jakemkoliv zaberu. :-D

6) Nema vstup pro micrak pres klasicky jack 3.2. Jen pres inteligentni patici. Proto je nutne pocitat s tim, ze si pripadne budes muset dokoupit mikrak a tim ziskas patici, na kterou uz muzes napajet a dodelat si co potrebujes. Na netu jsou opravdu zajimave navody jak si HC3 vymakat a ja sam podle nich jedu a musim rict, ze jsem uz hooodne usetril. (ramenni operka, redukce z inteligentni patice na sanky, svetlo, atd...)
Tady je ta redukce jeste nenafikana cernou barvou...


7) Zvuk u kamery se dost meni frekvencne pri vytoceni. Staci aby nekdo mluvil trochu dal a je zvuk takovy stredovy zatimco blizko z boku je presne takovy, ktery si predstavuju. Muj predchozi panak si myslim zvuk zvladal lip a proto si ted delam externi mikrak, ktery uz v prvnich mych testech, kdy jsem zkousel jednotlive L a P kanaly zatim oddelene, vypada hodne nadejne!
Jinak tak vypada zvuk jejiho mikraku pri koncerte:
Vyhulene to bylo fakt nechutne a natacel jsem to cca z 15m pred podiem.
http://www.fantas.ic.cz/miranda/KoncertHC3.mp3
toceno starym panakem:
http://www.fantas.ic.cz/miranda/KoncertPanasonic.mp3
Tady je spousta ukazek co se da na HC3 dodelat... :-)
http://www.fxsupport.de/07.html

8) kamera je lehka a velice dobre pasuje do ruky.

9) 200snimku/s je semtam taky dobra volba ale pocitej s kvalitou dle me jeste horsi v rozliseni, nez je DV Pal 720x576.

10) telemakro je hodne povedena funkce, ale musis od objektu patricne odejit, abys ho zachytil cely.
Kdyz si na neco vzpomenu, dam vedet...

Jinak celkove muzu kameru rozhodne doporucit!
Saxel (2279)|14.9.2006 09:45
[quote=Fantas!]
2) Ovladani na daktilu me vyhovuje a lezu do nej jen vyjimecne. Pri toceni me staci ovladat expozici a ostreni. Na to je jeden ovladaci roler s aktivacnim tlacitkem. Kdyz pridrzim kratce toto tlacitko, tak se mi ukaze volba vyberu expozice, ostreni, korekce bile nebo dalsi jakasi volba na kterou si ted nemuzu vzpomenout. :-) Tedy na daktil vubec nemusim sahnout pri toceni. [/quote]
Že by u Sony dostali rozum? Nějak jsem si neuměl představit, jak bych při natáčení ještě hledal na displeji ty základní manuální funkce. Přidaný roler je určitě dobrá věc.

[quote]3) kamera prepaluje pri ostrem slunci pokud nedam korekci AE -2 až -3. ... ... Nadruhou stranu kamera dost slusne zvlada lowlight!!! A to si myslim je dost dulezity aspekt pri vyberu kamery.[/quote]
I pro mě je důležité, jak si kamera poradí s nižším osvětlením. V tom mají pořád navrch jednočipovky (při shodné velikosti čipu).

[quote]6) Nema vstup pro micrak pres klasicky jack 3.2. Jen pres inteligentni patici.[/quote]
To je vyčůranost výrobce. Tím nutí zákazníka koupit další jeho výrobky, ale šikovný zákazník si taky umí poradit - viz např. ta redukce na standardní sáňky. Taky by mě zajímalo, jak vypadá ta ramenní opěrka pro takhle malou kamerku.

[quote]9) 200snimku/s je semtam taky dobra volba ale pocitej s kvalitou dle me jeste horsi v rozliseni, nez je DV Pal 720x576.[/quote]
Jak to vlastně funguje? To v tomto režimu musíš natočit tu sekvenci samostatně nebo to lze zapnout v průběhu natáčení? Kamera přece musí dostat čas na uložení zpomalené sekvence na pásku.

Jinak díky za všechny ty informace k věci, dostáváš hvězdičku. V poslední době to tady ve fóru dost upadá, samý plky o ničem. Člověk je rád, když narazí na příspěvek, kde se něco dozví :-((
Fantas! (3016)|14.9.2006 10:07
Saxel
-operku vyfotim, je to jen zatim prototyp nevabneho vzhledu, ktery zatim testuji a pak mu dam vyslednou podobu...

-rezim 200 snimku/s se musi zvolit z daktilu a pak zachyti 3s a z bufferu uklada na pasek. Ale jak rikam, kvalita je slaba, kdyz uz si zvyknes na HDV rozliseni a navic je slaba i vuci PalDV...

-jinak souhlas, v posledni dobe je to tu, co se hodnotnych prispevku tyce, slabe... :-G
santo (46)|17.9.2006 03:10
Spolu s kamerou si chci taky koupit novej pocitac, tak bych se tu chtel zeptat, jakou (minimalni) konfiguraci mi pro bezproblemovy, plynuly strihani HDV videa doporucite.
Fantas! (3016)|17.9.2006 11:38
santo
v dnesni dobe rozhodne Intel Core2Duo!
Alf (888)|17.9.2006 13:44
[quote=Fantas!]santo
v dnesni dobe rozhodne Intel Core2Duo![/quote]Přesně tak. Diskutovalo se o tom tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=9443
santo (46)|17.9.2006 14:37
Ok. A kolik MB pameti minimalne? :)
Alf (888)|17.9.2006 15:29
2x1024 - taktování a časování podle peněženky :-)
cat5_cross_100_both_103.gif krizeny_120.png
santo (46)|17.9.2006 15:51
Ty brdo, ted jsem koukal na ty ceny tech komponentu, co jste doporucovali tomu clovekovi v tom linkovanym klubu, a malem jsem spadl ze zidle. Mym planem bylo koupit pocitac (bez monitoru) v cene kolem 15 tacu, tak to asi na strih HDV videa netaci, co? :)
santo (46)|17.9.2006 15:57
Koukal jsem na kompletni pocitace tady
http://www.agen.cz/main.php?act=showcomp&id_cat=318
Dalo by se z toho neco v cene do 20 tacu pouzit? :)
Pitomec (10211)|17.9.2006 16:11
Ne.
santo (46)|18.9.2006 14:28
nazor vsech?
Pitomec (10211)|18.9.2006 16:17
Ano.
Alf (888)|18.9.2006 19:37
Nemám rád, když někdo mluví za mě, ale tentokrát s Pitomcem souhlasím. Jestli chceš skutečně stříhat HDV bez problémů a plynule, zapomeň, že existuje i jiný procesor než C2D.
Pitomec (10211)|19.9.2006 00:43
Málokdy si dovolím mluvit za všechny, ale PC do 20t. (pro bezproblémovou plynulou editaci HDV) se prostě koupit nedá.
Fantas! (3016)|19.9.2006 08:52
Ja si dovolim tak trochu oponovat. Pokud nebude ve V7 pracovat s m2t streamy, tak po prevedeni do HD muze bez problemu s plynulym nahledem strihat i s Bartonem 3000+ 1GB RAM.
Samoze rendering je uz pak o necem jinem a jede to 3fps, tedy pokud ti toto nevadi a nemas penize, strihat plynule muzes, ale v momente, jak udelas slozitejsi kompozici, tak budes muset delat RAM rendering daneho useku a proto jdu jiz brzy do C2D...
Modena (1706)|19.9.2006 10:27
[quote=Fantas!] . . . a proto jdu jiz brzy do C2D...[/quote]
:-D Ty, takovej obhájce AMD ? :-E :-E :-E
To je to samý, jako když budu příští rok nucen fandit Raikkonnenovi . . . :-I
ODSakEda (2278)|19.9.2006 12:02
[quote=Pitomec]Málokdy si dovolím mluvit za všechny, ale PC do 20t. (pro bezproblémovou plynulou editaci HDV) se prostě koupit nedá.[/quote]
Souhlas! (Tedy čistě stříhat ano, ale dělat přechody a pod. kudrlinky ve vyspělejších editorech, NE!)
Fantas! (3016)|19.9.2006 12:56
Modena
ja se vzdy drzim u nejlepsiho!

(... a proto Vegas) :-D :-D
Modena (1706)|19.9.2006 13:41
[quote=Fantas!]Modena
ja se vzdy drzim u nejlepsiho!

(... a proto Vegas) :-D :-D[/quote]
https://www.tvfreak.cz/recenze-prvni-pohled-na-novy-adobe-production-studio-premium/260 :-R :-)-
S tím C2D si už i Ty budeš moci nainstalovat pořádnej soft - [color=red]Adobe Production Studio[/color]
Fantas! (3016)|19.9.2006 14:43
:-D
stayman (12393)|19.9.2006 17:10
Treba si ratat, kolkokrat spadne :-D
Alf (888)|19.9.2006 18:19
[quote=Modena][quote=Fantas!] . . . a proto jdu jiz brzy do C2D...[/quote]
:-D Ty, takovej obhájce AMD ? :-E :-E :-E
To je to samý, jako když budu příští rok nucen fandit Raikkonnenovi . . . :-I[/quote]Nebo já Ferrari :-G
Fantas! (3016)|21.9.2006 19:07
yozefb a Saxel
tady je ta operka, jak jsem slibil. Zatim je to des, ale nekdy, jak bude cas, tak ji dodelam i esteticky. S jeji funkcnosti jsem nadmiru spokojen, zabery co jsem naposledy tocil jsou i pri nazoomovani klidne... 8-)



Vazi presne 12 dekagramu :-)
yozefb (684)|21.9.2006 20:15
Fantas!

ta zadna cast nie je zbytocna ? ved kameru opieras hlavne o prednu cast ramena...
Fantas! (3016)|21.9.2006 20:18
yozefb
no to jsem mel puvodne, ale porad jsem musel tlacit proti ramenu kameru a to bylo znacne unavne. Ted si ji nasadim na rameno a ona se mi na nem zaprici. Tak se o kameru mohu jemne opirat a tim me neboli ruka a zabery jsou klidne i po pulhodine...
yozefb (684)|21.9.2006 20:20
:BB: