Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD-RW - format error / kamera sony

imported_KILLER_shw (16)|10.9.2006 17:32
Mam taky problem ze natacal som nejake veci v DVD-VR mode na DVD kamere sony, vsetko bolo ok . potom som vytiahol DVD-RW disk dal do DVDromky a neslo taq som dal s5 do kamery ze ho teda FINALizujem a zahlasilo mi FORMAT ERROR, pritom som s tym dvd nic nerobil taq nexapem co sa stalo len taq nejde z neho citat. ako tie video data z toho dostat nerad by som o to prisiel diki
Pitomec (10211)|10.9.2006 18:22
DVD-VR se nefinalizuje - je to totéž jako DVD-RAM. V PC to načteš třeba softem Ulead Movie Factory a můžeš z toho pak vyrobit normální DVD-Video.
imported_KILLER_shw (16)|13.9.2006 12:23
[quote=Pitomec]DVD-VR se nefinalizuje - je to totéž jako DVD-RAM. V PC to načteš třeba softem Ulead Movie Factory a můžeš z toho pak vyrobit normální DVD-Video.[/quote]

To mi je jasne lenze problem je ze to co som tam mal natocene tam proste neni nejako to zmizlo, ani kamera to nevie nacitat hned mi zahlasi ci xcem dvd formatovat (co nexcem) asi sa nejako TOCka poskodila alebo neviem...data su tam len ako ix dostat odtial? lebo neni mi jasne co sa vlastne stalo nic som s tym dvd nerobil a same od seba toto...
Pitomec (10211)|13.9.2006 22:39
Pokud to nepřečte ani kamera a ani PC, tak máš smůlu - a příště se orientuj na kamery v systému DV, kde toto nehrozí.
imported_KILLER_shw (16)|14.9.2006 12:12
[quote=Pitomec]Pokud to nepřečte ani kamera a ani PC, tak máš smůlu - a příště se orientuj na kamery v systému DV, kde toto nehrozí.[/quote]

doteraz sa mi to nestalo a mam ju uz 2roky...no asi bude najlepsie kameru s HDD DV je na nic..
Pitomec (10211)|14.9.2006 15:34
Právěže HDD je u kamery na nic (v home podmínkách), protože co s tím pak? Na DV pásce to zároveň slouží jako archiv.
ODSakEda (2278)|14.9.2006 20:33
[quote=Pitomec]DVD-VR se nefinalizuje - je to totéž jako DVD-RAM. V PC to načteš třeba softem Ulead Movie Factory a můžeš z toho pak vyrobit normální DVD-Video.[/quote]
- Finalizuje!
- A je riziko jej vyndavat nesfinalizovaný!!! A je jasný že to DVD-ROM PC nepřečte.
- K DVD-RAM (Panasonic) má DVD-RW (SONY) daleko!
Pitomec (10211)|14.9.2006 22:19
Na DVD-RW v režimu DVD-VR jsem nikdy nic nefinalizoval...
imported_KILLER_shw (16)|15.9.2006 13:12
[quote=Pitomec]Na DVD-RW v režimu DVD-VR jsem nikdy nic nefinalizoval...[/quote]

finalizujes ked dvd neni nahrate uplne do konca...ak hej finalizuje sa to same, alebo to finalizovat ani netreba.

len stale neriesime moj problem ako tie data z toho dostat?
Pitomec (10211)|15.9.2006 13:19
Finalizuje se DVD-Video a ne DVD-VR. To je trochu něco jinýho a vůbec to nesouvisí s tím, jestli je nahraný až do konce nebo ne...
imported_KILLER_shw (16)|16.9.2006 12:25
[quote=Pitomec]Finalizuje se DVD-Video a ne DVD-VR. To je trochu něco jinýho a vůbec to nesouvisí s tím, jestli je nahraný až do konce nebo ne...[/quote]

ale finalizuje...inak z toho nic do pc nestiahnes, aspon u mojej sony to taq funguje. ked neni finalizovane proste ho nenacita
Pitomec (10211)|16.9.2006 12:35
Naposledy: Na DVD-RW médiu je nahrávka v DVD-VR režimu stejná jako na DVD-RAM, tj. soubor s příponou .vro, který obsahuje záznam. A nikdy jsem nic nefinalizoval. Samozřejmě v PC je potřeba mít soft, který tento soubor naimportuje, a to je třeba Ulead Movie Factory.
Finalizuje se DVD-Video, což vytvoří standardní adresáře Audio_TS a Video_TS (kde jsou soubory s příponou .ifo, .vob a .bup).