Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vypalenie image APE

Jana_tvf (11)|10.9.2006 13:35
vypalenie image s koncovkou APE..kto pomoze?skusala som nero ,cd clone ,alcohol...a nic..skusala som Foobar2000...lae iba v tom prehravam..neviem s tym pohnut...DIKY :-)
Jana_tvf (11)|10.9.2006 13:41
uz som sa docitala ,ze programom...Monkey's Audio ,kto s tym ma ake skusenosti???
,,MAM uz to prekonvertovane..do wave..ale potrebujem to posekat...mam to ako celok wave?...pomoze mi niekto ???diky
leo (345)|10.9.2006 19:32
Ape je bezeztrátová komprese zvuku od Monkey audio. Pokud jsi to dekomprimovala do wav, tak to máš připraveno pro vypálení jako audio CD. V této chvíli to můžeš vypálit libovolným vypalovacím programem. Pokud to chceš rozdělit na více souborů (písniček), můžeš použít libovolný audioeditor , například Audacity, Nero wave editor (je součástí Nera) či lepší Adobe Audition...
Atkins (447)|10.9.2006 22:25
Nove programy, zda se umi i rozdelit na jednotlive tracky automaticky :-)
Jana_tvf (11)|11.9.2006 18:40
Dakujem Nero wave editor poznam velmi dobre,...ale nieco aby to automaticky rozdelilo..by som chcela ...ako tie,, Nove programy,, nejaky nevelky programcek...diky :-!!!
vlada (3470)|11.9.2006 19:12
Jana> Vypálí to nejlíp a nejsnáz freeware program Burrrn. Máš k tomu i CUE sheet? Pokud ho nemáš, tak to nepůjde nijak rozdělit. Ale taky je možnost dohledat ten CUE na internetu. Kdyžtak mi napiš, co to je za album, a já se pokusím jej najít.

Pokud netušíš, co to je CUE Sheet, alespoň pár vět o něm najdeš na mých stránkách - http://jech.webz.cz/dae2.php.
leo (345)|11.9.2006 19:58
Vlado, už to má ve wavu, ten rozstříhá v čemkoliv.
vlada (3470)|11.9.2006 21:13
leo
To jo, ale Burrrn umí přímo z APE+CUE vypálit CD. Bez jakýhokoliv dalšího zásahu. Je to několikanásobně jednodušší a efektivnější.

Stříhat manuálně WAV neni až tak jednoduchý, jak se může zdát. Respektive to je jednoduchý, ale zdlouhavý. CUE sheet všechno řeší. Umí ho použít třeba i Nero a když máš plugin pro Monkey's Audio, tak to jde i rovnou z APE.
Jana_tvf (11)|11.9.2006 23:20
wav ...tu su odbornici,trosku to zacinam aj chapat..no ja uz som to zacala v goldwave..i ked zdlhave ale ja ten program dobre poznam...no skusila by som ..ale zohnat ten plugin?ale i tak diky :BB:
vlada (3470)|12.9.2006 00:05
Jana
Vždyť tam máš na ten plugin odkaz. Ale pokud nemáš CUE sheet, tak Ti nebude moc platný. Jedině, že bys to chtěla rozsekat na stopy v Nero Wave Editoru. Je mi ale divný, že by někdo měl v .APE celý album a neměl k tomu CUE sheet.

A proto používam Matrošku (MKA), tam jsou kapitoly (stopy) přímo zabudovaný a neni to v žádných externích souborech, který se potom poztrácí. Navíc z toho lze kdykoliv vyextrahovat CUE sheet a audio stream pro vyapálení jako CD.
Jana_tvf (11)|12.9.2006 16:56
siahla som to z emule..no co uz teraz?dokoncim to nejako...diky
vlada (3470)|12.9.2006 21:30
Jana
Napiš mi, co to je a já se pokusim sehnat CUE sheet. Pokud nepůjde sehnat, tak se to bude muset rozsekat manuálně. Nejsnažší je načíst to do Nera (do Wave Editoru) a tam označit začátky stop.
wizzard (447)|12.9.2006 21:58
Ak na tom tvojom subore bolo napisane nieco ako EAC-APE, tak je to robene cez Exact Audio Copy a nasledne komprimovane programom Monkey audio. (nieco ako ZIP). Tako sa zvyknu digitalizovat AudioCD albumy...
Jana_tvf (11)|12.9.2006 22:10
jedna sa o Whitney Houston / The Greatest Hits dvojalbum ano je to tam napisane (Eac-Ape-Log-Covers) ..zacina sa vyjasnievat...ste super chlapci :-!!! len co s tym?urobit to najjednoduchsie..by som chcela ..DIKY
wizzard (447)|12.9.2006 22:34
Rekonstruujes to presne v opacnom poradi, ako to tam mas napisane -
rozbalit s Monky Audio a potom ten WAV nacitas do EAC a v nom si to mozes aj napalit. Ak sa Ti EAC bude zdat narocny na nastavenie CD mechaniky, porad sa s odbornikmi... http://www.cdr.cz/a/3736 :-R

LOG v nazve znamena, ze prilozeny pre informaciu je aj log file EAC z grabovania AudioCD a nastavenie CD mechaniky.

Covers je myslim jasne...hladaj tam nejaky JPG... :-)-
Good Luck
vlada (3470)|13.9.2006 04:13
wizzard
Zbytečně to komplikuješ. Navíc EAC je úplně k ničemu pokud nemáš CUE sheet. To je základ, bez něj se nehneš.

Jana
Stáhni si program CueMaster, ten najde informace o CD na freedb.org a uloží je jako CUE sheet. Musíš si tam najít to CD, které máš. Já jsem jeden CUE sheet pro tebe vytvořil, ale nevím, jestli to je to správné CD. Nejlíp to otestuješ ve foobaru.
wizzard (447)|13.9.2006 18:58
Jana, Cue a APE(Wav) su normalne ulozene v jednom ZIP lebo RAR file, spolu s LOG a covermi, mas trocha smolu, ak si z Emule stiahla len ten APE, nabuduce stahuj vzdy RAR alebo ZIP, potom budes mat viac moznosti aj programov, ako to napalit... :BB:
vlada (3470)|13.9.2006 19:18
wizzard
A nebo MKA, tam to je taky všechno v jednom souboru a navíc to můžu rovnou přehrávat bez rozbalování.... 8-)
wizzard (447)|13.9.2006 22:33
Vlada, ved aj preto som jej poradil, aby sa v tomto obratila na skusenejsich odbornikov, tych moznosti je stale viac a kto ma rychly Net, moze ist po najlepsej kvalite (aj ked ja osobne som uz roznych dovodov u hudby momentalne presial z AudioCD na MP3 format)
Jana_tvf (11)|14.9.2006 16:44
wizzard:
diky,ale z emule uz taham dost dlho ..mam aj dc++..vies ono to bolo ako rar..podla velkosti som vedela ,ze to bude wave,ale nie v takom imige..a ze to bude az taky problem to rozbalit.
vlada:
ten program som stiahla...ale je ten subor..s koncovkou cue ..mam
len co s tym???..potrebujem ten postup

...dakujem vsetkym za rady ...velmi si to cennim :BB:
vlada (3470)|15.9.2006 02:05
Jana

Otevři ten soubor .CUE v nějakém textovém editoru (PSPad, Notepad). Najdeš tam řádku

[code]FILE "Whitney Houston - The Greatest Hits.mp3" MP3[/code]

V těch uvozovkách je název audio souboru ke kterému se CUE vztahuje. Takže v Tvém případě by tam mělo být něco jako

[code]FILE "Whitney Houston - The Greatest Hits.ape" WAVE[/code]

Samozřejmě ten název uprav tak, aby to korespondovalo s Tvým .ape souborem. Potom otevři ten CUE soubor ve foobaru2000 a měly by se automaticky zobrazit stopy toho CD.

Problém je v tom, že CD od Whitney Houston s názvem The Greatest Hits je strašně moc. V programu CueMaster si spusť File -> Import -> Search FreeDB. Tam zadej whitney houston a koukni se, co Ti všechno vypadne. Vyber CD, který chceš, a dvojklikem ho načteš. Potom pomocí File -> Save as uložíš seznam stop jako CUE sheet. Akorát musíš editovat název souboru, jak už jsem Tě instruoval výše.

Ještě jeden dotaz - píšeš, že jsi stáhla RAR. To v něm opravdu ten správný CUE soubor nebyl? Pokud by tam byl, je vypálení toho image otázkou pár vteřin.

Musíš ten CUE soubor nějak sehnat, jinak Ti nezbyde než si to rozkouskovat ručně.
vlada (3470)|15.9.2006 02:06
Jana

Otevři ten soubor .CUE v nějakém textovém editoru (PSPad, Notepad). Najdeš tam řádku

[code]FILE "Whitney Houston - The Greatest Hits.mp3" MP3[/code]

V těch uvozovkách je název audio souboru ke kterému se CUE vztahuje. Takže v Tvém případě by tam mělo být něco jako

[code]FILE "Whitney Houston - The Greatest Hits.ape" WAVE[/code]

Samozřejmě ten název uprav tak, aby to korespondovalo s Tvým .ape souborem. Potom otevři ten CUE soubor ve foobaru2000 a měly by se automaticky zobrazit stopy toho CD.

Problém je v tom, že CD od Whitney Houston s názvem The Greatest Hits je strašně moc. V programu CueMaster si spusť File -> Import -> Search FreeDB. Tam zadej whitney houston a koukni se, co Ti všechno vypadne. Vyber CD, který chceš, a dvojklikem ho načteš. Potom pomocí File -> Save as uložíš seznam stop jako CUE sheet. Akorát musíš editovat název souboru, jak už jsem Tě instruoval výše.

Ještě jeden dotaz - píšeš, že jsi stáhla RAR. To v něm opravdu ten správný CUE soubor nebyl? Pokud by tam byl, je vypálení toho image otázkou pár vteřin.

Musíš ten CUE soubor nějak sehnat, jinak Ti nezbyde než si to rozkouskovat ručně.
Jana_tvf (11)|15.9.2006 08:03
Vlada

ano mam... bol tam ..mna zaujimal ten postup co tu teraz pises...diky..si super :-!!!

uz sa mi to podarilo urobit vo Foobare...takze diky..velmi si mi pomohol..super