Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zachytávání z VHS

sien66 (7)|10.9.2006 10:02
prosím poradí mi jaký program mimo Pinnacle a Nera použít k zachytávání videa z VHS ?? děkuji
Pitomec (10211)|10.9.2006 10:11
No až napíšeš k jakému HW to má být, tak se (možná) dočkáš odpovědi 8-)
sien66 (7)|10.9.2006 11:34
jedná se o externí kartu Pinnacle 700 USB
procesor Athlon 3300+
1 GB paměti
grafika N-vidia Geforce 6600
Pitomec (10211)|10.9.2006 11:43
To je A/D převodník s ovladači napsanými pro Pinnacle Studio, takže dost těžko můžeš použít jiný SW.
sien66 (7)|10.9.2006 11:49
no jen mam problem ze se mi na vyslednem DVD rozpada v nekterych sektorech obraz
Pitomec (10211)|10.9.2006 12:03
Pokud lze grabovat do DV formátu, tak to dělej takto - převod do MPEG-2/DVD lze následně třeba pomocí Canopus ProCoderu 2.
Osobně bych ale radši volil HW A/D převodník Canopus ADVC-1394, který jednak chodí s každou aplikací a druhak i kvalita převodu je nesrovnatelně lepší.
sien66 (7)|10.9.2006 12:17
OK vyzkousim a dekuji za radu
StD (8612)|10.9.2006 19:50
Když už tam máš to Studio, tak si to také zkus do Mjpegu - nainstaloval ti PicVideo versi.
zibo (1)|10.9.2006 20:52
Táto externá karta pracuje aj s AVID LIquid 7 s Realtime Full Output ako Composite taj aj Firewire 1394.
JohnC (35)|22.9.2006 20:32
je lepší převodník Canopus ADVC-1394 nebo dvd recorder co se týče kvality?Skoušel jsem nahrávat z hi8 kamery do dvd rec.LG a hlavně v pohybu je to dost mázlý.
Pitomec (10211)|22.9.2006 23:35
Canopus ADVC-1394 hlavně digitalizuje do DV formátu, zatímco DVD rekordér do MPEG-2.
JohnC (35)|22.9.2006 23:55
ano to vím ale zajímá mě jestli ve finale docílím kvalitnější obraz na dvd.
jestli ten rozdíl stojí za to,přeci dvd rec. má širší využití.
StD (8612)|23.9.2006 00:09
JohnC: To je silně "subjektivní" dotaz odvislý od míry dioptrií momentálně na očích. Pozor, jsou tady silní zastánci Xvidu etc.
snap4_712.jpg snap2_170.jpg snap1_475.jpg
JohnC (35)|23.9.2006 01:02
jednou jsem měl pujčenou 8 digital kameru na převod do DV a záznam byl určitě lepší i po převodu do empegu než z dvd rec.
StD (8612)|23.9.2006 06:34
Tak tohle jsi tedy P. rozhodně neměl dělat(napsat)... :-E :-(( 9-)
Pitomec (10211)|23.9.2006 06:51
[quote=JohnC]ano to vím ale zajímá mě jestli ve finale docílím kvalitnější obraz na dvd.
jestli ten rozdíl stojí za to,přeci dvd rec. má širší využití.[/quote]
U DV formátu je hlavně výhoda v tom, že se dá dobře editovat. Takže pokud digitalizuješ analogovou nahrávku s tím, že ta editace bude potřeba, tak každopádně jít cestou analog>>DV>>MPEG-2. Pokud nic editovat nebudeš, tak je DVD rekordér dostačující (přičemž kvalita třeba Panasonic přístrojů je bez chyby - teď jsem dělal na DVD jeden film uložený v DV, kde SW encodéry vyhořely a z Panasonicu byl výsledek nejlepší).
MikeM (194)|9.1.2007 12:23
2 Pitomec:

chtel jsem si koupit DVD recorder Panasonic Eh65, ale odrazdilo me to, ze bych musel porad neco kopirovat pres placky.
Takze uvazuji o koupi karty Leadtek PVR2000.
Chtel bych se zeptat, jestli je realne obecne z TV kardy do PC dostat stejny obraz jako na DVD recorderu ?
resp. je mozne TV kartu pouzit jako rovnocenou nahradu za DVD recorder ?
Jde mi o to jestli ty tunery na DVD recorderech jsou lepsi nez tahle karta.

predem dik :-)
Pitomec (10211)|9.1.2007 13:08
Jestli TV kartu nebo stolní DVD rekordér, tak to jednoznačně ten rekordér. Pokud chceš něco editovat v PC, tak si pořiď A/D převodník do DV formátu.
MikeM (194)|9.1.2007 13:46
2 Pitomec:

dik za odpoved, mel jsem jednu doma na zkousku a subjektivne jsem mel ten pocit, ze to neni ono. Porad to zkoumam, ale ten zaznam z te TV karty je proste nejaky divny.
Kamarad mi udelal zaznam na nejakem starem Thomsonu a je to proste lepsi.

Jasne,takze recorder a z tvych prospevku co jsem na tomhle serveru od tebe cetl, tak urcite s Panasonicem budes souhlasit :-))) Co Pioneer, ma cenu za nej priplatit ?

"Pokud chceš něco editovat v PC, tak si pořiď A/D převodník do DV formátu." - muzes to nejak zkonkretizovat, nejaky konkretni vyrobek, at se mam ceho chytit.

predem moc dik
Pitomec (10211)|9.1.2007 16:42
Pioneer je taky v pohodě, ale osobně dávám přednost Panasonicu kvůli DVD-RAM.

A/D převodník např. Canopus ADVC-1394 nebo AceDVio (ten je obousměrný, tj. A/D+D/A).
MikeM (194)|9.1.2007 22:45
2 Pitomec:

Tak jsem byl v krame se na ty recordery podivat a prodavac mi rikal, ze ty Pioneery jsou jasne lepsi, ze maji lepsi mechaniku, lepsi prevodniky, takze napr. pri digitalizovani VHS to bude markantni rozdil.
Takze aspon jsem vyradil LG a podobne "znacky" a misto nich tu mame tenhle dvojboj :-)
Co rikas na SIGMAtek, za 10tis s 500GB HDD ?

No ty prevodniky to je cenova bomba, pokud tohle stoji cca 8 tis, tak co si mam myslet, ze je v tech DVD-recorderech za 12 tis a to vcetne HDD, HDMI atd. To musi byt oproti tomu uplny shit.
Pitomec (10211)|10.1.2007 06:44
Na slova prodavače bych moc nedal, protože tomu jde jenom o to prodat modely, ze kterých má největší rejžu. Ale ten Pioneer je s Panasonicem určitě srovnatelný - osobně bych do žádné jiné značky nešel, v pořadí 1. Panasonic, 2. Pioneer (možná ještě v nouzi 3. JVC). Rozhodně bych se obloukem vyhnul noname, kde v případě reklamace ti taky můžou zbýt akorát oči pro pláč - v tomto směru se investice do značkového produktu vyplatí víc než 100%, nehledě na kvalitu A/D+D/A převodníků atd.
MikeM (194)|10.1.2007 09:09
[quote=Pitomec]Na slova prodavače bych moc nedal, protože tomu jde jenom o to prodat modely, ze kterých má největší rejžu. Ale ten Pioneer je s Panasonicem určitě srovnatelný - osobně bych do žádné jiné značky nešel, v pořadí 1. Panasonic, 2. Pioneer (možná ještě v nouzi 3. JVC). Rozhodně bych se obloukem vyhnul noname, kde v případě reklamace ti taky můžou zbýt akorát oči pro pláč - v tomto směru se investice do značkového produktu vyplatí víc než 100%, nehledě na kvalitu A/D+D/A převodníků atd.[/quote]

takze myslis, ze A/D D/A prevodniky maji na stejne urovni Pioneer a Panasonic ?
Je pravda, ze i Pioneera je v popisu uvadeno, ze ma nastaveni pro odstraneni sumu, pak nejake musiho sumu atd. Jde mi asi hlavne o kvalitu zaznamu. Kdyz kouknu na technicke parametry, tak Pioneer ma D/A video převodník 108MHz/10 bitů ale panasonic ma 52 MHz/12bit, je v tom nejaky rozdil a ktery je lepsi ?

Ja osobne mam VCR Panasonic a jsem s nim naprosto spokojen, za cca 5 let jsem s nim nemusel naprosto nic resit, takze jsem take zastancem teto znacky.

Jetse dotaz trochu mimo, kolik ma pozic Panasonic na programovani nahravani, je to 32 ?
A je mozne nastavit nahravani nejakeho poradu PO-PA od-do ale 1. se ma zacit az od 14.1. ?
MikeM (194)|10.1.2007 11:35
[quote=MikeM][quote=Pitomec]Na slova prodavače bych moc nedal, protože tomu jde jenom o to prodat modely, ze kterých má největší rejžu. Ale ten Pioneer je s Panasonicem určitě srovnatelný - osobně bych do žádné jiné značky nešel, v pořadí 1. Panasonic, 2. Pioneer (možná ještě v nouzi 3. JVC). Rozhodně bych se obloukem vyhnul noname, kde v případě reklamace ti taky můžou zbýt akorát oči pro pláč - v tomto směru se investice do značkového produktu vyplatí víc než 100%, nehledě na kvalitu A/D+D/A převodníků atd.[/quote]

takze myslis, ze A/D D/A prevodniky maji na stejne urovni Pioneer a Panasonic ?
Je pravda, ze i Pioneera je v popisu uvadeno, ze ma
Digitální omezení šumu
Omezení komářího šumu
Omezení blokového šumu
atd. Jde mi asi hlavne o kvalitu zaznamu. Kdyz kouknu na technicke parametry, tak Pioneer ma D/A video převodník 108MHz/10 bitů ale panasonic ma 52 MHz/12bit, je v tom nejaky rozdil a ktery je (ciste podle tech cisel) lepsi ?

Ja osobne mam VCR Panasonic a jsem s nim naprosto spokojen, za cca 5 let jsem s nim nemusel naprosto nic resit, takze jsem take zastancem teto znacky.

Jetse dotaz trochu mimo, kolik ma pozic Panasonic na programovani nahravani, je to 32 ?
A je mozne nastavit nahravani nejakeho poradu PO-PA od-do ale 1. se ma zacit az od 14.1. ?[/quote]
Pitomec (10211)|10.1.2007 13:48
[quote=MikeM]takze myslis, ze A/D D/A prevodniky maji na stejne urovni Pioneer a Panasonic ?
Je pravda, ze i Pioneera je v popisu uvadeno, ze ma nastaveni pro odstraneni sumu, pak nejake musiho sumu atd. Jde mi asi hlavne o kvalitu zaznamu. Kdyz kouknu na technicke parametry, tak Pioneer ma D/A video převodník 108MHz/10 bitů ale panasonic ma 52 MHz/12bit, je v tom nejaky rozdil a ktery je lepsi ?

Ja osobne mam VCR Panasonic a jsem s nim naprosto spokojen, za cca 5 let jsem s nim nemusel naprosto nic resit, takze jsem take zastancem teto znacky.

Jetse dotaz trochu mimo, kolik ma pozic Panasonic na programovani nahravani, je to 32 ?
A je mozne nastavit nahravani nejakeho poradu PO-PA od-do ale 1. se ma zacit az od 14.1. ?[/quote]
Při nahrávání je potřeba hlavně kvalita A/D převodníku. D/A převodník pak na reprodukci.

Panasonic nahrává v režimech XP (1hod.), SP (2hod.), LP (4hod), EP (6 nebo 8hod.) a pak v režimu FR, kde si navolíš délku záznamu s přesností 1 minuta.
Programování je klasicky ručně - nastavíš si každý pořad zvlášť (jestli to jde i s nějakým opakováním, to jsem nezjišťoval).
MikeM (194)|10.1.2007 14:33
[quote=Pitomec][quote=MikeM]takze myslis, ze A/D D/A prevodniky maji na stejne urovni Pioneer a Panasonic ?
Je pravda, ze i Pioneera je v popisu uvadeno, ze ma nastaveni pro odstraneni sumu, pak nejake musiho sumu atd. Jde mi asi hlavne o kvalitu zaznamu. Kdyz kouknu na technicke parametry, tak Pioneer ma D/A video převodník 108MHz/10 bitů ale panasonic ma 52 MHz/12bit, je v tom nejaky rozdil a ktery je lepsi ?

Ja osobne mam VCR Panasonic a jsem s nim naprosto spokojen, za cca 5 let jsem s nim nemusel naprosto nic resit, takze jsem take zastancem teto znacky.

Jetse dotaz trochu mimo, kolik ma pozic Panasonic na programovani nahravani, je to 32 ?
A je mozne nastavit nahravani nejakeho poradu PO-PA od-do ale 1. se ma zacit az od 14.1. ?[/quote]
Při nahrávání je potřeba hlavně kvalita A/D převodníku. D/A převodník pak na reprodukci.

Panasonic nahrává v režimech XP (1hod.), SP (2hod.), LP (4hod), EP (6 nebo 8hod.) a pak v režimu FR, kde si navolíš délku záznamu s přesností 1 minuta.
Programování je klasicky ručně - nastavíš si každý pořad zvlášť (jestli to jde i s nějakým opakováním, to jsem nezjišťoval).[/quote]

tak jeste naposledy, rozhoduju se mezi Panas EH55 a EH65, rozdily ve prospech EH65 jsou vetsi disk, HDMI, upscaling na 1088i a jak jsem zjistil tak D/A video prevodnik 108Mhz/12bit misto 52MHz/12bit.
Rozdil v cene cca 3000,-. S tou velikosti disku trochu bojuju, D/A prevodnik nevim jak moc je poznat rozdil a to ostatni asi zatim vubec nevyuziju. Mas nejake doporuceni ktery koupit ?

Slibuju, ze pak uz dam pokoj ;-)
Pitomec (10211)|10.1.2007 14:42
65, pokud seš ochoten jít na tu cenu. Navíc díky HDMI tě ani kvalita D/A převodníku nemusí moc zajímat (pokud máš samozřejmě zobrazovač se stejným vstupem).
MikeM (194)|10.1.2007 14:51
2 pitomec:

no mam pouze obyc CRT TV, takze HDMI me zatim moc nezajima.
Kdyby delali tu 55 s 250GB (klidne by mohli i 400GB) tak to beru a vyber neresim.

Mimochodem co mas ty za stroj ?
Pitomec (10211)|11.1.2007 12:10
E55 a ES20
MikeM (194)|24.1.2007 11:45
Tak jsem koupil Panasonic Eh-55, trochu jsem setril, ale HDMI zatim nepotrebuju a za par let bude stejne vsechno zase jinak.

Kdyz nahraju neco v TV nebo VHS a pustim do v PC, tak mam po stranach cerne pruhy, asi tak 20 bodu. Kdyz jsem zkousel zachytavat TV televizni kartou, tak to nedelalo. Cim to je a je to u DVD recorderu bezne ?
Da se to nejak odstranit ?
Pitomec (10211)|25.1.2007 10:06
Jestli to nebude tím, že nahrávka je určená ke sledování v TV a ne na PC (kde defacto nemá co dělat) 8-)
MikeM (194)|25.1.2007 10:26
[quote=Pitomec]Jestli to nebude tím, že nahrávka je určená ke sledování v TV a ne na PC (kde defacto nemá co dělat) 8-)[/quote]

To je nekde dano ? Mam Tv a PC, pokud mi deti obsadi TV, tak si prece nepujdu koupit druhou TV :-))

Zpet k problemu, ty cerne okraje jsou teda normalni ?
Proc to tam ty recordery davaji, pak se z toho zaznamu dela vlastne 704x576 a ne 720x576. Navic je nesmysl do zaznamu pridavat pole, kde nikdy nic nebude, za prve je to blbost a za druhe to zbytecne zere misto.
Je to jako bych si doma do kazde mistnosti polozil prazdnou krabici... zabira misto a k nicemu neni.
Originalni filmy toto nemaji, takze to ani nemuze mit nejak obecny vyznam.

Takze me zajimalo co to ma za vyznam. Logice proc to tam je nerozumim.
dik
Pitomec (10211)|25.1.2007 10:41
Výrobce DVD rekordéru počítá se zobrazováním nahrávky na TV a ne v PC - stačí si přečíst návod na obsluhu, kde se o PC nedočteš naprosto nic 8-) Celý problém je v tom, že TV nezobrazí tyto "anomálie" (jsou schované za stínítkem obrazovky), zatímco PC ano. Ale s tím nic neuděláš.
MikeM (194)|25.1.2007 10:52
2 Pitomec:
jak jsem psal, ma to potom nekolik nelogicnosti:
1, pokud pustim original film v 720x576 tak cast filmu se mi schova
2, pokud neplati 1, tak se tam ty cerne pruhy delaji zbytecne.
3, at je to jak chce a pokud by tam ta anomalie byla, tak by bylo mozne ukladat 704x576 a ty okraje se tam musou nejak delat ale nemusi byt prece ulozene v tom zaznamu. Ukladani prazdne informace je opravdu plytvani mistem.
4, jak to bude vypadat na LCD TV, tam se take cast schova ? Nebo se proste budu divat na cerne pruhy ?
5, jak je vysilana DVB-T, ta ma prece 720x576, to teda znamena, ze mi ty rekordery cast obrazu osekaji nebo (jeste hur) musi ten obraz zuzit!

dik
Pitomec (10211)|25.1.2007 11:03
DVB může klidně mít třeba 480x576 nebo 544x576 - zobrazovač to umí roztáhnout tak, aby obraz vyplnil celou plochu. A DVD rekordér to nahrává přes analogový vstup, takže tam nemá smysl rozlišení obrazu vůbec řešit. Zkus to v PC nastavit v SW přehrávači (pokud to jde) - třeba to celou plochu vyplní.
MikeM (194)|25.1.2007 11:10
2 Pitomec, ale jak je to teda v porovnani s temi orig. DVD. Ty zadne okraje nemaji. Takze bud se mi cast schova, nebo u tech mych nahravek se mi ukazuje ten pruh.
Chtel jsem prehrat VHS deti na DVD pomoci recorderu, ale jak vidim tak si budu muset koupit tu TV kartu. Nepotrebuju v tom mit ty cerne pruhy.

Michal
Pitomec (10211)|25.1.2007 11:39
O kvalitě TV karty se radši bavit nebudu (to by to zase bylo pak v koši :-D ), ale převod VHS>>DVD je na stolním DVD rekordéru nepochybně rychlejší. Teď jsem si tady pustil namátkou jednu nahrávku z DVD rekordéru a není to tak strašný (přehráváno v PowerDVD):

MikeM (194)|25.1.2007 12:01
2 Pitomec:
no ja mam ty pruhy podstatne sirsi. Az budu doma, tak pridam ukazku.
Dost me prekvapuje, ze nemas ty pruhy rovnomerny.
StD (8612)|25.1.2007 12:09
@MikeM: Mně tvůj problem připadá, jako bys' měl nastavené nahrávání do "rozměru" NTSC... :-?