Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký SOFT na střih mpeg2 (DVD) bez rekomprese?

MarekPavelec (2)|9.9.2006 21:05
Zkoušel jsem Pinnacle 10, ale rekomprimuje - hrozná kvalita.

Zkoušel jsem Womble, ale při přechodech vždycky "poskočí" hudba.

Zkoušel jsem Ulead 10, ale je pomalej a při úpravě klipů neslyším zvuk - až při náhledu projektu - to je nepraktický.

TMPG nemá titulky, přechody, efekty,... Použiju jen na Authoring.

Prosím poraďte jaký softík mám použít na VBR DVD-video mpeg2 soubory, které chci předělat k obrazu svému a vypálit na klasický DVD.

(případně způsob, jak vyloučit některou z nevýhod výše uvedených programů)

DÍKY MOC, MAREK
mirekv (7169)|9.9.2006 21:17
Na čistý střih bez filtrů používám ProjectX + Mpeg2Schnitt a authoring v TsunamiDVDAuthoru. Ovšem stříhat se dá jen na I-frame a konce na B-frame.
MarekPavelec (2)|9.9.2006 21:43
mirekv

A co jsou ProjectX + Mpeg2Schnitt zač? Umí to i přechody, titulky a efekty?
Že by to renderovalo jenom upravený místa...

MAREK
Jano (592)|9.9.2006 22:26
Alebo Mpeg video vizard od womble http://www.womble.com/
mirekv (7169)|9.9.2006 22:27
MarekPavelec
Nene, to je jen na čistý střih (ProjectX na hrubý střih a demux). MPEG umí Vegas, ale neukládá bez rekomprese. Ovšem efekty, přechody a pod. bez rekomprese neumí žádný SW.
BOBA (590)|9.9.2006 22:53
Marek P: Ve Womble jsem už něco dělal, ale bez přechodů.Zkus jinou verzi, nebo jestli to jde, tak si zkus vyrenderovat zvlášť obraz a pak zvuk a pak to znovu spoj.
StD (8612)|10.9.2006 07:56
:-(( Womble MVW: Když si dáš u přechodů pravý klik, tak si zadáš patřičné parametry. Zadáš-li 0, nemůže ti "zvuk poskočit". Bude to Seamless! Pozor: Nedávat "roztmívačku na začátek". Stává se, že při renderingu dojde k přehození půlsnímků (UFF za LFF).
RadimK (28)|15.5.2007 19:55
Kdyz uz se tady bavite o Womble, tak sem hodim muj dotaz, abych nezakladal nove vlakno:

Kdyz pouziju nejaky ten zajimavejsi (3D, rotace, apod) prechod na interlaced mpeg2, tak Womble zpracovava v tomto miste prokladane video a vysledek je pak hrozny, jsou videt dost hrube pruhy. Neda se to nejak nastavit? Ve Vegasu s dv avi je to ok. Dik.
Pitomec (10211)|15.5.2007 23:19
Womble je soft spíš k pouhému střihu MPEGu (umí to bez rekomprese), než k nějakým náročnějším přechodovým efektům. Samozřejmě kvalit editačních softů pracujících s DV-AVI nedosahuje ani omylem.
vlada (3470)|16.5.2007 04:18
RadimK
Tak teď tomu Tvému dotazu moc nerozumim. Původní video je interlaced/progressive? Výsledek chceš jako interlaced/progressive? Womble to zpracovává jako interlaced/progressive?
RadimK (28)|16.5.2007 14:20
Je to asi takhle: obraz je interlaced a i vysledek chci nechat interlaced (uz kvuli ne-rekomprese). Pokud ale pouziju nejaky slozitejsi prechod, napr 3D krychli, tak video v one krychli je pouzito interlaced a pak jsou videt pruhy z prokladani jak horizontalni, tak vertikalni (pokud video rotuje), mistama jsou z toho docela nepekne artefakty. Mam dojem, ze Vegas v miste prechodu video prevedl (tedy pouzil deinterlaced filtr) a az pote "namapoval" na onu zminenou krychli, takze zde problem nebyl.
mirekv (7169)|16.5.2007 14:47
Pokud děláš resize, což je případ s tou krychlí, tak musíš udělat deinterlaci.
vlada (3470)|16.5.2007 19:55
Podle mě spíš Vegas v tom okamžiku pracuje po půlsnímkách. Prostě vezme jenom jeden půlsnímek a ten použije. Pokud to Womble takhle neumí, tak asi opravdu pomůže jedině deinterlace.
Mario6121 (24)|17.5.2007 11:36
Co takhle VideoReDo Plus - je desne jednoduchy nastroj, pouzivam to pro strih z DVBT-T a sestrihani bezneho filmu s 2x reklamou trva cca 1-2 min (cca 2,5GB vysledny soubor)
StD (8612)|17.5.2007 11:54
"Běžný film 2,5 GB" = to tedy musí být "qualitka"... Jinak srovnávat VideoReDo třeba s Womblem nelze. To je úplně, ale úplně o něčem jiném. :cool:
Mario6121 (24)|17.5.2007 13:38
to StD:
moc nechapu tu reakci???
Ja jsem prece nic s nicim nesrovnaval, jen jsem napsal svuj nazor. Pouzivam VideoReDo, protoze dela presne to co chci, je levny a obsahuje funkce ktere pozaduji.
"qualitka" - co tim basnik chtel rici?
StD (8612)|17.5.2007 13:53
"qualitka" proto, že slušný Mpeg2 s VBR datovým tokem nominál 6500 (min. 3000, max. 8000) začíná při délce cca 90 min. někde nad 4 GB... To, co "lovíš" z N*vy nemínim ani blíže komentovat.

Ad VideoReDo - já ti ho nehaním, ale za Womble bych nevyměnil... :-D
Mario6121 (24)|17.5.2007 14:02
Womble neznam - vyzkousim
2/4G je treba si uvedomit, ze v DVB-T nejsou tak vysoke datove toky (taky je to mizerna kvalita oproti DVD)
Z N*vy nahravam Married.... (co jsem videl na netu tak i to co vysila N*va je super kvalita, i kdyz je to desny) obavam se jestli to budou jeste nekdy vysilat. Zkousel jsem prevod z VHS, ale to je taky des
RadimK (28)|17.5.2007 14:18
Zrejme budu muset pouzivat jen jednoduche prechody nebo jen v mistech, kde neni moc pohyblivych scen. Jinak zatim jsem nic lepsiho nez Wobmle pro strih mpeg2 se smart renderingem nevidel.
StD (8612)|17.5.2007 14:30
Mario6121 (24)|17.5.2007 14:39
to StD
Jo ja vim ze se to da koupit, jenze pochybuju ze to vydaji v CZ (tak uspesny serial to nebyl a i kdyby ani pratele na DVD nevysli s dabingem)
takze stejne nekde musim nahrat cz dabing
RadimK (28)|17.5.2007 15:30
Tak jsem muj problem castecne vyresil. Proste a jednoduse si zaver klipu odstrihnu a onu odstrihnutou cast dam deinterlace a pak na ni "nasadim" nejakou prolinacku. Deinterlace filtr sice neni zadna slava, ale uz to vypada mnohem lepe.
Gappa (36)|17.5.2007 17:01
To je standardní kvalita českého DVB-T.
triola (2)|20.4.2011 05:01
Zdravim, tahle diskuze je poměrně postarší,
jsou nějaké novinky, třeba nějaký šikovný free sw na střih MPEG-2/TS bez rekomprese?
Dík
StD (8612)|20.4.2011 08:14
[quote=triola;341107]Zdravim, tahle diskuze je poměrně postarší,
jsou nějaké novinky
, třeba nějaký šikovný free sw na střih MPEG-2/TS bez rekomprese?
Dík[/quote]
Je postarší a není důvod vynalézat vynalezené... S úspěchem dále používám svůj starý dobrý Womble MVW. :cool:
arkij (540)|20.4.2011 08:16
[quote=StD;341125]Je postarší a není důvod vynalézat vynalezené... S úspěchem dále používám svůj starý dobrý Womble MVW. :cool:[/quote]

Co se osvědčilo, není třeba měnit, taky používám už léta Womble:)
Pytkin (7947)|20.4.2011 10:26
+1 ...
knieza (2)|18.7.2011 03:19
tak ja by som potreboval poradit jak s womble tak aj s videoredo pri strihu .ts z DVB-S. videoredo mi najskor ukladalo iba asi polovicu suboru a este pri tom zamrzal az kym som nepouzil uplne najnovsiu verziu (zrejme mojim win7). teraz ma ale chybu ze po strihu na zaciatku videa nechava asi 14 zelenych frame-ov co je dost rusive bliknutie na zaciatku kazdej sceny. na toto sa uz stazovali aj ini na nete ale riesenie som nikde nevidel. skoda.
womble ma zas trapi tym ze po asi 10min pasazi poskoci obraz (iba na novovytvorenom-na origo je na pohlad ok) a zvuk sa natrvalo strati. ak obidem (vystrihnem) to poskodene miesto tak je zvuk dalej ok ale tak pridem o cast nahravky. takisto ak znizim audiu datovy tok z 192/48 na 112/44,1 tak zvuk ide ale o dost nekvalitnejsie. napadlo ma este znizit audio datovy tok iba na tom vadnom useku ale ako to zatial netusim. v nastaveniach je nieco na spracovanie chyb v subore ale to sa asi tyka len rekompresie. snad sa to da aj nejako jednoducho v nastaveniach v jednom aj v druhom softe. vdaka za rady.
StD (8612)|18.7.2011 06:59
[quote=knieza;357294]tak ja by som potreboval poradit jak s womble tak aj s videoredo pri strihu .ts z DVB-S. videoredo mi najskor ukladalo iba asi polovicu suboru a este pri tom zamrzal az kym som nepouzil uplne najnovsiu verziu (zrejme mojim win7). teraz ma ale chybu ze po strihu na zaciatku videa nechava asi 14 zelenych frame-ov co je dost rusive bliknutie na zaciatku kazdej sceny. na toto sa uz stazovali aj ini na nete ale riesenie som nikde nevidel. skoda.
womble ma zas trapi tym ze po asi 10min pasazi poskoci obraz (iba na novovytvorenom-na origo je na pohlad ok) a zvuk sa natrvalo strati. ak obidem (vystrihnem) to poskodene miesto tak je zvuk dalej ok ale tak pridem o cast nahravky. takisto ak znizim audiu datovy tok z 192/48 na 112/44,1 tak zvuk ide ale o dost nekvalitnejsie. napadlo ma este znizit audio datovy tok iba na tom vadnom useku ale ako to zatial netusim. v nastaveniach je nieco na spracovanie chyb v subore ale to sa asi tyka len rekompresie. snad sa to da aj nejako jednoducho v nastaveniach v jednom aj v druhom softe. vdaka za rady.[/quote]

To první nepoužívám, tudíž nemám co radit, nicméně k W-MVW: Máš zřejmě ve videu dropouty nebo chyby z dekodování zakodovaného programu - přesně kde by se dalo zjistit GSpotem, kdyby jsi si prohlédl grafickou strukturu streamu. Jedinou možností je přeuložit to do Program streamu (funkce Convert...) a teprve potom střihat. To druhé - snižovat bitrate a samplerate audia je nesmysl. Řešení je demultiplex a zpětný multiplex.

P.S. Pro tu analýzu streamu - viz. obr. Je to to malé tlačítko VGS kousek nad šipkou na přiloženém obr.
GSpot_analyza_streamu.jpg
duck130883 (200)|18.7.2011 11:06
A co zkusit CANOPUS EDIUS treba verzi 6.

Ten si pori skoro ze vsim.
StD (8612)|18.7.2011 11:27
[quote=duck130883;357347]A co zkusit CANOPUS EDIUS treba verzi 6.

Ten si pori skoro ze vsim.[/quote]

Proč by to tahal do střihového programu, když to chce bez rekomprese?
knieza (2)|19.7.2011 23:12
Bingo! To preulozenie do .mpg pomohlo. GSpot som skusal na .ts ale tam bol skupy na info. Pri .mpg som s VGS v danom mieste nenasiel ziadnu chybicku ale podstatne je ze to ide v .mpg a bez konverzie. Vratila sa mi tymto dovera k womble. Moc ti dakujem za skvelu radu StD! ...a zustan zde porad! :-) pekny den!
StD (8612)|19.7.2011 23:16
NZ. :BB: