Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mastering

myclick (29)|9.9.2006 19:31
Mohl by mě někdo trochu zasvětit co je to mastering a k čemu to slouží...jestli jen k ochraně dvd před kopírováním.Zkoušel jsem vytvořit dvd v Sony dvd architekt,jak mi bylo někde doporučeno a ve výsledku se mi zdá, že ve srovnání s dvd v Pinnaclu 9.4 žádný rozdíl,Jaké máte zkušenosti,není to jen tím , že jsem pracoval s verzí 3.0??
Pitomec (10211)|9.9.2006 19:35
Mastering
Je příprava CD nebo DVD (obecně jakéhokoliv média) pro lisování - příprava a výroba šablony. Většinou se tento pojem spojuje s premasteringem, což je příprava obsahu média (např u DVD vytvoření struktury ze zdroje videa, zvuku, ...)

http://www.video.az4u.info/redakce/index.php?xuser=&lanG=cs&portal=169&slozka=3065&xsekce=3111&clanek=3306
myclick (29)|9.9.2006 20:31
...v tom DVD ARCHITEKTU je vytvoření dvd a je tam příprava (tam můžu udělat výstupní formát),vypalování (to je jasný) a zápis masteru (k čemu vlastně)...jak tedy udělat dvd , stačí jen v té přípravě...díky
Whitejoker (616)|11.9.2006 11:56
Zde běžně používaný termín "mastering" je vlastně premastering, jak zmiňoval Piomec.
Takže někde v DVDA když dáš mastering DVD, tak ti z toho vyleze souborová struktura DVD a stačí ji vypálit (pokud už vypalovací rutina není součástí masteringového programu).
DVDA a Pinacle by se ve výsledku masteringu moc lišit neměly: obojí je vlastně uložení audia, videa, titulků, rozdělení kapitol do jednoho souboru s příponou VOB (ono těch souborů je de facto víc, ale tím se v tuto chvíli nemusíš zabývat), lišit se to může tak maximálně v menu, které tě daný program nechá udělat. Prostě co ti vyleze z masteringového programu (obvykle v adresáři VIDEO_TS, někdy je to jeden soubor s příponou ISO), to vypal jako DVD-Video a je vystaráno
clee (6592)|11.9.2006 12:13
dost se ty terminy pletou, to "udelani" struktury dvd se vetsinou nazyva authoring, mastering jako takovej je v pripade dvd uz jen fyzicka tvorba masteru, ale treba pri nahravani hudebniho CD je mastering jeste tvurci prace...
Whitejoker (616)|11.9.2006 12:18
[quote]Zde běžně používaný termín "mastering"[/quote]
je myšleno tady na TVFR. Koneckonců máme i sekci "Mastering".
Samozřejmě v profi sféře je význam toho slova posunutý jinde