Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multiplex B zacal blbnout

aa007 (41)|8.9.2006 20:20
Uz mi asi 4 dny blbne na karte AS2 multiplex B predtim asi 3 mesice ok a A jede ok... Signal mam porad 96-8 % ale obraz se zacal silene cukat radio (Evropa 2) vydava pazvuky a neda se to posluchat.
Ted pri psani prispevku sem si vsimnul na DVB Reciver ze pri tom chvilkovym vypadku ta ikona zcervena... da se s tim neco delat?
clee (6592)|8.9.2006 20:40
asi zavada na vysilaci, protoze ja ted chvili koukal na ocko a chvilema tam taky byly pekny dropy. nabrowsi na digitv.cz, je tam sekce dotazy tak jim pisni jestli jim to neblbne, me odpovedeli jednou docela rychle a chyba byla fakt na jejich strane
exTNT (1421)|8.9.2006 20:44
Můžu potvrdit, mám taky hromadu výpadků a BER skáče ve velice krátkých intervalech, přičemž při každým zhoupnutí naskočí "uncorrected block"...
aa007 (41)|8.9.2006 20:49
Tak sem tam napsal doufam ze s tim neco provedou ja se ci koukat na primu :-(((
aa007 (41)|9.9.2006 14:15
Tak to dela porad :(( oni neodpovedeli... dela vam to porad? Ja se z toho... ze sem si nekoupil hybrid.
clee (6592)|9.9.2006 14:31
no tedka uz mi to nedropuje, pusteny asi dvacet minut a ani jedna discontinuity
aa007 (41)|9.9.2006 15:26
kua tak cim to muze bejt?
Atkins (447)|9.9.2006 15:44
Ted jsem dal zaznam z PrimaTV a za hodinku muzeme porovnat casy vypadku - patrne bude problem na jednom z jejich tri vysilacu :-)
aa007 (41)|9.9.2006 16:00
JJ porovnaval sem s kamosem a meli sme stejny casy vypadku...
Hujer (30)|9.9.2006 21:24
Potvrzuji taktez, ted jsem koukal na trosecnika a radeji se vratil do dob stredoveku a pustil si analog :-D
Evidentne je problem na strane vysilace.
LosG (13)|10.9.2006 09:43
Tak mám s dropouty na Primě problém taky :-(
Anténou to není. Zkoušel jsem zapojit jinou se stejným výsledkem.
Taky jsem zapojil k vedlejšímu počítači Airstar2 a porovnával výpadky s mojí osvědčenou Cinergy T2. Výpadky byly skoro stejný. Při výpadku vždy indikátor kvality signálu na okamžik zčervená (poklesne). Takže mají problém asi na vysílači. čož mě docela prudí.
Pak že prej ostrej provoz DVB-T :((
Doufejme, že ty megamouchy do odpojení analogu vychytají...
aa007 (41)|10.9.2006 20:58
Sakra uz to trva 6 dni nezna nekdo nekoho co by s tim mohl neco udelat??? Jinak muzu AS2 vyhodit a koupit si zase analog :(( :((
Atkins (447)|10.9.2006 22:16
Ale jo, zitra zavolam p. Rajdusovi z CDG - Jinak pro p. LosG, firma CDG a tedy i PrimaTV bezi stale v rezimu TESTOVACIM :-)
janH (0)|11.9.2006 08:01
Tak mohu jen potvrdit problém na multiplexu B. Už jsem chtěl začít laborovat, ale pak si říkám, ještě se podívám na web. Snad to nebude mít dlouhého trvání, protože ty zvuky co lezou z beden jsou strašné.
LosG (13)|11.9.2006 08:27
Sorry za omyl s ostrým provozem CDG.

Jinak dropouty na Primě jsem pozoroval i včera na jiném místě (SetTopBox Technisat DigiPal2) Jen tenhle box si s výpadky poradí trošku lépe, než udělátka do PC. Obraz se vždy nesekne, ale vetšinou jen "zakostičkuje"...
exTNT (1421)|11.9.2006 11:08
Dneska ráno jsem (programovaně) nahrával pro mladýho Scooby Doo a těch výpadků bylo už tolik, že mi to regulérně v 7:11:48 shodilo systém, kterej už nejmíň tři měsíce jede naprosto stabilně... 9-) :-k :((
Nahrávky z CDG jsem tedy pro jistotu v plánovači odzaškrtnul.
Atkins (447)|11.9.2006 13:17
ALL: CDG o situaci vi, snazi se ji resit, p. Rajdus mi prislibil, ze zresetuje cely MUX pro vsechny tri lokality. - Situace je takto tristni z duvodu nenazranosti N@VY a nekompetentnosti RRTV [o parlamentu ani nemluve] - CDG tim padem nema dostatek prostredku pro upgrade aktivnich prvku a v podstate ani na radny servis. Takze, sledovatele Primy, vydrzte, ja osobne mam s CDG jenom dobre zkusenosti :-)
aa007 (41)|11.9.2006 16:38
Ok doufam, ze to co nejdriv vyresi chtel sem se koukat na 1. dil trosecnika a koukal sem do zdi....
exTNT (1421)|11.9.2006 20:43
[quote=aa007]Ok doufam, ze to co nejdriv vyresi chtel sem se koukat na 1. dil trosecnika a koukal sem do zdi....[/quote]

Já jsem to vydržel asi 10 minut a pak jsem díky Vašutovi taky radši šel koukat do zdi... :-E
Atkins (447)|11.9.2006 21:22
exTNT: souhlaaas
aa007 (41)|12.9.2006 17:10
Tak me dnes jde digitalka celkem obstojne. Zaseky sem pozoroval asi 2 - 3 a pazvuky uz nelezou. Jak ste na tom vy?
Hujer (30)|12.9.2006 23:02
Uz je to lepsi, ale porad to neni ono. Dneska jsem nahravku (cca 50 min.) protahnul pres ProjectX a vyhodilo to okolo 350 chyb/varovani, coz nebyva zrovna optimalni :-)
EXotnt (5)|13.9.2006 10:23
Vypadky taky sleduju jiz od minuleho ctvrtka.

Vcera mi dokonce na MCE Prima uplne vypadla ze seznamu kanalu a z programoveho pruvodce.Kdyz jsem smazal vsechny kanaly a dal vse znovu vyhledat tak to naslo v MUXu CDG Primu s privlastkem Blocked. V seznamu kanalu to vypadalo takhle "TV Prima (Blocked)". Pri prepinani kanalu ji to ignorovalo a neslo k ni priradit ani programoveho pruvodce.

Nema nekdo podobnou zkusenost?
Atkins (447)|13.9.2006 13:41
Nevim, MCE=Podivnost, na obou DVB-T zarizenich mam TVPrima funkcni :-)
JohnStupid (23)|2.10.2006 11:19
Ahoj, můžete se někdo z Pražáků podělit o nové zkušenosti s multiplexem B? Bydlím na Kačerově, síťová anténa na okně na sever (pro případné znalce - přímo proti Hudebnímu klubu Kačer). "Áčko" v poho, na "Béčku" jsem pozoroval níže zmíněné problémy. Na stránkách CDG jsem si přečetl, že je snížený výkon vysílače Ládví. Což by asi odpovídalo. Pak se stalo, že vše vypadlo, pak to znovu šlo (poměrně dobře, resp. mých klasických 85-95%). Nyní je však vše (B) opět mrtvo. Kvalita nějakých 52-55%. Já konkrétně Primu používám jen na nahrávání Pohotovosti pro přítelkyni, takže ani nevím odkdy to nejde (v neděli už ne).

Jak jste na tom vy?

A ještě, proč chytám (pravděpodobně) Ládví a ne Zelený pruh, který mám "za rohem" (z pohledu antény na západ)?
clee (6592)|2.10.2006 12:09
u me v pohode...
JohnStupid (23)|2.10.2006 12:25
[quote=clee]u me v pohode...[/quote]

Byl by problém zaslat mi channel list? GE ani PRO mi při scanování CDG vůbec nenajde, původně po koupi mi to našlo TE a pak jsem si to jen kopíroval a upravoval... I když pochybuji, že zrovna toto by vyřešilo můj problém :-D Tohle vypadá, že nějaký vysílač (Ládví?) je out a jiný asi ne... :-?
JohnStupid (23)|3.10.2006 00:11
Tak po několika hodinách laborování, po jednom mailu z CDG a po stále odkládaném upravení anténího svodu v bytě je resumé - [color=red]BEZNADĚJ![/color] :-(((

Z CDG jsem se dozvěděl, že signál bych doma chytat měl - což jsem až do víkendu také od jara dělal.

Bohužel, dnes dopoledne byla situace následující, mux A bezchyby, mux B bez obrazu i zvuku, ukazatel síly signálu cca 53-56%, mux C (jejich monoskopy) viditelný, příjem cca 85%.

Nynější situace - scan v Server4PC nachází již je 25 kanál, na 100% a bez chyb. Nic víc. Na 46 kanále nulový signál a nápis Out Of Lock (ještě dopoledne bylo cca 55% a nápis se objevoval jen v intervalech).



Na obrázku vlevo mux A, jak v Server4PC, tak v DVBvieweru 100% (obraz není vidět díky sejmutí obrazovky), vpravo večerní mux B v Server4PC (Out Of Lock) a ranní DVB 56% - tam žádný obraz nebyl!

Tak a teď - babo raď! Nemám nejmenší tušení, v čem je problém, Prima (resp. CDG) už jednou vypadla (v DVB stejné příznaky) a druhý den již šla, teď jsem si navíc asi totálně rozházel veškerá nastavení. Hlavně je mi ale divná ztráta obou muxů (B i C)...

Do toho jsem si smazal původní svůj channel.dat se všemi muxy (a chytře i zálohu), takže by se opravdu nenašel nikdo, kdo by mi ho zaslal? Mail je [email]john.stupid@c-box.cz[/email].

V totální beznaději mne již začali napadat myšlenky, že mi kdosi z baráku krade anténu - což je samozřejmě kravina, "Áčko" jede na krásných 100% bez chyb...

Pls, pls, pls, fakt by někdo nevěděl co za tím může být???!

JohnStupid (23)|3.10.2006 14:07
Protože tu nikdo nereaguje, budu si psát sám! :-D Právě mi zničehonic naskočil mux C, tak sakra ještě to Béčko a můžeme :BB:
AlBi_tvf (67)|3.10.2006 14:35
Zdravím,
u mě v pohodě (Smíchov). Blblo to asi před 14 dny, ale teď OK. Měl jsem kdysi podobný problém. Taky nešel mux B. Někde v diskusi jsem našel radu, že by mohl být problém v konektoru na koaxu. Výměna koaku od zásuvky ve zdi vše vyřešila. Mrkni, jestli konektor není příliš volný, popř. zmáčkni kleštemi "trubičku" v konektoru. Nevím proč, ale tohle to dělalo.
JohnStupid (23)|3.10.2006 15:22
Díky za reakci,

nefungující mux(y) měly jeden kladný dopad, po půl roce jsem si konečně předělal koax od PC ke konci od antény, takže tady pravděpodobně problém nebude. Navíc Céčko z ničeho nic naskočilo...?! Tak mne napadá buď blbý signál (ať už bůhví proč) anebo nějaké rušení?

Ach jo.. :-(((

Ale každá rada dobrá, třeba pomůže někomu jinému! :-)
CyberTec (290)|3.10.2006 17:23
[quote=AlBi]Zdravím,
u mě v pohodě (Smíchov). Blblo to asi před 14 dny, ale teď OK. Měl jsem kdysi podobný problém. Taky nešel mux B. Někde v diskusi jsem našel radu, že by mohl být problém v konektoru na koaxu. Výměna koaku od zásuvky ve zdi vše vyřešila. Mrkni, jestli konektor není příliš volný, popř. zmáčkni kleštemi "trubičku" v konektoru. Nevím proč, ale tohle to dělalo.[/quote]

u levnych lkovych konektoru je pry spatne stineni a ta nestinena cast na sebe muze chytat jiny rusivy signal. na analogu se to projevuje zhorsenim obrazu, pokud se tam nakpriklad plete signal o podobne frkvenci. takhle mi to rikal technik z kabelovky. nejlepsi jsou udajne prime konektory, ktere jsou dobre odstinene.
CyberTec (290)|3.10.2006 17:31
[quote=JohnStupid]Díky za reakci,

nefungující mux(y) měly jeden kladný dopad, po půl roce jsem si konečně předělal koax od PC ke konci od antény, takže tady pravděpodobně problém nebude. Navíc Céčko z ničeho nic naskočilo...?! Tak mne napadá buď blbý signál (ať už bůhví proč) anebo nějaké rušení?

Ach jo.. :-(((

Ale každá rada dobrá, třeba pomůže někomu jinému! :-)[/quote]

me nastesti predelavali pred prazdninama spolecnou antenu a ted mi to jede signal acka na spolecne se zesilovaci temer na 100% a to je vzdalenost od vysilace nejakych 30 kilaku. becko ani cecko tady zatim nevysilaji. pokud mas aspon 50% signal, tak bych zkusil bud viceprvkovou smerovou antenu a nebo zesilovac, pripadne oboji. ted je ale vec jak to bude vypadat na okne a na kolik tyhle experimenty vyjdou.
JohnStupid (23)|3.10.2006 19:48
Ale já nemám problém s tím, že bych to nechytal, ale nechytám to někdy od víkendu. Předtím mi to 1/2 roku jelo OK! A najednou přišly problémy, pak to vypadlo, zas se objevilo a cca po týdnu vypadlo zas a už min. 4 dny nejede. Pak vypadlo i C a zničehonic zase naskočilo. 9-) Spíš mi to přijde, jako že se děje něco v mém okolí, nějaké rušení či tak... Škoda že tu není nikdo přímo z mého okolí... :-(
mirekv (7169)|3.10.2006 20:05
JohnStupid
S tím rušením je to docela možné, digitální příjem je na tohle dost háklivý a příčina se narozdíl od analogu dost špatně odhaluje, příjem buď je nebo není. Já jako čerstvý majitel AS2 jsem měl také dost problémy s umístěním antény. Pokud to už takhle nemáš, tak zkus svést signál z antény rovnou do přijímače bez jakýchkoli zesilovačů, slučovačů, rozbočovačů apod.
JohnStupid (23)|6.10.2006 18:01
Tak po týdením kde nic tu nic ode dneška mux B bez jakéhokoliv přičinění znovu jede. Tedy buď mělo CDG opravdu problém (i přes opačné sdělení) nebo mi to tu někdo něčím rušil... 9-)

No, hlavně že to šlape, byť jen nějakých cca 80% :-D