Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lite-ON a problem s NERO pri vypalovani

ka1ra (120)|7.9.2006 17:43
Ahoj, prosím o radu kde může být závada. V poslední době při vypalování na DVD a následné verifikaci vypáleného NERO zahlásí:
#67 SectorVerify 11 File Cdrdrv.cpp, Line 9938
Sector 1699300 on disc has different content to source
Měl jsem podezření na vypalovačku a tak jsem dal novou, Lite-ON SHM165H6S a k mé hrůze chyba se vyskytuje stále. Operační systém je WinXP, pálim na Verbatim DVD-R 16x a na Verbatim DVD-R 8x které tento problém nikdy neměly. Kprobe tvrdí, že DVD je vypálené rozumně
Errors : 0
PI Max : 29
PI Average : 3,24
PI Total : 49271
PIF Max : 4
PIF Average : 0,01
PIF Total : 133
jojto (865)|7.9.2006 18:25
ka1ra
Najskvor mas vadnu pamat RAM. Memtest86+
ka1ra (120)|7.9.2006 18:44
Díky, zkusim otestovat a dám vědět.
ka1ra (120)|7.9.2006 19:56
Tak jsem nechal jednou proběhnout Memtest68+ a žádná chyba paměti nebyla nalezena. Napadá vás ještě něco jiného?
ka1ra (120)|8.9.2006 10:30
Žádný nápad?
Stejný druh chyby dělá i mechanika Teac 553. Nachází se na stejné kšandě jako slave s Lite-On která je tam master. Zkusil jsem přeinstalovat Nero, bez odinstalování starého. - NEPOMOHLO. Zkusil jsem vypalovat na zahřátém PC, kdy celý den běželo a také na "studeném", tj. 5 min po zapnutí - NEPOMOHLO. Pustil jsem na počítač NOD32 a Awast - NEPOMOHLO.

Další postup vidim bolestivý a to:
1) zevrubnější test pomocí programu Sandra
2) přemístit vypalovačku jako slave na stejnou kšandu jako je pevný disk
3) nová instalace operačního systému a zkusit vypalovat s čistým systémem
4) zkontrolovat pomocí jiného programu (př. Ultraedit) zda vypálené odpovídá zdroji, kde je chyba, zda při vypalování či při verifikaci
5) zkontrolovat napětí ze zdroje pomocí měřáku
leo (345)|8.9.2006 11:17
A co třeba zkontrolovat tu kšandu (přesněji zkus ji vyměnit). Nebo zkus jinou verzi Nera, chyba může být v něm.
ka1ra (120)|8.9.2006 12:18
2 leo, dobrý nápad. Ty nacvaklé konektory nemusí být nic moc spolehlivého. Pokud mechanika pojede dobře na kšandě u harddisku, tak se budu modlit aby to bylo kšandou. Harddisková strana je snad v pořádku, to by padaly aplikace a to se mi neděje. Asi zkusim pohledat jiný vypalovací program na místo NERO, jen si musím nejdřřív odzkoušet zda budu schopen rychle chybu najít, pokud po vypálení nějaká bude.
Třeba bych mohl použít DVDdecrypter, co na to říkáte?
jojto (865)|8.9.2006 12:51
ka1ra
Ten test RAM nechaj bezat aspon 3 cykly. Ked to bude OK, tak odinstaluj vsetky virtual. mechaniky (Daemon Tools,Alcohol...), odinstaluj Nero InCD a pipadne ine napal. programy (Roxio...). "Nieco" ti pristupuje k datam pri napalovani. V poslednom rade skus ine media, inu rychlost palenia a prehodit napalku na iny kanal.
peco (772)|8.9.2006 13:44
[quote=ka1ra]
Třeba bych mohl použít DVDdecrypter, co na to říkáte?[/quote]
To uz radsej ImgBurn, ktory je nastupcom DVDdecryptera vo vypalovani! :-R \/
StD (8612)|8.9.2006 19:03
ImgBurn a Decrypter je totéž co se vypalovacího engine týče, není třeba připomínat změnu kabátu. Spíše bych se podíval na to, jak OS přistupuje k mechanice (rozhraní), SPTI, ASPI, Patin-Couffin???

P.S. A jinak nejlépe reinstall a bez výpotků fy Ahead... :((
ka1ra (120)|9.9.2006 10:44
Díky za návody. Zatim jsem reinstaloval kompletně WinXP, navíc mam SP2. Virtualni mechaniky nejsou, vypalovací program Nero 6, to s kterým mi to dříve fungovalo. Pálím na Verbatim +RW. Chyba přetrvává. Vyčistil jsem PC, očistil konektory paměti. Změřil napájecí napětí-je OK (nevim jak zvlnění či špičky), odpojil CDR mechaniku abych snížil odběr (zdroj je 450W). Pověsil HD jako Master a DVD jako slave na původní HD kšandu, pak pověsil stejně HD a DVD na kšandu DVD (umístěno na IDE 0 a pak na IDE1, ruzne kabely). Vždy se chyby vyskytují. Tet běží test paměti, zatim 2 průchody a 0 chyb.
2 Std: co všechno doporučuješ zkontrolovat v Biosu, je možné, že se mi začalo něco tlouci. Při startu WinXP běhají takové čtverečky, jednou nebo dvakrát se zastaví, jako by to nemohlo spusit či nainstalovat něco. Před reinstalací Win to dělalo také, ale 3 roky starý systém by na to měl mít právo, nový systém by ale měl být ještě v pořádku.
Libor (526)|9.9.2006 14:02
a co máš za čipset základní desky
ka1ra (120)|9.9.2006 14:32
Chipová sada je Via KT600, jinak je to deska 8KRA2.

Potřeboval bych neco jao býva Checkit, abych ho na sestavu poštavl a on udělal testy. Doporučíte něco. Zatim nic nepomáhá.

Dík
StD (8612)|9.9.2006 15:34
ka1ra: V BIOSu pro to nemůžeš udělat víc, než jen zjistit, zda mechaniku vidí s přístupem UDMA (PIO2) a dát si ji jako Master na sekundární kšandu (80žil).
Jinak VIA KT600 je to nejhorší z možných... Co nově nainstalovat ty jejich slavné drivery? Potom zkoušet pálit Decrypterem s nastaveným I/O na SPTI, případně i ASPI, máš-li Adaptec-driver nainstalený.
Libor (526)|9.9.2006 16:17
no mě KT600 a Via obecně přijde míň problémová, než nForce, zase je horší na taktování, na této konkrétní desce jsem svého času stavěl jedno PC a přišlo mi v pohodě a už dva roky jede bezproblémů, novými Hyperiony nic nezkazíš
http://www.viaarena.com/Driver/via_hyperionpro_v510a.zip
a ta verifikace háže chyby i Decryptru/IMGBurnu ? nebo je to záležitost jen Nera
ka1ra (120)|9.9.2006 16:38
2 StD: prověřoval jsem si zda je to tak jak doporučuješ:
.............vidí s přístupem UDMA (PIO2) a dát si ji jako Master na sekundární kšandu (80žil)..............
- UDMA je povoleno, je Masterem na sekundarní kšandě a pod sebou má druhou CDR mechaniku (ta zlobí také) Zlobí to ale i bez té slave mechaniky.
............Co nově nainstalovat ty jejich slavné drivery? .............
-udělám, ač jsem je instaloval včera večer při instalaci WinXP

.........Potom zkoušet pálit Decrypterem s nastaveným I/O na SPTI, případně i ASPI, máš-li Adaptec-driver nainstalený.............
- je tam, ono si ho dotahuje Nero,
(Driver : Aspi32
Description : ASPI for WIN32 Kernel Driver
Version : 4.71 (0001)
Company : Adaptec)

S tim DVDdecrypterem si musím pohrát, nějak jsem zapomněl jak ho používat jako vypalovací program a hlavně zda po sobě umí vypáleneé verifkovat.
ka1ra (120)|9.9.2006 17:01
2 Libor: Chyba nastává je u Nera, s Decrypterem jsem to zatím neskusil a tak nevím

Mohu poprosit o postup jak zjistit zda vypálené odpovídá zdroji? Ultraedit to nezvládá porovnat, přece jen 1G soubory jsou na něj moc.
Lze v Decrypteru nějak vypalovat soubory, nebo jen ISO?
ka1ra (120)|9.9.2006 18:40
Tak jsemvytvořil ISO pomocí Decripteru abych ho mohl vypálit. Když ho vypálim pomocí

Nera- CHYBY
Driver : Aspi32
Description : ASPI for WIN32 Kernel Driver
Version : 4.71 (0001)
Company : Adaptec

Decrypter-BEZ CHYB
I 17:53:09 Initialising SPTI...
I 17:53:09 Searching for SCSI / ATAPI devices...
I 17:53:09 Found 1 CD-RW, 1 DVD-ROM and 1 DVD-RAM/±RW!

Decrypter-BEZ CHYB
I 18:39:02 Shutting down SPTI...
I 18:39:02 Initialising ElbyCDIO...
I 18:39:02 ELBYCDIO.DLL - Elaborate Bytes CDRTools - ElbyCDIO DLL - Version 5.1.0.2
I 18:39:02 Searching for SCSI / ATAPI devices...



Vypadá to, že Decrypter používá Microsoftí ovladač a funguje. Ovladač od Aaptec nechce Decripter poučít, tváří se, že nenajde jednotku. Pokud chci použít ovladač od cloneCD tak jednotku najde a jak je vidět opět vypaluje bez chyb.

Dá se někde stahnout poslední ovladače od Adaptec a podstrčit je Neru nebo nerodonutit pracovat sMicrosoft ovladačema?
StD (8612)|10.9.2006 07:49
Myslím, že Vlada tady někde jinde psal, co je třeba po Neru odmáznout z registru (které řádky), aby se mechaniky znovu "řádně viděly" v OS. Teď to nemohu hledat. Ale Libor má pravdu, posledními Hyperiony (=hrozné slovo) nic nezkazíš.
ka1ra (120)|10.9.2006 09:28
Za poslední Hyperiony dík, nuškodily, ale ani nepomohly. Stále se prohrabávám internetem, našel jsem pár případů kdy byl stejný problém. Nikdo pořádně neví co s tim, nejpravděpodobnější je, že NERO odhalí chybné (odcházející, nestabilní) paměti dřív než memtest (trochu přitažené za vlasy, já vím). No a nebo se skutečně nějak tlučou ovladače, kdy Nero spustí nějaký proces jenž tam dělá nepořádek.
2 StD: Můžeš trochu napovědět jak hledat ty informace co by se měly odmazat (kdy asi byl příspěvek, o čem ...) Nebylo to o tom, že se část NERO tluče s ProjectX? To je uvedené v článku věnovanému instalaci a použití ProjectX od exTNT.
ka1ra (120)|10.9.2006 09:58
Tak jsem získal důkaz, že Nero při verifikací nekecá. Připaloval jsem malé soubory do 100MB tak dlouho, až NERO zahlásilo chybu. Vypálený soubor jsem překopírova na disk a pomocí UltraEditu porovnal s originálem. V 1/5 souboru je chyba, 31 Bytu je jiných. => Když verifikace hlásí chybu, tak tam je. Již to neni kopie 1:1, ač z hlediska čitelnosti (Kprobe) může být médium bez problémů.
Nevíte ještě o nějakém kvalitním testu RAM paměti, nejlépe spouštěném pod WinXP? To aby se ukázalo, zda OS nezmění režim práce pamětí nějak negativně (v jednom příspěvku na Netu autor píše, že memtest označil paměti jako OK, ale NERO se začalo chovat také OK až po výměně paměti)
StD (8612)|10.9.2006 19:42
Tak si ještě zkus vypnout v položkách po startu Nerocheck, co to bude dělat... Já ho mám také stále vypnutý, protože N. používám jen velmi zřídka a na data-only.
Nejjednodušeji to uděláš třeba ve Spybotu Search&Destroy "odfajfkováním" v nabídce Start (režim Pro pokročilé...) :-E
ka1ra (120)|10.9.2006 20:55
Nepomohlo, stahnul jsem si Spybot a podle rady vypnul NeroCheck. Následně restartoval a pro jistotu zkontroloval vypnutí, následně vypálený soubor obsahuje chybu.
Celý den jsem trápil počítač s memtest, proběhlo to 2x po 7 kolech a ani jedna chyba.
Přiznejme si to, jsem skoro v koncích, zítra zkusim někde sehnat zápujčkou pamět. Nemáte někdo doporučení na nějaký testovací program?
Milosbb (889)|10.9.2006 21:48
ka1ra

To, že v Decryptery po pálení je všetko OK a v Nere nie možno súvisí s nejakou ochranou toho DVD, ktoré chceš skopírovať a nemá to nič spoločné ani s RAM ani s ničím iným.
Ak ti to ale robí aj na nejakom free obsahu alebo datovom DVD, tak je niečo v prdeli a tým bude možno Nero.

--------------
ka1ra (120)|10.9.2006 22:02
Ano, dělá to na čemkoliv. Kopíruji Nerem zásadně věci bez ochran. Již jsem reinstaloval WinXP, a použil Nero 6 a i Nero 7 a nic nepomáhá.