Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prevod do mpeg4-sp?

gemini (11)|7.9.2006 10:38
Potřeboval bych poradit,nejrychlejší způsob jak převést divx5 do mpeg4-sp,aby mi to přehral stolní dvdplayer.Zkoušel jsem virtualdub a xvid,ale zdá se mi to pomalé,navíc volba "save in avi" je jen jako interleave a to nevím jestli bude fungovat?
Děkuji
vlada (3470)|7.9.2006 11:01
gemini
MPEG-4 SP umí DivX i XviD. XviD má na to přímo předvolbu. Pomalý to samozřejmě bude, protože se musí video dekomprimovat a zase znovu zkomprimovat.

Víš co to je interleave? Pokud ne, tak to neřeš a nepřepínej :-)
gemini (11)|7.9.2006 12:07
použil jsem xvid,protože má tu předvolbu v divxu bych to asi neumněl nastavit,aby to vyhovovalo simple profile.Mám xv-np1 a chci vyzkoušet co to přehraje z flash karty...
vlada (3470)|7.9.2006 13:52
gemini
Pozor ale na to, že například Panasonic nahrává a přehrává video z flash karty. Tvrdí při tom, že to je MPEG-4, ale není to MPEG-4.
gemini (11)|8.9.2006 08:58
:-((( tak avi vytvořený xvidem v profilu L3 to vůbec nevidí.Musí to prý být mpeg4-asf.Nevíte o nějakém konvertoru do standartu mpeg4-asf?
Díky
vlada (3470)|8.9.2006 09:40
gemini
Tak toho sem se trochu bál. Podle mě bude používat JVC ten samej formát jako Panasonic, a tím pádem to vůbec nebude MPEG-4.

Můžeš zkusit muxnout to AVI do ASF programem ASFMuxer. Ale jsem celkem skpetický k tomu, jestli to bude fungovat.

Pokusím se někde sehnat ukázku ASF z Panasoniku, abys to mohl vyzkoušet, jestli to je stejnej formát.