Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekorder nic neumi!!!

Underworlder (1)|6.9.2006 22:25
Dnes jsem zacal s rodinou vybirat DVD rekorder,nejdriv mi bylo receno,ze umi vse,ale pak jsem se dozvedel,ze i kdyz si poridim za 11tisic dvd s hdd 160GB treba Panasonic,tak ze si do neho nemuzu nastrkat ani fotky z digitalniho fotoaparatu,ani MP3ky,ani CD s hudbou,proste ze to umi jen nahravat filmy z televize a vypalovat DVD....to je podle me za 11tisic docela na dve veci...pocitac mi dvd vypali a ty filmy asi za ty prachy ozelim a radsi si je pucim v pujcovne...no reknete mi na to svoje nazory,at me vyvedete z omylu,pac se mi tomu nechce verit!!!Moc dik,Jirka
PcBuh (228)|7.9.2006 06:23
To je snad už v názvu toho přistoje ne DVD Rekorder a ne CD Mp3 nebo Foto , a hlavní ůčel je náhrada Videa na VHSky :)
Pitomec (10211)|7.9.2006 07:37
[quote=Underworlder]Dnes jsem zacal s rodinou vybirat DVD rekorder,nejdriv mi bylo receno,ze umi vse,ale pak jsem se dozvedel,ze i kdyz si poridim za 11tisic dvd s hdd 160GB treba Panasonic,tak ze si do neho nemuzu nastrkat ani fotky z digitalniho fotoaparatu,ani MP3ky,ani CD s hudbou,proste ze to umi jen nahravat filmy z televize a vypalovat DVD....to je podle me za 11tisic docela na dve veci...pocitac mi dvd vypali a ty filmy asi za ty prachy ozelim a radsi si je pucim v pujcovne...no reknete mi na to svoje nazory,at me vyvedete z omylu,pac se mi tomu nechce verit!!!Moc dik,Jirka[/quote]
To je samozřejmě kec, protože zrovna u Panasonicu, který má vstup na paměťovou kartu, si můžeš obsah z ní překlopit na DVD. Přehrávání CD (ať už klasické hudební, MP3 nebo filmový DivX) je pak samozřejmostí.

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AEA_3256
vlada (3470)|7.9.2006 08:14
Pitomec
No ale podle mě nejde zkopírovat nic z CD/DVD na HDD. Proto bych radši pořídil Kiss, který má síťovku. Ale zase neumí vypalovat DVD.
Pitomec (10211)|7.9.2006 08:34
[quote=vlada]Pitomec
No ale podle mě nejde zkopírovat nic z CD/DVD na HDD. Proto bych radši pořídil Kiss, který má síťovku. Ale zase neumí vypalovat DVD.[/quote]
A je to k něčemu dobrý? Kopírovat filmy tak, že je hodím na HDD v rekordéru a pak z HDD na placku, hmm... - v PC to mám mnohem elegantnější, navíc s výběrem (vyhodit nepotřebný zvuky atd.). A jiný využití pro kopírování z CD/DVD na HDD mě nenapadá...
vlada (3470)|7.9.2006 11:03
Pitomec
No že máš nejoblíbenější filmy a písničky na HDD a nemusíš hledat CD placky, když si to chceš pustit. To se mi zdá jako rozumný využití.
ODSakEda (2278)|7.9.2006 13:04
To jako by někdo degradoval dig. fotky o několika Mpx do DVDvideo formátu a tzedy rozlišení jen 0,4Mxp???... Nebo si snad někdo naivně myslel, že takový jednoúčelový stroj bude umět kromDVDvideo formátu umět pracovat s daty podobně jako PC??? :-E :-E :-E Není to nemožné, ale rozhodně to nééčekejte od Panáku či SONY, co chtějí prosadit svoje formáty s patenty!!!
Foolproof (2713)|7.9.2006 13:10
Kiss mám, sice historický (500), ale udělal jsem z něho 508, ovšem disk jsem dal do "šuplíku". Síťovku to má totiž jenom 10kovou, takže kopírování z PC ftp protokolem......
Prostě přenesu disk a je to.

Nevýhodou je, že to umí streamovat pouze soubory, takže se nemohu dívat přes PC po síti na TV a satelit přes toto zařízení. Jediné kostrbatější řešení je na PC zapnout timeshift v programu, který umí předalokovat požadovaný prostor na disku (player chce znát velikost souboru :-) ) a dívat se ze zpožděním.

DVD recorder jsem viděl za 3500 i s daní a uměl CD i fotky.
Pitomec (10211)|7.9.2006 15:31
[quote=vlada]Pitomec
No že máš nejoblíbenější filmy a písničky na HDD a nemusíš hledat CD placky, když si to chceš pustit. To se mi zdá jako rozumný využití.[/quote]
Já mám nejoblíbenější věci v lednici B-) , takže se mě to netýká vůbec :-D