Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV karta Leadek WinFast TV2000 XP Expert a nizka hlasitost.

baco (14)|5.9.2006 11:38
Koupil jsem si minuly tyden TV kartu Leadek WinFast TV2000 XP Expert.

Pripojil jsem ji ke kabelove televizi ucastnickou snurou.
Pribaleny audio kablik jsem zapojil do zvukove karty Sound Blaster Live!
do vnitrniho konektoru AUX.

Naistaloval jsem tyto drivery pro TV kartu:Driver v.5.13.1.3310
Naistaloval jsem aplikaci PVR:Aplikace WinFast PVR v.3.0.10.98

Aplikace PVR naladila vsechny programy (26 programu), co mam naladene na televiznim prijimaci.
Zvuk se nastavil bez problemu, i pro CT1, Novu a Primu (tam je totiz zvukova norma D/K)
Prehravani televiznich poradu v pocitaci je tedy dobre.
Obraz pekny, zvuk pekny, bez sumu, s vyskami.

Zarazila me ale nizka hlasitost zvuku.

Zvysuji tedy hlasitost v PVR aplikaci postupne az ke 100% (ve windows mixeru se spravne posunuje
jezdec u AUX ke 100%), zvuk se pritom umerne zesiluje. Jsem tedy na 100% hlasitosti,
zvuk se umerne zesilil, ale presto je je hlasitost nizka vzhledem k ostatim zvukum ve windows.

Musim si pomoct regulatorem hlasitosti na reprobedne.
Tim zesileni zvuku z TV karty nastavim, ale pak kdyz opustim aplikaci PVR a spustim si treba
WinAmp abych poslouchal hudbu musim hned "skocit" k regulatoru hlasitosit na reprobedne
a stahnout ho abych "neohluchnul".

Nedalo mi to a zacal jsem v aplikaci PVR nastavovat ruzne zeme a zkouset kanaly.
Toto jsem delal snad hodinu a pri urcitem "hlasitem sumu" v kanalu (jedno jakem,
proste nahodne vybrany kanal, byl tam proste silny sum - hlasity sum)
se zvuk na TV karte nastavil na silnou hlasitost.

Stahnul jsem regulator hlasitosti u reprobedny na uroven, kdy treba posloucham Winamp,
v aplikaci PVR jsem stahnul hlasitost na 40% (jezdec ve windows mixeru se stahnul taky na 40%).
Zvuk byl perfektne "hlasity", bez sumu s vyskami.
Takze TV karta umi dodavat potrebnou uroven vybuzeni pro zvukovou kartu.

Kdyz jsem si zkusil nahrat jeden dil Simpsonu na disk v MPEG-2 a pak jsem si tento film
prehral v media playeru kvalita obrazu vyborna, zvuk vyborny, hlasitost zvuku perfektni.

Takto jsem tuto kartu pouzival 4 dny, pocitac jsem nevypinal, jenom jsem ho posilal do
rezimu spanku pomoci dalkoveho ovladace, ktery je dodavan s TV kartou. Po probuzeni TV karta
fungovala perfektne. Zvuk byl stale "hlasity".

Pak jsem potreboval pocitac restartovat, a po restartu kdyz jsem spustil aplikaci PVR
byla hlastitosv cudu. TV kasta posilala do zvukove karty nizkou hlasitost.
Znovu jsem provadel hodinovou anabazi prepinani zemi a kanalu v aplkaci PVR, znovu nahodne
jsem vybudil TV kartu a TV karta zacala dodavat hlasity zvuk do zvukove karty.

Ale bohuzel vzdy po restartovani byla hlasitost v cudu a musel postupovat hodinove vyse
popsane anabaze se stridanim zemi a kanalu az TV karta zacala dovavat zase dostatecnou hlasitost.

Protoze mam 3 dalsi zvukove karty, postupne jsem je vyzkousel a vsech to bylo stejne, nizka hlasitost,
pritom jak popsal vyse TV karta to umi, ale jenom kdyz se ji chce.

Ted nevim na cem jsem, mam koupeny spatny kousek nebo je to rys teto karty, ze i pri
nastaveni hlasitosti na 100% jeji hlasitost je stale nizka.

Jak je to u Vas s touto kartou, jak vidite hlasitost vasi TV karty Exprert.

Moje karta ma chip Conexant CX23883-39.

Kdyz jsem si cetl historii driveru pro tuto kartu, tak treba u verze
4.0.107.113 z 29.04.2005 je napsano:
Suppor Audio DAC Volume Control Registry (Set to negative 10 db in cx88vid.inf)

nebo
ve verzi 4.0.107.3206 z 08.0.2005 je napsano:
Set the CX2388x Analog Audio DAC output to 0 dB.

Mozna to jde "nekde nastavit".

Nebo nevite jak tu kartu trvale vybudit. Treba neco pripajet, proste nevim.


Jinak je to pro mne vyborna karta, dobry ovladaci software, dobry obraz dobry zvuk
az na tu nizkou hlasitost.
Doom (2331)|5.9.2006 12:49
já mám verzi build 20 se stejnými ovladači. hlasitost u telky je dobrá, podobná jako hlasitost třebas u winampu. akorát rádio je trochu tišší.

u tebe tuším jednu zradu: ovladače které máš nejsou vhodné k tvé verzi programu PVR. zkus si sthnout tu verzi b 20 třebas od Maška a uvidíš.
assam (3)|5.9.2006 14:47
Resim stejnej problem, karta jinak funguje bez problemu, az na nizkou hlasitost.
baco (14)|5.9.2006 16:18
Jinak ta moje TV karta ma:

PCB REV:F(G), ASSY REV:D

Pisu to sem proto ze nektere revize meli audio mufled. Ja bych to prelozil jako hardwarove ztlumene audio.
Doom (2331)|6.9.2006 07:23
baco
to tvoje mufled audio si já překladám trochu jinak. první revize experta měly špatně udělaný koncový zesilovač - kondenzátory ve zpětné vazbě zesilovacího švábu měly buď špatnou kapacitu (někde dokonce i chyběly). moje kartička ten problém měla taky a projevovalo se to zašuměným a zmršeným zvukem. kartu jsem posílal na opravu jednomu borcovi někam na jižní moravu a ten borec mě tam naletoval správné kondenzátory.
tož asi tak
Ivo Mašek (10205)|6.9.2006 08:11
Však to je ten první odkaz, co jsem mu posílal. :-)
Ale bez příslušného vybavení je to "vopruz".
Saxel (2279)|6.9.2006 09:57
[quote=baco]Jinak ta moje TV karta ma:

PCB REV:F(G), ASSY REV:D

Pisu to sem proto ze nektere revize meli audio mufled. Ja bych to prelozil jako hardwarove ztlumene audio.[/quote]

Audio mufled měly ty první revize, to se té tvojí netýká. Šlo o ten problém s oříznutými výškami - viz jeden z odkazů Ivo Maška.
Už jsme si zvykli, že někdy tyto karty respektive ovladače a software dělají nepřístojnosti. Podpůrný software dosud nebyl uspokojivě dokončen a obávám se, že ani v budoucnu nebude. Možná ti pomůže downgrade na nějakou ze starších verzí, které bývají označovány za stabilní. Nicméně já jsem vyzkoušel několik různých verzí a tvůj problém jsem nezaznamenal.
assam (3)|6.9.2006 10:22
Trosku pomohly drivery 5.13.1.3310. Zmizel sum. Zas se neda nastavit capture setting, soft se kousne a spadne.
Ivo Mašek (10205)|6.9.2006 10:32
K tomu musíš mít aplikaci 3.0.10.20
assam (3)|6.9.2006 11:39
[quote=Ivo Mašek][quote=assam]Trosku pomohly drivery 5.13.1.3310. Zmizel sum. Zas se neda nastavit capture setting, soft se kousne a spadne.[/quote]
K tomu musíš mít aplikaci 3.0.10.20[/quote]

Mam tam tuhle verzi.