Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Export videa - Premiere pro 7

Wellbloud (4)|2.9.2006 08:29
Dobrý den, v digitálním videu jsem úplný amatér.V premiéře pro jsem si sestříhal a upravil nějaké video s digitálního foťáku, vložil jsem do něj i fotky a hudbu.Při exportu jsem narazil na problém: soubory avi jsou nesnesitelně veliké (při 3 minutách klidně i nad 1 GB. Dočetl jsem se, že v Premieře 6 se dá vyexportovat timeline do Virtualdubu a zde to uložit s normální velikostí.Jenomže v Premiéře pro 7 jsem tuto možnost nikde neobjevil. Pak že se dá exportovat do DV AVI, ale tam je nějaký problém s prokládáním (pruhy přes obraz) a já chi video používat jen v počítači jako avi.Navíc ani nevim kde ten export přes to DV AVI nastavit.

Nevysvětlil by jste mi to někdo nějak po lopatě? Děkuji
Modena (1706)|2.9.2006 10:04
[quote=Wellbloud]Dobrý den, v digitálním videu jsem úplný amatér.V premiéře pro jsem si sestříhal a upravil nějaké video s digitálního foťáku, vložil jsem do něj i fotky a hudbu.Při exportu jsem narazil na problém: soubory avi jsou nesnesitelně veliké (při 3 minutách klidně i nad 1 GB. Dočetl jsem se, že v Premieře 6 se dá vyexportovat timeline do Virtualdubu a zde to uložit s normální velikostí.Jenomže v Premiéře pro 7 jsem tuto možnost nikde neobjevil. Pak že se dá exportovat do DV AVI, ale tam je nějaký problém s prokládáním (pruhy přes obraz) a já chi video používat jen v počítači jako avi.Navíc ani nevim kde ten export přes to DV AVI nastavit.

Nevysvětlil by jste mi to někdo nějak po lopatě? Děkuji[/quote]
To po nás chceš, abychom Ti přeložili user manual ? :-I
File/Export/Movie - tam si nastav na záložce Settings, jaké to Avíčko má být ! :-R
Wellbloud (4)|2.9.2006 11:37
tak to je mi jasný, ale když si dám právě to DV AVI, tak mi nepřijde, že by se velikost nějak zmenšila.
Modena (1706)|2.9.2006 12:07
[quote=Wellbloud]Navíc ani nevim kde ten export přes to DV AVI nastavit.[/quote]
Tak to jsem nepostřehl . . . :-E :-) Ale zřejmě jsi myslel do toho VD, že ? :-D
Mno . . . PremierePro dokáže samozřejmě i další formáty pro prohlížení v PC (menší, než DV AVI, které je určené pro střih) ! Pak použij založení projektu např. některý z kodeků vnitřního MainConcept MPEG Pro, nebo si nastav něco úplně jiného na záložce Custom Settings v okně založení projektu . Totéž můžeš udělat i v případě, že projekt je založený jako cokoliv, ale export provedeš do toho DV AVI a pak použiješ Canopus ProCoder např. k DivXovým experimentům a podobným srágorám!

Fakt netuším, co si představuješ pod pojmem normální velikost, ale PremierePro je střihový soft určený pro grabing a střih DV AVI+pár dalších HD formátů a následný export tohoto materiálu na hafo médií v hafo formátech !
Co se tam vše dá, nebo nedá dělat a jak vypadá vejsledek, tak to fakt nevím, protože já používám 2 exportní možnosti - zpět na DV médium a MPEG2 na DVD v různých datových tocích ! Prostě - využívám ty možnosti, které mi nabízí moje domácí podmínky - DVD player a kazetka miniDV (uložený master) .
Co dost používám třeba u delších projektů je možnost využít "třetích" stran při encodingu - tzn. např.export do DV AVI a CBR na 3 průchodech v CCE , tedy - ne export z timeline PremierePro, ale nejprve převod a potom export.
Možností je asi opravdu hodně, mě ale stále nedochází, o co jde tobě . . . :-(
Wellbloud (4)|2.9.2006 15:06
Dobře, takže při zakládání projektu jsem použil vnitřní kodek,na kartě settings,taky jsem stáhl velikost na 640x480.Velikost už je přijatelná.Toho jsem si před tím nevšiml, že tam je ještě jedna záloška.Omlouvám se.Prostě mi jde o video ve formátu AVI s přijatelnou velikostí,které by bylo jen na prohlížení na kompu třeba v media playerovi.To video má teď ty pruhy, to prokládaní.Poradíte ještě, jak se zbavit toho.

Díky
Wellbloud (4)|2.9.2006 15:08
A ještě jsem se chtěl zeptat,jaký kodek je pro ty moje požadavky nejvhodnější?