Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém při instalaci win. XP??

LubosM (4)|1.9.2006 20:28
Zdravím, už delší dobu se peru s mojím PC, asi před měsícem se mně začal hroutit systém Win. XP, tak jsem přistoupil k naformátování disku. Chtěl jsem XP znovu nainstalovat, ale při kopírování instalačních souborů mně to házelo hlášky, že některé soubory nelze uložit na disk i tak jsem XP nějak nainstaloval, ale problémy se systémem se ještě zhoršily, nešel nainstalovat ani DirectX a mnoho dalších programů nešlo instalovat. PC se často samo vyplo hlavně při ukládání něčeho na disk. Tak jsem znovu formátoval a znovu nahrával XP, kde mně to opět hlásilo ty chyby při kopírování instalačních souborů, ale pokaždé to byly jiné. Tak jsem si myslel, že je poškozenej disk a koupil jsem novej, ale problémy jsou úplně stejné jako před tím, teď už jsem ani instalaci Winů nedokončil. Jelikož jsem PC laik nevím si dál rady a než se pohrnu do opravny, tak se chci zeptat, jestli někdo netuší v čem by mohl být problém, jestli nemůže být chyba někde v HW. Budu rád za každou radu, protože sám už opravdu nevím, diky Luboš
stayman (12393)|1.9.2006 20:38
Prepal si CDcko... alebo vymen PC :-D
AleK (814)|1.9.2006 23:44
LubosM
klidně ti může blbnout cd/dvd mechanika ??? a nebo je cd poškozené - poškrábané atd.. těch možností je více než dost ....
LubosM (4)|2.9.2006 07:18
Dík za radu s novým PC :) Zkoušel jsem už 3 různý CD a u každýho to je stejný. Dneska mě napadlo, že ten disk dám do jinýho PC a tam nainstaluju Winy a pak uvidím jak budou chodit u mě. Tak dík za rady LubosM
hery (13)|2.9.2006 11:51
Zkontroluj RAM, vidím to na ni... http://www.memtest.org
LubosM (4)|2.9.2006 20:12
Takže jsem udělal test tej paměti našlo to tam přes 30000 chyb kolem jednoho místa 471-473MB a jelikož tu paměť mám tak měsíc a někdy v tej době se to začalo sypat tak je to asi jasný. Asi v 70% toho testu se mně to ale zase seklo. Tak bych se rád zeptal jestli tu paměť mám reklamovat nebo se to dá nějak opravit přes nějakej program. Díky moc za tu radu s testem hery!!!!!
LubosM (4)|2.9.2006 20:45
Ještě doplním, že jsem tu 512MB RAM vyndal a nechal tam jen tu 256MB a instalace Win. proběhla bez problémů. Čus LubosM :-!!!
hery (13)|2.9.2006 22:29
RAMku reklamuj, ale ještě předtím vyndej tu 256, dej tam tu 512 a otestuj ji memtestem samotnou, případně ji zkus prohodit v bancích a pokud bude nadále házet chyby tak ji reklamuj
Libor (526)|3.9.2006 09:22
a pohrát si v biosu s časováním tě nenapadlo ? třeba tam máš nastavení, které ta nová ramka nezkousne
AleK (814)|3.9.2006 12:11
[quote=Libor]a pohrát si v biosu s časováním tě nenapadlo ? třeba tam máš nastavení, které ta nová ramka nezkousne[/quote]

jj v tom může být zakopanej pes to se mi stalo dal jsem bios do defaultu a memtest proběhl bez problému
že lachyn :-E :-E