Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se zvukem u MPEG2

saab (3)|31.8.2004 08:24
Mám problém, stáhnul jsem si z kamery do PC video z dovolené a pak jsem ho v Pinnacle Stuidu8 sestříhal a nakonec jsem na pozadí nahrál hudbu z CD, vše jsem dělal ve formátu AVI (720x576 PAL). Video jsem měl rozděleno na 5 AVI souborů. nakonec jsem je chtěl spojit do jednoho souboru a pak vyexportovat do MPEGu, což se mi bohužel nepodařilo, protože když jsem chtěl udělat původně jeden velký AVI soubor, tak byl předpoklad vytvoření cca 13 hodin (video má 66 minut), což by nebyl problém, ale ty blbý WinXP se po pár hodinách natvrdo resetnou :-( Tak jsem to zkusil vyexportovat přímo do MPEGu, což se po 5 hodinách práce zdařilo. Bohužel zvuk u výsledného MPEG souboru je neposlouchatelný ! Zvuk je mírně zrychlený a písničky od Roxette zní jako by je zpívali děti nebo šmoulové :(( Délka videa u MPEGu je ale stejná jako u AVI, takže ke zkrácení záznamu nedošlo, původně jsem myslel, že je to nastavením kvality MP2 zvuku na 192 kb/s (sem si to spletl s MP3), ale ikdyž jsem nastavil přes 300 kb/s, tak kvalita zvuku je stále stejná :-((( Převod AVI souboru do MPEGu jsem zkoušel v Pinnacle Studiu 8, pak v TMPEGEnc 3.0Xpress a nakonec i v Ulead Video Studiu 8. Výsledek je u všech stejný. Zkoušel jsem při kompresi nastavit jak prokládaný režim, tak i progressive, ale nic na to nemá vliv, kvalitu videa jsem měl na 5000 kb/s. Nevíte kde by mohl být problém ?
pavelpt (2713)|31.8.2004 09:46
Jestli máš uložený projekt a chceš to v MPEGu, tak pusť znova rendering v Pinnaclu přímo do MPEG2.
Pokud se ti nelíbí Pinnacle enkoder, dej format custom, opiě tam parametry z DVD a vyber si jiný.
saab (3)|1.9.2004 09:27
Tak problém byl vyřešen, byla to moje chyba. Při grabování do AVI souboru jsem měl nastaven zvuk na 48kHz (což jsem přehlédnul) a při exportu do MPEGu jsem nastavil zvuk na 44,1kHz, takže deformace zvuku byla způsobena změnou vzorkovacího kmitočtu. Ne nadarmo se říká dvakrát měř, jednou řež 9-)
Hawkey_tvf (434)|1.9.2004 22:55
Ale ani to tie programy neospravedlnuje, maju vediet presamplovat!
MP2 zvuk je asi najvacsi shit aky si si mohol vybrat, rvi to do AC-3 2.0.
Inak DVD ma "in definition" 48 kHz zvuk.
5 Mbit/s pre video je dost malo a neverim tomu ze medzi progressive a interlaced A DUPLOM U DV ZDROJA nemalo nijaky efekt (si to asi videl len na PC, co?).
"Tie blbe WinXP" mas bud vyhnite (problem medzi stolickou a klavesnicou) alebo je to problem toho Pinnacle Studia, u Pinnacle nevedia nejako slavne programovat :-) vid drivery k PCTV Pro a spol. (a nielen).
saab (3)|2.9.2004 11:04
Bohužel to asi žádný z nich neumí :-( U toho zvuku jsem měl v Pinnaclu na výběr pouze MP2 nebo PCM, zkusím se kouknout na TMPGEnc Xpress jestli umí AC3 u MPEGu (tam jsem to nechal při převodu na default). Těch 5MBit/s je první pokus, zatím zkouším nejvhodnější datový tok apod. Zkoušet to budu hlavně na DVD přehrávači přes DVD-RW.
Ten problém s XPéčky je v tom, že jsem tam poslední dobou nacpal spoustu SW na video a grafiku (úpravu fotek z digitálu apod.), takže se mu zřejmě něco nelíbí, ale resetuje se jen při vytváření velkého AVI souboru (mám NTFS), ale to neřeším, protože převod do MPEGu funguje bezproblémově a až to budu mít komplet hotový, tak Win přeinstaluji, tak jak jsem byl zvyklej u 9x řady Windows kde to byla po půl roce nutnost.
pavelpt (2713)|2.9.2004 16:06
[quote=saab]Bohužel to asi žádný z nich neumí :-( [/quote]


Ale umí,umí :-R
Hawkey_tvf (434)|3.9.2004 00:59
AC-3 skus BeSweetom, tahaj poslednu betu, ale nie je to optimum... zato je zadara. (doom9.org)
dochtor (45)|19.10.2004 12:41
ja pouzivam prave besweet a ac3machine podla postupu na doom9 - v ulead video studiu vytvorim avi a waw, v TMPGEnc skonvertujem obraz a ac3machine chcem zvuk, lenze waw z uleadu to neberie, skonvertuje mp3 aj mp2 aj ine waw, ale tento nie, tak pustam obraz aj zvuk cez TMPGEnc a vzniknuty mp2 potom konvertujem do ac3, v com moze byt problem?? chcel som prejst na Xpress, ale ac3 plug-in som nespojazdnil, existuje nejake dostupne riesenie na priame kodovanie do ac3??
ViKinG (793)|19.10.2004 13:15
dochtor: na převod wav - ac3 zkus použít Sonic Foundry Soft Encode. Jednoduchý, dobrý, bezproblémový.
stayman (12393)|19.10.2004 14:29
Na prevod WAV -> AC3 (2.0 - 5.1) je lepsi Vegas, mas tam moznost editacie, filtrov atd.
ViKinG (793)|19.10.2004 15:10
StayMan by €RikŁ€: někdy mam pocit, že ve Vegasu píšeš i mejly :-) :-E . Nemůžu posoudit zatím neVegasuji. Ale určitě máš pravdu, jako vždycky 8-) .
stayman (12393)|19.10.2004 15:40
no no \/ :-E
clee (6592)|19.10.2004 15:57
hehe, rik je extremista ale zas takovej ne, predstav si ze by se jeho deti jmenovaly vegas a dvdarchitect :-E tim padem moje by pak musely bejt maestro a premiere :-E :-E :-E
stayman (12393)|19.10.2004 16:22
No este si zabudol na SondForge a ACIDku :-E