Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s Adobe Premiere 1.5

Panther_tvf (5)|30.8.2006 08:54
Dobrý den,
mám následující dva problémy s Premierou 1.5 Pro:
Pokud pustím přehrávání v náhledovém okně z Timeline, tak se přehrávané video v okně zrychluje (a to i za pozici kde je střiženo) a cca po 2 sec vrací zpět na správné místo dle ukazatele a takhle pořád dokola.
Druhý problém mám při encodování, kdy zvuk mám cca o vteřinu předběhnutý před obrazem a nemůžu s tím nic udělat. Nevíte, kde by mohl být problém?
Díky moc!
Modena (1706)|30.8.2006 14:52
[quote=Panther]Dobrý den,
mám následující dva problémy s Premierou 1.5 Pro:
Pokud pustím přehrávání v náhledovém okně z Timeline, tak se přehrávané video v okně zrychluje (a to i za pozici kde je střiženo) a cca po 2 sec vrací zpět na správné místo dle ukazatele a takhle pořád dokola.
Druhý problém mám při encodování, kdy zvuk mám cca o vteřinu předběhnutý před obrazem a nemůžu s tím nic udělat. Nevíte, kde by mohl být problém?
Díky moc![/quote]
Vidím to na nějaký bug (bordel) v kodecích ! Nemáš nainstalovaný codekpack all in one ? \/
Jinak - jestli můžeš, upgraduj na verzi PremierePro 2.0 - bylo tam vyřešeno spousty problémů s HW i SW nekompatibilitou ! :-)
Panther_tvf (5)|30.8.2006 15:01
Mám nainstalovaný ACE Mega Codecs pack tak nevím, jestli můžou způsobovat problém. S tím souvisí ještě jeden dotaz (vlastně dva): když je odinstaluju - budu moct fungovat bez nich a pomůže to, nebo bude třeba reinstalace XP? A jaké kodeky bys doporučil?

A druhý - pokud provedu upgrade na AP 2 - nepotřebuje XP SP2? Ty nemám fuknční :-(

Ještě jednou díky!!!
Modena (1706)|30.8.2006 15:24
[quote=Panther]Mám nainstalovaný ACE Mega Codecs pack tak nevím, jestli můžou způsobovat problém. S tím souvisí ještě jeden dotaz (vlastně dva): když je odinstaluju - budu moct fungovat bez nich a pomůže to, nebo bude třeba reinstalace XP? A jaké kodeky bys doporučil?

A druhý - pokud provedu upgrade na AP 2 - nepotřebuje XP SP2? Ty nemám fuknční :-(

Ještě jednou díky!!![/quote]
ad1)https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2091
Až to "pozřeš", klidně ten megashit odinstaluj ! PremierePro si sama potřebné kodeky instaluje a budeš potřebovat jen jeden navíc - Quicktime !
ad2)ano, budeš potřebovat XP SP2, ale není to nic proti ničemu, spíš naopak - doporučuji upgrade i těch widlí :-)
glbco (93)|30.8.2006 17:11
Co sa tyka posunutia zvuku, vznika pri conformingu, doporucujem ponechat tento proces az do ukoncenia bez zbytocnych dalsich manipulacii.
Da sa odstranit zmazanim suborov z adresara Conformed Audio Files.
Pri otvoreni projektu prebehne znova cely audio conforming.
Panther_tvf (5)|31.8.2006 10:51
[quote=glbco]Co sa tyka posunutia zvuku, vznika pri conformingu, doporucujem ponechat tento proces az do ukoncenia bez zbytocnych dalsich manipulacii.
Da sa odstranit zmazanim suborov z adresara Conformed Audio Files.
Pri otvoreni projektu prebehne znova cely audio conforming.[/quote]

Tak teď přesně nevím, co si tím myslel. Upřesňuji, že zvuk je posunutý ve finálním mpegu po exportu z Premiery, tak nevím zda pomůže smazání výše uvedených souborů?
Panther_tvf (5)|31.8.2006 11:00
[quote=Modena][quote=Panther]Mám nainstalovaný ACE Mega Codecs pack tak nevím, jestli můžou způsobovat problém. S tím souvisí ještě jeden dotaz (vlastně dva): když je odinstaluju - budu moct fungovat bez nich a pomůže to, nebo bude třeba reinstalace XP? A jaké kodeky bys doporučil?

A druhý - pokud provedu upgrade na AP 2 - nepotřebuje XP SP2? Ty nemám fuknční :-(

Ještě jednou díky!!![/quote]
ad1)https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2091
Až to "pozřeš", klidně ten megashit odinstaluj ! PremierePro si sama potřebné kodeky instaluje a budeš potřebovat jen jeden navíc - Quicktime !
ad2)ano, budeš potřebovat XP SP2, ale není to nic proti ničemu, spíš naopak - doporučuji upgrade i těch widlí :-)[/quote]

Ahojky,

tak jsem včera zkoušel veškerá možná nastavení HW i SW, odinstalování kodeků, atd. a nepomohlo vůbec nic. Dokonce jsem se dostal do fáze, kdy samotná Premiera nefungovala právě bez spuštěných MegaCodeků (zadrhla se při spuštění a chtěla reinstalaci, která ovšem nepomohla) a začal blbnout i Nerák při převodu AVI-čka do DVD - šoupnul mi zvuk tentokrát asi o 5 vteřin dopředu :-( Nicméně na Tvé doporučení jsem se rozhodl, že se pokusím přeinstalovat Wokna načisto s Premierou a pak budu laborovat co mi to vlastně zboří, případně pak upgrade na dvojku (AP i SP). Prosím jen o nějáký zdravý link na QuickTime kodek, který bude fungovat (abych si ta čistá Wokna zase něčím nezas...). Díky moc.
Panther_tvf (5)|31.8.2006 11:50
[quote=Modena][quote=Panther]Mám nainstalovaný ACE Mega Codecs pack tak nevím, jestli můžou způsobovat problém. S tím souvisí ještě jeden dotaz (vlastně dva): když je odinstaluju - budu moct fungovat bez nich a pomůže to, nebo bude třeba reinstalace XP? A jaké kodeky bys doporučil?

A druhý - pokud provedu upgrade na AP 2 - nepotřebuje XP SP2? Ty nemám fuknční :-(

Ještě jednou díky!!![/quote]
ad1)https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2091
Až to "pozřeš", klidně ten megashit odinstaluj ! PremierePro si sama potřebné kodeky instaluje a budeš potřebovat jen jeden navíc - Quicktime !
ad2)ano, budeš potřebovat XP SP2, ale není to nic proti ničemu, spíš naopak - doporučuji upgrade i těch widlí :-)[/quote]

Jo a ještě dodatek: ten zrychlený obraz se projevuje pouze z Timeline při spuštění (např. mezerníkem). Když spustím načtené video v Master okně, tam se to neděje a když jezdím ukazovátkem po časové ose, tak se to stačí vracet, takže to ani nepoznám. Připadá mi to, jako by si to při přehrávání náhledu Premiera načítala pro urychlení dopředu a nějak to nezvládala korigovat s přehrávaným časem v Timeline. Jsem z toho jelen.