Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB viewer - nahraný film má posunutý zvuk

ravie14 (42)|29.8.2006 09:33
Zdravím kolegy,
titulek mluví snad za vše :). Nahraju film v DVB vieweru TE. Pokud je kratší, lze přehrát, ovšem opět pouze v DVBV, pokud je delší, musím ho otevřít přes VirtualDubMod, nepřehraju ho ani před DVBV, natožpak WMP. Po uložení ve VDModu má film posunutý zvuk, čím více ke konci, tím víc. Stejný výsledek dá i Auto Gordian Knot.
Stroj mám dostatečně výkonný, nějaké kodeky sice nainstalované mám, ale nemyslím si, že by to mělo vadit - vysílání z DVB-T se přece jen ukládá.
V DVBV nahrávám do MPEG, teď jsem zkoušel i nahrát zvlášť audio a video, ale po slepení to vypadá stejně.
Tuší někdo, kde by mohl být problém?
:-(((
Děkuji za všechny reakce, zvláště za ty, co pomůžou :-)
Ravie
Foolproof (2713)|29.8.2006 12:16
V DVBV TE.

Tento program je víceméně funkční demo, v MPEG streamu musí být obraz a zvuk posunutý z principu, ale jestli chyba narůstá, jsou vynechávány bloky při nahrávání, zkus nahrát i transport stream (snad to tam jde) a zpracovat potom třeba v ProjectX, ten ledasco dokáže opravit.

Def.řešení - změna playeru. :-D
ravie14 (42)|29.8.2006 12:24
[quote=Foolproof]V DVBV TE.

Tento program je víceméně funkční demo, v MPEG streamu musí být obraz a zvuk posunutý z principu, ale jestli chyba narůstá, jsou vynechávány bloky při nahrávání, zkus nahrát i transport stream (snad to tam jde) a zpracovat potom třeba v ProjectX, ten ledasco dokáže opravit.

Def.řešení - změna playeru. :-D[/quote]

Fajn, nejsem proti :)) Jakou změnu doporučuješ?
Jinak s tím posunutím by to mohlo být - jednou se mi stalo, že byl film posunutý celý stejně - o 800 milisekund (+-). Ale jinak standardně chyba narůstá. Ještě prosím o podrobnější definici transport streamu - co to je, nebo aspoň jakou to má příponu? :-)
Díky.
Ravie
Foolproof (2713)|29.8.2006 12:36
Příponu to má ts, výhodou je, že takto můžeš nahrát více zvuků, titulky i EPG :-D

Placená verze DVBV, není to drahé, GE stačí, verze PRO je potom celkem slušně udělané MMcentrum všetně HTPC rozhranné, streamování z internetu,DVD a mnoho jiných.Pro DVBT dobré řešení.

DVBDream - zadarmo, velmi kvalitní, dosud ve vývoji, má některé opičky jako sledování komplet celého multiplexu naráz atf.

Skyview - není určen pro DVBT, ale umí to, je velmi dobře vybaven, má některé nadstandardní funkce.

Nenapsal jsi co máš za kartu........snad AS2
ravie14 (42)|29.8.2006 12:39
Mea Culpa, přesně tak, AS2. Půjčenou a tohle je jediné, co mi ještě brání v tom, abych si ji koupil - zatím stále přemýšlím, jestli Leadtek nebude lepčí :-/ Ještě prosím o informaci, jestli komplet multiplex nahraný v DVBDream jde nějak jednoduše (VDubMod) rozházet na jednotlivé kanály. Nebo opět obligátní ProjectX? :-)
Díky ještě jednou.
Ravie