Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jakou grafiku?

stanix (131)|28.8.2006 11:13
potřebuji poradit nějakou grafiku pro PCIex,budu inovovat PC-nehraji hry,požaduji kvalitní výstup na TV(mám hodně filmů avi),bez nějakého složitého přepínání.Teď zatím jedu na Matrox G400DualHead ,chtěl bych od nové grafiky něco podobného jako má Matrox-funkce DVD Max-spustím si film ,na monitoru vidím přehrávač (může být jakákoliv velikost okna videa) a v TV mám vždy pouze film přes celou obrazovku bez jakéhokoli nastavování a přepínání.Pokud možno v rozumné cenové kategorii.....
uf,doufám že jsem to dostatečně vysvětlil co vlastně chci,díky za typy.
Pitomec (10211)|28.8.2006 14:08
To umí každá grafika s TV výstupem. Když máš Matrox, tak zkus zase ten (snad se do PCI-E dělá).
Milosbb (889)|28.8.2006 17:17
stanix

požaduji kvalitní výstup na TV(mám hodně filmů avi),

DivX,XviD ?

Za cenu grafiky kúpiš DVD player z prehrávaním avi(DivX,Xvid) a ušetríš na kW za elektrinu - comp vs DVD player tak asi desatina spotreby. Placku vypáliš na +-RW za 10 minút a navyše máš volný comp na inú prácu.
Navyše podľa mňa kvalitný výstup z grafiky na TV neexistuje, vždy bude o niečo lepší výstup z DVD playera cez SCART RGB.
TV out výstupy z grafik sú len doplnok, grafika je určená na niečo úplne iné.

Ja mám GeForce 6600 a ten výstup používam iba pri pozeraní nejakých HD klipov z netu. Pri použití PureVideo dekodéra od nVidie je obraz mpeg hd 1080 naozaj špičkový, ale nezmestí sa celý na obrazovku, je orezaný po všetkých stranách. Možno sa to dá nastaviť, ale nejak ma to netankuje. No a na filmy používam DVD player (DVD video, DivX,Xvid), pretože z TV out výstupu to bolo o niečo horšie, či už cez composit, alebo S-video.

----------
stanix (131)|31.8.2006 07:50
Do Matroxe bych šel s chutí znovu-je super-ale ta cena.....
to Milosbb: grafiku musím koupit každopádně,když budu inovovat PC tak mi DVD player nepomůže ani kdybych se po*ral.A v žádném případě to PC nenahradí,tam přehraji všechno(možná i pivní tácek :-E ) a na to se DVD nechytá