Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Premiere 2 - Export do různých formátů

jpec (6)|27.8.2006 19:36
Zdravím všechny,
mám téměř hotový sestříhaný projekt v Adobe Premiere 2 a budu ho potřebovat nějak exportovat. Moc možností jsem tu ale nenašel. Předesílám, že na DVD rovnou exportovat nechci. Nenašel jsem tu z žádných kodeků na kompresi a údajné Microsoft Uncompressed AVI mi nešlo otevřít ani ve VirtualDubu. Microsoft DV AVI už ano. Nemám problém s místem na disku, takže bych klidně uvítal nekomprimovaný formát. Nevíte, pod jakou položkou jej nalézt, nebo jaký kodek použít pro co nejlepší kvalitu, aby nebyl obraz moc znehodnocen? Budu to přetáčet na VHS, takže bych to rád měl v nějakým souboru. Taky budu dělat CD v DivX a DVD (navíc DVD Authoring si chci udělat v jiném programu).
Díky za nápady
Modena (1706)|27.8.2006 20:11
[quote=jpec]Zdravím všechny,
mám téměř hotový sestříhaný projekt v Adobe Premiere 2 a budu ho potřebovat nějak exportovat. Moc možností jsem tu ale nenašel. Předesílám, že na DVD rovnou exportovat nechci. Nenašel jsem tu z žádných kodeků na kompresi a údajné Microsoft Uncompressed AVI mi nešlo otevřít ani ve VirtualDubu. Microsoft DV AVI už ano. Nemám problém s místem na disku, takže bych klidně uvítal nekomprimovaný formát. Nevíte, pod jakou položkou jej nalézt, nebo jaký kodek použít pro co nejlepší kvalitu, aby nebyl obraz moc znehodnocen? Budu to přetáčet na VHS, takže bych to rád měl v nějakým souboru. Taky budu dělat CD v DivX a DVD (navíc DVD Authoring si chci udělat v jiném programu).
Díky za nápady[/quote]
A tobě nestačí to hafo formátů, ze kterých si vybíráš v MainConcept vnitřním encodéru PremierePro ? Ty potřebuješ HDD zasírat dalšíma kodekama z netu ? 9-)
File /Export/ MainConcept MPEG Pro - na DVD
File/Export/Movie - na AVI atd :-)
jpec (6)|27.8.2006 22:00
Já neřekl, že chci další kodek.
File-Export-Movie jsem pochopitelně našel(to druhý už ne), ale výběr formátu už tak jasný není. Kdysi jsem používal Premieru myslím 6.5 a tam šla normálně nastavit komprese i nekomprimované video (pouze sestavit, nic nekomprimovat). Tady právě nevím, co nejlepšího zvolit. A jak už jsem řekl, pálit na DVD nechci. Jedině udělat ISO a pak to video z toho vytáhnout, ale to je si myslím zbytečný. Moje nabídka viz. obrázek.
Modena (1706)|27.8.2006 22:13
[quote=jpec]Já neřekl, že chci další kodek.
File-Export-Movie jsem pochopitelně našel(to druhý už ne), ale výběr formátu už tak jasný není. Kdysi jsem používal Premieru myslím 6.5 a tam šla normálně nastavit komprese i nekomprimované video (pouze sestavit, nic nekomprimovat). Tady právě nevím, co nejlepšího zvolit. A jak už jsem řekl, pálit na DVD nechci. Jedině udělat ISO a pak to video z toho vytáhnout, ale to je si myslím zbytečný. Moje nabídka viz. obrázek.[/quote]
Udělej z toho v tom případě DV AVI - to je to samé, jako jsi nagraboval nesestříhaný materiál ! :-)